Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το γνωστό τουιτερ του φαντάρου:

 

Τεσσερις ειναι οι κοινες παραδοχες στο στρατο: Οι μερες δεν περνανε, αυτος που βγαζει τις υπηρεσιες ειναι αδικος και τα γυναικεια βυζια.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βάζει η άλλη στο status single, της κάνουν like κάτι άκυροι, γράφει ο πρώην από κάτω Χαρήκαν οι γκόμενοι σου μωρή;. Να γιατί δε σβήνω το Facebook..

 

 

Έχω πατήσει τόσες φορές αναβολή αφύπνισης στο ξυπνητήρι του κινητού, που στο τέλος θα εμφανίσει μήνυμα γ**ησε το φιλαράκι, κοιμήσου.

 

Όταν πάει να μας πέσει το κινητό, όλοι ανακαλύπτουμε τον νίντζα που κρύβεται μέσα μας.

 

Εχετε και εσεις φιλους που τους λες κοιτα λιγο διακριτικα πισω σου και γυριζουν την κεφαλα τους 360 μοιρες, σαν το κοριτσακι του εξορκιστη;

 

Φήμες λένε οτι υπάρχει βίντεο στο youtube που δεν έχουν τσακωθεί Έλληνες από κάτω...

 

Την πρώτη φορά που κάνεις χειραψία με μια γυναίκα, δίνε την αριστερή παλάμη, μην την φέρνεις αμέσως σε επαφή με την ανταγωνίστριά της.

 

Οι μελισσες ρε παιδι μου κυριες. Θα μπουν, θα κανουν μια βολτα, αντε να μπερδευτουν με καμια κουρτινα, θα φυγουν. Οι μυγες. Αρμενικη βιζιτα..

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζει η άλλη στο status single, της κάνουν like κάτι άκυροι, γράφει ο πρώην από κάτω Χαρήκαν οι γκόμενοι σου μωρή;. Να γιατί δε σβήνω το Facebook..

 

 

σοβαρά έγινε αυτό;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το γνωστό τουιτερ του φαντάρου:

 

Τεσσερις ειναι οι κοινες παραδοχες στο στρατο: Οι μερες δεν περνανε, αυτος που βγαζει τις υπηρεσιες ειναι αδικος και τα γυναικεια βυζια.

Να με συγχωράτε έκανα ο,τι μπορούσα αλλά μόνο για ένα μήνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Είδα πινακίδα που με έκανε να χεστώ πάνω μου!

-Αντε ρε, ποια?

-''Το WC δε λειτουργεί''...

 

...............

 

 

-Καλά ρε μαλάκα πως κατάφερες και την πήδηξες απο το πρώτο ραντεβου?

-Ε λίγο το κρασί, λίγο η ταινία...

-Ποιά ταινία ρε φίλε, στην παραλία δεν ήσασταν?

-Η μονωτική.....

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ύστατη προσπάθεια από πλευράς μου, μήπως συγκινηθεί και αλλάξει γνώμη ο hackerW32:

 

Ένας τύπος, λίγο πριν τα 30, παρά το νεαρό της ηλικίας του, έχει κυριευθεί από απαισιοδοξία και θεωρεί ότι η ζωή, δεν έχει πλέον κανένα νόημα. Ένας καλός του φίλος, βλέποντάς τον έτοιμο να φουντάρει που λέει ο λόγος, του λέει:

 

«Αδελφέ μου, η ζωή, όχι μόνο έχει νόημα, αλλά είναι και απολύτως σαφές και συγκεκριμένο μάλιστα. Το θέμα είναι, να είσαι αποφασισμένος να περάσεις όλες τις δοκιμασίες που απαιτούνται, προκειμένου να γίνεις κι εσύ κάτοχός του. Είσαι;»

 

- Το ρωτάς; Θα κάνω ότι χρειάζεται προκειμένου να μάθω ποιο είναι το νόημα της ζωής!

 

«Λοιπόν! Το νόημα της ζωής, το γνωρίζει μόνο ένας άνθρωπος σε όλο τον κόσμο! Είναι ασκητής, 129 ετών σήμερα, ο οποίος ζει απομονωμένος από τα εγκόσμια, εντελώς μόνος, σε μία μονίμως χιονισμένη κορυφή, στο Θιβέτ. Είναι πρόθυμος να αποκαλύψει το νόημα της ζωής σε όποιον ενδιαφέρεται πραγματικά, αρκεί να αποδείξει ότι όντως ενδιαφέρεται πραγματικά. Ο κανόνας που θέτει, είναι σαφής: Πρέπει ο ενδιαφερόμενος, να πάει αυτοπροσώπως να τον συναντήσει και μάλιστα, να διανύσει ολόκληρη τη διαδρομή μέχρι και την κορυφή, με τα πόδια! Μέχρι στιγμής, όποιοι το επιχείρησαν, πέθαναν από τις κακουχίες πριν φτάσουν καν στα μισά. Κάποιους δε απ' αυτούς, που πίστεψαν ότι μπορούν να "κλέψουν" και χρησιμοποίησαν μέσα μεταφοράς για να καλύψουν μέρος της διαδρομής, τους κατάλαβε και τους έδιωξε χωρίς να τους αποκαλύψει το παραμικρό...»

 

Ο τύπος όμως, ήταν τόσο απογοητευμένος, ώστε αποφάσισε να κάνει το παν για να τα καταφέρει. Ο άλλος δρόμος ήταν η αυτοκτονία και είπε να κάνει μια τελευταία προσπάθεια πριν τινάξει τα μυαλά του.

 

Ξεκινάει λοιπόν και πραγματοποιεί μια ατέλειωτη, απίστευτης διάρκειας πεζοπορία, χειμώνες και καλοκαίρια εναλλάσσονται κάμποσες φορές κατά τη διάρκειά της, αλλά τελικώς, μετά από χρόνια και έχοντας μείνει στο ένα τέταρτο του κανονικού του βάρους, φτάνει στους πρόποδες του βουνού. Αρχίζει την αναρρίχηση με τις τελευταίες του δυνάμεις και, μετά από μια εβδομάδα σκαρφάλωμα, πατάει το πόδι του στην κορυφή. Το φως του ήλιου τον τυφλώνει, καθώς αντανακλάται στο χιόνι που καλύπτει τα πάντα, αλλά καταφέρνει να διακρίνει αμυδρά στον ορίζοντα, μια λεπτή σιλουέτα, καθισμένη οκλαδόν μπροστά σ' ένα μικρό ρυάκι του οποίου το νερό, παρά το μείον ...άπειρο της θερμοκρασίας, παραμένει τρεχούμενο.

 

Πλησιάζει και στέκεται εκστασιασμένος μπροστά στη φιγούρα του γέροντα, ο οποίος, αμίλητος και σε απόλυτη ηρεμία, κοιτάζει το τρεχούμενο νερό.

 

«Πάνσοφε γέροντα, τα σέβη μου! Πληροφορήθηκα ότι είσαι ο μοναδικός γνώστης του πραγματικού νοήματος της ζωής και ήρθα να σε παρακαλέσω να μου το αποκαλύψεις.»

 

- Διαπιστώνω ότι δεν έκανες ζαβολιά, νέε μου. Όντως ήλθες με τα πόδια! Σου αξίζει λοιπόν να μάθεις ποιο είναι το νόημα της ζωής! Είναι βέβαια, μάλλον απλούστερο απ' όσο φανταζόσουν, αλλά ιδού:

 

Το νόημα της ζωής, δεν είναι άλλο από ...αυτό το ρυάκι!

 

Ο τύπος βγαίνει απ' τα ρούχα του, όπως ήταν φυσικό και είναι έτοιμος να στερήσει από το γέροντα την πιθανότητα να κλείσει τα 130...

 

Λίγο πριν του επιτεθεί, του φωνάζει αγανακτισμένος:

 

«Μα, είσαι σοβαρός; Πέρασα ολόκληρη κόλαση για να έρθω να σε συναντήσω, κινδύνεψα να πεθάνω δεκάδες φορές προκειμένου να μάθω ποιο είναι το νόημα της ζωής...

 

...κι εσύ μου λες ότι είναι ...το ρυάκι;;;»

 

Οπότε ο γέροντας, σηκώνει για πρώτη φορά το βλέμμα του από το τρεχούμενο νερό, κοιτάζει τον τύπο βαθιά στα μάτια και του λέει:

 

 

 

...δηλαδή...δεν είναι;...

 

 

 

 

 

Χακερούλη! Ολόκληρο κατεβατό έγραψα για πάρτη σου! Δε θα μας κάνεις τη χάρη να επιστρέψεις; Σε χρειαζόμαστε!...

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deesnider Καλό, μου θυμισε αυτό http://3.bp.blogspot...600/Εικόνα2.png

 

Εμένα από την άλλη μεριά, είναι ο αρκάς που μου θύμισε το ανέκδοτο, δεδομένου ότι το έμαθα στο στρατό (ήτοι, πριν από καμιά ...25αριά χρόνια!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφιερωμενα στις μαναδες...

 

 

 

 

-Μαμά θα πάω μια βόλτα με τον Γιάννη

-Ποίον;;; με αυτόν τον αλήτη που δεν φοράει ζακέτα?

 

...............

 

-γιε μου,πού πας?

-μανα θα παω στα καραβια

-μια παρα τεταρτο να εισαι πισω”

 

...................

 

 

- Mανα παω για ποκερ..

- Την ζακετα μη σου παρουν....!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...