Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να πουλησω στο ebay??


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας συμφουριτες, θελω να πουλησω στο ebay μερικα πραγματα!! εχω λογαριασμο στο ebay και Paypal για να μπορω να αγοραζω (80 αγορες εχω κανει) 100% feedback

Τι πρεπει να κανω για να μπορω να πουλησω? και τι πρεπει να προσεξω?

Δεν το εχω ψαξει και για αυτο ρωταω καποιον που ξερει!!

 

ευχαριστω

κωστας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαζεις το προιον που θες με τις πληροφοριες εικονες κλπ(οπως τα βλεπεις) και μετα απλα πρεπει να ρωτησεις ταχυδρομειο και κουριερ(αν θες) ποσο θα στοιχησει για να παει εκει το αντικειμενο. Η διαδικασια ειναι ιδια με οταν αγοραζεις. Σου ερχεται ενα μηνυμα οτι καποιος αγορασε το αντικειμενο σου και μετα στο paypal ενα μηνυμα ακομα που σου λεει να δεχτεις τα λεφτα απο τον αγοραστη! Τα δεχεσαι και κανεις Ship το αντικειμενο! Διευθυνση συνηθως εχει ο αλλος στο paypal οπου και βαζεις αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις το προιον που θες με τις πληροφοριες εικονες κλπ(οπως τα βλεπεις) και μετα απλα πρεπει να ρωτησεις ταχυδρομειο και κουριερ(αν θες) ποσο θα στοιχησει για να παει εκει το αντικειμενο. Η διαδικασια ειναι ιδια με οταν αγοραζεις. Σου ερχεται ενα μηνυμα οτι καποιος αγορασε το αντικειμενο σου και μετα στο paypal ενα μηνυμα ακομα που σου λεει να δεχτεις τα λεφτα απο τον αγοραστη! Τα δεχεσαι και κανεις Ship το αντικειμενο! Διευθυνση συνηθως εχει ο αλλος στο paypal οπου και βαζεις αυτην.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, ειχα ακουσει οτι πρεπει να "φτιαξεις" αλλο λογαριασμο για να μπορεις να πουλησεις πραγματα! εισαι κατατοπιστηκος αρκετα!

ειμαι λιγο διστακτικος μην γινει καμμια στραβη!! αλλα μαλλον θα το επιχειρησω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ φιλε, ειχα ακουσει οτι πρεπει να "φτιαξεις" αλλο λογαριασμο για να μπορεις να πουλησεις πραγματα! εισαι κατατοπιστηκος αρκετα!

ειμαι λιγο διστακτικος μην γινει καμμια στραβη!! αλλα μαλλον θα το επιχειρησω...

 

Αν δεν εχεις πολλα πραγματα η δεν εισαι εππαγλεματιας δοκιμασε στα ελληνικα πρωτα. (ειναι και η διμοσιευση δωρεαν)

 

www.ricardo.gr

www.emarket.gr

www.124sold.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις πολλα πραγματα η δεν εισαι εππαγλεματιας δοκιμασε στα ελληνικα πρωτα. (ειναι και η διμοσιευση δωρεαν)

 

www.ricardo.gr

www.emarket.gr

www.124sold.gr

 

Να εισαι καλα φιλε για την συμβουλη που δινεις!!

Απλως εγω πιστευω οτι στο ebay εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να πουλησεις καποια πραγματα...

Εγω αυτο πιστευω! :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα φιλε για την συμβουλη που δινεις!!

Απλως εγω πιστευω οτι στο ebay εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να πουλησεις καποια πραγματα...

Εγω αυτο πιστευω! :-) :-)

 

Ναι σαφος.

1)Στο EBAY δεν θα το πουλισεις ισως τοσο ακριβα (λογο του οτι μπορει να υπαρχει το πρωιον σου)

2)Στο EBAY αν θελεις να πουλισεις ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ 2-3 πραγματακια.. τοτε εχεις μεγαλες χρεωσεις ΑΚΟΜΑ και να μην πουληθεί το προϊών σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σαφος.

1)Στο EBAY δεν θα το πουλισεις ισως τοσο ακριβα (λογο του οτι μπορει να υπαρχει το πρωιον σου)

2)Στο EBAY αν θελεις να πουλισεις ΠΕΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ 2-3 πραγματακια.. τοτε εχεις μεγαλες χρεωσεις ΑΚΟΜΑ και να μην πουληθεί το προϊών σου.

 

Γνωριζω οτι κραταει καποια προμηθεια οταν το πουλησεις το προιον σου!

ναι.. δεν εχω σκοπο να γινω σουπερ σελλερ απλως θελω να "διωξω" μερικα πραγματα,

Γνωριζεις τι χρεωσεις ειναι αυτες? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω οτι κραταει καποια προμηθεια οταν το πουλησεις το προιον σου!

ναι.. δεν εχω σκοπο να γινω σουπερ σελλερ απλως θελω να "διωξω" μερικα πραγματα,

Γνωριζεις τι χρεωσεις ειναι αυτες? :-)

 

Σε χρεωνει ακομα και που θα βαλεις το προιον ακομα κ να μην το πουλισεις (στο μπεϊ)

Για αυτο λεω.. γραψου μια στα ελληνικα που σου ειπα.. και βαλε και στα 3 τα προιοντα αυτα. Πιστευω αξιζει στην αρχη εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για αυτο λεω.. γραψου μια στα ελληνικα που σου ειπα.. και βαλε και στα 3 τα προιοντα αυτα. Πιστευω αξιζει στην αρχη εκει.

 

φιλε σε ευχαριστω παρα πολυ ,εγω εχω κανει λαθος την ερωτηση μου.. το εχω επιχειρησει εδω ελλαδα και εχω πουλησει μερικα πραγματα,δεν ειπα οτι δεν ξερω να "πουλαω" γνωριζω, απλως δεν ξερω το τι θα αντιμετωπισω με αυτην την αγγελια που θα βαλω στο Ebay..και τι πρεπει να προσεξω!!

Για αυτο ρωταω.. δεν το εχω ψαξει με το ebay το πως μπορουμε να πουλησουμε!!

Μιλαω εντελως φιλικα και χωρις ιχνος ειρωνιας :-) :-)

φιλικα

κωστας

Επεξ/σία από coolerman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χρεωνει ακομα και που θα βαλεις το προιον ακομα κ να μην το πουλισεις (στο μπεϊ)

Για αυτο λεω.. γραψου μια στα ελληνικα που σου ειπα.. και βαλε και στα 3 τα προιοντα αυτα. Πιστευω αξιζει στην αρχη εκει.

 

Σοβαρα πληρωνεις; Πριν 2 χρονια που πουλησα ενα pc game δεν πληρωσα τιποτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποσο να ειναι το κοστος να γνωριζαμε καλα θα ηταν!!

 

Τα αναφερει με ενα search... δεν το εχω ψαξει τελευταια.

το 2010 ηθελα να δωσω μια φωτογραφικη και μονο για την διμουργια της αγγελιας εδωσα περιπου 5ευρω. Για 10 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την βαλω αυριο και θα σας πω,τι θα με χρεωσει!! ξερετε ποιες "χωρες" να αποφυγω να το στειλω το δεμα? εαν πουληθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την βαλω αυριο και θα σας πω,τι θα με χρεωσει!! ξερετε ποιες "χωρες" να αποφυγω να το στειλω το δεμα? εαν πουληθει..

 

Πουλας

ΕΕ

ΑΜΕΡΙΚΗ

ΑΣΙΑ (δεν παιζει να παρει καποιος κατι αλλα λεμε τωρα)

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

 

Αποφευγεις ΑΦΡΙΚΗ 100% (ΕΙΔΙΚΑ ΝΙΓΕΡΙΑ) και ΚΟΣΟΒΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλας

ΕΕ

ΑΜΕΡΙΚΗ

ΑΣΙΑ (δεν παιζει να παρει καποιος κατι αλλα λεμε τωρα)

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

 

Αποφευγεις ΑΦΡΙΚΗ 100% (ΕΙΔΙΚΑ ΝΙΓΕΡΙΑ) και ΚΟΣΟΒΟ

 

Σε υπερ ευχαριστω φιλε μου,να εισαι καλα!!

Θα δειξει πως θα παει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...