Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάνεις "κοιλιά" Χακέρω,να το προσέξεις.

 

 

Ένας "φαν" σου...

 

 

 

 

 

 

Ήταν κατά τους χρόνους του Χριστού και η Μαγδαληνή ορέχτηκε γλυκά,οπότε ο Τζήσους εστειλε τον Πέτρο στο κοντινώτερο ζαχαροπλαστείο και τούφερε ένα κουτί και το πρόσφερε στη γκόμενά Του λέγοντας τη διαχρονική ατάκα:

 

"Χαίρε κεχαριτωμένη,ο Κύριος με τα Σου."

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπάντηση σε επιστολή που έστειλε Έλληνας στη Ρενό!!!

 

Dear Mr. Katsiaros D.

We have received and analyzed your complaint letter regarding the "arhidia kivotio" issue on Renault Megan cars. Unfortunately, we were unable to find this term (arhidia kivotio) in our databases which we kindly ask you to send us more detailed specification about.

Also, please be so kind as to translate in English the following expressions, "gamo to aftokinito sas", valte to ston kolo sas", and "gamo tin kariola tin reno".

 

Sincerely yours,

Michel Martin

Customer Service Representative

414 Avenue Miramax, DC668, Douai, France

 

 

 

Ένας τυφλός μπαίνει κατά λάθος σε ένα μπάρ μόνο για γυναίκες. Κάθεται , παραγγέλνει και λέει:

- Ακούστε το τελευταίο ανέκδοτο για ξανθιές.

Νεκρική σιγή στο μπάρ ξαφνικά και μια χοντρή γυναικεία φωνή του λέει:

- Φίλε η γυναίκα που κάθεται δεξιά σου μόλις βγήκε από τη φυλακή που ήταν για το φόνο του άντρα της και είναι ξανθιά, η γυναίκα στα αριστερά σου είναι 100 κιλά , πρωταθλήτρια του τζούντο και είναι ξανθιά, εγώ που σερβίρω στο μπάρ έχω μαύρη ζώνη στο καράτε και είμαι ξανθιά , η σερβιτόρα στα τραπέζια είναι άσος στο πέταγμα του μαχαιριού και είναι ξανθιά και η φίλη μου που κάθεται απέναντι σπάει με μιά γροθιά ξύλο πάχους 5 πόντων και είναι και αυτή ξανθιά . Επιμένεις ακόμα να πείς εκέινο το ανέκδοτο?

Και ο τυφλός απαντά:

- Και βέβαια όχι!! Σιγά μην κάτσω να το εξηγήσω πέντε φορές.

  • Like 25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τύπος σε ένα ταξί θέλει να πει κάτι στον ταξιτζή. Όπως είναι από πίσω του λοιπόν, κάνει λίγο μπροστά και τον χτυπάει ευγενικά στον ώμο με τα δάχτυλα . Ο ταξιτζής τρελαίνεται... Χάνει τον έλεγχο του αυτοκινήτου, πέφτει πάνω σε ένα σκουπιδοτενεκέ, ανεβαίνει στο πεζοδρόμιο, περνάει ξυστά από μία γριούλα, και σταματάει λίγα εκατοστά μπροστά από μία βιτρίνα σε ένα μαγαζί. Γυρίζει στον πελάτη έξαλλος και του λέει:

- Είσαι τρελόόός... ; Κόντεψα να πάθω καρδιακή προσβολή... !

- Μα κύριε, απλά σας ακούμπησα λίγο στον ώμο για να σας μιλήσω!

- Ναι, ξέρετε, δίκιο έχετε, αλλά είναι η πρώτη μέρα που δουλεύω ταξιτζής. Τα τελευταία εικοσιπέντε χρόνια οδηγούσα νεκροφόρα!

 

Λέει ο ελέφαντας στον δεινόσαυρο:

- Σου έκανε friend request ο Νώε;

- Όχι.

- Κακό αυτό...

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Τζο, ένας αθλητικός τύπος, ήθελε από καιρό να πάρει ένα μοτοσακό. Ώσπου μια μέρα η τύχη τον βοηθά και πέφτει πάνω σε ένα ξεπούλημα. Μια Harley πουλιόταν σε τιμή ευκαιρίας. Το μηχανάκι, αν και ήταν 10 χρονών, φαινόταν πιο καλό κι από καινούργιο. Άστραφτε από γυαλάδα σαν να είχε μόλις βγει από το εργοστάσιο. Τ' αγόρασε αμέσως. Δεν παρέλειψε όμως να ρωτήσει τον πωλητή πως κατάφεραν να το κρατήσουν σε τόσο καλή κατάσταση ύστερα από δέκα χρόνια.

 

"Κοίτα", του λέει ο πωλητής, "είναι πολύ απλό. "Όταν το μοτοσακό το έχεις έξω και πρόκειται να βρέξει άλειβε τα μέρη χρωμίου με βαζελίνη, για να τα προστατέψεις από τη βροχή." Μάλιστα του έδωσε ένα βαζάκι με βαζελίνη.

 

Εκείνο το ίδιο βράδυ η Σάντρα, φιλενάδα του Τζό, τον συνάντησε για να πάνε μαζί στο σπίτι της και να τον γνωρίσει στους γονείς της. Φυσικά πήγαν εκεί καβάλα στο μηχανάκι του. Την ώρα που προχωρούσαν να μπουν στο σπίτι, η Σάντρα σταματά και του λέει:

 

"Πρέπει να σου πω κάτι για την οικογένειά μου. Στο τραπέζι, στην ώρα του φαγητού δεν μιλάμε καθόλου. Στην πραγματικότητα ο πρώτος που θ' ανοίξει το στόμα του και πει το παραμικρό πρέπει να πλύνει τα πιάτα."

 

"Κανένα πρόβλημα" της λέει και προχωρούν στην είσοδο.

 

Μόλις μπαίνουν, ο Τζό μένει εμβρόντητος. Εκεί μπροστά τους, στη μέση της σάλας, είναι μια μεγάλη στοίβα από άπλυτα πιάτα. Πιο πέρα, στο διάδρομο άλλα πιάτα στοιβαγμένα στα σκαλοπάτια. Στην κουζίνα ακόμη μια πελώρια στοίβα. Όπου κι αν κοιτάξει σωροί από βρώμικα πιάτα.

 

Κάποτε εκάθησαν στο τραπέζι να φάνε και πράγματι δεν ακούγεται κιχ. Καθώς περνούσε η ώρα ο Τζό αποφασίζει να πάρει την κατάσταση στα χέρια του. Γέρνει λοιπόν προς την Σάντρα και τη φιλάει. Κανένας δεν βγάζει μιλιά. Συνεχίζει λοιπόν να της πασπατεύει τα βυζιά. Μιλιά!!

 

Οπότε σηκώνεται απάνω, την βουτάει, τη γυμνώνει σχίζοντας τα ρούχα της, τη ρίχνει πάνω στο τραπέζι και εκεί μπροστά στους γονείς της την κανονίζει.

 

Η κοπέλα του είναι αλαφιασμένη, ο πατέρας εμφανώς έχει αλλάξει χρώματα και η μάνα κυριολεκτικά αναστατωμένη και τρομαγμένη, αλλά κανένας δεν βγάζει λέξη.

 

Ο νεαρός κοιτάει την μάνα, την βρίσκει να έχει μια κορμάρα ελκυστική, κι όπως είχε πάρει φόρα την βουτάει την διπλώνει πάνω στο τραπέζι και δείχνει την εκτίμηση του στη θηλυκότητά της με πολλούς τρόπους.

 

Τώρα η κοπέλα του γίνεται έξω φρενών, ο πατέρας βράζει στο ζουμί του, αλλά ακόμη και σ' αυτό το σημείο δεν βγάζουν τσιμουδιά.

 

Όπου ξαφνικά ακούγεται μια εκκωφαντική βροντή και αμέσως ακολουθεί βροχή.

 

Ο Τζο θυμάται το μηχανάκι του κι αμέσως τραβάει από την τσέπη του το βάζο με τη ΒΑΖΕΛΙΝΗ.

 

Μόλις το βλέπει ο πατέρας πετάγεται φωνάζοντας:

 

"Σταμάτα, γαμώτο... θα τα πλύνω εγώ τα κωλοπιάτα!!"

 

 

 

 

 

Από γραπτό υποψηφίου υπαξιωματικού του Π.Ν., Σούδα 1986.

 

Απάντηση σε ερώτημα για την ελληνική πανίδα και χλωρίδα) «Η μαρίς (κοινώς μαρίδα) είναι ένας απολύτως εύγευστος ιχθύς, ο οποίος τρώγεται τελείως (εν τω συνόλω του), κυρίως τηγανητός. Η μαρίς, όπως και η γαρίς (κοινώς γαρίδα) δεν εξημερούται.

 

Ζει δε πάντοτε και αύτη εις αγέλας και εις αγρίαν κατάστασιν, πλην όμως δεν είναι ουδόλως επικίνδυνος κατά την θήρευσιν -όπως π.χ. η φάλαινα- και ούτω δια την θήραν της δεν παρίσταται ανάγκη χρησιμοποιήσεως μαριδοθηρευτικών, όπως παρίσταται ανάγκη χρησιμοποιήσεως φαλαινοθηρευτικών δια την θήραν της φαλαίνης.

 

Οι μαρίδες ζουν εν γένει μίαν περιορισμένην, ήσυχον και χωρίς μεγάλας απαιτήσεις και συγκινήσεις ζωήν, τρεφόμεναι αποκλειστικώς με μικροοργανισμούς, είναι δε παντελώς άκακοι. Εφ’όσον δεν έτυχε μέχρι σήμερον να αναφερθεί ουδεμία περίπτωσις επιθέσεως ακόμη και εξαγριωμένης μαρίδος εναντίον ανθρώπου».

 

Από γραπτό μαθητή σε εξετάσεις για την Ιστορία – Γυμνάσιο Κορίνθου 1988

 

»Και οι Ρώσοι ανέδειξαν μεγάλους ποιητές όπως ο Πούσκας, ο Λένιν, ο Τρότσκι και ο Ιβάν ο Τρομακτικός. Από την ποίηση αυτή σώζεται σήμερα η Σιβηρία με την παγωμένη λίμνη των Κύκλων που ο Τσακ Κόφσκι την έκανε παλέτα»

 

Σκονάκι σε ώρα εξετάσεων στην Ιστορία σε τάξη Γυμνασίου Νέου Ψυχικού, 1979

 

»Βλάκα, ο Ναπολέων δεν έκανε τον περίπλουν της γης, ο Βάσκος Ντεγάμας τον έκανε. Ο Ναπολέων έκανε τον περίπλουν του Φατερλόν, πρόσεχε!»

 

Από την Έκθεση ιδεών υποψηφίου στη Σχολή Αστυνομίας, 1992

 

»Οι Δέκα Εντολές γράφτηκαν από τον Σινά και παραδόθηκαν στον Μωυσή στην Πλάκα. Ήταν όλες πέτρινες, αλλά σαφέστατες»

 

Γυμνάσιο Ηρακλείου, 1991

 

«Ο κύκλος είναι μία στρογγυλή γραμμή, χωρίς συνδέσεις, ενωμένη με τέτοιο τρόπο που δεν μπορείς να καταλάβεις που αρχίζει και που τελειώνει.»

 

Από γραπτό στα Θρησκευτικά, Γυμνάσιο Ολυμπίας, 1991

 

Η Εντολή που λέει Αγάπα τον Πλησίον σου είναι μια από τις σπουδαιότερες. Αλλά, όπως και όλα τα σημαντικά πράγματα, θέλει πολλή επεξήγηση για ν’ αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η Εντολή που λέει Αγάπα τον Πλησίον σου είναι μια από τις σπουδαιότερες. Αλλά, όπως και όλα τα σημαντικά πράγματα, θέλει πολλή επεξήγηση για ν’ αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις. "

 

φοβερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιε μου που πας;;

-Μανα θα πάω να σφαξω ένα δράκο.

-το μπουφάν σου πάρε.

-Αμάν ρε μανα!!! Αμάν!!!

 

Αη Γιώργης 282μ.Χ.

 

Δεν ξέρω αν γελάω περισσότερο μ'αυτό ή με το avatar σου!!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιε μου που πας;;

-Μανα θα πάω να σφαξω ένα δράκο.

-το μπουφάν σου πάρε.

-Αμάν ρε μανα!!! Αμάν!!!

 

Αη Γιώργης 282μ.Χ.

 

Ας μου το εξηγήσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε γατάκια, θέλει και ερώτηση?

 

είναι μια μάνα που φοβάται μην κρυώσει το παιδί της.

 

τώρα το ότι θα τον φάει ο δράκος, μάλλον δεν την ανησυχεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιε μου που πας;;

-Μανα θα πάω να σφαξω ένα δράκο.

-το μπουφάν σου πάρε.

-Αμάν ρε μανα!!! Αμάν!!!

 

Αη Γιώργης 282μ.Χ.

 

Θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ

 

 

Saint George (c. 275/281 – 23 April 303) was, according to tradition, a Roman soldier from Syria Palaestina and a soldier in the Guard of Diocletian, who is venerated as a Christian martyr. In hagiography Saint George is one of the most venerated saints in the Catholic (Western and Eastern Rites), Anglican, Eastern Orthodox, and the Oriental Orthodox churches.

 

Συμπέρασμα ... τον δράκο τον έσφαξε μεταξύ 1 και 7 ετών ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...