Προς το περιεχόμενο

Lenovo IdeaPad Y580 (i7-3610QM/8GB/750GB + 64GB SSD)


warriorgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να κανει καποια εκτυπωση.

Το βλεπουν απευθειας εκεινοι μεσω του σηριακου αριθμου, μεχρι ποτε εχει εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη μαλλον θα το αποκτησω συντομα απλα περιμενω το νεο xps

απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι ; απο θεμα αυτονομίας;

η lenovo σε θεμα service πως ειναι; εχει καποιος προσφατη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο league of legends που επαιξα οι θερμοκρασιες ειναι CPU σχεδον 60 MOTHERBOARD 67 και HARD DRIVES πανω κατω απο το 50.

Ειναι καλες οι θερμοκρασιες που φτανει ή περνανε το οριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί ψάχνω για καλό μηχανάκι που θα παίξει και το ρόλο του επιτραπέζιου που παρέδωσε πνεύμα.

Να ρωτήσω κατι για τον ssd μιας και είμαι παντελώς άσχετος και τόση κουβέντα ακούγεται.

Στον 64αρη ssd είναι το λειτουργικό?

Αν θέλουμε να βάλουμε και άλλα λειτουργικά (2η εκδοση win η Linux) μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον άλλο σκληρό?

Η Lenovo απο υποστήριξη πως πάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί ψάχνω για καλό μηχανάκι που θα παίξει και το ρόλο του επιτραπέζιου που παρέδωσε πνεύμα.Να ρωτήσω κατι για τον ssd μιας και είμαι παντελώς άσχετος και τόση κουβέντα ακούγεται.Στον 64αρη ssd είναι το λειτουργικό?Αν θέλουμε να βάλουμε και άλλα λειτουργικά (2η εκδοση win η Linux) μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τον άλλο σκληρό?Η Lenovo απο υποστήριξη πως πάει?
Δεν ειναι στον ssd το λειτουργικο. Στον ssd εχει μερικες εφαρμογες εξαρχεις εγκατεστημενες και τους drivers.H καλητερη εφαρμογη ειναι το VeriFace με το οποιο οταν εχεις κωδικο στον υπολογιστη αντι για να τον γραξεις διχνεις το προσωπο σου Link.png Site: youtube
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ssd χρησιμοποιείται για να γινονται γρηγορότερα οι καθημερινες εργασιες , χρησιμοποιει την τεχνολογια intel rapid storage.

αν θες ομως μπορεις να κανεις εγκατασταση του λειτουργικο στον ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι καλλιτερο να είναι το λειτουργικό στον ssd αφού ειναι εξελιγμένης τεχνολογιας? Η δεν παίζει ρόλο? Και η χωρητικότητα του τότε τι σημασια έχει? Γιατί η πλειοψηφεία που διαβάζω είναι 64αρηδες η 128αρηδες?

Και στη τελική αξίζει το επιπλέον κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι στον ssd το λειτουργικο. Στον ssd εχει μερικες εφαρμογες εξαρχεις εγκατεστημενες και τους drivers.

 

Μάλλον και εγώ θα αγοράσω το μηχανάκι...

αυτό που με απασχολεί είναι γιατί δεν έχει το λειτουργικό στον SSD.... πως θα μπορέσω να το περάσω εκεί....

Μιας που το έχεις ποια είναι η γνώμη σου???

 

ΤΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πηρά την lenovo και μου είπε ότι τα windows είναι εγκατεστημένα στον κανονικό δίσκο αλλά τρέχουν από τον ssd ο όποιος έχει δεσμεύσει ένα χώρο για αυτές τις λειτουργείς δηλαδή από τα 64gb έχεις διαθέσιμα μόνο τα 24gb.Με αλλα λογια λειτουργει σαν RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πηρά την lenovo και μου είπε ότι τα windows είναι εγκατεστημένα στον κανονικό δίσκο αλλά τρέχουν από τον ssd ο όποιος έχει δεσμεύσει ένα χώρο για αυτές τις λειτουργείς δηλαδή από τα 64gb έχεις διαθέσιμα μόνο τα 24gb.Με αλλα λογια λειτουργει σαν RAM

 

Αυτό δεν ξέρω αν είναι καλό..... κανονικά σε έναν SSD πρέπει να αποφεύγεται το σβήσε - γράψε...

Κανονικά έπρεπε τα windows να ήταν στον SSD ώστε να φορτώνονται σφαίρα και το page file (temporary windows files) να είναι στον σκληρό...

 

Δίκιο δεν έχω παιδιά?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μπορεί να μου περιγράψει κανείς πώς καταλαβαίνει ότι το συγκεκριμένο λάπτοπ έχει φορτίσει πλήρως;Θέλω να πώ αν έχει κάποιες ενδείξεις που από πορτοκαλί γίνονται πράσινες ή κάτι τέτοιο;Δεν έχω επαφή με το λάπτοπ,αλλά πρέπει να το μάθω αυτό.Αν κάποιος το έχει ας μου το περιγράψει παρακαλώ.Επίσης πόση ώρα κάνει να φορτίσει;

 

edit:Επειδή αν καταλάβατε το πήρε ο γνωστός μου και αυτός ψάχνει τώρα μια άλλη ερώτηση είναι αν πειράζει που όταν το πήρε αντι να το φορτίσει το άνοιξε με την μπαταρία μόνο(χωρίς ρεύμα)και από 25% που ήταν η μπαταρία το πήγε 7% και μετά το έβαλε να το φορτίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...