Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Είναι αστείο να προσπαθούν οι γαύροι να εξισώσουν το 2ο τελικό με τα αίσχη του χοντρού στο ποδόσφαιρο,τόσος ντόρος για 2 σφυρίγματα.

Δηλαδή αν τους ακυρώσουν γκολ σαν του κατσουράνη τους βλέπω να αυτομαστιγώνονται στο πειραιά ομαδικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείο να προσπαθούν οι γαύροι να εξισώσουν το 2ο τελικό κυπέλλου με τα αίσχη του χοντρού στο ποδόσφαιρο,τόσος ντόρος για 2 σφυρίγματα.

Δηλαδή αν τους ακυρώσουν γκολ σαν του κατσουράνη τους βλέπω να αυτομαστιγώνονται στο πειραιά ομαδικώς.

Βλεπετε την διαφορα? Εμεις λεμε τις μαλακιες του χοντρου στο ποδοσφαιρο,εχουμε παραδεχτει την παραγκα ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ στο ποδοσφαιρο και το ΣΠΡΩΞΙΜΟ στα περισσοτερα παιχνιδια.Εχουμε παραδεχτει και κραξει τον χοντρο για τις μαλακιες τυπου αποδυτηρια τελικου.Επισης παραδεχτηκαμε οτι χασαμε και τους δυο τελικους δικαια απο εσας γιατι παιξατε καλυτερα.Το θεμα ειναι οτι ΕΣΕΙΣ δεν παραδεχεστε τιποτα απολυτως..Αυτο ειναι το θεμα,εχω ρωτησει αρκετες φορες αν η διαιτησια χθες ηταν 50-50 και απαντηση δεν εχω παρει απο κανεναν παναθηναικο.Κανενας δεν παραδεχτηκε και να πει οτι ρε παιδι μου ναι εγιναν λαθη εις βαρος του ΟΣΦΠ,οτι η διαιτησια δεν ηταν 50-50 αλλα δικαια κερδισαμε..Κανεις σας δεν παραδεχεται τιποτα..

 

Και αυτο αστειο ειναι,που να μην παραδεχεστε απολυτως τιποτα.Και ειδικα απο την στιγμη που λεμε οτι ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ ΔΙΚΑΙΑ!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αν του είπε κάτι αισχρό...

 

 

...μόνο που δεν το ξέρουμε. Ούτε καν στο φύλλο αγώνος δεν αναφέρθηκε ας πούμε. Κι από αυτό που είδαμε, ο Άντιτς απλά "ξέσπασε" "μουρμουρίζοντας"/φωνάζοντας -μέσα σ' ένα γήπεδο που δεν ακουγόταν εύκολα οι κουβέντες (αυτός που του την έδωσε, ήταν στην πλάγια και μακρυά από το σκηνικό)- και έχοντας μάλιστα βάλει το καλάθι (το φάουλ που λέγαμε, Μίντι, το τσέκαρα σήμερα, και το τράβηγμα ούτε που το κατάλαβε...Βασικά πιο πολύ σα να του....κρατάει τα γκέμια, ήταν ο Γκιστ...Το ζόρι του ήταν που έσκασε πίσω του με το σώμα και που του χτύπησε το δεξί χέρι, πάνω που κάρφωνε...Και ήταν αυτό που φάνηκε γιατί εξ' αιτίας του προσγειώθηκε άτσαλα) και επιστρέφοντας τρέχοντας στο καλάθι τους...Ούτε σκηνικό πήγε να κάνει δηλαδή - διαμαρτυρία σηκώνοντας ψηλά τα χέρια και τρέχοντας να γυρίσει στην άμυνα ήταν....Αυτό βλέπω εγώ ως μόνο λόγο. ΓΙ' ΑΥΤΟ και ήταν μεγάλο καραγκιοζιλίκι η τεχνική.

 

Τώρα αν τον είχε στο μάτι γιατί δεν τον γουστάρει ο συγκεκριμένος, δεν ξέρω (είναι που δεν είναι και καλόπαιδο, μπασκετικά, ο Άντιτς) αλλά μια φορά στην συγκεκριμένη φάση, τον χαράτσωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπετε την διαφορα? Εμεις λεμε τις μαλακιες του χοντρου στο ποδοσφαιρο,εχουμε παραδεχτει την παραγκα ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ στο ποδοσφαιρο και το ΣΠΡΩΞΙΜΟ στα περισσοτερα παιχνιδια.Εχουμε παραδεχτει και κραξει τον χοντρο για τις μαλακιες τυπου αποδυτηρια τελικου.Επισης παραδεχτηκαμε οτι χασαμε και τους δυο τελικους δικαια απο εσας γιατι παιξατε καλυτερα.Το θεμα ειναι οτι ΕΣΕΙΣ δεν παραδεχεστε τιποτα απολυτως..Αυτο ειναι το θεμα,εχω ρωτησει αρκετες φορες αν η διαιτησια χθες ηταν 50-50 και απαντηση δεν εχω παρει απο κανεναν παναθηναικο.Κανενας δεν παραδεχτηκε και να πει οτι ρε παιδι μου ναι εγιναν λαθη εις βαρος του ΟΣΦΠ,οτι η διαιτησια δεν ηταν 50-50 αλλα δικαια κερδισαμε..Κανεις σας δεν παραδεχεται τιποτα..

 

Και αυτο αστειο ειναι,που να μην παραδεχεστε απολυτως τιποτα.Και ειδικα απο την στιγμη που λεμε οτι ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ ΔΙΚΑΙΑ!!!!!!!!

Μα η διαιτησια 50-50 ηταν.

 

Αλλο οι τραμπουκισμοι του γιαννακοπουλου και αλλο το πως ηταν η διαιτησια. Αν κραζατε μονο για το 1ο μαζι σας.

 

Κατι βιντεο που βγηκαν για σφαγη στο οακα κλπ ειναι απλα αστεια. Το να απομονωνεις καποιες φασεις και να λες εδω μπορουσε να δωσει φαουλ ή εδω μπορουσε να μην δωσει ειναι γελοιο στο μπασκετ.

Ανετα βρισκω καμια 15αρια τετοιες φασεις κατα του Παναθηναικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βρες τες μου σε παρακαλω πολυ.. Γιατι οσο αστειο ειναι οτι ο Μαρινακης πηγε στα αποδυτηρια για να πει καλη επιτυχια αλλο τοσο αστειο ειναι οτι η διαιτησια ηταν 50-50..



Παντως αν πιστευεις πραγματικα οτι η διαιτησια ηταν 50-50 (παρολο που δεν επαιξε ρολο στην εκβαση του αγωνα γιατι ησασταν καλυτεροι)  τοτε καλα κανει ο Μαρινακης και σας κοπανει απο παντου και δεν ξερετε απο που σας ηρθε.Και μακαρι να μην κανει καμια μεταγραφη,να βγει τελευταιος στην βαθμολογια αλλα να στησει και τις 30 αγωνιστικες ειςβαρος σας με οχι αμφισβητουμενες φασεις,αλλα φασεις χειροτερες απο αυτες του Μανιατη...Σορυ που το λεω αυτο αλλα μην μου λες οτι η διαιτησια ηταν 50-50..Να δουμε αν θα χασεις στο Σεφ την Τεταρτη η διαιτησια θα ειναι 50-50 ή θα βγεις και θα πεις οτι σφυριζε υπερ μας...Το εχω απορια αυτο και μακαρι να κερδισουμε την Τεταρτη να δουμε τι θα πεις για την διαιτησια σε παιχνιδι που θα εχεις χασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συμφωνω οτι καποιες φασεις απο αυτες ειναι τραβηγμενες,δεν λεω το αντιθετο.Αφου το εχω πει εξαλλου οτι δεν ειναι αλλειωση αποτελεσματος.Απλα αν ηταν η διαιτησια 50-50 οπως στην αρχη τοτε ισως να ηταν αλλιως το ματσ,να παιζοταν στον ποντο υπερ ή κατα του ολυμπιακου.Απλα το θεμα ειναι αυτο,οτι δεν τον αφησαν καν να προσπαθησει να γυρισει το παιχνιδι,του εκοψαν τα ποδια με τα 2-3-4 σφυριγματα στο πιο κρισιμο σημειο..Ειναι αλλιως να παει το ματσ στο +5 και αλλιως στο +8 σε αυτο το σημειο που εγιναν..Οπως και με την Εφες που εχασε το παιχνιδι ο Ολυμπιακος στο τελος το σημειο κλειδι του αγωνα και της ηττας,περα των μαλακιων που εκαναν οι παικτες του Ολυμπιακου ηταν το τριποντο που βαρανε αυτοι στον αιφνιδιασμο αφου κλεβουν την μπαλα και το βαζουν.Εκει σου κοβει τα ποδια.Δηλαδη το τριποντο που βαραει ο ΔΔ και το χανει και στο καπακι ζηταει την μπαλα και ξαναβαραει και το βαζει δεν δινει ωθηση στην ομαδα εκεινη την στιγμη? Και οταν γινονται 2-3 λαθη η ψυχολογια των παικτων αλλαζει,ερχεται ο εκνευρισμος κ.τ.λ. Οταν βαζεις ενα τριποντο απο το +8 που εισαι μειωνεις σε +5 τοτε εκει αλλαζει η ψυχολογια και λες μπορουμε,οταν ομως γινεται +8 εκει σε γ@μαει.. 

...αδερφέ, όλοι είδαμε ότι τα πόδια του ΟΣΦΠ ήταν κομμένα από μόνα τους πολύ πριν το 58-50. Με ενέσεις κρατιόντουσαν. ΔΕΝ γύριζε (δεν γύριζΑΝ) αυτό το ματς. Το είχαν χάσει από τη στιγμή που πέρασε μπροστά ο ΠΑΟ. Και ΕΙΧΕ κάνει φάσεις "ψυχολογίας" ο ΟΣΦΠ πριν από τα τελευταία λεπτά, αλλά εις μάτην, κανένας δεν τράβαγε (λίγο ο Χάινς μόνο κουνήθηκε, αλλά πες το κακιά στιγμή, έκανε κι αυτός μαλακίες, μια πάσα εκτός που θυμάμαι πχ, και εκεί τέλεψε το πράμμα). Και με ΟΣΦΠ και με ΠΑΟ έχω δει παιχνίδια που βάζουν οι διαιτητές το χεράκι τους και το νυστεράκι τους και μπαμπακωτά πουσάρουν αυτόν που θέλουν. Κι έχω οργιστεί, γιατί όντως έχω δει να τους κόβονται πόδια των παικτών. Αυτό που λες, ΥΠΑΡΧΕΙ, αλλά όχι στο συγκεκριμένο...Πού δηλαδή κόψανε τα πόδια στον Σπανούλη ας πούμε, όταν έκανε την μπούκα (βίντεο "redplanet") και ο Ματσιούλης τον καπάκωσε χωρίς επαφές, και αυτός πέταξε την μπάλα πίσω από την μπασκέτα, σαβούρντιασε κλασσικά, και μετά ζήταγε και τα ρέστα...;

Με καλάθι εμπρόθεσμο στο μικροδευτερόλεπτο, με μία τεχνική (όσο καραγκιοζίστικια κι αν ήταν) ποινή, με ανύπαρκτο φάουλ Σπανούλη σε Ματσιούλις όταν πάει να τον ποστάρει και του φεύγει η μπάλα από τα χέρια του Λιθουανού επειδή την χτύπησε στο δικό του γόνατο, ΔΕΝ χάνεις ματς. Το συγκεκριμένο τουλάχιστον. Με τα σπανουλοέρμπολ, τα άκυρα πριντεζοκαρφώματα, τις γιούχου επιθέσεις χωρίς κυκλοφορία, ναι. Ο χθεσινός ΟΣΦΠ (όπως και ο παραπροχθεσινός), έχει παίξει λες και είναι ομάδα δεύτερης διαλογής που δεν είχε καν το σθένος και την γνώση του πώς ν' αντιμετωπίσει "έναν πανίσχυρο ΠΑΟ, που δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει".

 

Το κακό με τους "πράσινους" εδώ είναι που δεν βγαίνουν να πούνε ένα "ναι, η διαιτησία μας ευννόησε ένα κλικ πιο πάνω σε κάτι φάσεις, αλλά ρε παιδιά, είχαμε έναν Λάσμε που δεν άφθνε ρημπάουντ, έναν Γκιστ που δεν άφηνε μύγα να περάσει εναερίως, έναν Ούκιτς που έβαζε τα άβαλτα, έναν Κάρι σκέτο καμάρι, έναν Μήτσο που όταν χρειάστηκε έδειξε "ηγετική ψυχή" - εσείς, ΤΙ είχατε για να το παίρνατε...;".

Το κακό με τους "κόκκινους" είναι που επιμένετε στο "ναι μεν...ΑΛΛΑ". Χάσατε, το λέτε -οι περισσότεροι (γιατί κάποιοι άλλοι έχουν μείνει στον "εκνευρισμό των παικτών από τις αξιώσεις για αντιντόπινγκ" - λες και υπάρχει περίπτωση αυτά τα τρακογκιοζιλίκια να επηρρεάσουν ευρωλιγκοπρωταθλητές) δίκαια,,,,και μετά μου βγαίνετε και ψιλοτρωγόσαστε με το "ΑΝ...από μικρή μ' αρέσει το ΒΙΤΑΜ...". Και το χαλάτε. Βγείτε ΜΙΑ φορά και γκρινιάξτε για τις διαιτητικές παπαριές, και τέλος. Και καπάκι ασχοληθείτε με το πόσο χάλια έπαιξε ο ΟΣΦΠ που δεν μάσαγε ούτε την ΤΣΣΚΑ του Μεσίνα και των διαιτηταράδΩΝ της, κι όχι με τον τρακιναϊκό του Πεδουλάκη και τους αναστοπουλοΐδηδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΝΒΑ ακόμα και αυτό που έκανε θα ήταν τεχνική.

 

...και σε παράλληλο σύμπαν θα ήταν κακούργημα. Τί με λες εκεί ρε Τηλέμαχε...

 

(...μ' αρέσει όμως που κατά τ' άλλα είσαι του "αφήστε τους να παίξουν μπάσκετ", δηλαδή ανθρώπινα πράγματα, και στο συγκεκριμένο δικαιώνεις μια τεχνική για μια "ανθρώπινη αντίδραση" -"δίκαια" κι όλας- που αν ΔΕΝ την έδινε, κανείς δε θα παραπονιόταν, δε θα συζήταγε, δεν, δεν...Αναρωτιέμαι δε, τί πιστεύεις ότι θα έπρεπε να κάνουν τότε σε Μήτσο και Μπίλη για τις συμπεριφορές τους. Ορχεοεκτομή; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπε κανεις οτι δεν κερδισε δικαια ο παναθηναικος. Ειπαμε οτι η διαιτησια δεν ηταν 50-50 ομως κ λενε τα δικα τους.. αυτο που λες οτι εχασε το παιχνιδι οταν περασε μπροστα ο παο συμφωνω.. μαντεψε ομως ποτε εγινε αυτο με μια ουσιωδης διαφορα. Στο δευτερο ημίχρονο μετα τους τραμπουκισμους του πρεζακια και ενα +5 εγινε +8 και μετα +10 απο καποια σφυριγματα. Και να κανω δυο ερωτησεις. Αφου η διαιτησια ηταν 50-50 για ποιο λογο μπηκε ο τρακης στα αποδυτήρια κ απειλησε τους διαιτητές? Για ποιο λογο τους ειπε δεν θα φύγετε απο εδω κ.τ.λ? Και δευτερον για ποιο λογο στο καλαθι τους Χαινς ποτ δεν μετρησε δεν ειδαν το ριπλει οι διαιτητες. Και μν μου πεις  για τον κανονισμο που στα 2 τελευταία λεπτα μονο μπορουν να ελέγξουν το ρρπλει.. γιατι την Παρασκευή στο Σεφ μια χαρα το ειδαν κ δεν ηταν στα 2 τελευταία λεπτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...