Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Αυτο πως ξεφυγε απο εδω? Ειχε παιξει ΣΦΙΚΚΑ πριν κατι μερες:

Η μικρή Αννούλα είναι εκ γεννετής τυφλή. 16 χρονών πια, έρχονται οι γονείς της μια μέρα και της λένε:

"Μικρή μας Αννούλα, το νέο θαύμα της επιστήμης είναι μια αλοιφή. Την βάζεις το βράδυ πριν κοιμηθείς και το πρωί που θα σηκωθείς και πλυθείς μπορείς να δεις τον ήλιο τους φίλους σου τα παιδάκια να παίξεις."

"Μαμά, μπαμπά! Σας παρακαλώ, θα μου πάρετε αυτή την αλοιφή να την βάλω το βράδυ πριν κοιμηθώ και το πρωί που θα ξυπνήσω να μπορώ να δω τον ήλιο τους φίλους μου τα παιδάκια να παίξω;"

"Βεβαίως μικρή μας Αννούλα"

Το βράδυ έρχονται οι γονείς της, της δίνουν την αλοιφή και της λένε:

"Ορίστε μικρή μας Αννούλα. Βάλε τώρα την αλοιφή και το πρωί που σηκώνεσαι μπορείς να δεις τον ήλιο τους φίλους σου τα παιδάκια να παίξεις."

Βάζει η μικρή Αννούλα την αλοιφή και πάει για ύπνο. Ύπνος όμως δεν την κολάει γιατί έχει πολύ άγχος. Γιατί από την άλλη μέρα που θα σηκωθεί και θα πλυθεί θα μπορεί να δει τον ήλιο, τους φίλους της, τα παιδάκια, να παίξει.

Έρχονται οι γονείς της το πρωί, την σηκώνουν, την βάζουν μπροστά στο νεροχύτη, ανοίγουν τη βρύση και της λένε.

"Μικρή μας Αννούλα, ΠΛΥΣΟΥ! ΠΛΥΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΗΛΙΟ, ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ,ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ!!!!"

Πλένεται η μικρή Αννούλα. Πλένεται.

"Μα... δε μπορώ να δω τίποτα..."

"Πρωταπριλιά!!"

Απάνθρωπο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δικο μου. Φυλαχτείτε καλά. Έχει περάσει ενα τεστ σε άλλο φορουμ και είχε μια μικρή σχετικά επιτυχία αλλά εδώ θα εκτιμηθεί καλύτερα. Φυλαχτείτε μαλάκες, δεν αστειεύομαι.

 

 

Κάθεται ένα ζευγάρι και βλέπει τηλεόραση. Σε κάποια στιγμή ο τύπος σηκώνεται και αρχίζει να κατεβάζει το παντελόνι του.

- ''Κάτσε μωρό μου, να σου δείξω τι έβγαλα'', της λέει και κατεβάζει το μποξεράκι, της γυράει τον κώλο του και τον ανοίγει με τα χέρια. Γυρίζει το κεφάλι, την κοιτάει και της λέει:

 

 

  • Like 26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, thanks. Σαν να ήπια 8 φραπέδες μονορούφι.

 

Σε τέτοιες περιόδους κρίσης, πρεπει να βοηθαμε ο ένας τον άλλον. 8 καφέδες x 1 ευρω ο καθένας = 8 ευρω μανι μανι. Και τι ήταν για μενα? 2 λεπτάκια να κάτσω να το γράψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Einstein, Newton, and Pascal are hanging out one afternoon.

 

Einstein is bored, so he suggests, "Let's play hide-and-seek. I'll be it!"

 

The others agree, so Einstein begins counting. "One... Two... Three..."

 

Pascal runs off right away to find a place to hide.

 

But Newton merely takes out a piece of chalk and draws a mid-sized square. He finishes and steps into the square just as Einstein shouts, "Ready or not -- here I come!"

 

Einstein looks up and immediately spots Newton standing right in front of him. He says, "I found you, Newton!"

 

Newton replies, "No, you found one Newton per square meter -- You found Pascal!"

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Αχου, το Big Bang ζει!

 

 

- Μπαμπά, εσύ είχες ερωτευθεί ποτέ καμιά δασκάλα στο σχολείο;

- Τι μου θύμησες τώρα γιέ μου! Φυσικά!

- Και τι έγινε;

- Τίποτα.....

Το έμαθε η μάνα σου και σου αλλάξαμε σχολείο...!!!

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Μικρή Αννούλα είναι παράδοση, σαν την σούβλα την κυριακή του πάσχα.

Οπότε πρέπει να φτιάξουμε έν ανέκδοτο με τον Χακέρω,τον Σέλερζ,την Ανούλα,τη Χαβγή και τον Τσακνόρη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κι ένα μάλλον είχε ξαναειπωθεί,αλλά ο dr Alz έχει άλλη άποψη...

 

 

 

 

 

Ένας τυπάκος είχε αιμορροΐδες και πήγε στο γιατρό,οπότε ο γιατρός του έδωσε μια αλοιφή και του έβαλε κι όλας να του δείξει πως μπαίνει.

 

Πάει λοιπόν σπίτι και λέει στη γυναίκα του να του βάλει κι αυτή,όπως θυμόταν το γιατρό να του βάζει και σκύβει ξεβράκωτος και με τουρλωμένο πισινό:

 

 

-Βάλε,καλή μου, το ένα σου χεράκι στον αριστερό μου ώμο,βάλε και το άλλο σου χεράκι στον δεξί μου,κράτα τους ώμους μου σταθερά και βάλε μου.....Α το μπούστη,θα τον γαμήσω το καριόλη!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Μπαμπά, μπαμπά! Τι είναι ποusτhς;

-Φύγε από 'δω ρε σκ@τό!

-Λέγε ρε μπαμπά! Τι είναι ποusτhς;

-Που τα'μαθες τέτοια λόγια ρε; Στο σχολείο;

:cry: -Δε φεύγω αν δε μου πεις τι είναι ΠΟUSΤΗΣ! :mad:

-Καλά αν είναι να με ζαλίσεις...

Θυμάσαι που είχα πει πως ο μπαμπάς είχε κάνει φυλακή;

-Ναι...

-10 χρόνια έκανα μέσα. Το πρώτο χρόνο που λες μου φέρανε ένα συγκρατούμενο στο κελί, το Μίλτο.

Περνάγανε οι μήνες & όλα καλά με το Μίλτο. Αλλά το 2ο χρόνο βαρεθήκαμε, δεν είχαμε τι να κάνουμε.

Ο χρόνος να ξέρεις κυλά πολύ αργά μέσα στη στενή γιε μου.

Κάποια μέρα μετά από πολλές σκέψεις το συζητήσαμε & πήραμε την απόφαση. Να γ@μ@ει ο ένας τον άλλο εναλλάξ

για να τη βγάλουμε εδώ μέσα γιατί δε πήγαινε άλλο. Δεν θα αντέχαμε τόσα χρόνια χωρίς sex.

Συμφωνήσαμε λοιπόν να κανονίζει εναλλάξ ο ένας τον άλλο για μια περίοδο 9 μηνών ο καθένας. 9 μήνες ο ένας, 9 μήνες ο άλλος.

Ρίξαμε που λες το κέρμα για να δούμε ποιος θα τον πάρει πρώτος, & έτυχε η δύσκολη αρχή σε μένα...

Ξεκινήσαμε έτσι το 9μηνο με το Μίλτο το μπαγάσα όλο χαρά & όρεξη να με κανονίζει ακούραστα.

Δύσκολο τέρμινο για το πατέρα σου. Μου έκανε το πισινό σουρωτήρι αλλά πέρασε με τη προσδοκία ότι έρχεται & η σειρά μου.

Ήρθε λοιπόν η μεγάλη μέρα & για μένα!

-"Σειρά μου!" του λέω. "Τελείωσε το 9μηνο. Από σήμερα θα σε γ@μ@ω εγώ για τους επόμενους 9 μήνες!"

-"Όχι" απαντά ξερά...

-"Τι όχι;" :huh:

-"Ξέχασέ το! Δε θα κάτσω να με γ@μhσεις!"

-"Τι λες ρε Μίλτο;! Δεν είχαμε κάνει συμφωνία; Μη μου λες τέτοια ρε αδερφέ! Με κοροϊδεύεις;!!" :confused:

-"ΟΥΤΕ να το σκέφτεσαι! Η συμφωνία ακυρώνεται! ΤΕΛΟΣ!"

Ε, δεν είναι ΠΟΥΣΤΗΣ αυτός;!!

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα τραγούδια της Πάολα έχουν γραφτεί σε .wav

το καλυτερο που εχω ακουσει τους τελευταιoυς μηνες ....και νερντικο για το Target group του Insomnia ...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...