Προς το περιεχόμενο

Να βαλω Αεριο στο Αμαξι η οχι?


vagg_sigio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβλεπα ένα διαφημιστικό φυλλάδιο που λέει 590+φπα για 4κυλινδρο (που είναι εμένα). και λέει στα 5.000χλμ ένα τυπικό έλεγχο και στα 15.000 έλεγχο και service. Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω κατόχους στο service τι παίζει; τι αλλάζουν; πόσο κοστίζει;

Ευχαριστώ

 

Στο Ibiza του γιου μου εκανα μολις τωρα ελεγχο στα 1.000 χλμ και στα 10.000 θελει ενα φιλτρο που κανει 30 ευρω.

 

 

Επισης καθε 15.000 χλμ λαδι ειδικο στην λαδιερα που τοποθετησα σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 274
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θέμα χρόνου ήταν.

πίστευε κανείς ότι ενώ οι καταναλωτές στρέφονται στο υγραέριο η κυβέρνηση δε θα κάνει κάποια πουστιά στην τιμή;

 

ή πχ με τα μηδενικά τέλη κυκλοφορίας σε αυτοκίνητα με μειωμένους ρύπους.

πιστεύετε ότι θα παραμείνει αυτό το καθεστώς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέμα χρόνου ήταν.

πίστευε κανείς ότι ενώ οι καταναλωτές στρέφονται στο υγραέριο η κυβέρνηση δε θα κάνει κάποια πουστιά στην τιμή;

 

ή πχ με τα μηδενικά τέλη κυκλοφορίας σε αυτοκίνητα με μειωμένους ρύπους.

πιστεύετε ότι θα παραμείνει αυτό το καθεστώς;

Αυτό ακριβώς. Και εγώ αυτό σκεφτόμουν εδώ και καιρό. Αλλά η τακτική είναι γνωστή. Δίνουμε χρόνο ώστε να βάλει ο κόσμος και μετά ανεβάζουμε την τιμή. Σιγά μην χάσει το κωλ0κράτος. Σκατά στα μούτρα όλων τους.

 

Λυπάμαι αυτούς που έβαλαν πρόσφατα αέριο στο αυτοκίνητό τους και δεν πρόκειται να αποσβέσουν ποτέ την επένδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς περιμένατε ότι κάτι τέτοιο δε θα γινόταν. Κάνω πρόβλεψη και λέω ότι μόλις πουλήσει πολύ το diesel η τιμή θα φτάσει σχεδόν της βενζίνης (π.χ. 10 λεπτά φθηνότερα το πολύ). Μόλις πουλήσουν τα τούρμπο, tsi, msi κλπ και γενικά τα μικρού κυβισμού με πολλά άλογα τότε το σήμα θα πληρώνεται ανάλογα με την ιπποδύναμη και πάει λέγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βιάζεστε, μια πρόταση είναι, δεν ψηφίστηκε τίποτε ακόμα. Έχουν πει άπειρα πράγματα που μετά τα πήραν πίσω, ίσως και μ' αυτό να ισχύσει το ίδιο.

 

Αν όχι, σκατά στα μούτρα τους.

 

Στη χειρότερη, θα πάει γύρω στο 1€ η τιμή του υγραερίου (0,833 έβαλα σήμερα) με τη βενζίνη στα 1,75€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17573&subid=2&pubid=29792480

 

Αφού άρχισαν να το πιπιλίζουν οι κυβερνητικοί εκπρόσωποι, το υγραέριο θα ακριβύνει. Οπότε hold your horses.

 

1.20 λένε αυτοί, 1.30 λέω εγώ, πλέον το 15% αύξησης της κατανάλωσης πάμε στο 1,5 ευρώ, όσο έχει το diesel. Επίσης κάνεις δεν υπόσχεται πως το υγραέριο δε θα αυξηθεί κι άλλο μέσα στη χρονιά, οπότε το ξεχνάμε οριστικά. Ευτυχώς έχω ένα χρόνο που το έβαλα και τα έχω βγάλει τα λεφτά μου.

 

Επίσης σκατά στους πρατηριούχους που θέλουν να πλουτίσουν μέσα σε ένα μήνα. 0,85 είναι ΠΟΛΥ ακριβή τιμή για υγραέριο με τις τιμές που αγοράζουν σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καταναλωση αυξανεται κατα 30% περιπου

 

Εχεις μεγαλο λαθος.Σε δυο αμαξια εβαλα και δεν ξεπερασε σε κανενα το 10%

 

http://www.megatv.co...&pubid=29792480

 

Αφού άρχισαν να το πιπιλίζουν οι κυβερνητικοί εκπρόσωποι, το υγραέριο θα ακριβύνει. Οπότε hold your horses.

 

1.20 λένε αυτοί, 1.30 λέω εγώ, πλέον το 15% αύξησης της κατανάλωσης πάμε στο 1,5 ευρώ, όσο έχει το diesel. Επίσης κάνεις δεν υπόσχεται πως το υγραέριο δε θα αυξηθεί κι άλλο μέσα στη χρονιά, οπότε το ξεχνάμε οριστικά. Ευτυχώς έχω ένα χρόνο που το έβαλα και τα έχω βγάλει τα λεφτά μου.

 

Επίσης σκατά στους πρατηριούχους που θέλουν να πλουτίσουν μέσα σε ένα μήνα. 0,85 είναι ΠΟΛΥ ακριβή τιμή για υγραέριο με τις τιμές που αγοράζουν σήμερα.

 

Η επιβαρυνση αν γινει θα ειναι 16 λεπτα αρα η τιμη θα παει στο 1-1,10 .Που ειδες το 1,20-1,30 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καταναλωση αυξανεται κατα 30% περιπου

 

Στον πλέον καθυστερημένο να πας για να σου ρυθμίσει τον εγκέφαλο του αερίου, 30% αύξηση στην κατανάλωση δεν θα καταφέρει να σου κάνει. Ακόμα και με αυξημένη ιπποδύναμη άντε να φτάσει το 20% (και πολύ λέω). 30% μόνο σε περίπτωση διαρροής θα δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...