Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πείτε και σε 'μένα ρε παιδιά, τι είναι αυτή η ιστορία με τη ...ζακέτα! Δεν έχω ιδέα...

 

Όταν ήσουν μικρός, τα καλοκαίρια, μέσα Ιουλίου, που ο μόνος στόχος του ηλίου ήταν να ψήσει την γή, και ετοιμαζόσουν να βγεις έξω μια βόλτα να (ξε)σκάσεις, δεν άκουγες την φωνή της μανας σου να λέει ''Deesniderάκο, ζακέτα αγόρι μου, έχει ψυχρούλα''?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ήσουν μικρός, τα καλοκαίρια, μέσα Ιουλίου, που ο μόνος στόχος του ηλίου ήταν να ψήσει την γή, και ετοιμαζόσουν να βγεις έξω μια βόλτα να (ξε)σκάσεις, δεν άκουγες την φωνή της μανας σου να λέει ''Deesniderάκο, ζακέτα αγόρι μου, έχει ψυχρούλα''?

 

 

Και εαν δεν έχει μάνα ο Dees, οποία η θέση σου; Γιατί του το θυμίζεις του παιδιού μου λες; ε; Ε; Ε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

‎- τι είναι αυτά που βρήκα στην ζακέτα σου παιδί μου ???

- ναρκωτικά μάνα..έχω μπλέξει.....

- δεν πειράζει..σημασία έχει που φοράς ζακέτα και δεν κρυώνεις πουλακι μου !!!

 

..............

 

 

Μάνα, θα βγω... Ζακέτα να πάρω??

-Αι σιχτίρ χαμένο, που ειρωνεύεσαι τη μάνα σου! Μπουφάν να πάρεις...Χάλασε ο καιρός!!!

 

 

.............

 

-Μάνα πάω σχολή, να πάρω ζακέτα;

-Πτυχίο να πάρεις..

 

 

 

...............

 

 

 

-Τι δουλεια κανεις?

-Πιτσαδορος.

-Και ποσα βγαζεις?

-2.000 τον μηνα.

-Ελα ρε! Και που δουλευεις πιτσαδορος?!

-Σε τσοντες...

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τι δουλεια κανεις?

-Πιτσαδορος.

-Και ποσα βγαζεις?

-2.000 τον μηνα.

-Ελα ρε! Και που δουλευεις πιτσαδορος?!

-Σε τσοντες...

 

 

<Manuel>

 

Ντεν καταλαβαίνει!

 

</Manuel>

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα κορίτσια που έχουν 100.000 αδέρφια στο facebook επίδομα πολυτέκνων παίρνουν???

 

Όπου ακους πολλα κεράσια, κόψε τους μπάφους. Τα κεράσια δεν μιλάνε..

 

Πόρνες όλες τους! Τους αξίζει ότι χειρότερο! Πολυ ευχαριστήθηκα που την πάτησα κάτω στην κυριολεξία! Τα ήθελε ο κώλος της! ΣΙΧΑΜΕΝΕΣ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!

 

Ζητειται άντρας να ερωτευτω παράφορα, να με βαρεθεί, να με κερατωσει, να με χωρίσει, να φαω κολλημα, να μη τρώω, να χασω και τα κιλα του καλοκαιριου..

 

‎-Η οδοντόκρεμα μου αφαιρεί μέχρι και δύο φορές περισσότερη πλάκα.. -Γι αυτό είμαι κάπως ξενέρωτος.. ^.^

 

Πάντως τα κουνούπια είναι ρομαντικα πλάσματα. Σου ψιθυρίζουν στο αφτί πριν σε τσιμπήσουν..

 

Σκέφτομαι σοβαρά να κόψω το τσιγάρο από το πρωί που έφτυσα σε χωματόδρομο και στρώθηκε πίσσα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-- Δεν ήμουν σίγουρος γιατί ο γιατρός μου συνταγογραφησε LSD για την δυσκοιλιοτητα μου, μέχρι που είδα ενα δράκο και χεστηκα πάνω μου

 

--Εγω το ειχα καταλαβει αμεσως οτι ο τυπος που ετρεχε γυμνος στο συνταγμα δεν ηταν Ελληνας...

Ειδατε εσεις πουθενα τη μανα του να τρεχει απο πισω του με μια ζακετα στο χερι???

 

--Καθε τσοντα πρεπει να τελειωνει με το εξης επιμυθιο.

''Και 'χυσαν αυτοι καλα, και 'μεις καλυτερα...''

 

--Η φράση να έχεις μια ζωή με Χαρά Ελπίδα Ειρήνη και Ευτυχία... δεν είναι ευχή, παρότρυνση για παρτουζα είναι!

 

--Δεν καταργούνται τα δώρα Χριστουγέννων δήλωσε η τροικα.....Απλα θα αρκεστειτε σε αυτα που θα φέρει ο Άγιος Βασίλης......

 

--Τα καλύτερα βράδια ξεκινάνε με τη φράση:

"μ@λ@κα εγώ σήμερα δεν είμαι για πολλά, θα γυρίσω νωρίς"

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθεται μία ξανθιά πάνω σε μια βόμβα. Περνάει μια άλλη ξανθιά, την βλέπει και της λέει:

- Αχ, τι είναι αυτό; Να κάτσω και γώ;

- Helloοο, είναι ατομικήήή!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν ήσουν μικρός, τα καλοκαίρια, μέσα Ιουλίου, που ο μόνος στόχος του ηλίου ήταν να ψήσει την γή, και ετοιμαζόσουν να βγεις έξω μια βόλτα να (ξε)σκάσεις, δεν άκουγες την φωνή της μανας σου να λέει ''Deesniderάκο, ζακέτα αγόρι μου, έχει ψυχρούλα''?

 

Θα ήταν λογικό, αλλά παραδόξως όχι! Μάλλον το αντίθετο συνέβαινε: Η μάνα μου ανήκει στους ανθρώπους εκείνους που υποφέρουν υπερβολικά από τη ζέστη. Χωρίς να μιλάμε απαραιτήτως για καύσωνα, αρχίζει να έχει λιποθυμικές τάσεις. Ερχόμαστε τώρα στο «αντίθετο»...

 

 

...ένα καλοκαίρι, όταν ο μικρός dee ήντουνα ...μικρός(!) - γύρω στα δεκάξι - βρισκόταν μαζί με την οικογένειά του στο εξοχικό. Ήντουνα ένα εντελωσγαμημενακαυτοκαλοκαίρι, καταμεσήμερο, με τη θερμοκρασία να έχει χτυπήσει σαρανταδυάρια, η μάνα βρισκόταν ημιλιπόθυμη, ανάσκελα σε μια ξαπλώστρα στο μπαλκόνι, με δύο ανεμιστήρες να τη βαράνε και τον πατέρα όρθιο από πάνω της, να την καταβρέχει με το λάστιχο του ποτίσματος. Η φάση ήταν κυριολεκτικά μεταξύ του «ζω» και «πεθαίνω», όταν ο μικρός dee, αποφάσισε να κατέβει στο μπαράκι της παραλίας για μπυρίτσα.

 

Ο μικρός dee όμως, ήντουνα συνειδητοποιημένο παλιομέταλλο από μικρός, οπότενες δεν έλεγε να πάει για μπυρίτσα με τη βερμούδα και το αμάνικο. Τι κι αν ο ήλιος έλιωνε τα σίδερα; Πάνω απ' όλα ήταν η πίστη στο στυλ. Έβγαλε λοιπόν από τη ντουλάπα του τα εξής:

 

- Μαύρο αμάνικο μπλουζάκι

- Μαύρο jean πουκάμισο με ραφτό «twisted sister» ζμπλάτη

- Μαύρο δερμάτινο γιλέκο, στολισμένο με, σχηματισμένο από μεταλλικά καρφάκια, σήμα «twisted sister»

- Μαύρο δερμάτινο μπουφάν

- Μαύρο κολλητό jean και, φυσικά,

- Μαύρες δερμάτινες μπότες

 

Τα φόρεσε, έκλεισε ότι φερμουάρ υπήρχε και δεν υπήρχε, έριξε και το μαλλί ώστε να κλείνει κάθε πιθανή είσοδο αέρα από την περιοχή του λαιμού και βγήκε αγέρωχος στο μπαλκόνι, προκειμένου να χαιρετήσει τους γονείς του και να τους ενημερώσει σαν καλό παιδί που ήντουνα, ότι θα 'βγαινε όξω. Ο μπαμπάς είχε γυρισμένη πλάτη και ήντουνα απασχολημένος με το πότισμα της γυναίκας του, αλλά η μαμά είχε τον κανακάρη της φάτσα κάρτα. Ο μικρός dee, είπε: «Πάω για μια μπυρίτσα και τα λέμε!» και η μάνα του, μισάνοιξε με πολύ κόπο το ένα μάτι για να τον δει, να τον χαιρετήσει και να του δώσει την ευχή της. Το οπτικό της πεδίο γέμισε από το μαυροφορεμένο σκηνικό...συνδύασε στο κουρασμένο μυαλό της τους 42 βαθμούς που έψηναν τον κόσμο, με την υποψία ότι αντίκρισε το γιόκα της μέσα σε δερμάτινο, κλειστό μπουφάν και μπότες...προσπάθησε να κραυγάσει αλλά όλη κι όλη η δύναμή της, αρκούσε μόλις για ένα ξεψυχισμένο βογκητό...το «ημιλιπόθυμη» έδωσε αμαχητί τη θέση του στο «εντελώς σέκος».

 

Από τότε έχουν περάσει σχεδόν 30 χρόνια, κατά τη διάρκεια των οποίων, ούτε μία φορά δε διανοήθηκε η συγκεκριμένη μάνα, να απευθύνει στο μικρό dee παροτρύνσεις για ...ζακετούλες και άλλα τέτοια γραφικά, ακόμα κι αν έξω κυκλοφορούσαν πιγκουίνοι...

 

 

 

Και εαν δεν έχει μάνα ο Dees, οποία η θέση σου; Γιατί του το θυμίζεις του παιδιού μου λες; ε; Ε; Ε;

 

Κι όμως ...σε πείσμα όλων των προηγουμένων, όχι μόνο έχω (ακόμα...), αλλά ζει και βασιλεύει!

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deesnider, αυτό το ποστ για να το διαβάσω, πρέπει να δω τουλάχιστον 8 likes.

 

Don't worry bro! Από μαζόχες εδώ μέσα, άλλο τίποτα! Μπορεί να δεις και περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

deesnider, αυτό το ποστ για να το διαβάσω, πρέπει να δω τουλάχιστον 8 likes.

σε συντομια βγηκε ετσι για μπυρα

 

http://www.youtube.com/watch?v=D4AT5p44EK8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...