Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε για την αγκωνια του Παπανικολαου ουτε για το γκολ φαουλ του Αντιτσ,ουτε τιποτα απο αυτα ετσι?Οπως και οι απειλες του κοκακια σας στους διαιτητες..

 

Ο παπανικολάου δεν έφαγε καμία αγκωνιά. Με τον ώμο τον χτύπησε.

Για το γκολ φαουλ του αντιτς τι θέλεις? Έκαναν λάθος και δεν σου έδωσαν μια βολή. Ε και?

Ένα από τα δέκα λάθη στον αγώνα ήταν αυτό.

Αντίστοιχα δώσανε το φάουλ στο τέλος, νομίζω στον κατσίβελη, όταν ο διαμαντίδης του έδιωξε ξεκάθαρα τη μπάλα.

Επίσης αντίστοιχα χαρίστηκαν στον προκλητικό σπανούλη που ενώ είχε μονίμως άδικο ειρωνευόταν τους διαιτητές. Τι να κάνω τώρα?

 

Οι απειλές του κοκάκια είναι άλλο θέμα. Αν ευσταθούν, να τον σκίσουνε. Να τον εξαφανίσουνε. Προσωπικά χάρη θα μου κάνουνε.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει να νικάει η ομάδα μου ανεξαρτήτως τρόπου.

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει πως αυτή την στιγμή που έχω πολύ πληρέστερο ρόστερ και εμφανώς καλύτερη ομάδα, θα την ρίξω στον καιάδα επειδή δεν γουστάρω τον πρόεδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Για ποιο κομματι μιλας?

Ελπιζω να μην αναφερεσαι στους πανηγυρισμους με Γκιστ γιατι αν εχουμε δει κι αν δεν εχουμε δει πανηγυρισμους Αγγελοπουλων

Κατι απολυτα φυσιολογικο,και δεν το λεω ειρωνικα..Αλλα το να ειναι με το τσιγαρο και μαλιστα να ακουμπαει τα τσιγαρα πανω στις πινακιδες ειναι ξεφτυλα.Να βριζει τους διαιτητες και να λεει Γαλλικα μεσα στο παιχνιδι.Και εχουν γραφτει και το Φ.Α. Ενταξει ειπαμε αλλα οχι και ετσι,ξεφτιλιζει τον Παναθηναικο πανω απο ολα αυτα που κανει..Οπως και επισης να μπαινει μεσα στο παρκε (σχεδον) για διαμαρτυριες..

 

Η αγκωνιά που έφαγε ο Παπανικολάου (από τον Μασιούλης ή τον Μπράμος ήταν?Δε θυμάμαι) δεν ήταν τεχνική ποινή...το έκανε καταλάθος ΠΡΟΦΑΝΩΣ!!Αλλά βρήσκετε ευκαιρία να γκρινιάξετε...

 

Επίσης η έξαλλη διαμαρτυρία ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΛΑΘΙ Ο ΑΝΤΙΤΣ άξιζε την τεχνική ποινή...

Δε λέω ότι δεν ήταν φαουλ σε εκείνη τη φάση, αλλά αφού έβαλες το καλάθι μην γρινιάζεις με αυτό το τρόπο (βρίζοντας και από πανω)...

 

Επίσης το καλάθι του Χαϊνς φυσικά και μετρούσε...

Με τοσο δυναμη και πανω στο κεφαλι του σχετικα ψηλα δεν νομιζω να το εκανε καταλαθος..Και δεν ειπα οτι ειναι ΤΠ αυτο,φαουλ ηταν ομως ή στην χειροτερη και αντιαθλιτικο.. Το ειπα οτι μαλακια του που αντεδραση τοσο ασχημα στην φαση απο την στιγμη που δεν εδωσε το φαουλ το οποιο ηταν.Μπορεις να διαμαρτυρηθεις με πιο ηρεμο τροπο αφου θες να το κανεις αλλα οχι ετσι και καλως την πηρε την τεχνικη ποινη με αυτη την εξελιξη της φασης..Με λιγα λογια δικαιως διαμαρτυρεται για φαουλ,δικαιως παιρνει Τ.Π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θες και τα γράφεις αυτά ή σου ξεφεύγουν? Ξέρετε πότε δίνεται το επιθετικό ή να σας βράσω μια μπάλα να πάρετε μυρωδιά?

 

Πάει να τον περάσει ο Σπανούλης από δεξιά του και ο άλλος κάνει πλάγια βήματα για να πάρει θέση.

 

Επαναλαμβάνω, ξέρετε πότε σφυρίζεται το επιθετικό φάουλ ή νομίζετε ότι είναι ποδόσφαιρο εδώ και θα βγάλουμε δυναμόμετρα?

 

Ξεκόλα, πικράθηκες και λες αρλούμπες. Έχει στηθεί όχι μόνο οριακά, ξεκάθαρα.

 

Ο ίδιος ο σπανούλης γέλαγε όχι γιατί δεν ήταν στημένος ο μπράμος αλλά θεωρούσε πως πάταγε στο ημικύκλιο και γι'αυτό δεν έπρεπε να δωθεί το επιθετικό.

 

Μη μου λες για βρασίματα και μυρωδιές γιατί θα σου πω ότι είσαι πιο γραφικός από την πάρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο παπανικολάου δεν έφαγε καμία αγκωνιά. Με τον ώμο τον χτύπησε.

Για το γκολ φαουλ του αντιτς τι θέλεις? Έκαναν λάθος και δεν σου έδωσαν μια βολή. Ε και?

Ένα από τα δέκα λάθη στον αγώνα ήταν αυτό.

Αντίστοιχα δώσανε το φάουλ στο τέλος, νομίζω στον κατσίβελη, όταν ο διαμαντίδης του έδιωξε ξεκάθαρα τη μπάλα.

Επίσης αντίστοιχα χαρίστηκαν στον προκλητικό σπανούλη που ενώ είχε μονίμως άδικο ειρωνευόταν τους διαιτητές. Τι να κάνω τώρα?

 

Οι απειλές του κοκάκια είναι άλλο θέμα. Αν ευσταθούν, να τον σκίσουνε. Να τον εξαφανίσουνε. Προσωπικά χάρη θα μου κάνουνε.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει να νικάει η ομάδα μου ανεξαρτήτως τρόπου.

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει πως αυτή την στιγμή που έχω πολύ πληρέστερο ρόστερ και εμφανώς καλύτερη ομάδα, θα την ρίξω στον καιάδα επειδή δεν γουστάρω τον πρόεδρο

Σου ειπα δες το παιχνιδι και μετα τα λεμε.. ΑΓΚΩΝΙΑ εφαγε και μαλιστα δειχνει πλανο που πηγαινει στον γιατρο της ομαδας και δειχνει τον αγκωνα του τον οποιο και χτυπησε στα δοντια του Παπανικολαου.Ωραια,τοτε οταν γινονται γκολ φαουλ ας μετρανε μονο το καλαθι και να μην δινουν την εξτρα βολη αφου " ε και τι εγινε " Αν δεις προσεχτικα το replay θα δεις οτι ο ΔΔ βρισκει το χερι του Κατσιβελη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι απολυτα φυσιολογικο,και δεν το λεω ειρωνικα..Αλλα το να ειναι με το τσιγαρο και μαλιστα να ακουμπαει τα τσιγαρα πανω στις πινακιδες ειναι ξεφτυλα.Να βριζει τους διαιτητες και να λεει Γαλλικα μεσα στο παιχνιδι.Και εχουν γραφτει και το Φ.Α. Ενταξει ειπαμε αλλα οχι και ετσι,ξεφτιλιζει τον Παναθηναικο πανω απο ολα αυτα που κανει..Οπως και επισης να μπαινει μεσα στο παρκε (σχεδον) για διαμαρτυριες..

Μηπως γινομαστε λιγο υπερβολικοι?

Εμεις οι ιδιοι του εχουμε σουρει πολλα αλλα επειδη τον ειχα σταμπαρει (ημουν ακριβως πισω του) οσο παιζοταν παιχνιδι δεν εκανε κατι τραγικο, μην λεμε ο,τι θελουμε

Ειναι σαν να μου λες "μα να βριζετε την μανα του Παπανικολαου? Ντροπη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και αν δεν αρέσει σε μερικούς η αλήθεια είναι αυτή:

 

O Ολυμπιακός ΔΕΝ χάνει από τη διαιτησία σήμερα.

Σε 2 ματς έχει βάλει 103 πόντους (51 στο ΣΕΦ, 52 στο ΟΑΚΑ) και έχει 9/55 τρίποντα (4/29 στο ΣΕΦ, 5/26 στο ΟΑΚΑ, με συνολικό ποσοστό 16%).

Είναι εμφανές ότι οι παίκτες του Ολυμπιακού έχουν έλλειμμα ενέργειας (ο Κάρι "άρπαξε" 8 ριμπάουντ), ενώ τα αλτικά προσόντα του Γκιστ και του Λάσμε έχουν κάνει τη ρακέτα του Παναθηναϊκού να μοιάζει με "ναρκοπέδιο".

Επίσης, ενώ και ο Παναθηναϊκός δεν έχει σε καλή κατάσταση στους τελικούς δύο από τους βασικούς του παίκτες (Διαμαντίδη, Σχορτσανίτη) έχει καταφέρει να βρει άλλους πρωταγωνιστές (Ούκιτς, Μπράμος, Κάρι), κάτι που σε καμία περίπτωση δεν έχει πετύχει ο Ολυμπιακός, που "πονάει" πάρα πολύ λόγω του Λο, που σήμερα ήταν εμφανώς ανέτοιμος.

Μπάσκετ είναι, όχι πυρηνική φυσική... Όντως, ο Άντιτς δεν έπρεπε να δεχτεί τεχνική ποινή, όντως το καλάθι του Χάινς μετρούσε (αν και ήταν εκπληκτικά οριακό), ενώ κάτσουμε και πάρουμε τις φάσεις μία μία θα βρούμε κι άλλα λάθη εις βάρος και των δύο ομάδων, αλλά ο Ολυμπιακός ΔΕΝ χάνει από τα λάθη αυτά των διαιτητών. Χάνει, γιατί ενώ πέρσι, τέτοια εποχή "πετούσε", φέτος οι παίκτες του, δεν έχουν ενέργεια και δυνάμεις, κάτι πολύ λογικό μετά την υπερπροσπάθεια στο Λονδίνο.

Στο ίδιο διάστημα, ο Παναθηναϊκός ξεκουράστηκε, προετοιμάστηκε, πρόσθεσε 2 παίκτες (ο ένας βασικότατο γρανάζι στο rotation) και πλέον προηγείται δίκαια με 0-2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν δεις προσεχτικα το replay θα δεις οτι ο ΔΔ βρισκει το χερι του Κατσιβελη..

Αν χρειάζεται να δεις ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΟ replay ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΣΦΑΓΗ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι αστείο να συζητάμε για διαιτητές μετά από αυτόν τον αγώνα, το σταματάω εδώ.

 

Αρκετοί ζούσατε σε μια ουτοπία, δεν αντιληφθήκατε που πραγματικά βρίσκεστε και που βρίσκεται ο αντίπαλος οπότε σας ήρθε ξαφνική η κατραπακιά και δεν βλέπετε καθόλου μα καθόλου καθαρά.

 

Εγώ με το λίγο μπασκετ που ξέρω δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο μπορεί αυτός ο ολυμπιακός να χτυπήσει αυτόν τον παναθηναικό ακόμα και σε μια μέτρια βραδυά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γινομαστε λιγο υπερβολικοι?

Εμεις οι ιδιοι του εχουμε σουρει πολλα αλλα επειδη τον ειχα σταμπαρει (ημουν ακριβως πισω του) οσο παιζοταν παιχνιδι δεν εκανε κατι τραγικο, μην λεμε ο,τι θελουμε

Ειναι σαν να μου λες "μα να βριζετε την μανα του Παπανικολαου? Ντροπη"

Και ολοι δηλαδη που λενε οτι εβριζε διαιτητες και γραφτηκε και στο φυλλο αγωνα,οτι εκανε βολτα στο παρκε με διαμαρτυριες λενε ψεμματα ολοι?

 

Επειδή είναι αστείο να συζητάμε για διαιτητές μετά από αυτόν τον αγώνα, το σταματάω εδώ.

 

Αρκετοί ζούσατε σε μια ουτοπία, δεν αντιληφθήκατε που πραγματικά βρίσκεστε και που βρίσκεται ο αντίπαλος οπότε σας ήρθε ξαφνική η κατραπακιά και δεν βλέπετε καθόλου μα καθόλου καθαρά.

 

Εγώ με το λίγο μπασκετ που ξέρω δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο μπορεί αυτός ο ολυμπιακός να χτυπήσει αυτόν τον παναθηναικό ακόμα και σε μια μέτρια βραδυά του.

Ειπα οτι ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ ΔΙΚΑΙΑ,πως αλλιως να το πω για να το καταλαβεις? Ειπα απλα οτι στο τελευταιο δεκαλεπτο δεν αφησαν τον ολυμπιακο με καποιες φασεις και λαθος σφυριγματα σε αυτες να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ να ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙ το παιχνιδι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ολοι δηλαδη που λενε οτι εβριζε διαιτητες και γραφτηκε και στο φυλλο αγωνα,οτι εκανε βολτα στο παρκε με διαμαρτυριες λενε ψεμματα ολοι?

ΠΟΙΟΣ το λεει?

Μεσα σε φωνες απο 16χιλ κοσμο ακουσες τον ΔΓ να βριζει?

Και να εβρισε ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? Εγω σου λεω οτι ειπε στον Γκιστ "τους γαμ..."

Σοβαρα θες να μου πεις οτι οι Αγγελοπουλοι ειναι μονιμως "Μα τι δινει ο κακεντρεχης" και "Μπραβο, φιλτατε, τους δειξαμε εμεις"?

 

 

Βολτα στο παρκε για διαμαρτυριες? Δειξτο μου σε βιντεο, εγω απο μεσα δεν ειδα τιποτα τετοιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες,ηρεμία.Η Ολυμπιακάρα έχασε γιατί έτσι ήθελαν τα κοράκια!Όχι γιατί ήταν χειρότερη ομάδα.Όχι γιατί ζητήθηκε και γίνεται doping control.Όχι γιατί ζητήθηκε και γίνεται έλεγχος του ύψους της μπασκέτας.Όχι.Αύτα είναι αστειότητες που ούτε οι χειρότεροι οπαδοί της CSKA δεν θα τα σκεφτόντουσαν για αυτόν τον κρυστάλλινο σύλλογο που κόπτεται σε κάθε του ήττα για την διαιτησία και την διαφάνεια.

 

Πρωταθλητής Ευρώπης αγαπητοί που σούμα σε δυο παιχνίδια "έβαλε" 103 πόντους ενω στον τελικό κατοστάρισε για πλάκα.....Ύποπτα πράγματα.

 

 

(Όσο για τον Δημητράκη,τα μισά απο αυτά που γράφονται να έκανε,θα πρέπει να φάει γερή καμπάνα και αυτός και η ομάδα.Κρίμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνεις οτι αυτή η λογική είναι σαν να λέμε εμείς: "Και τι έγινε που φώναζε ο Μαρινάκης απ' τη θέση του στον τελικό κυπέλλου, ούτε που κουνήθηκε", την στιγμή που έχει ακολουθήσει ντού στους διατητές στο ημίχρονο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

(Όσο για τον Δημητράκη,τα μισά απο αυτά που γράφονται να έκανε,θα πρέπει να φάει γερή καμπάνα και αυτός και η ομάδα.Κρίμα)

Αυτο ειναι το προβλημα με τον ΔΓ

Οτι βρηκαμε παπα, να θαψουμε 5-6

Μονο οτι εδωσε τον Χριστο στους Ρωμαιους δεν του εχουν φορτωσει ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΟΣ το λεει?

Μεσα σε φωνες απο 16χιλ κοσμο ακουσες τον ΔΓ να βριζει?

Και να εβρισε ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΓΙΝΕ? Εγω σου λεω οτι ειπε στον Γκιστ "τους γαμ..."

Σοβαρα θες να μου πεις οτι οι Αγγελοπουλοι ειναι μονιμως "Μα τι δινει ο κακεντρεχης" και "Μπραβο, φιλτατε, τους δειξαμε εμεις"?

 

 

Βολτα στο παρκε για διαμαρτυριες? Δειξτο μου σε βιντεο, εγω απο μεσα δεν ειδα τιποτα τετοιο

Εσυ τον ακουσες οτι δεν βριζει? Και επισης πως να ακουσεις με τις σειρηνες ολο το 40λεπτο στο φουλ..Εχεις δει τους Αγγελοπουλους να καθονται ποτε διπλα στο παρκε και να βριζουν και να κανουν χειρονομιες? Κατσε δεν εχουν παρθει τα βιντεο ακομα..Και η τρικλοποδια που εφαγε ο Παπανικολαου στο Σεφ δεν βγηκε την ιδια μερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...