Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεμισαν "υγιεις ολυμπιακους" τα φορουμ που ξενερώνουν. Αφου θες την ομάδα Γ' εθνικη(τοπικο...) δεν γινεσαι κανενας αλλος υγιεις φιλαθλος πχ Παοκ, Παο κτλ για να μην χαλιεσαι και εσυ; Γιατι ολο ακουμε "αυτα που εγιναν" αλλα δεν μας εξηγεις τι ειναι αυτα που εγιναν.

 

Καλά ελέγχεται για το πόσο Ολυμπιακός είναι. Και όλα αυτά για ένα ματς που έγιναν τα παρακάτω:

 

 

 

ΤΟ ΣΤΡΑΓΑΛΙ: Ο διαιτητής Ιωαννίδης μαζί με τους βοηθούς του ουσιαστικά από το 60' και μετά έχουν χάσει τον έλεγχο του αγώνα. Σωστή η αποβολή του Μπατιόν και κακώς δεν δίνεται πέναλτι στον Ομάρ για το αντικανονικό μαρκάρισμα του Μπαργκάν. Η πρώτη αποβολή στον Μπαλάφα είναι για εξύβριση, ωστόσο δεν είναι εμφανές το τι είπε ο παίκτης στον ρέφερι. Από εκεί και πέρα έχουν γίνει λάθη σε υποδείξεις φάουλ και καρτών ενώ ο Μήτρογλου θα μπορούσε στο τέλος να δει 2η κίτρινη κάρτα επειδή συνέχισε την φάση μετά το σφύριγμα του Ιωαννίδη. Επίσης και ο Μπαργκάν φλέρταρε με την αποβολή στο πολύ σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Ντοσεβί.

 

 

Οι πληροφορίες από την Βέροια ανέφεραν πως ο ποδοσφαιριστής έβρισε τον διαιτητή και γι αυτό το λόγο αποβλήθηκε.

Το Sport24.gr επικοινώνησε με τον μέσο της "βασίλισσας" ο οποίος μας είπε για τη φάση:"Αν κάθε φορά που λέμε τη λέξη "μ@λ@κ@ς" είναι να βγαίνει κόκκινη κάρτα, τότε όλοι οι αγώνες πρέπει να διακόπτονται λόγω αποβολών", ήταν τα πρώτα του λόγια και συνέχισε:

"Μέχρι και οι ξένοι παίκτες, η πρώτη λέξη που μαθαίνουν είναι το "μ@λακ@ς". Δεν γύρισα και τον έβρισα. Σε καμία περίπτωση. Είδα την κάρτα και αφού απομακρύνθηκα είπα μονολογώντας "τι δίνει ο μ@λακ@ς". Και ξαφνικά είδα ότι αποβλήθηκα".

 

Να ξεκαθαρίσω ότι θεωρώ ανόητο τον κανονισμό για εξύβριση και ηλιθιότητα την αποβολή του Μπαλάφα. Ας έπαιζαν με 10 και ας μας έδινε το πεντακάθαρο πέναλτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • margaritagr

    1508

  • Cossutius.

    1324

  • Atallos1

    1240

  • MiDi_MiLiZ

    849

Δηλαδη υπαρχουν νοημονες ανθρωποι που γκρινιαζουν για χθες? Καθαρο πεναλτι δεν δοθηκε, η πρωτη κοκκινη κανεις δεν γνωριζει τι εγινε αλλα δεν προκειται να του εβγαλε με το ετσι θελω καρτα, η δευτερη κοκκινη ηταν σωστη... Συν τα αθλια γηπεδα που υπαρχουν στην Α εθνικη και με καθε ψιχαλα μετατρεπονται σε βουρκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη υπαρχουν νοημονες ανθρωποι που γκρινιαζουν για χθες? Καθαρο πεναλτι δεν δοθηκε, η πρωτη κοκκινη κανεις δεν γνωριζει τι εγινε αλλα δεν προκειται να του εβγαλε με το ετσι θελω καρτα, η δευτερη κοκκινη ηταν σωστη... Συν τα αθλια γηπεδα που υπαρχουν στην Α εθνικη και με καθε ψιχαλα μετατρεπονται σε βουρκο

 

Είμαι νοήμων άνθρωπος και γκρινιάζω γιατί είδα μια διαιτησία 100-0.

 

Δεν έδωσε ένα πέναλτυ που αν το δεις χωρίς κόκκινα γυαλιά, μπορεί κι εσύ να νομίσεις ότι ο αμυντικός απομάκρυνε την μπάλα. Θα μου πεις, αν ήταν προκατειλλημένος θα το έδινε. Και απαντώ, άβησσος η ψυχή της μαφίας. Μπορεί να είναι και ανθρώπινο λάθος. Μπορεί να νομίζει ότι έτσι ξελάσπωσε για τον υπόλοιπο βιασμό.

 

Δεν απέβαλλε τον Κασάμι που έπαιρνε τα νιάτα όποιου πλησίαζε.

 

Δεν απέβαλλε τον Μανιάτη ενώ απέβαλλε τον Μπαλάφα. Για τον λόγο μάλιστα που απέβαλλε τον Μπαλάφα, θα έπρεπε να αποβάλλει όλο το γήπεδο, μαζί με τους διαιτητές και τους επόπτες.

 

Ούτε η κόκκινη του Μπατιόν είναι, δεν είναι καν φάουλ.

 

Το 100-0 το μεταφράζω σε επιτρέψε 100 στις 100 φορές το αντιαθλητικό παιχνίδι στον ολυμπιακό και 0 στις 100 φορές στην Βέροια.

 

Για το γήπεδο δίκιο έχεις, αλλά τι να κάνουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι νοήμων άνθρωπος και γκρινιάζω γιατί είδα μια διαιτησία 100-0.

 

Δεν έδωσε ένα πέναλτυ που αν το δεις χωρίς κόκκινα γυαλιά, μπορεί κι εσύ να νομίσεις ότι ο αμυντικός απομάκρυνε την μπάλα. Θα μου πεις, αν ήταν προκατειλλημένος θα το έδινε. Και απαντώ, άβησσος η ψυχή της μαφίας. Μπορεί να είναι και ανθρώπινο λάθος. Μπορεί να νομίζει ότι έτσι ξελάσπωσε για τον υπόλοιπο βιασμό.

 

Δεν απέβαλλε τον Κασάμι που έπαιρνε τα νιάτα όποιου πλησίαζε.

 

Δεν απέβαλλε τον Μανιάτη ενώ απέβαλλε τον Μπαλάφα. Για τον λόγο μάλιστα που απέβαλλε τον Μπαλάφα, θα έπρεπε να αποβάλλει όλο το γήπεδο, μαζί με τους διαιτητές και τους επόπτες.

 

Ούτε η κόκκινη του Μπατιόν είναι, δεν είναι καν φάουλ.

 

Το 100-0 το μεταφράζω σε επιτρέψε 100 στις 100 φορές το αντιαθλητικό παιχνίδι στον ολυμπιακό και 0 στις 100 φορές στην Βέροια.

 

Για το γήπεδο δίκιο έχεις, αλλά τι να κάνουμε..

Κανει πεντακαθαρη κιτρινη καρτα, μετα παει και διαμαρτυρεται εντονα σπρωχνοντας τον διαιτητη και μετα τον λεει και μ@λ@κα, και ολα αυτα απο τον Μπαλαφα, οχι κανενα Καραγκουνη ή Λυμπερόπουλο που ειχαν και μεγαλύτερο κυρος, και μας φαινεται περίεργη η δευτερη κιτρινη; Αντε ο διαιτητης την εβγαλε ευκολα, ο τρομπας ο Μπαλαφας σε ποιο σημειο ακριβώς εχει δικαιο και κακώς αποβλήθηκε;

Πεναλτι καθαρό που δεν δοθηκε με τον αγωνα 0-0 και καπου εκει θα καθαριζε το παιχνιδι, βεβαια κανουν λαθη και οι διαιτητες.

Υποψια πεναλτι στο 1:50 του παρακατω βιντεο οπου κραταει τον παιχτη του ολυμπιακου απο προφανη θεση για γκολ.

Δευτερη κιτρινη οπου ο Μπατιον χανει τον παιχτη και υπαρχει καθαρη επαφη και με χερια και με ποδια .

Γκολ Μητρογλου, οπου ενω καλυπτεται 1 μετρο, ολη η αμυνα της Βεροιας σηκωνει χερι για οφσιτε...

 

Σε ολα αυτα ριχνουμε και λιγο γενικευση και βγαινει οτι ο Ολυμπιακος ευνοηθηκε 100-0, η Βεροια αδικηθηκε, και οι υγιεις φιλαθλοι μπερδευουν την 2η κιτρινη με την απευθειας κοκκινη......

 

http://www.onsports.gr/Onsports-TV/Podosfairo/item/462204-Beroia-Olympiakos-0-2-Ta-gkol-kai-oi-kalyteres-faseis-video

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει πεντακαθαρη κιτρινη καρτα, μετα παει και διαμαρτυρεται εντονα σπρωχνοντας τον διαιτητη και μετα τον λεει και μ@λ@κα, και ολα αυτα απο τον Μπαλαφα, οχι κανενα Καραγκουνη ή Λυμπερόπουλο που ειχαν και μεγαλύτερο κυρος, και μας φαινεται περίεργη η δευτερη κιτρινη; Αντε ο διαιτητης την εβγαλε ευκολα, ο τρομπας ο Μπαλαφας σε ποιο σημειο ακριβώς εχει δικαιο και κακώς αποβλήθηκε;

Πεναλτι καθαρό που δεν δοθηκε με τον αγωνα 0-0 και καπου εκει θα καθαριζε το παιχνιδι, βεβαια κανουν λαθη και οι διαιτητες.

Υποψια πεναλτι στο 1:50 του παρακατω βιντεο οπου κραταει τον παιχτη του ολυμπιακου απο προφανη θεση για γκολ.

Δευτερη κιτρινη οπου ο Μπατιον χανει τον παιχτη και υπαρχει καθαρη επαφη και με χερια και με ποδια .

Γκολ Μητρογλου, οπου ενω καλυπτεται 1 μετρο, ολη η αμυνα της Βεροιας σηκωνει χερι για οφσιτε...

 

Σε ολα αυτα ριχνουμε και λιγο γενικευση και βγαινει οτι ο Ολυμπιακος ευνοηθηκε 100-0, η Βεροια αδικηθηκε, και οι υγιεις φιλαθλοι μπερδευουν την 2η κιτρινη με την απευθειας κοκκινη......

 

http://www.onsports.gr/Onsports-TV/Podosfairo/item/462204-Beroia-Olympiakos-0-2-Ta-gkol-kai-oi-kalyteres-faseis-video

 

Πεντακάθαρη κίτρινη αν είσαι ολυμπιακός για τους υπόλοιπους δεν είναι τόσο πεντακάθαρη. Anyway, νομίζω κι εγώ ότι σύμφωνα με τον κανονισμό είναι κίτρινη. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του παίκτη διαμαρτρύθηκε γιατί ήταν το πρώτο μαρκάρισμα που έκανε και ήθηστε οι διαιτητές το πρώτο "σκληρό" (όχι αντιαθλητικό) μαρκάρισμα να το τιμωρούν με παρατήρηση, του στυλ "στο επόμενο έχει φύγει κίτρινη!". Έχει δίκιο στο ότι τον απέβαλλε για συμπερίφορα που έχουν όλοι οι εβρισκόμενοι στο γήπεδο..

 

Για το πέναλτι τα είπες μόνος σου.

 

Καμία υποψία πέναλτυ.

 

Δεν υπάρχει κανένα φάουλ, φυσικά και καμία κίτρινη. Δες μόνο την αντίδραση του Μπατιόν. Άντε εγώ είμαι πορωμένος και τα βλέπω στραβά. Ο Γάλλος γιατί αντέδρασε όπως αντέδρασε;

 

Όλες οι ομάδες, σε όλο τον κόσμο, όταν παίζουν με "τεχνιτό offside" έχουν αυτή την αντίδραση. Μπράβο στον βοηθό που δεν μάσησε.

 

Δεν είδα να σχολιάζεις την τελευταία μου πρόταση. Αυτή με το κατά πόσο επέτρεπε το σκληρό παιχνίδι στις 2 ομάδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεντακάθαρη κίτρινη αν είσαι ολυμπιακός για τους υπόλοιπους δεν είναι τόσο πεντακάθαρη. Anyway, νομίζω κι εγώ ότι σύμφωνα με τον κανονισμό είναι κίτρινη. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του παίκτη διαμαρτρύθηκε γιατί ήταν το πρώτο μαρκάρισμα που έκανε και ήθηστε οι διαιτητές το πρώτο "σκληρό" (όχι αντιαθλητικό) μαρκάρισμα να το τιμωρούν με παρατήρηση, του στυλ "στο επόμενο έχει φύγει κίτρινη!". Έχει δίκιο στο ότι τον απέβαλλε για συμπερίφορα που έχουν όλοι οι εβρισκόμενοι στο γήπεδο..

 

Για το πέναλτι τα είπες μόνος σου.

 

Καμία υποψία πέναλτυ. Μοιαζει να τον κραταει το χερι, αν υπηρχε κοντινορερο replay θα φαινονταν καθαρα, αν τον κραταει ειναι πεναλτι και κοκκινη.

 

Δεν υπάρχει κανένα φάουλ, φυσικά και καμία κίτρινη. Δες μόνο την αντίδραση του Μπατιόν. Άντε εγώ είμαι πορωμένος και τα βλέπω στραβά. Ο Γάλλος γιατί αντέδρασε όπως αντέδρασε; Αντεδρασε γιατι πηρε κοκκινη, τι ηθελες να κανει να πει και ευχαριστω, παλι εγω βλεπω επαφη και ποδι και χερι, αν εσυ δεν βλεπεις αλλο θεμα.

 

Όλες οι ομάδες, σε όλο τον κόσμο, όταν παίζουν με "τεχνιτό offside" έχουν αυτή την αντίδραση. Μπράβο στον βοηθό που δεν μάσησε.

 

Δεν είδα να σχολιάζεις την τελευταία μου πρόταση. Αυτή με το κατά πόσο επέτρεπε το σκληρό παιχνίδι στις 2 ομάδες...Δεν ειδα ολο τον αγωνα, μονο τις φασεις που εδωσε η Νοβα οποτε δεν μπορω να κανω σχολιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πεντακάθαρη κίτρινη αν είσαι ολυμπιακός για τους υπόλοιπους δεν είναι τόσο πεντακάθαρη. Anyway, νομίζω κι εγώ ότι σύμφωνα με τον κανονισμό είναι κίτρινη. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του παίκτη διαμαρτρύθηκε γιατί ήταν το πρώτο μαρκάρισμα που έκανε και ήθηστε οι διαιτητές το πρώτο "σκληρό" (όχι αντιαθλητικό) μαρκάρισμα να το τιμωρούν με παρατήρηση, του στυλ "στο επόμενο έχει φύγει κίτρινη!". Έχει δίκιο στο ότι τον απέβαλλε για συμπερίφορα που έχουν όλοι οι εβρισκόμενοι στο γήπεδο..

 

Για το πέναλτι τα είπες μόνος σου.

 

Καμία υποψία πέναλτυ. Μοιαζει να τον κραταει το χερι, αν υπηρχε κοντινορερο replay θα φαινονταν καθαρα, αν τον κραταει ειναι πεναλτι και κοκκινη. Πίστεψέ με, δεν υπάρχει πέναλτυ. Προσπαθούν να πάνε και οι 2 στην μπάλα, δεν τα κατάφεραν. Καθαρή φάση

 

Δεν υπάρχει κανένα φάουλ, φυσικά και καμία κίτρινη. Δες μόνο την αντίδραση του Μπατιόν. Άντε εγώ είμαι πορωμένος και τα βλέπω στραβά. Ο Γάλλος γιατί αντέδρασε όπως αντέδρασε; Αντεδρασε γιατι πηρε κοκκινη, τι ηθελες να κανει να πει και ευχαριστω, παλι εγω βλεπω επαφη και ποδι και χερι, αν εσυ δεν βλεπεις αλλο θεμα. Αντέδρασε γιατί τρελάθηκε και χειροκρότησε ειρωνικά το δίποδα που επευφημούσαν τον βιασμό.

 

Όλες οι ομάδες, σε όλο τον κόσμο, όταν παίζουν με "τεχνιτό offside" έχουν αυτή την αντίδραση. Μπράβο στον βοηθό που δεν μάσησε.

 

Δεν είδα να σχολιάζεις την τελευταία μου πρόταση. Αυτή με το κατά πόσο επέτρεπε το σκληρό παιχνίδι στις 2 ομάδες...Δεν ειδα ολο τον αγωνα, μονο τις φασεις που εδωσε η Νοβα οποτε δεν μπορω να κανω σχολιο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανει πεντακαθαρη κιτρινη καρτα, μετα παει και διαμαρτυρεται εντονα σπρωχνοντας τον διαιτητη και μετα τον λεει και μ@λ@κα, και ολα αυτα απο τον Μπαλαφα, οχι κανενα Καραγκουνη ή Λυμπερόπουλο που ειχαν και μεγαλύτερο κυρος, και μας φαινεται περίεργη η δευτερη κιτρινη; Αντε ο διαιτητης την εβγαλε ευκολα, ο τρομπας ο Μπαλαφας σε ποιο σημειο ακριβώς εχει δικαιο και κακώς αποβλήθηκε;

Πεναλτι καθαρό που δεν δοθηκε με τον αγωνα 0-0 και καπου εκει θα καθαριζε το παιχνιδι, βεβαια κανουν λαθη και οι διαιτητες.

Υποψια πεναλτι στο 1:50 του παρακατω βιντεο οπου κραταει τον παιχτη του ολυμπιακου απο προφανη θεση για γκολ.

Δευτερη κιτρινη οπου ο Μπατιον χανει τον παιχτη και υπαρχει καθαρη επαφη και με χερια και με ποδια .

Γκολ Μητρογλου, οπου ενω καλυπτεται 1 μετρο, ολη η αμυνα της Βεροιας σηκωνει χερι για οφσιτε...

 

Σε ολα αυτα ριχνουμε και λιγο γενικευση και βγαινει οτι ο Ολυμπιακος ευνοηθηκε 100-0, η Βεροια αδικηθηκε, και οι υγιεις φιλαθλοι μπερδευουν την 2η κιτρινη με την απευθειας κοκκινη......

 

http://www.onsports.gr/Onsports-TV/Podosfairo/item/462204-Beroia-Olympiakos-0-2-Ta-gkol-kai-oi-kalyteres-faseis-video

ρε φιλε εισαι γραφικος.δεν εβρισε κανεναν.απλα στο συμαπιχτη του το ειπε.αν ειναι ετσι καθε φορα που οι προπονητες βριζουν οπως ο μαρκαριαν στην λεοφωρο με το αξεχαστο τι μαλακα ειναι πρεπει να παιρνουν καρτα.παιξε μονο σου.τετοιους σαν κι εσενα θελει ο προεδρος.δεν ειναι προσωπικη επιθεση.απλα μιλαω σε δευτερο προσωπο για μεγαλυερη οικειοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε εισαι γραφικος.δεν εβρισε κανεναν.απλα στο συμαπιχτη του το ειπε.

Αφου δεν ειχε απο τετοιον διπλα του, μονο 3 παιχτες του Ολυμπιακου και τον διαιτητη; Πως γινιν αυτο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά φαντάσματα βλέπετε οι Θεσσαλονικείς... Στο τέλος πάλι θ λέτε ότι η διαιτησία σας στέρησε πρωτάθλημα κ θα πάτε να βρίζετε τον Σαλπιγγίδη κ να αποθεωνεται τον γερμανοτσολιά φαν της χούντας που έχετε για επιθετικό , συν οποίους ρίξουν ξύλο σε παίχτη του ολυμπιακού την Κυριακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά φαντάσματα βλέπετε οι Θεσσαλονικείς... Στο τέλος πάλι θ λέτε ότι η διαιτησία σας στέρησε πρωτάθλημα κ θα πάτε να βρίζετε τον Σαλπιγγίδη κ να αποθεωνεται τον γερμανοτσολιά φαν της χούντας που έχετε για επιθετικό , συν οποίους ρίξουν ξύλο σε παίχτη του ολυμπιακού την Κυριακή.

Τα πιστεύετε και όλας αυτά που λέτε να φανταστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω πιστευετε εσεις αυτα που λετε...

Έλα ρε φίλε μου άνοιξε τα μάτια σου και δες μία φορά στη ζωή σου τι γίνεται σε αυτή τη χώρα και σε αυτό το πρωτάθλημα. Καλό θα σου κάνει. Έχει καταντήσει χαζό και κουραστικό αυτό το πράγμα.

 

PS: Δεν λέω για το χθεσινό match μιλάω για την γενική εικόνα των πραγμάτων που γίνεται χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα κ στο thread του Παοκ , αρχισε ξανα η μιρλα επειδη βρισκεστε απο κατω κ επειδη ξερετε οτι μονο αν αυτοκτονησει ο Ολυμπιακος θα ξαναδειτε κορυφη παλι

 

Τον δεκεμβρη ηταν ολα καλα . 5 μπροστα ο Παοκ , 1 απο πισω ο Παο δαχτυλακια απο Σαντα Κλαους κ καθαρο το πρωταθλημα 

Μπηκε ο Φλεβαρης , τρενο ο Ολυμπιακος μετα την αλλαγη προπονητη κ μεσα σε δυο μηνες το πρωταθλημα ξαναβρωμισε . + 5 απο τον παοκ κ + 8 απο τον Παο οι διαφορες

 

Αλλα wait , η διαιτησια φταιει που εφαγε ο Παοκ 4 στην Ξανθη , 3 στα Γιαννενα κ 3 στην Τριπολη κ αλλα 2 στην Τουμπα απο τον Παναιτωλικο ( και το φυσιολογικο apparently ειναι οτι κυνηγαμε τους παιχτες )

 

Απο την διαιτησια εφαγε αλλα τεσσερα ο Παο απο την Ξανθη κ εφερε ισοπαλιες σε Γιαννενα , Νεα Σμυρνη κ Τριπολη

 

Επισης , απο την διαιτησια πηρε ΟΛΑ τα παιχνιδια ο Ολυμπιακος , μηδενος εξαιρουμενου

 

Παραλληλα να μην ξεχναμε , απο την διαιτησια αποκλειστηκε ο Παοκ μεσα στην εδρα του απο την Γκινγκαμπ αλλα κ απο το κυπελλο μετα το 0-0 με την Κερκυρα

 

Furthermore , απο την διαιτησια ο Παο αποκλειστηκε απο την Ξανθη με ηττα μεσα στη λεωφορο κ απο την διαιτησια τελειωσε ολοκληρο ομιλο στο Europa χωρις νικη ( με καποια Εστοριλ μεσα )

 

Και το πρωταθλημα θα ξαναγινει καθαρο αν χασει αντρικα , μαγκικα κ βορειοελλαδιτικα ο Ολυμπιακος στην Τουμπα

 

Κουρασακηδες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...