Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Προβοκάτσια ρε..

 

Απ'ότι διάβασα να λέει ένα μεγάλο μυαλό κάπου εδώ στα αθλητικά, πρέπει να ήταν ο αλαφούζος ο οικονομόπουλος ο κολιτσιδάκης ο καλλιτζάκης και ο γήττας. Κράταγε τσίλιες ο πατέρας.

Έτσι κάνανε τους γαύρους, μπήκανε στο γήπεδο, ρίξανε τις ψιλές τους και αποχώρησαν.

 

Δεν κατάφεραν όμως να ρίξουν λάσπη στον πόλντο. Γιατί ένα μεγάλο μυαλό στο ινσόμνια τους ανακάλυψε. Το ίδιο μεγάλο που μιλάει για την βία μόνο όταν την ασκούν άλλα χρώματα.

 

Που έχουμε μπλέξει ρε...

 

 

 

Μεγάλη, πολύ μεγάλη παρένθεση...

 

Φάτε τώρα όλοι στη μάπα τον σπουδαίο καραπαπά, τον παλαμάκια του κόκκαλη, τον άνθρωπο του πόλντο.

Φάτε στη μάπα ήθος όλοι εσείς που τον είχατε ανακυρήξει σε αντικειμενική φωνή της ελληνικής δημοσιογραφίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βία την έχουμε καταδικάσει οι περισσότεροι εδω μέσα, οχι μόνο μια αλλά πολλές φορές.

Και εγω και ο LRoi και ο Midi Miliz και άλλοι που γράφουμε αρκετά εδω μέσα.

ΚΑΙ ο Ζeniath το έχει κάνει παρεμπιπτόντως και δε νομίζω πως η κουβέντα έχει να κάνει με το αν δικαιολογεί τετοιο περιστατικό, αλλά μήπως είναι προβοκάτσια.

Δεν ειναι κακή άποψη, ούτε απίθανη.

 

Όσο για τις απειλές το τι εξαπολύει καθημερινά ο ένας στον άλλο, δε λέγεται. So what?? Θα πάνε να δειρουν όλους τους δημοσιογράφους? Αν ηταν έτσι ο Νικολακοπουλος και ο Νικολογιάννης θα πονούσαν ακόμα που έχουν γράψει τα χειρότερα.

Εδω δεν έχει φάει ξύλο ο Τσουκαλaς. 2 χέρια 3 πόδια γατάκια :P

 

Παιζουν πολλά σε τέτοιες περιπτώσεις και καλό ειναι να ειμαστε υποψιασμένοι.

Εμένα επίσης μου κανει εντύπωση οτι ο επίσημος Ολυμπιακός δεν έχει αποδεχτεί ακόμα καν το γεγονός. Τι διάολο? Ξύλο επεσε υποτιθεται μπροστά στον κόσμο. Δε κυκλοφόρησε ένα βιντεάκι? κάτι ρε παιδί μου?

Πως και δεν έγινε σουσουρο σε όλα τα σάιτ, παρα μόνο αναφέρθηκε σε ορισμένα και επιφυλακτικά?

 

Έχουμε ζήσει πολλά, όπως τη Ριζουπολη, πιστόλια στα αποδυτήρια, καπετάνιους κτλ κτλ, τα έχουμε καταδικάσει (πράγμα βέβαια που το αποφεύγουν κάποιοι), που έχει γίνει πανικός. Γιατί τώρα τέτοια επιφυλακτικότητα?

 

Άσχετο αλλά διαβάζοντας τα σχόλια κάτω απ το αρθρο του Gazzeta διάβσα και αυτο

"στις πολιτισμενες χωρες,δεν υπαρχουν και τα γνωστα πρωτοσελιδα που μολυνουν τα μυαλα των πιτσιρικαδων και προαγουν την βια.

ηθικοι αυτουργοι ειναι οι οπαδικες φυλλαδες,αλλα δεν βλεπω καμια αναφορα
γι αυτο,απλα μετα ψαχνουμε να βρουμε γιατι εχει χυθει το γαλα....

 

Επίσης ένα άλλο ωραίο σχόλιο

 

Δεν επικροτώ το ξυλοδαρμό του Τομαρά,αντιθέτως αποδοκιμάζω οποιαδήποτε
μορφή βίας απο όπου κι αν προέρχεται αυτή.Έχετε σκεφτεί ποτέ κύριε
Σαμπράκο γιατί δεν έχουν πειράξει ούτε τρίχα απο τα μαλλιά του Γιάννη
του Διακογιάννη?Του Χρήστου του Σωτηρακόπουλου μήπως?Του Μαυρομάτη?Του
πατέρα Τσώχου?Θα σου πώ εγώ γιατί.Γιατί όλοι αυτοί ήταν
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.Σου μετέδιδαν απο το ραδιόφωνο αυτο που έβλεπαν,σου έκαναν
περιγραφή απο την τηλεόραση αυτό που έβλεπαν και σου έγραφαν στην
εφημερίδα αυτό που έβλεπαν.Δεν έβγαιναν να μιλήσουν ούτε για την
εξωγηπεδική ζωή του κάθε αθλητή,ούτε για τα πόσα παίρνει,ούτε με ποιά
γκόμενα κοιμάται,ούτε τι αυτοκίνητο έχει.Ασχολούνταν μόνο με το
ποδόσφαιρο.Είτε αυτό ήταν καλό είτε ήταν κακό.Έπαιρναν θέση.Έλεγαν αυτό
είναι οφσαιντ,αυτό είναι πέναλτυ που δεν δόθηκε,αυτό ήταν φάουλ και παέι
λέγοντας.Δεν βγαίναν την άλλη μέρα να γράψουν ''Ετσι.......νικάει ο
Πειραιάς'',ούτε ''....σας...γλεντάει ο Τράκης'',ούτε ''καλώς τους
πελάτες'',ούτε ''νίκη στο κοτέτσι'',ούτε πρωτοσέλιδα με την Τζούλια και
τη σαμπάνια,ούτε πρωτοσέλιδα με αμερικάνικους στόλους και θιγμένες
καταγωγές,ούτε Αεξάρα,ούτε μαιμούδες,ούτε λογοπαίγνια για μπουγάτσες και
βουλγάρικα υπονοούμενα.Κατέγραφαν μόνο το αθλητικό κομμάτι χωρίς να
φανατίζουν και χωρίς να πουλάνε οπαδιλίκι.Αυτό σημαίνει δημοσιογράφος ή
έστω αθλητικογράφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SlimData μια άποψη πετάω που αν βάλουμε μες την μέση Γιαννακόπουλο και τσαντίλα για το 2μηνο σε συνδυασμό με κόντρα Μαρινάκη & Αλαφούζου για τον Σκάι κολλάει σαν σενάριο.

 

Αν κατάλαβες ότι γούσταρα αυτό που έγινε έχεις πρόβλημα, πάντα βγαίνω και κράζω και δικούς μας και δικούς σας και άλλους όταν συμπεριφέρονται σαν μπαμπουίνοι υπάνθρωποι. Όπως έχω πει πάμπολλες φορές η βία δεν χωράει στα γήπεδα και είμαι υπέρ Θατσερικού προτύπου στα Ελληνικά γήπεδα.

 

Εμένα όμως προσωπικά όταν βγήκε η είδηση κατευθείαν πήγε το μυαλό μου σε προβοκάτσια γιατί δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ λογική στο να κράζεις δημοσιογράφους και μετά να τους δέρνεις μέσα στο γήπεδό σου. Δεν έχει λογική γιατί μάντεψε ποιον θα κατηγορήσουν πρώτο. Δεν έχει λογική γιατί αν ήθελες να το παίξεις μάγκας και να περάσεις ένα μήνυμα θα το έκανες όπως ο Τράκης που είναι υπεραποτελεσματικός με ότι έγινε στο ματς μετά από 2 μέρες. Δεν έχει λογική γενικά να τον δείρουν μέσα στο γήπεδό σου.

 

Από την άλλη Γαυρέτα ανεβοκατεβάζανε το gazzeta και τελικά μόνο αυτό δεν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νταξει και προβοκατσια να ηταν (τι αλλο θα ακουσουμε*), καποιος εδωσε δικαιωματα στον κακο Αλαφουζο να κανει τετοια προβοκατσια για να εκθεσει την θρυλαρα ετσι? Καποιος ειπε στον Τομαρα να προσεχει τι γραφει για τον ΟΣΦΠ και καποιος ειπε για το gazeta γενικοτερα. Οπως ελεγε περυσι ο χοντρος στην Νοβα ευθεως και δημοσιως κι οχι απλα δε βουηξε ο τοπος αλλα βαρεσαν και προσοχη ολοι.

 

*Και λεω τι αλλο θα ακουσουμε γιατι κατα τ'αλλα απτην ομαδα αυτη τα εχουμε δει ολα. Μεχρι και επεισοδια στην Πατρα που το δικαστηριο μας εβαλε τα γυαλια, τιμωρησε την μια ομαδα και για την θρυλαρα ειπε οτι δεν ειχαν διακριτικα οι οπαδοι. Πλεον εχουμε περασει σε αλλο επιπεδο, οπου τραμπουκιζουν εναν ΑΡΔ μεσα στο Καραισκακη και λεμε οτι ηταν βαζελοι. Αλλη διασταση λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε ρε μύδι, είπε κανείς ποτέ ότι καλά έκανε και τραμπούκιζε ο κυρ Σάββας; Όχι βέβαια, τι θες να ξεκινάμε τα ποστ μας λέγοντας "καταδικάζω οποιαδήποτε μορφή βίας, ψυχολογική ή σωματική"; Δηλαδή είναι τόσο παράλογη αυτή η πιθανότητα; Τι θες να κάτσω να γράψω τα αυτονόητα αν όντως έφαγε ξυλίκι από τους δικούς μας "ντροπή κ αίσχος και αυτά δεν είναι πράγματα που πρέπει να υπάρχουν στα Ελληνικά γήπεδα";

 

Εγώ είπα μια άποψη γιατί το όλο θέμα μου βρομάει αλλά κανένας δε κάθεται να την σκεφτεί σαν πιθανότητα και να δει ότι στέκει, λες και η προβοκάτσια μεταξύ των ομάδων είναι καινούριο φαινόμενο και δεν έχει ξανασυμβεί.

 

Ξαναλέω ότι κ να έγινε, κάμερες υπάρχουν, αυτόπτες μάρτυρες υπάρχουν αν θέλουν όλοι οι δημοσιογράφοι που ήταν παρών θα βγουν να πουν τι έγινε.

 

Ακόμα δεν έχουμε μάθει πόσο ξύλο έφαγε γιατί αν ήταν καμιά σφαλιάρα από τα γνωστά καλόπαιδα και το έχουν αναγάγει σε ξυλοδαρμό είναι άλλο θέμα. Το να σκάσει μύτη κανένας μπαμπουίνος -που πήρε γραμμή από δηλώσεις του κυρ Σάββα- και τον είδε και από τα νεύρα του στο γήπεδο τον είδε και του έσκασε κανά φούσκο έχει μεγάλη διαφορά από το να τον έκαναν μαύρο στο ξύλο 5-6 βαλτοί. Έχει διαφορά στο ποιος τον έβαλε έτσι; Όχι στην πράξη καθαυτή. Αν ήταν άσχετοι που του έσκασαν 1-2 μπάτσες τότε ηθικός αυτουργός για υποκίνηση οπαδικού μίσους είναι ο κυρ Σάββας, αν όμως τον πλάκωσαν άσχημα για να περάσουν ένα μήνυμα τότε είναι είτε του Χοντρού άνθρωποι είτε προβοκάτσια, καταδικαστέα πράξη σε όλες τις εκφάνσεις της αλλά εμένα η άποψη κινείται στην πλευρά του ποιος τους έβαλε να τον δείρουν όχι στο αν έπρεπε να τις φάει η όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κουράζεις αν τους είχε βάλει Κάπιος από τον παναθηναϊκό πολύ απλά θα λειτουργούσαν οι κάμερες του γηπέδου ενώ τώρα ακόμα ψάχνουν και αναρωτιούνται αν έγιναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζένια, μ'αρεσει που περδικλωνεσαι μονος σου μεσα στον αχταρμα σκεψεων για να βγει καθαρη η ομαδα σου.

Μας λες (τι μας λες, μας ΤΟΝΙΖΕΙΣ) για την πιθανοτητα οργανωμενης προβοκατσιας του Αλαφουζου, δεχομενος την περιπτωση οτι τον κανανε μαυρο στο ξυλο. Πες οτι η παρεα των 7 (τυχαιο το 7? :devil: ) μπηκε μεσα με τις κουκουλες χωρις κανενα ελεγχο, πες οτι οι καμερες δεν ειδαν δεν ακουσαν τους Αλαφουζικους κλπ κλπ. Ολα καλα.

 

Λιγο παρακατω, μας λες οτι "νταξει μωρε, μπορει να ηταν και καμια σφαλιαρα που θα φαγε απο καναν οξυθυμο και το καναμε θεμα". Σε αυτην την περιπτωση δεχεσαι  οτι εγινε απο γαυρο (εν βρασμω ψυχης βεβαια, σε καμια περιπτωση οργανωμενα απο ανθρωπους της ομαδας).

 

Οποτε ειμαστε καλυμενοι για ολα τα σεναρια. Αν τον κανανε μαυρο στο ξυλο δειτε την πιθανοτητα τα χερια να ηταν πρασινα και μαλιστα οργανωμενα απο τον Αλαφουζο και αν εφαγε καμια σφαλιαριτσα τοτε οκ τα χερια ηταν κοκκινα  μιας και μπαινουν και οξυθυμοι στο γηπεδο και εν βρασμω ψυχης τους ξεφευγει και καμια λιγο πιο δυνατη χειραψια απτο κανονικο! Η ηθικη αυτουργια παει βαση αριθμου κρανιοεγκεφαλικων κακωσεων με λιγα λογια...

 

Του σπασανε τα μουτρα μεσα στο Καραισκακη και συζηταμε οτι το καναν Αλαφουζικοι οι οποιοι μπηκαν, βγηκαν και καταγραφηκαν απτις καμερες χωρις να τους ενοχλησει κανεις, για να τσαλακωσουν την εικονα του θρυλου. Ετσι τους αφηνετε τους προβοκατορες μεσα στο Καραισκακη ρε?! Καφε δε τους κανατε? Τι διαολο τα αστρα ειπαν οτι ειναι η εβδομαδα του τρολινγκ αυτη και εχουμε επελαση στο θρεντ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε περδικλώνομαι ούτε προσπαθώ να βγάλω λάδι κανέναν, όσο και να θες να νομίζεις ότι έτσι είναι. Δέχομαι ότι τις έφαγε και μιλάω πάνω σε αυτό το θέμα, μετά προχωράω την σκέψη πάνω στο τι ξύλο έφαγε γιατί άλλο οι μαύρες που θα φαει κάποιος από 2-3 μαλάκες άσχετους και άλλο το ξύλο το ειδικευμένο που θα φάει κάποιος από μπράβους που τους έβαλε κάποιος.

Σε περίπτωση που πάλι δεν μπορείς να καταλάβεις τι σκατά λέω, η κατηγοριοποίηση του ξύλου που έφαγε κάποιος δείχνει και ποιοι μπορεί να ήταν από πίσω, γι'αυτό το αναφέρω όχι για να βγάλω λάδι κανέναν και έχω ήδη πει ποιος και τι και όχι αν το ανέχομαι ή δέχομαι σαν πράξη, αν γουστάρεις να προσπαθείς να παίζεις με τις λέξεις δικαίωμά σου και πλάκα έχει αλλά δε πιάνει.

 

Και ξαναλέω εγώ σου έδωσα ένα σενάριο, δεν είπα ότι ισχύει, είπα ότι είναι ηλίθιο να το έστησε ο Χοντρός μέσα στο γήπεδό του. Αν εσύ κατάλαβες ότι με αυτό προσπαθώ να βγάλω λάδι τον χοντρό, γούστο σου κ καπέλο σου αλλά δεν ισχύει.

 

Δε συζητάμε αν το έκαναν αλαφουζικοί, εγώ λέω ένα σενάριο και εσύ τρέχεις και φωνάζεις αλαλάζοντας ότι βγήκαν οι γαύροι να αλλάζουν την πραγματικότητα και ότι τρολλάρω.

 

Στην τελική όταν έκανε τα ίδια ο Τράκης σε διαιτητή και κάποιος εδώ μέσα (δε θυμάμαι και ούτε με νοιάζει) έβγαινε και έλεγε αν έχω αποδεικτικά στοιχεία ότι έσπασαν το σπίτι τραμπούκοι του Τράκη και ότι εφόσον δεν έχω κανείς δε μπορεί να τον κατηγορεί, ακολουθώντας λοιπόν τον δρόμο που πρώτοι δίδαξαν οι βάζελοι μπορώ και εγώ να σε ρωτήσω αν έχει στοιχεία κανείς, μόνο που δε το κάνω, δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να έγινε όντως έτσι όπως παρουσιάζεται (ίσα ίσα για την ώρα είναι το πιο προφανές), λέω όμως και μια άλλη άποψη που αυτομάτως εσύ (που να δει τι έγραψα και ο DKNI) απορρίπτεις χωρίς καν να το δεχτείς σαν πιθανότητα.
 

Anyway i'm off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεος Midακος, ακομα τα παλευει

 

Ρε αγορινα, θυμασαι τι σου ελεγα πριν αρκετα ποστ για ασχετο θεμα? Οι ανθρωποι ΠΟΤΕ δεν παραδεχονται τιποτα σε κανενα θεμα. Ειναι προβοκατσια σου λεει ο αλλος. Ας το εξετασουμε το ενδεχομενο σου λεει ο παραλλος.

Καταλαβαινεις το ματαιο της προσπαθειας σου?

 

Ετσι τους μεγαλωσε η γενεια του Κοκκαλη (του Κωστοπουλου, του Σημιτη, σε ολα τα επιπεδα)

Ολα δικα μας, τιποτα κακο εμεις, ολα τα κακα οι αλλοι, παντα δικιο εμεις, παντα αδικο οι αλλοι

Μια ολοκληρη γενεια εχει μεγαλωσει με αυτη την νοοτροπια

 

Οποτε να τα σκεφτειτε αυτα πριν ξαναπειτε "Αντε, ας αρχισει απο μας το ξεσκαρταρισμα" και "Εχουν και οι δικοι μας τα στραβα τους". ΠΟΤΕ δεν θα παει σε αυτους το ξεσκαρταρισμα, ΠΟΤΕ δεν θα δεχτουν οτι εχουν οι δικοι τους τα στραβα τους

 

Και για τους φιλους γαβρους

Δημοσιογραφος απο σαιτ που δημοσια εβαλε στο στοχαστρο ο Θοδωριδης, εφαγε ξυλο στο Καραισκακη απο κουκουλοφορους.

Το ποιος τον εδειρε ειναι προφανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεος Midακος, ακομα τα παλευει

 

 

Ρε αγορινα, θυμασαι τι σου ελεγα πριν αρκετα ποστ για ασχετο θεμα? Οι ανθρωποι ΠΟΤΕ δεν παραδεχονται τιποτα σε κανενα θεμα. Ειναι προβοκατσια σου λεει ο αλλος. Ας το εξετασουμε το ενδεχομενο σου λεει ο παραλλος.

Καταλαβαινεις το ματαιο της προσπαθειας σου?

Παρεξηγεις αν νομιζεις οτι προσπαθω κατι. Τους βαζω αντιμετωπους με την ιδια τους την λογικη if you know what i mean.

 

Ετσι τους μεγαλωσε η γενεια του Κοκκαλη (του Κωστοπουλου, του Σημιτη, σε ολα τα επιπεδα)

Ολα δικα μας, τιποτα κακο εμεις, ολα τα κακα οι αλλοι, παντα δικιο εμεις, παντα αδικο οι αλλοι

Μια ολοκληρη γενεια εχει μεγαλωσει με αυτη την νοοτροπια

 

Οποτε να τα σκεφτειτε αυτα πριν ξαναπειτε "Αντε, ας αρχισει απο μας το ξεσκαρταρισμα" και "Εχουν και οι δικοι μας τα στραβα τους". ΠΟΤΕ δεν θα παει σε αυτους το ξεσκαρταρισμα, ΠΟΤΕ δεν θα δεχτουν οτι εχουν οι δικοι τους τα στραβα τους

Απτην αλλη εγω προσωπικα δεν θα παω στο αλλο ακρο για να αντιμετωπισω τις ακραιες περιπτωσεις γαυρων. Για παραδειγμα, δεν μπορω να πω προεδραρα τον τρακη επειδη εχω απεναντι μου τους γαυρους να με ζαλιζουν για τους αυγουλοματηδες και το "επιπεδο" τους, γιατι πολυ απλα γαλουχηθηκα με Ζοτς και κουπες μαγκιορικες και οχι απο αυτες που τους γαλουχησε ο Κοκκαλης και φροντιζουν να τις φυλανε σαν τα ματια τους και αυτες και το συστημα που τους εχει στο απυροβλητο. Κορνιζαρω και εχω προτυπο Ζοτς, αρα με τον τρακη δεν τα βρισκω (στα περι αλητειας), δε πα να εχω και τον Τσουκαλα απεναντι μου.

Ουτε θα πω για τα περσινα επεισοδια στο ΟΑΚΑ ΠΑΟ-ΟΣΦΠ οτι ειναι προβοκατσια του χοντρου (οτι δηλαδη ο χοντρος εβαλε τα ΜΑΤ να βαρανε κοσμο και μετα τα βαφτισε επεισοδια παρεα με την κολλητη του νοβα) οπως θα μας ελεγε ο zenia που ειναι ανοιχτομυαλος και "εξεταζει ολες τις πιθανοτητες" παντοτε!  Αλλα θα αναρωτηθω γιατι δεν ηρθε να μας πει το πει ο zenia οτι υπαρχει πιθανοτητα να ηταν προβοκατσια του χοντρου, πριν βιαστουμε να τα βαλουμε με τους μισθοφορους μας? :-D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...