Προς το περιεχόμενο

7" Ainol Novo 7 Fire / Flame (Dual Core, IPS) ~126€


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους, θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας...!!! βασικα ενδιαφερομαι να το παρω το Ainol Novo 7 Fire Tablet ομως θελω την βοηθεια σας σε μερικες αποριες.

1)Καποιος που το εχει παρει ηδη μπορει να μας πει επ΄ακριβως την διαδικασια που πρεπει να ακολουθησουμε ωστε να μην εχουμε θεμα με τελωνεια κλπ. Απο αυτα που διαβασα,... ζηταμε να το στειλουν ταχυδρομικώς, με ενδειξη gift και να δηλωθει καποια μικρη αξια...??? Σωστα..?

Μπορει καποιος να μας πει σωστα την διαδικασια..? στελνω καποιο mail στην εταιρεια..κ αν ναι τι ζηταω?? Θα το εκτιμουσα πολυ...

2) Σε 1-2 βιντεακια που ειδα στο y o utube καποιοι ανεφεραν οτι εχει θεμα στο output sound trough HDMI. Ισχυει..? και αν ναι λυθηκε με καποιο τροπο..???

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.... :-D

 

Αν είναι να το παραγγείλεις από internet.... τότε...

 

Αν δεν σε νοιάζει ο χρόνος διαλέγεις αποστολή με ταχυδρομείο (airmail) ή ΜΟΝΟ με EMS (extra κόστος) για να γλιτώσεις τελωνεία και να έρθει σχετικά γρήγορα...

Τελωνεία έχουν και οι Κινέζοι οπότε το πακετάρουν κατάλληλα για να μην έχουν πρόβλημα και αυτοί και εσύ...

μακριά από DHL και κτλ. για να μην έχεις τρεξίματα...

 

Τώρα αν είναι να στείλεις εσύ.... (π.χ. για επισκευή, αλλαγή και κτλ)

1) Το κουτί το τυλίγεις γύρω γύρω με ταινία μονωτική ώστε να είναι δύσκολο ως απίθανο να μπουν στο κόπο να το ανοίξουν....

2) Δηλώνεις ότι είναι δώρο με ποσό .... μέχρι 20$ ...

3) Το στέλνεις με ταχυδρομείο (απλό ή εξπρές) ή EMS ... ΠΟΤΕ με DHL και κτλ...

4) Μην ανησυχείς.... θα σου πουν τα πάντα οι Κινέζοι (εάν χρειαστεί να τους το στείλεις). Εμένα μέχρι και την διεύθυνση στα κινέζικα μου στείλανε.... την εκτύπωσα και την κόλλησα πάνω στο πακέτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάλη καλα είσαι, εγω δεν βρίσκω τίποτα ακόμα στα ελτα! Το μόνο που ξερω ειναι οτι 28/8 ηταν έτοιμο να φύγει απο πεκινο:

 

 

 

23.08.2012 00:00 Accepted from sender

 

24.08.2012 00:00 Shanghai International Arrived at sorting center

 

24.08.2012 00:00 Shanghai International Left sorting center

 

28.08.2012 00:00 Beijing International Send item abroad (Export)

 

 

 

απο εδω το εβλεπα: http://www.trackitonline.ru/ στο Track trace απο τα ελτα τιποτα

 

 

ακομα τίποτα, άργησε υπορβολικα το ταμπλετακι, δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά οτι δεν χάθηκε πουθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμμ 2 μέρες περίπου πριν απο σενα hamil παράγγειλα το Ελφακι αλλά ακομα τίποτα:

 

 

placed on August 18, 2012 6:00:34 PM CST

 

 

θα π περιμένω μεχρι την αλλη βδομαδα κ αν δεν φανεί τίποτα θα τους στείλω - κανονίσω μεσω paypal ναναι καλα!

 

 

στο Track των ελτα εμφανίστηκε καθόλου το elfaki σου hamil?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το ξέρω χωρις λογο κάνω ετσι, και καταλυμένος μεσω paypal είμαι και μέχρι στιγμης ολα οσα εχω παραγγείλει απο κινα εχουν έρθει αλλα το ρουφιανικο το εχω μια υπερβολική προσμονή να το δοκιμάσω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω χθες το πηρα.φαινοταν κανονικα στο σαιτ των ελτα.του περασα και την DarkElf rom και ειναι σουπερ.ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και το πηρα για την γυναικα αλλα οπως βλεπω μαλλον θα το δουλευω και εγω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεγετε μου τετοια κ θα σκάσω απο ζήλια :-D :-D :cry: , darkelf ετοιμη στο PC καρτα μνημης ετοιμη και usb otg και hdmi καθοδων και αυτα

 

το μονο παράξενο οτι το track του elta δεν θελει με τη καμια να βγαλει οτι έφτασε εστω αθηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα φευγουν με παρτιδες.μπορει να καθυστερησε το δικο σου αλλα σιγουρα θα ερθει.το usb otg το παραγγειλα και εγω.καρτα δεν εβαλα αλλα χρησιμοποιησα το Patch για να μπορω να χρησιμοποιω την εσωτερικη μνημη.ειναι αρκετη για τις απαιτησεις της γυναικας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω το παραξενο ειναι οτι ο hamil παράγγειλε αργοτερα κ το εχει, βέβαια μενει αθηνα λογικά οποτε τους δίνω μερικες μέρες μέχρι να ερθει Σαλονικη πριν να τρελαθώ!

 

(κ εγω για την κοπέλα μου το πηρα αλλα κ εγω το δοκιμάζω λιγο :devil: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και μένα το elf2, είχα βάλει όμως Hong Kong post με +5usd

Γενικά cute είναι με darkelf, έχει ένα θέμα εμένα όμως δεν ξυπνάει με τίποτα όταν πέσει σε sleep, σβήνει και το ανοίγεις ξανά.

 

Sent from my XT910 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις το wifi πάντα ανοιχτό για να μην μπαίνει σε deep sleep!

 

Όσοι βάλετε dark elf καλύτερα να μην βάλετε τη 1.1 άλλα την 1.0 πού λένε είναι πιο σταθερή!

 

Εναλλακτηκα βάλτε cm9 που κ αυτή με το τελευταίο update έσβησε τα 2-3 μικρά bugs που είχε!

 

Εεεε ρε μαμω τη γκαντεμια μου να θέλω να βοηθήσω τους ελφο-συντροφους άλλα να μπορώ μονό επί θεωρητικής βάσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...