Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω ενα προαίσθημα οτι θα μου αρεσει περισσότερο απο το 4 αν και δεν θα φτασει 1 και 3 σε καμια περιπτωση. Για το τελικο game λεω οχι για το demo. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προηγουμενα συνηθως αναφερεται σε παραπανω απο ενα παιχνιδι.just saying

 

η κριτικη σου ειναι τουλαχιστον θλιβερη.Εγω ειμαι ο πρωτος που λεω οτι το παιχνιδι δεν θα το αγορασω αφου το επαιξα σε cfw αλλα αυτα που λες ειναι αστεια.

 

Πρωτον λες για αδειο στρατοπεδο.Ε τι περιμενες να εχει καμια 1000 στρατιωτες ή να περιφερονται μεσα στο στρατοπεδο πολιτες?Υπαρχουν καμια 20αρια φρουροι αναλογα την δυσκολια και μαλιστα σε εντοπιζουν πολυ ευκολα με τον φωτισμο να ειναι καταπληκτικος ακομα και στο ps3.

 

Τι εννοεις μηχανικη 20ετιας με φυτεμενους αντιπαλους?Ποιο παιχνιδι δεν εχει φυτεμενους αντιπαλους?Ακομα και τα open world παιχνιδια φυτεμενους αντιπαλους εχουν.

 

Τα shooting mechanics εχουν βελτιωθει παρα πολυ και οσοι το παιξαν αυτο λενε.Εσυ που τo επαιξες τι εχεις να πεις για τα shooting mechanics?Α ξεχασα δεν το επαιξες απλα ειδες βιντεακια στο twitch ;) 

 

Δεν περιμενω να σου πουν κατι τα mgs.Αλλωστε το μηνυμα που προσπαθουν να περασουν ειναι σαφως αντιπολεμικο και οχι πιου πιου. :)

 

Ειπαμε να το κραξουμε το παιχνιδι αλλα οχι με αστειοτητες που μας εκθετουν

 

 

ΥΓ Δωστε 100αρια για broken games οπως το BF4


τι να δω? το αδειο στρατοπεδο με τα γραφικα του ps360, και τη μηχανικη 20ετιας με τους φυτεμενους αντιπαλους? ή τα ιδια τα shooting mechanics?

αυτα που ειδα, δεν μου κανουν κουκου. και ευτυχως που απο το speedrun λειπουνε τα μακροσκελη και...δραματικα cutscenes, γιατι αυτα ειναι που μου τη δινουνε πιο πολυ απ'ολα :D

το μεγαλυτερο πλεονεκτημα που βλεπω εγω ειναι οτι ειναι δηλωμενο 60hz (μενει να το δουμε στο τελικο)

 

καταλαβαινω οτι μερικοι ψοφατε για τον χαρακτηρα (φυσικα αποδεκτο), αλλα εγω αναφερομαι στο παιχνιδι. ειμαι σιγουρος οτι απο θεμα ιστοριας και δραματος, θα παρετε οτι περιμενετε και με το παραπανω..

Επεξ/σία από stavros88
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα MGS ποτε δεν τα παιζαμε για το gameplay τους και τα mechanics, περισσοτερο για την ιστορια και την κινηματογραφικη αίσθηση εκαναν την επιτυχια που εκαναν και απέκτησαν τοσους fans.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν <<προηγουμενα>. εννοεις το 4, θα σου πω απλα οτι δεν βρηκα τοκουραγιο να κατσω να το παιξω ολοκληρο...

με τα προηγουμενα μιλουσα για την ολη σειρα ως τωρα και αναφερομενος μονο στο 4 μου φαινεται σαν να υπεκφευγεις να απαντησεις... γενικα δηλαδη δεν εισαι απο οτι συμπερενω και πολυ "φιλος" της σειρας, δεν ειναι κακο που δεν εχει κατι να σου πει...δεν φταιει το 5 γενικα δεν εχουν κατι να σου πουνε...ειναι ομως σαν να μπαινω εγω στο τοπικ του (next) halo και να γραφω το νεο halo δεν μου φαινεται κατι ιδιαιτερο...οχι γενικα τα halo δεν μου λεγανε κατι... αυτο δεν σημαινει οτι το next halo δεν θα λεει κατι απλα δεν ειναι του γουστου μου γενικα η σειρα...καταλαβαινεις τι διαφορα φανταζομαι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει τα MGS ποτε δεν τα παιζαμε για το gameplay τους και τα mechanics, περισσοτερο για την ιστορια και την κινηματογραφικη αίσθηση εκαναν την επιτυχια που εκαναν και απέκτησαν τοσους fans.

ΟΧΙ απλα το πρωτο mgs ηταν τοσο μποστα σε αυτα που λες που μποστα του αλλα παιχνιδια εμοιαζαν με ...καρτουν.

 

Κατα τ' αλλα αν ασχοληθεις σοβαρα εχεις εξαιρετικο game play και mechanics τα οποια στο 5 εχουν εξελιχθει ακομα πιο πολυ.Βεβαια ειναι αναλογα και τα γουστα του καθενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<θλιβερη κριτικη>> κατα τη γνωμη μου, ειναι το 38/40 του famitsu και το 9/10 του eurogamer.

αλλα ο καθενας σκεφτεται οπως γουσταρει. και πληρωνει οτι γουσταρει.

 

τωρα, το να μου κανει μαθημα value for money καποιος που εχει πειρατεψει το συγκεκριμενο πραγμα στο οποιο αναφερομαι, αυτο ειναι και απο λιγο εως πολυ αστειο....

 

 

απο εκει και περα, Σταυρε, σαφεστατα και μιλησα για τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ξεκαθαρα! δεν περιμενω οτι θα εχουμε τα ιδια γουστα, αφου απο αυτα που εχω διαβασει που γραφεις, φαινεται οτι απεχουμε αρκετα.

 

βλεπω ομως οτι πιπιλας την ιδια καραμελα καθε τρια ποστ, πχ για το twitch. εισαι λιγο κολλημενος ή μου φαινεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<θλιβερη κριτικη>> κατα τη γνωμη μου, ειναι το 38/40 του famitsu και το 9/10 του eurogamer.

αλλα ο καθενας σκεφτεται οπως γουσταρει. και πληρωνει οτι γουσταρει.

 

τωρα, το να μου κανει μαθημα value for money καποιος που εχει πειρατεψει το συγκεκριμενο πραγμα στο οποιο αναφερομαι, αυτο ειναι και απο λιγο εως πολυ αστειο....

 

 

απο εκει και περα, Σταυρε, σαφεστατα και μιλησα για τη ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ, ξεκαθαρα! δεν περιμενω οτι θα εχουμε τα ιδια γουστα, αφου απο αυτα που εχω διαβασει που γραφεις, φαινεται οτι απεχουμε αρκετα.

 

βλεπω ομως οτι μασας την ιδια καραμελα καθε τρια ποστ, πχ για το twitch. εισαι λιγο κολλημενος ή μου φαινεται?

Δεν διαβασα καμια κριτικη του famitsu(wtf is this shit?) και του eurogamer.ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ.

 

Ποιος σου εκανε μαθημα vfm???Οτι να ναι.Απλως σημειωσα οτι αυτα που κριτικαρεις στο παιχνιδι ειναι αστεια και σου εξηγησα και τους λογους.Εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο?Και δεν καταλαβα τι σημασια εχει που το επαιξα πειρατικα?Θα το αγορασω καποτε οταν πεσει η τιμη ή θα το παρω με το full game μαζι.Για  το παιχνιδι μιλαμε εδω.

 

Ε αυτο σου λεω.Η αποψη σου σε εκθετει γιατι εστιαζεις σε πραγματα που δεν στεκουν ως επιχειρηματα κατα του παιχνιδιου.Δεν σου ειπα να μην εχεις αποψη.

 

Οσο για το twitch εσυ δεν εισαι που μας λες να μην μιλαμε για ενα παιχνιδι χωρις να το εχουμε παιξει?Την ιδια ακριβως στιγμη που επανειλημμενως κανεις ακριβως τι ιδιο πραγμα?Για ποια καραμελα λοιπον μιλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις το κρίνεται (δεν είναι μόνο ο p3tran) τελείως λάθος το παιχνιδάκι.  Speedrun θα δείς σε κανα COD, BF, Titanfall. Στο MGS δε γίνεται να δείς και να καταλάβεις απο speedrun γιατι άλλα θέλει να σου περάσει το παιχνίδι και εσύ βλέπεις άλλα.. τα εφέ δηλαδή.

Το θέμα είναι να σου πάρει ώρα κριμένος και να σκεφτείς πώς θα την φέρεις στον φρουρό και αμα σε δούνε, το πώς να καβατζωθείς και η αγωνία που θα σου περάσει. Σε speedrun δε τα βλέπεις αυτά.

 

Τέλος πάντων δεν αρνούμαι το fan της υπόθεσης και οτι είναι μια απαράδεκτη τακτική αυτή που ακολουθούν. Αν συνεχιστεί ζήτω που καήκαμε.

Αυτό όμως μην σας κάνει κακούς και κρίνεται όπως να ναι το fransize αυτό που έχει προσφέρει στο gaming και έχει ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.

Πραγματικά έχω βαρεθεί να λέτε και να ξαναλέτε για τα cutscene. Εμένα δε μου αρέσει το Game Of Thrones άλλα δεν κάθομαι να λέω οτι είναι βαρύ και οτι πρέπει να προσέχεις όλη την ώρα για να καταλάβεις τι γίνεται. Είναι κοινώς αποδεκτό οτι έχει πολύπλοκη και ωραία ιστορια αλλά εγώ δεν ψήνω να ασχοληθώ. Θέλετε δε θέλετε τα MGS έχουν (πάμε πάλι)  ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ που κάποιους τους ενδιαφέρει. Δε γίνετε να πετάξουμε την ιστορία και να κάνουμε αμερικανο-αποστολές αλα splinter cell τριαλαρομ τριαλαρομ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις το κρίνεται (δεν είναι μόνο ο p3tran) τελείως λάθος το παιχνιδάκι.  Speedrun θα δείς σε κανα COD, BF, Titanfall. Στο MGS δε γίνεται να δείς και να καταλάβεις απο speedrun γιατι άλλα θέλει να σου περάσει το παιχνίδι και εσύ βλέπεις άλλα.. τα εφέ δηλαδή.

Το θέμα είναι να σου πάρει ώρα κριμένος και να σκεφτείς πώς θα την φέρεις στον φρουρό και αμα σε δούνε, το πώς να καβατζωθείς και η αγωνία που θα σου περάσει. Σε speedrun δε τα βλέπεις αυτά.

 

Τέλος πάντων δεν αρνούμαι το fan της υπόθεσης και οτι είναι μια απαράδεκτη τακτική αυτή που ακολουθούν. Αν συνεχιστεί ζήτω που καήκαμε.

Αυτό όμως μην σας κάνει κακούς και κρίνεται όπως να ναι το fransize αυτό που έχει προσφέρει στο gaming και έχει ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ.

Πραγματικά έχω βαρεθεί να λέτε και να ξαναλέτε για τα cutscene. Εμένα δε μου αρέσει το Game Of Thrones άλλα δεν κάθομαι να λέω οτι είναι βαρύ και οτι πρέπει να προσέχεις όλη την ώρα για να καταλάβεις τι γίνεται. Είναι κοινώς αποδεκτό οτι έχει πολύπλοκη και ωραία ιστορια αλλά εγώ δεν ψήνω να ασχοληθώ. Θέλετε δε θέλετε τα MGS έχουν (πάμε πάλι)  ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ που κάποιους τους ενδιαφέρει. Δε γίνετε να πετάξουμε την ιστορία και να κάνουμε αμερικανο-αποστολές αλα splinter cell τριαλαρομ τριαλαρομ.

Πολυ σωστος.

 

Απλα οταν φτανει καποιος στο σημειο να βαζει στη  ιδια κατηγορια το mad max με το mgs καταλαβαινεις πολλα.Γελανε και οι  ...πετρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαβασα καμια κριτικη του famitsu(wtf is this shit?) και του eurogamer.ΤΟ ΕΠΑΙΞΑ.

 

Ποιος σου εκανε μαθημα vfm???Οτι να ναι.Απλως σημειωσα οτι αυτα που κριτικαρεις στο παιχνιδι ειναι αστεια και σου εξηγησα και τους λογους.Εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο?Και δεν καταλαβα τι σημασια εχει που το επαιξα πειρατικα?Θα το αγορασω καποτε οταν πεσει η τιμη ή θα το παρω με το full game μαζι.Για  το παιχνιδι μιλαμε εδω.

 

Ε αυτο σου λεω.Η αποψη σου σε εκθετει γιατι εστιαζεις σε πραγματα που δεν στεκουν ως επιχειρηματα κατα του παιχνιδιου.Δεν σου ειπα να μην εχεις αποψη.

 

Οσο για το twitch εσυ δεν εισαι που μας λες να μην μιλαμε για ενα παιχνιδι χωρις να το εχουμε παιξει?Την ιδια ακριβως στιγμη που επανειλημμενως κανεις ακριβως τι ιδιο πραγμα?Για ποια καραμελα λοιπον μιλαμε?

ε, εσυ το επαιξες πειρατικο οπως λες, και μιλας για το αν εχει αξια(!), εγω αρνηθηκα να το πειρατεψω και θεωρω οτι δεν εχει αξια.

με ποια ακριβως λογικη εισαι εσυ καλυτερος?

 

μπορει επειδη το τσαμπα ειναι πιο γλυκο, να σου καλοφαινονται εσενα τα γραφικα, τι να σου πω.. (τα ειδες και σε ps3 απο οτι καταλαβαινω..) εγω απο αυτα που βλεπω, βλεπω μια cross platform/generation κατασταση, με το μεγαλυτερο δελεαρ να ειναι το framerate.

ενα ακριβο demo ενος παιχνιδιου, που ενω κομπαζει οτι ειναι open world, δεν βλεπω (οχι μονο στο speedrun) κατι που να μου κανει κλικ. για αυτο και ειπα οτι σαν open world δεν βλεπω να παιρνει διακρισεις αναμεσα στα αλλα.

τωρα για καποιον σαν εσενα, μπορει ειδοποιος διαφορα να ειναι ο βασικος χαρακτηρας. no problem.

παρ'ολα αυτα δεν θα σε πω και "θλιβερο" επειδη γουσταρεις.....

 

 

παντως δεν το εβγαλα εγω το demo. φανταζομαι ομως οτι εχει σκοπο να μας δειξει λιγο πως θα ειναι το (ολοκληρο) game.

σαν τετοιο λοιπον που ειναι (appetizer demo $$), αυτη που εγραψα ειναι και η γνωμη μου πανω σε αυτο. αν δε σου αρεσει, ας μη σου αρεσει. ;)

 

το οτι δεν ξερεις τι ειναι το famitsu, αυτο απλα δειχνει το ποσα ξερεις γενικοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά σαφώς και πλέον είναι ξεπερασμένα τα mechanics...με κυνηγάει ένα στρατόπεδο (συγκεκριμένα στο 4), μπαίνω σε μία πόρτα κτιρίου που είναι ξεκλείδωτη και σταματάνε να με κυνηγάνε επειδή "χτύπησα" checkpoint?really?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πιστευω να το λες σοβαρα αυτο τωρα και να το εννοεις

Το εννοω, μετα το 1 και ισως το 3 δεν εχουν να μου πουν τίποτα απο gameplay και εχουν ξεπερασμενα mechanics..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ενα ακριβο demo ενος παιχνιδιου, που ενω κομπαζει οτι ειναι open world, δεν βλεπω (οχι μονο στο speedrun) κατι που να μου κανει κλικ. για αυτο και ειπα οτι σαν open world δεν βλεπω να παιρνει διακρισεις αναμεσα στα αλλα.

 

Μη φαντάζεσαι GTA. Καμία σχέση. Φαντάζομαι θα το ξέρεις απλά το λέω σε περίπτωση που δεν το ξέρεις.

 

Το mgs4 μην ξεχνάτε οτι βγήκε στις αρχές του ps3 (σχετικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...