Προς το περιεχόμενο

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes / The Phantom Pain [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μένα 2 είναι τα δεδομένα όσον αφορά στο GZ. 

 

1. Η τιμή είναι υπερβολικά υψηλή για τη διάρκεια που προσφέρει. Ή θα έπρεπε να περιέχει ακόμη 2 αποστολές ή να ήταν 15-20€ φθηνότερο. 

 

2. Αν αξιολογήσω μόνο το gameplay και αφήσω στην άκρη τιμή-διάρκεια, νομίζω είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια και το καλύτερο που έχω παίξει μέχρι στιγμής στο PS4. Σίγουρα θα το νοικιάσω μια ακόμη φορά και σίγουρα το MGS V πάει με κλειστά μάτια για αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 559
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επιμενεις βρε neratzojuice να το αποκαλεις "παιχνιδι"?

και μαλιστα στην ιδια προταση που δηλωνεις και πολεμιος των dlc?

 

Ε αυτό δεν είναι απάντηση sorry κιόλας. Εξυπνάδα δημοτικού είναι.

Και δε σου έκανα ερώτηση για να απαντήσεις. Να σε κάνω να καταλάβεις προσπαθούσα. Και ναι DLC δεν έχω πάρει ποτέ μου ούτε το demo (έξυπνη παρατήρηση απο πλευράς σου στα λεγομενά μου) αγορασα.

Παρ' όλα αυτά δε θα κάτσω να βγάλω κάποιον τρελό που μου λέει οτι το Titanfall είναι καλό γιατι δεν έχει καθόλου "tactical espionage" και καθόλου story.Πολυ απλά δε μου αρέσει εμένα ο,τι κάνεις στο Titanfall, δεν αναιρούμαι όμως οτι αυτό που κάνει το κάνει καλά.

Αυτό έκανες εσύ.

ΟΧΙ όλα αυτά δε σου τα λέω γιατι αξίζει 30 ευρώ το DEMO. Σου είπαμε όλοι οτι είναι πανακριβό. Αμα τα άξιζε θα το είχα ήδη σπίτι μου και ας μην το έπαιζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας παρουσιαζω λοιπον κατι που "μαγικα" ξεχασατε: την ΠΕΡΣΙΝΗ παρουσιαση του metal gear.

enjoy:  http://www.eurogamer.net/videos/metal-gear-solid-5-at-720p60

 

Το είχα ξεχάσει το συγκεκριμένο βίντεο. Κορυφή. Τώρα ειδικά που ξέρω πως είναι το gameplay, το απολαμβάνω καλύτερα. Ελπίζω να βγει τέλη του 2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε ένα 15-20ευρο το GZ τώρα δε θα γινόταν αυτή η συζήτηση πάντως, θα μιλούσαμε για το παιχνίδι το ίδιο. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο ότι ήθελαν να πιάσουν ράφια στα καταστήματα, με ό,τι αυτό συνεπάγεται, και τώρα κάθε κριτική έρχεται με το περίβλημα "είναι ντέμο που κοστίζει 30 ευρώ". Και επειδή σε αυτό δε βλέπω να διαφωνεί κανείς, κι επειδή όσοι το έπαιξαν που ξέρουν τη σειρά το εκτίμησαν και με το παραπάνω, φτάσαμε στο να ψάχνουμε βίντεο από την παρουσίαση του επόμενου παιχνιδιού για να πούμε για downgrade...  :-(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα συμβαινουν vole οταν καποιοι που δεν εχουν την παραμικρη ιδεα απο καποια συγκεκριμενα παιχνιδια και το universe τους προσπαθουν να εκφερουν αποψη νομιζοντας κιολας οτι τα ξερουν ολα και οτι μιλανε εμπεριστατωμενα...βεβαια το περιεργο δεν ειναι εκει και το χειροτερο συναμα αλλα στο οτι εμεις οι fan "τσιμπησαμε" σε ολο αυτο (κακος, εγω δεν ασχολουμε αλλο εξαλλου οτι ειπωθηκε μενει γραμμενο και ειναι στην κριση του καθενος να βγαλει τα συμπερασματα του)

that being said εγω δεν θα το αγορασω τωρα ισως αργοτερα οταν πεσει στο δεκαρι χαιρομαι πολυ ομως που ακουω απο ολους σας σχεδον οτι το gameplay του ειναι οτι "περιμεναμε" i can't wait for the full game ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά Screens από το Deja Vu.

Τερματίζοντας την αποστολή και επιλέγοντας στη τελευταία ερώτηση "Fox... Die!", μου έβγαλε τo κουστούμι του Gray Fox.

 

post-115429-0-07980400-1395762769_thumb.jpg

post-115429-0-05403800-1395762770_thumb.jpg

post-115429-0-96719600-1395762770_thumb.jpg

post-115429-0-40668300-1395762774_thumb.jpg

post-115429-0-17890900-1395762776_thumb.jpg

post-115429-0-25785300-1395762780_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι και το review του joe τι ειχε?περαν του οτι ειναι μικρο και χρεωνει πολλα για οτι δινει δεν ειχε ενστασεις ως προς το οτι ειναι πολυ καλο

 

αυτο που ποσταρες τι ειναι ρε εσυ με αγχωσε μονο που το ειδα lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ο Joe αναρωτιόταν γιατί δεν είχε stealth camouflage, και άλλα τέτοια. Αφού δεν υπήρχε η τεχνολογία την εποχή που διαδραματίζεται το ground zeroes... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι και το review του joe τι ειχε?περαν του οτι ειναι μικρο και χρεωνει πολλα για οτι δινει δεν ειχε ενστασεις ως προς το οτι ειναι πολυ καλο

 

αυτο που ποσταρες τι ειναι ρε εσυ με αγχωσε μονο που το ειδα lol

Το review του Τζο έπασχε από ασχετοσύνη με τη σειρά (πράγμα που εύκολα μπορούσε να λύσει αν καθόταν να ασχοληθεί λίγο πριν κυκλοφορήσει το GZ, εφόσον είχε σκοπό να του κάνει review), κατά τ' άλλα δε διαφωνώ σε πολλά μαζί του. 

 

Τώρα, αυτό που έγραψα από πάνω για πλάκα το είπα προφανώς :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι, δεν το εκρυψε εξαλλου οτι ειναι ασχετος και first time mgs player

εγω ως τετοιο το πηρα το review ειναι και το στυλακι του να χωνει αλλα σε γενικες γραμμες τον θεωρω δικαιο...τωρα κατα ποσο επεσε μεσα δεν ξερω μιας και δεν το εχω παιξει το gz αλλα γενικα ηταν ενδιαφερον review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικαρι p3tran μας τα εχεις πρηξει αμα δεν θες να το αγορασεις και να το παιξεις σκασιλα μας,δλδ τι προσπαθεις να πεισεις τον καθενα να μην το παρει ας κανει οτι γουσταρει ο καθενας! Κι εγω ειμαι μεσα σε αυτους που εδωσαν 30 ευρω αν και ηξερα την μικρη διαρκεια,εγω την αποστολη την τερματησα σε 70 λεπτα τις side ακομα δεν ειχα τον χρονο να τις παιξω πηρα μια μικρη γευση απλα πως θα ειναι περιπου το the phantom pain ειμαι και fun της σειρας και δεν το μετανιωσα που το αγορασα...Το παιχνιδι καταλαβετε μερικοι οτι απο την στιγμη που εχει βγει σε δισκακι δεν γινετε με τιποτα να ειχε χαμηλοτερη τιμη απο την ειδη υπαρχουσα....Αν κυκλοφορουσε σε ηλεκρονικη μορφη στο ps store και το xbox market τοτε μονο θα μπορουσε να εχει μια τιμη 15 εως 20 το πολυ ευρω...Τελος επειδη καποιοι δεν το γνωριζετε ο λογος που φτιαχτηκε το ground zeroes ειναι γιατι παρα πολυ funs της σειρας ζητητουσαν απεγνωσμενα απο τον kojima να τους δωσει μια προγευση του 'The phantom pain' καθοτι αυτο θα αργησει να βγει αρκετα,μην το περιμενετε το 2014 αλλα το 2015 το καινουργιο...Αυτος ειναι ο λογος που βγηκε το παιχνιδι...Εγω δεν νομιζω οτι καποιος που θα αγορασειθ το παιχνιδι θα τον επηρεασει αν θα κανει 20 η 30 ευρω αν ειναι να το κανει θα το κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι καταλαβετε μερικοι οτι απο την στιγμη που εχει βγει σε δισκακι δεν γινετε με τιποτα να ειχε χαμηλοτερη τιμη απο την ειδη υπαρχουσα....Αν κυκλοφορουσε σε ηλεκρονικη μορφη στο ps store και το xbox market τοτε μονο θα μπορουσε να εχει μια τιμη 15 εως 20 το πολυ ευρω...

 

περίεργο γιατί κυκλοφορεί ΗΔΗ στα marketplace και δεν έχει την τιμή που λες

 

επίσης για να καταλάβω, αν ένα demo βγαίνει σε δισκάκι όπως λες, τότε δικαιολογείται η χρέωση?...μα τι χαζές που είναι οι άλλες εταιρίες που βγάζουν download demo ενώ θα μπορούσαν να το χρεώνουν βγάζοντας το σε disc  :fear:  :fear:  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...