Προς το περιεχόμενο

zer.gr, τι θράσος είναι αυτό?


IHateLove

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου.. το θεμα ειναι στις μπαλες που ειπες οτι ειναι απατη.. εδω ΟΝΤΟΣ πουλαει αυτο που λεει.. αρα δεν τιθεται θεμα απατης αλλα υπερ-τιμολογισης υπερκοστολόγησης.

Τα φερνει απο ΚΙΝΑ με brand name το δικο του (οπως τα JAGA πχ) και τελος...

Για το τυπικό της υπόθεσης (η υπερτιμολόγηση είναι παράνομη ενέργεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη παραπάνω περίπτωση ο τυπάς πουλά σε νόμιμα σε μεγάλη τιμή (υπερκοστολόγηση).

Υπερτιμολόγηση είναι να τιμολογείς ένα αντικείμενο (υπηρεσία κλπ) σε μεγαλύτερη τιμή από αυτή που πραγματικά πληρώθηκε (σαν παράνομη απόδειξη ένα πράμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη παραπάνω περίπτωση ο τυπάς πουλά σε νόμιμα σε μεγάλη τιμή (υπερκοστολόγηση).

Υπερτιμολόγηση είναι να τιμολογείς ένα αντικείμενο (υπηρεσία κλπ) σε μεγαλύτερη τιμή από αυτή που πραγματικά πληρώθηκε (σαν παράνομη απόδειξη ένα πράμα).

 

To margin ομως το βαζει οσο θελει. αν βλεπει οτι ενα προιων δεν πολειτε καπου πρεπει να βγαλει τα σπασμενα.

Καποια τα εχει *100% καποια *10%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια λογικη.. επιδει υπαρχει κατι χειροτερο.. αφήνουμε το κακο.......

 

Ελα μωρε αυτο σε ενοχλει αφου υπαρχει και αυτο.....

Ξερεις.. ενα ενα τα κακα πρεπει να ξεριζονονται.

 

Φιλε μου μακαρι να αλλαζε κατι σε αυτη τη χωρα .... δε θελω να γινομαι γραφικος αλλα δυστηχως ετσι ειναι ... θα ξεριζωθει και αυτος οπως ξεριζωθηκαν τοσα χρονια και τα τηλεπαιχνιδια με το βρες τη διαφορα και βρες τη λεξη και μπλα μπλα και γ@μ0 το σπιτακι τους .... μα καλα τοσο χαζος ο Ελληνας ρε γαμωτο ??? γιατι αν δεν ηταν .... φυσικα ολοι αυτοι θα ειχαν παρει τον μπουλο !!! Και μην μου πειτε οτι δεν ενημερωνεται σωστα ο Ελληνας πολιτης και δε προστατευεται .....ας ρωτησει ... ας ψαξει λιγο ρε φιλε την αγορα ...και αν δε ξερουν ολο και καποιος θα υπαρχει να βοηθησει (μονο να μην ειναι καποιος που εχει εκπληκτικοτρομερο κινητο ....)!!! :P

 

Ειναι τραγικο να βλεπεις Ζερφονακιδες να πλουτιζουν με τις χορηγιες του Ελληνα μακακα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μακαρι να αλλαζε κατι σε αυτη τη χωρα .... δε θελω να γινομαι γραφικος αλλα δυστηχως ετσι ειναι ... θα ξεριζωθει και αυτος οπως ξεριζωθηκαν τοσα χρονια και τα τηλεπαιχνιδια με το βρες τη διαφορα και βρες τη λεξη και μπλα μπλα και γ@μ0 το σπιτακι τους .... μα καλα τοσο χαζος ο Ελληνας ρε γαμωτο ??? γιατι αν δεν ηταν .... φυσικα ολοι αυτοι θα ειχαν παρει τον μπουλο !!! Και μην μου πειτε οτι δεν ενημερωνεται σωστα ο Ελληνας πολιτης και δε προστατευεται .....ας ρωτησει ... ας ψαξει λιγο ρε φιλε την αγορα ...και αν δε ξερουν ολο και καποιος θα υπαρχει να βοηθησει (μονο να μην ειναι καποιος που εχει εκπληκτικοτρομερο κινητο ....)!!! :P

 

Ειναι τραγικο να βλεπεις Ζερφονακιδες να πλουτιζουν με τις χορηγιες του Ελληνα μακακα ....

 

Δεν θα διαφωνήσω... ΤΡΑΓΙΚΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ...

πόσες φωρες μου ειπαν

ΑΜΑΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ..

τι ωραιο σταυροκλανοχεσοκατσαβιδω.. απο το ουκγα μπουγκα TV MARKET...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας εμπορος καποτε μου ειπε το εξης,

 

ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΩΛΗΘΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ (ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ )!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου μακαρι να αλλαζε κατι σε αυτη τη χωρα .... δε θελω να γινομαι γραφικος αλλα δυστηχως ετσι ειναι ... θα ξεριζωθει και αυτος οπως ξεριζωθηκαν τοσα χρονια και τα τηλεπαιχνιδια με το βρες τη διαφορα και βρες τη λεξη και μπλα μπλα και γ@μ0 το σπιτακι τους .... μα καλα τοσο χαζος ο Ελληνας ρε γαμωτο ??? γιατι αν δεν ηταν .... φυσικα ολοι αυτοι θα ειχαν παρει τον μπουλο !!! Και μην μου πειτε οτι δεν ενημερωνεται σωστα ο Ελληνας πολιτης και δε προστατευεται .....ας ρωτησει ... ας ψαξει λιγο ρε φιλε την αγορα ...και αν δε ξερουν ολο και καποιος θα υπαρχει να βοηθησει (μονο να μην ειναι καποιος που εχει εκπληκτικοτρομερο κινητο ....)!!! :P

 

Ειναι τραγικο να βλεπεις Ζερφονακιδες να πλουτιζουν με τις χορηγιες του Ελληνα μακακα ....

εδω πλουτιζει η παολα και η τζουλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Οντως αυτός ο ανθρωπος δεν παίζεται με τίποτα με την συμπεριφορά του στους πελάτες.

 

Ειχα προσωπική εμπειρεία με αυτόν -δυστυχώς- σήμερα το πρωί.

Ο ανθρωπος ουρλιαζε δεν ηξερε τι έλεγε, απειλούσε, και ηθελε να με πετάξει εξω απο το μαγαζί του οταν του ζήτησα να του επιστρέψω ενα αερόθερμο που αγόγρασα - δυστυχώς- απο το μαγαζί του που βρίσκεται στην οδό Λαγουμτζή στον Νέο Κόσμο της Αθήνας .

Ομολογώ οτι παρασύρθηκα απο τα τηλεοπτικά του ..... διαφημηστικά διαγγέλματα και ετσι επισκέφθηκα το μαγαζί του.

 

Ηθελα να τους το επιστρέψω γιατί δεν εκανε για τον χώρο του μπάνιου οπου το ηθελα και μόνο.

Οτι εκανε και για το μπάνιο με διαβεβαίωσαν οι υπάλληλοί του προχθές κατά την αγορά του .

 

Μου κίνησε την περιέργεια οταν ανοιξα την συσκευή και δεν ειδα πουθενά επάνω της το σηματάκι οτι κάνει και για αυτόν τον χώρο να λειτουργεί, και ουτε πουθενά αναφερόταν στο προσπέκτους της συσκευής..

 

Πριν ξαναμεταβώ εκεί πήρα την επίσημη αντιπροσωπεία του αερόθερμου, και πρός τιμή τους με πληροφόρησαν οτι δεν κάνει για το μπάνιο, και οτι η χρήση του εκεί περικλείει κινδύνους ηλεκτροπληξίας απο τους υδρατμούς.

 

Οι υπάλληλοί του με διαβεβαίωσαν οταν τους ρώτησα τηλεφωνικά, και πάλι σήμερα το πρωί με την επίσκεψή μου εκεί να ισχυρίζονται οτι κάνει και για εκεί.

Και οταν τους ειπα να πάρουμε τωρα απο εδώ την επίσημη αντιπροσωπεία τότε μου ειπαν οτι εντάξει πάρτε κάτι αλλο.

Και για τον κύριο Ζερβουδάκη ειναι μάλλον ..... ψιλά γράμματα αν συμβεί κάποιο ατύχημα ηλεκτροπληξίας γιατί και στην διαφήμησή του τέτοια ισχυρίζεται για αυτού του ειδους τα αερόθερμα που εχει προς πώληση.

 

Και το ωραίο.

Θεωρεί ισως τον εαυτόν του υπεράνω των νόμων και των υποχρεώσεών του στο θέμα της αναστροφής πώλησης προιόντος, η της υπαναχώρησης του πελάτη,οταν του επιστρέφεται ενα προιόν να επιστρέψει την αξία του, οπως υποχρεούται να αποδεχέχεται βάσει των νόμων.

Δέχθηκε μόνο να πάρω κάτι αλλο απο το μαγαζί του ,

Και οτι αυτή ειναι η πολιτική του.

 

Αυτά για ενημέρωση των εν δυνάμει πελατών του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τον έχω πετύχει μερικές φορές σε κάποια μικρά κανάλια, τον παρακολούθησα λίγο, πλάκα είχε (δείχνει κάτι κινητά, κάτι αερόθερμα όπως προαναφέρθηκε, είδα νομίζω και ένα μίνι - τζάκι ( ; ) ή κάτι τέτοιο..) αλλά ως εκεί, για αγορά δεν με πείθει με τίποτα, από εκεί και πέρα. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμός του τραγικού ανήθικου, για να μην πω τίποτε χειρότερο. Είπαμε καπέλο αλλά όχι κι έτσι.  Εκτός αν τα πουλάει με υπεραξία ως αντίκες σε συλλέκτες, οπότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το άθλιο στυλάκι του ξεφτιλισμένου πωλητή κάτι μου θυμίζει. Τι μου θυμίζει;

 

Α ναι!

 

O kαραγκιόζης o Stan ο salesman απο τα Monkey Island

 

stan-monkey-island-15044.jpg

 

 ...στο πιο χοντρό και πιτογυράδικο.

 

Όξω ρε

http://www.youtube.com/watch?v=phVi8z6SCI4



Ο ορισμός του τραγικού ανήθικου, για να μην πω τίποτε χειρότερο. Είπαμε καπέλο αλλά όχι κι έτσι.  Εκτός αν τα πουλάει με υπεραξία ως αντίκες σε συλλέκτες, οπότε πάσο.

 

Να το και το καπέλο... ;-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, αυτά που πουλάει ξέρουμε οτι δεν είναι ούτε ΖΕΝ (ειναι γιαπωνέζικες κόπιες) ούτε Phone. Μορ με τόσα λέφτα εγώ παίρνω κανονικό Android και μου μένουν να πάρω κανα πιτόγυρο, τα μεταφορικά; 10€ στάνταρ. Ή το άλλο: NOKIA 6250 του '89 (πρώτο μου κινητό) εγώ τότε το πήρα για 42.000 δρχ (128€) και ακόμα το έχω και ο μαλάκας το πουλάει 300€+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...