Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 5 θα παρουσιαστεί στις 12 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ τι περιμένουμε να δούμε... Αφού ξέρουμε ήδη από καιρό πως είναι από τα leaks!

 

- Ολόιδιο design με το iphone 4

- Λίγο πιο λεπτό

- Μetal backplate

- 4" in-cell LCD οθόνη ανάλυσης 1136x640 (16:9)

- 19-pin θύρα

- Headphone jack στο κάτω μέρος

- Nano-sim

- Λίγο μεγαλύτερη μπαταρία

- Διαθέσιμα χρώματα: άσπρο και μαύρο

 

Και όσο αναφορά τα specs δεν χρειάζεται να είναι Kwisatz Haderach κανείς για να τα μαντέψει.

Κατά πάσα πιθανότητα 4-πύρηνος CPU στα 1.4Ghz (μάλλον downclocked στα 1.2), 1GB RAM, GPU η οποία θα είναι κάποιο από τα τελευταία SGX 5 series της PowerVR και τέλος κάμερα στα 8MP.

Δεν θα έχει NFC και δεν θα είναι 4G.

 

Ορίστε το iphone 5!

Και για το επόμενο iphone του 2013, αυτό κι αν είναι πανεύκολο και ο νοών νοείτω...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απορώ τι περιμένουμε να δούμε... Αφού ξέρουμε ήδη από καιρό πως είναι από τα leaks!

 

- Ολόιδιο design με το iphone 4

- Λίγο πιο λεπτό

- Μetal backplate

- 4" in-cell LCD οθόνη ανάλυσης 1136x640 (16:9)

- 19-pin θύρα

- Headphone jack στο κάτω μέρος

- Nano-sim

- Λίγο μεγαλύτερη μπαταρία

- Διαθέσιμα χρώματα: άσπρο και μαύρο

 

Και όσο αναφορά τα specs δεν χρειάζεται να είναι Kwisatz Haderach κανείς για να τα μαντέψει.

Κατά πάσα πιθανότητα 4-πύρηνος CPU στα 1.4Ghz (μάλλον downclocked στα 1.2), 1GB RAM, GPU η οποία θα είναι κάποιο από τα τελευταία SGX 5 series της PowerVR και τέλος κάμερα στα 8MP.

Δεν θα έχει NFC και δεν θα είναι 4G.

 

Ορίστε το iphone 5!

Και για το επόμενο iphone του 2013, αυτό κι αν είναι πανεύκολο και ο νοών νοείτω...

Συμφωνω απολυτα φιλε μου!!

Τσαμπα ντορος αδερφακι για μια συσκευη που ξερουμε ηδη...

Τι θα πουνε παλι,we reinvented the iphone? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους, και είχα μια φαγούρα.

Το iPhone και η Apple γενικότερα έχουν χάσει από καιρό το μωνοπώλιο του ενδιαφέροντος.

Τι να μας παρουσιάσει δηλαδή;

Τη λίστα με τις εταιρίες στις οποίες θα υποβάλει μήνυση τη νέα χρονιά;

Γιατί κάτι άλλο πιο πρωτοποριακό, δε βλέπω στον ορίζοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ..έλεος...!!!

Ανήκω στους τυχερούς ΜΗ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΚΑΝΕΝΟΣ IPHONE ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.....

Τι σημαινει αυτο?

Πρώτα από όλα εχω κερδίσει 5*400€ πάνω από 2000€..

Το κινητό τηλέφωνο πρέπει να είναι... κινητο.. και μετά τηλέφωνο...(άντε να δεχθώ και την αξία της φωτογραφικής μηχανής και του ράδιου.. αλλά μέχρι εκεί)

Το να προσπαθείς να ενσωματώσεις wireless media streaming cloud, TV, 4'' screen, media player μου είναι αδιάφορο τουλάχιστον για τα δεδομένα της ελληνικής αγοράς....

Με αυτά φτάσαμε εδώ που φτάσαμε....να χρεωκοπησουμε....

Ασ το πάρει ο Γερμανός για να βλέπει video....όταν πάει τα παιδιάτου παιδότοπο!!!!!!

Αυτά και τέλος και δεν έχω τίποτα με την εταιρεία αφού ήμουν από τους πρώτους χρήστες Macintosh Quadra Στις αρχές της προηγούμενης 10ετίας...

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε παιδιά οι άλλες εταιρίες τι παρουσιάζουν.

Μάλλον εντυπωσιαζεστε από ανούσια specs.

Τι το διαφορετικό είχε το galaxy s 3 από το 2 που θα μας κάνει να πούμε ότι η Samsung επανεφηυρε το τρόπο που χρήσιμοποιουμε το κινητό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους καιρος ηταν ειχαμε σιχαθει τα 4αρια τοσο καιρο .Προσωπικα αν επιβεβαιωθουν οι διαρροες σχετικα με το design δεν ενθουσιαζομαι περιμενα μεγαλυτερη διαφοροποιηση,παρολα αυτα θα εξακολουθησει να ειναι κορυφη στον σχεδιασμο αφου ο ανταγωνισμος κινειται στα ορια της κακογουστιας(πλαστικοι κλωνοι απλα ).

Φυσικα και θα το αγορασω παντα θα ειναι η elite των κινητων συσκευων, οσο για τους haters προσοχη σερνονται εμφραγματα μην παθετε και τιποτα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω να κυκλοφορήσει με 1GB RAM, Μάλλον θα το κάνουνε 2GB και θα το πατεντάρουν για να μην βγαίνουν άλλα κινητά με πολύ μνήμη.

 

Άσε που αυτοί είναι μουρλοί, το 1GB άμα το κάνουν 2GB είναι ικανοί να σου πουν ότι η διαφορά αυτή κοστίζει 200+ ευρώ, δηλαδή τιμή εκκίνησης 999,99ε (μην λέμε ότι κάνει 1000 ευρώ)

 

ΥΓ: το σκέφτομαι και μου ανεβαίνει η πίεση, 850ε για ένα κινητό(4S). μπορείτε να φανταστείτε που έχουμε φτάσει? να δίνουμε μια περιουσία για ένα κινητό?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε 200 ευρώ όλοι μα όλοι θα είχαν iphone... αυτό τα λέει όλα και αφήστε όλοι το πόσο μαλακία είναι...

 

Υ.Γ το κινητό κάνει 679ευρώ όσο και το s3...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το σπαστικό είναι οι τεράστιες επιδοτήσεις που παίρνει το iPhone, πχ σε μένα 90 euro για τις υπόλοιπες, 300+ για το iPhone :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...