Προς το περιεχόμενο

Παναθηναϊκός


The_Edge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμβαίνει καμιά φορά. Δες το μπάσκετ πχ. Όλα πράσινα τα τελευταία χρόνια, κούπες, λεφτά, πρόεδροι, παίχτες, προπονητές... εκτός της διαιτησίας που είναι κόκκινη. Ένα παράξενο πράγμα.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Τα ΜΜΕ τι ειναι στο μπασκετ?

Πρασινα?

Εσυ συμφωνεις με τον αλλο οτι εχετε τον κοσμο, τους επενδυτες, τα λεφτα, τις ακρες, την ομαδα αλλα υπαρχουν "10 βαζελοκαναλα"?

 

Στο μπασκετ τι παραπονο εχεις?

Στα 2 Ευρωπαικα σου δεν πηρες και ενα πρωταθλημα ενω περσυ δικαια εχασες το αλλο? Στα στερησε κανεις?

 

Εσύ που αδικείσαι στη μπάλα, γιατί δεν έφτασες σε έναν τελικό ή ημιτελικό ευρωπαϊκού θεσμού?

Μπαρδον? Το '96 που ημασταν?

Το να φταναμε τελικο ηταν ουσιαστικα αδυνατον. Αν ειχα ομαδα να φτασω τελικο Τσ.Λιγκ αν μη τι αλλο θα ειχε πολυ πλακα να μας στερουσατε το πρωταθλημα.

Αλλα αν καταλαβαινω καλα, το επιχειρημα σου ειναι "δεν σου εκοψα πρωταθλημα/δεν αδικηθηκες και η αποδειξη ειναι οτι δεν πηγες ημιτελικο ή τελικο Ευρωπαικου", σωστα?

 

Εγώ που αδικούμαι στο basket πήρα και δύο κολλητά ευρωπαϊκά.

Και 1 πρωταθλημα, και το '11 Κυπελλο

Δεν ειδα να στα κοβει κανεις

 

Αν μη τι αλλο την τελευταια 3ετια μαλλον καλύτερες διαιτησιες εχεις και στην Ελλαδα και στην Ευρωπη

Ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο, ευρωπαϊκό μπάσκετ: ίδιο πράγμα.

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Οχι και γιαυτο δεν συγκρινουμε ημιτελικα Τσ.Λιγκ με Φ4 Ευρωλιγκα

Μπορουμε ομως να συγκρινουμε αν μη τι αλλο κατακτησεις Ευρωπαικων στο μπασκετ με το να χανεις καθε φορα απο το αεροδρομιο και να μην ειχες δει πως ειναι ανοιξη στην Ευρωπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 23,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • MiDi_MiLiZ

    2161

  • DKNI

    1827

  • firewalker

    1268

  • 8elwADSL

    955

Μιλάμε για αστειότητες. 

 

Ρωτάει ένας ανύπαρκτος ευρωπαϊκά Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία, τι έχει κάνει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη την τελευταία πενταετία? 

 

Και πετάγεται ο κάθε μετεωρίτης που δεν έχει παρακολουθήσει καν τη συζήτηση και λέει το μακρύ του και το κοντό του για επιχειρήματα...


 

Η διαφορα μας ειναι οτι εκτος απο πρωταθληματα στο μπασκετ περναμε και ευρωπαικα και τα τελευταια 20 χρονια εχουμε τα περισσοτερα στην Ευρωπη απο ολες τις ομαδες σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο που η "ομαδαρα" τους δεν ετυχε ποτε να φτασει εστω εναν τελικο uefa η europa η εστω ημιτελικα για να δικαιολογισουν την αυτοκρατορια στην Ελλαδα τοσα χρονια.

 

 

Εσύ που αδικείσαι στη μπάλα, γιατί δεν έφτασες σε έναν τελικό ή ημιτελικό ευρωπαϊκού θεσμού?

 

Εγώ που αδικούμαι στο basket πήρα και δύο κολλητά ευρωπαϊκά.

 

 

 

Μιλαμε για επιχειρηματα, οχι αστεια

 

LoL ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ρωτάει ένας ανύπαρκτος ευρωπαϊκά Παναθηναϊκός την τελευταία πενταετία, τι έχει κάνει ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη την τελευταία πενταετία? 

 

 

 

Αν δουλευαμε μαζι και εσυ επαιρνες μισθο 500 ευρω(παναθηναικος) απο τη δουλεια(uefa) και εγω 5000ευρω(ολυμπιακος)

επι 15 χρονια και ειδικα τα τελευταια 5 ακομα περισσοτερα γιατι μονος σου πας champions league εγω λοιπον θα ειχα audi(Rivaldo,Saviola klp) και εσυ 50ρακι παπι(Βυντρα,Μαρινος κλπ)

Πιο απλο παραδειγμα δε μπορω να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πήρες τα λεφτά του Τσάμπιονς Λίγκ το 2010 και διαλύθηκες.

 

Όντως εγώ είχα Audi κι εσύ 50αρι τόσα χρόνια. Συνεπώς, γιατί διαμαρτύρεσαι? Για την άδικη κοινωνία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πήρες τα λεφτά του Τσάμπιονς Λίγκ το 2010 και διαλύθηκες.

 

Όντως εγώ είχα Audi κι εσύ 50αρι τόσα χρόνια. Συνεπώς, γιατί διαμαρτύρεσαι? Για την άδικη κοινωνία?

Συνελθε και σου εχω πει εδω και τοσες μερες βγαλε τα κοκκινα γυαλια αν θες αντικειμενικοτητα και συζητηση.

Πηρα τα λεφτα το 2010?Μισα εγω μισα εσυ εννοεις τα λεφτα του 97 98 99 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010(τα μισα 10 εγω τα αλλα 10 εσυ)

2011 2012 2013 2014 ποιος τα πηρε?

Ετσι και εγω φερνω Τζιοβανι,Ζαχοβιτς,Ζε ελιας,Καρεμπε,Ριβαλντο,Ριερα και οτι αλλος σας εφερε εκει περα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, για να φτάσω μέχρι εκεί, έχωσα το 2007 βαθιά το χέρι στην τσέπη και έφερα ότι καλύτερο κυκλοφορούσε τότε στην ελληνική αγορά.

 

Τζόρτζεβιτς, Γεωργάτο, Γιαννακόπουλο κλπ. Αν επενδύεις δικαιώνεσαι. Εσύ σαν ομάδα σε ποιους επένδυσες? Στον Σίγκουρντσον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτους τους εφερες το 96-97 ποιο 2007 λες?

Θες να μου πεις δηλαδη οτι οσα πηρε ο Γεωργατος και ο Γιαννακοπουλος ηταν ολα καθαρα?Και για αυτο δικαιωθηκες?

Ο αειμνηστος Γιαννης Κυραστας ακομα θα θυμαται εκει που ειναι το πρωταθλημα το κλεμμενο του 99-00 που

ειχε εναν βετερανο Φλιπσεν εναν τρελο Σιμπνιεφσκι και εναν Ολιβαρες και μπροστα το Βαζεχα στα 35 του και αναγνωρισε ολη η Ελλαδα

την μπαλαρα που επαιξε ο παναθηναικος.

Τετοια επενδυση κανατε?Με τα καλπικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

97 εννοούσα, κεκτημένη ταχύτητα

 

Στο μπάσκετ όσα πήρες ήταν όλα καθαρά?

Αντε παμε και στο μπασκετ που νιωθεις αδικημενος.

Εγω σου μιλαω με χρονολογιες οποτε στο μπασκετ πια χρονια πιστευεις οτι παιξατε καλυτερο μπασκετ απο το παναθηναικο και δε το πηρατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πήρες τα λεφτά του Τσάμπιονς Λίγκ το 2010 και διαλύθηκες.

To γιατι διαλυθηκαμε εμεις, εχει σχεση με τα εσωτερικα

 

Αλλα αυτο ειναι απο τα πιο αστεια παραδειγματα και το πιπιλατε

Πηραμε 1 το 4 και 1 το 10. Εκ των 2 μονο 1 χρονια δεν βγηκες και εσυ ΤΛ

 

Οποτε επι 15 χρονια παιρνεις το μπικικινι, εχεις βγαλει κοντα στα 300Μ αυτα τα 15 χρονια απο το ΤΛ (χωρια τις οποιες προκρισεις που εβγαλες παραπανω), εισαι τωρα εδω και μια 3ετια οντως καλυτερος αφου επι 15 χρονια εβγαζες φραγκα και μου λες "Ε, και εσυ το '10 τα πηρες και μετα διαλυθηκες"

 

Αν δεν βλεπεις το κενο στο επιχειρημα, τι να συζηταμε

Ωραία, για να φτάσω μέχρι εκεί, έχωσα το 2007 βαθιά το χέρι στην τσέπη και έφερα ότι καλύτερο κυκλοφορούσε τότε στην ελληνική αγορά.

 

Τζόρτζεβιτς, Γεωργάτο, Γιαννακόπουλο κλπ. Αν επενδύεις δικαιώνεσαι. Εσύ σαν ομάδα σε ποιους επένδυσες? Στον Σίγκουρντσον?

Αν καταλαβα καλα λες να μετραμε τον Σεπτεμβρη τα μπατζετ και να βγαινει ο πρωταθλητης?

Γιατι καποιες χρονιες παροτι καποτε ειχες δωσει χρηματα, στο γηπεδο δεν ειχες φανει καλυτερος (την χρονια του Κυραστα, την χρονια που τα χωσαμε και εμεις σε Κων/νου κτλ, την χρονια που το πηρες στα χαρτια απο την ΑΕΚ μια χρονια που το χανουμι ειχε κανει all in στο μπατζετ για να βγει ΤΛ)

 

Επισης, ειδικα στα τελειωματα του Κοκκαλη, δεν επενδυες πια και τοσο πολλα, μην μας τρελανεις τωρα. Αυτοι που λες σου βγηκαν (καποιοι "βγηκαν" και με το ζορι) αλλα στα τελειωματα τα επαιρνες απο συνηθεια

 

Στο μπάσκετ όσα πήρες ήταν όλα καθαρά?

Να υποθεσω μιλας απο το 98 και μετα (πιο πριν εβγαινες 8ος οποτε δεν νομιζω να συζητας και εσυ)

1. Ακουω συγκεκριμενα επιχειρηματα

2. Τι αλλαζει στο μπασκετ για τα επομενα χρονια το πρωταθλημα? Γιατι στην μπαλα τα 20Μ του ΤΛ για μας φετος ειναι 4χ το μπατζετ της ομαδας ή 2χ το μπατζετ ολου του τμηματος

 

 

BTW κοφτε λιγο αντιμετωπιση των "πρασινων ΜΜΕ" για την πωληση του Βαις (ενα καλο deal και καλως το εκανε ο Ολυμπιακος) και συγκρινετε την με την πωληση οχι τοσο του Μαυρια (που το ποσο ηταν και σουπερ και λιγοι γκρινιαξαν) αλλα με του Φιγκεροα (που εφερε 1 εκατομμυριο το παιδι δλδ το 20% του αγωνιστικου μπατζετ, ετων 32 και με τραυματισμους, χωρις να εχουμε πληρωσει να τον αγορασουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθεσω μιλας απο το 98 και μετα (πιο πριν εβγαινες 8ος οποτε δεν νομιζω να συζητας και εσυ)

 

Πριν το 98 έβγαινα 8ος ή κεκτημένη ταχύτητα και εσύ?

Αντε παμε και στο μπασκετ που νιωθεις αδικημενος.

Εγω σου μιλαω με χρονολογιες οποτε στο μπασκετ πια χρονια πιστευεις οτι παιξατε καλυτερο μπασκετ απο το παναθηναικο και δε το πηρατε?

 

Το καλύτερο μπάσκετ δεν φέρνει τίτλους, δεν είναι επιχείρημα αυτό. Πέρυσι έπαιξα καλύτερο μπάσκετ συνολικά από εσένα (θαύμασε όλη η Ευρώπη ημιτελικό και τελικό F4) αλλά στα μεταξύ μας ήμουν χειρότερος, χωρίς να παίξεις εσύ κάτι ιδιαίτερο. Απλά.

 

2007 Πηλοΐδης

 

2010 Τρίτος τελικός (τι να πρωτοαναφέρει κανείς εκεί)

 

2011 Δεύτερος τελικός (31-9 βολές)

 

Για να θυμηθούμε και τα αεροβόλα και την αστεία ποινή με την οποία τιμωρήθηκες τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το 98 έβγαινα 8ος ή κεκτημένη ταχύτητα και εσύ?

2008 ηθελα να γραψω αλλα οπως ειπαμε μια Μεγαλη Αληθεια ειναι οτι ολοι εμεις οι 30something έχουμε την αίσθηση οτι κάτι που έγινε το '94 έγινε πριν 10 χρόνια (μλκα σκεψου, το Euro εγινε πριν 10 χρονια. Σου φαινονται 10? )

 

Το καλύτερο μπάσκετ δεν φέρνει τίτλους, δεν είναι επιχείρημα αυτό.

Ενω το επιχειρημα "Εριξα το '97 λεφτα και μετα εχω παρει 15/17" ειναι επιχειρημα?

Εμενα πιο πολυ μου κανει σαν επιχειρημα οτι η εικονα στο παρκε ηταν καλυτερη, απο το μπατζετ (αλλιως η Ρεαλ επρεπε να εχει 5-6 σερι ΤΛ)

 

ΥΓ. Το επιχειρημα με τις βολες θα το σταματησετε ποτε? Χασατε απο τον ΚΑΟΔ με 10+ περισσοτερες βολες, με Μπαρτσελονα ειχαν σουταρει 6 βολες νομιζω μεχρι το 35', το ιδιο και στο Μιλανο ενω στην Βιτορια τους ριξατε 20π ενω ειχετε κερδισει 8 λιγοτερες βολες (δεν παιρνετε και λιγες, ο Σπανουλης πρεπει να ειναι Νο1 στην Ευρωλιγκα σε κερδισμενα φαουλ)

 

Οπως λετε και εσεις για τα πεναλτυ στη μπαλα "ηταν? Αν ηταν και 100-0 μπορει να ειναι οι βολες" (η διαφορα με τη μπαλα ειναι οτι εμεις εχουμε 1-2 πεναλτυ σε καθε ματς που γινονται γαργαρα, οπως ειχαμε ενα χτες στη Λεωφορο)

 

Πχ στο Κυπελλο γκρινιαξατε για τις βολες ενω τα φαουλ ηταν ιδια! Τι να κανουμε, να τα δινουν τα δικα μας επαναφορα για να μην γκρινιαζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (οπως ειχαμε ενα χτες στη Λεωφορο)

 

Δεν έχω χρόνο να σου απαντήσω για τα άλλα, αλλά σε αυτό, δεν ήταν. Το τράβηγμα ξεκινάει εκτός περιοχής και υπάρχει φάουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι που τα παίρνετε, πού να ξέρετε κι από κανόνες:

 

FIFA  (12.31)  states that a penalty kick is the correct restart if a player begins holding an opponent outside the player’s penalty area and continues this action inside his penalty area.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...