Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ας δούμε πρώτα τα δικά σου επιχειρήματα

1 επιχείρημα οθόνη: Κλάιν Μάιν "μμμ έχει βάση"

2 επιχείρημα επιδώσεις: Βελτιώθηκαν "Συμφωνώ"

3 επιχείρημα φωτογραφική: Το 4 έχει καλύτερη "ποιός ήρθε???"

4 Για την σχεδίαση: Κάτι για τον Προκρούστη "Δεν κατάλαβα ντιπ"

5 επιχείρημα τιμή: χεχεχε ''Ασχολίαστο"

6 7 επιχείρημα καινοτομία επεκτασημότητα: 0 0 "Αυτό το υπερανάλυσες δεν ήταν ανάγκη"

 

Θες να σου βρω επιχειρήματα σαν τα δικά σου και όχι παπάτζες ε? Μάλιστα....

Όσο για το ότι μπορείς να πάρεις 200,μπράβο σου ρε φίλε εύχομαι όταν μεγαλώσω να γίνω σαν και σένα.

για να καταλάβεις η ανάλυση της οθόνης δεν αρκεί. η τιμή του είναι τραγική γι'αυτά που προσφέρει. διάβασε για τον Προκρούστη και θα καταλάβεις τι εννοώ για τον σχεδιασμό του.η φωτογραφική του με το μισό εκατοστό φακό ΔΕΝ.θα με πείσεις; δε χρειάζεται να γίνεις σαν εμένα γιατί δεν ξέρεις αν πουλάω ναρκωτικά ή είμαι τοκογλύφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αυτά δλδ τα προσφέρει μόνο το ιφον και πρέπει να δώσεις 800€ ή είναι περισσότερο για να παενεις για καφέ και να το κάνεις επίδειξη;

 

Για τα δικά μου γούστα, αυτά μου τα προσφέρει μόνο το iphone! Τώρα το γιατι ζορίζεσαι εσύ δεν έχω καταλάβει! Με την τιμούλα μην κοροϊδευόμαστε ακόμη μεταξύ μας, τα είπαμε πιο πάνω!

 

Επίσης πως μπορείς να κάνεις επίδειξη στο cafe τη στιγμή που τα περισσότερα τραπέζια έχουν πάνω τους iphone? Επίδειξη θα έκανες αν είχες κατι διαφορετικό που δεν το έχει και η ...κουτσή Μαρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να πω ότι με έχει πείσει να το πάρω. Θέλει σκέψη. Τουλάχιστον μέχρι το Δεκέμβριο που λέγεται ότι θα κυκλοφορήσει στη χώρα μας, έχω χρόνο να το σκεφτώ όσο θέλω. Ή στην τελική να το παίξω κορώνα-γράμματα. Αν και η αλήθεια είναι ότι απ' το νέο έτος με βλέπω να καταλήγω με iPhone 5.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oταν αφησεις τους αριθμους και τους χρονισμους των Mhz στη ακρη θα καταλαβεις πως το κορυφαιο Android smartphone ειναι το Galaxy Nexus.

 

Παντα τα Nexus θα ειναι η καλυτερη επιλογη για την σωστη και επισημα εγκαιρη Android εμπειρια.

 

Το επόμενο nexus μπορεί.

Αρκεί να πιάσεις στα χέρια σου και τις δύο συσκευές και θα καταλάβεις.

Κι εγώ για nexus πήγαινα λόγω updates και pure google αλλά όταν έπιασα και το one X συνειδητοποίησα ότι η ποιότητα κατασκευής παίζει και αυτή σημαντικό ρόλο.

Επίσης την απόλυτη εμπειρία android την παίρνεις έτσι κι αλλιώς με root και custom OS.

 

Τώρα το ότι λίγοι ξέρουν την htc, αυτό δεν λέει κάτι. Πολύ απλά δεν ξέρουν τι χάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

apple-iphone-5-review-0608_620x414.jpg

 

Απλα :mad: :-( :eek: Οι παλιες διαστασεις ειναι ιδανικες imo, εστω ελαχιστα μεγαλυτερο να το εκαναν αλλα σε συμμετρια πως να το πω..

Εν μέρη συμφωνώ. Έλεγα ότι το iPhone 4, έχει την ιδανική οθόνη με φοβερή ανάλυση. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μεγαλύτερη και αυτό γιατί μεγαλώνει η συσκευή και χάνει αυτό του μικρού και κομψού. Ότι και να έλεγαν στην παρουσίαση ότι είναι το πιο μικρό iPhone, δεν μπορούν να αλλάξουν την πραγματικότητα. Είναι το μεγαλύτερο iPhone και κατά τη γνώμη μου αυτό έγινε λόγω των άλλων εταιριών που τα έχουν κάνει παντόφλες.

Είναι σαν να έγινε επειδή έπρεπε να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, τελείως αντικειμενικά, πιο πολύ σας χάλασε ότι δεν έχει ιδιαίτερα διαφορά στο design;

Τοπ τεχνολογία έχει, παραμένει πιστή στης ιδεολογίες της (περί FM & Bluetooth), και σου δίνει τη μεγαλύτερη οθόνη που θέλεις, με μινιμάλ μεγαλύτερη συσκευή;

 

Όποιους τους άρεσε ας πάνε να το αγοράσουν, όσοι είναι θύματα και αγοράζουν κάθε χρονιά το καινούριο μοντέλο, να παν να το πάρουν (υπάρχουν και στον Android κλάδο αυτοί οι παράξενοι, για να λέμε την αλήθεια...)

 

Και όποιον δεν του άρεσε, ας μη το πάρει.

 

Τι παραπάνω περιμένανε, δεν ξέρω και για πιο λόγο το κράξιμο...

Αντί να κατηγορούν / θαυμάζουν την apple για το μάρκετινγκ της, ας σκεφτούν μερική μερική ίσος τι κάνουν λάθος η άλλες εταιρίες και δεν θεωρούνται τόσο πρέμιοουμ οι συσκευές τους (το ακριβό δεν είναι και καλό...)

 

Δεν το λες σωστα ...Το ακριβο δεν ειναι παντα καλο ειναι το σωστο .Γιατι αυτο που λες εσυ ειναι η εξαιρεση του κανονα ,οχι ο κανονας.

Γενικα παντως το ιphone 5 ειναι ενα πολυ ωραιο πλην ακριβο κινητο .Εγω που εχω το s2 θα μπορουσα ανετα να το γυρναγα σε iphone ετσι και μονο για να αλλαξω ,απλα για να δωσω 700 ευρω περιμενα κατι καλυτερο απο το s3 .Kυριως αυτο που μου ξινιζει με το iphone ειναι η 4΄΄ οθονη του οταν ας πουμε τα αλλα εχουν πολυ μεγαλυτερη .Για browsing εμενα 4αρα οθονη με δυσκολευει και γενικα στον χειρισμό ακομα και στο s2 που εχω μεγαλυτερη με δυσκολευει σχετικα.

Νομιζω εκει που ενδεχομενως να υπερτερει το iphone 5 σε σχεση με το s3 δεν ειναι αλλο απο το λειτουργικο του το οποιο ομως αν δεν το εχεις συνηθισει σου φαινεται περιεργο .Κατα τα αλλα το s3 και σαν design και σε specs το θεωρω ανωτερο ,τουλαχιστον με ελκυει περισσοτερο να το πω καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κατοχος και Ios και android συνοψιζω:

 

Εν ετη 2013 το iphone:

 

Οχι bluetooth

Oχι ραδιοφωνο

Οχι widget

Oχι επεκτασιμοτητα

Οχι καρτα μνημης

Οχι εντονα χρωματα

Οχι το γνωστο μεγεθος sim card ωστε να δωσεις αλλα 15 ευρω να παρεις τη mini

Ελαχιστες ελληνικες εφαρμογες (ελληνικα βιβλια κλπ ανυπαρκτα στο app store )

Μη παραμετροποιησιμο μενου (GUI)

Μη ελευθερη προσβαση στη μπαταρια απο το μεσο χρηστη

 

Ναι, κλειδωμενο λογισμικο

Ναι, τα πλεον χοντρα πλαισια οθονης

Ναι, μικρη οθονη

Ναι, ακριβη τιμη

Ναι, το πλεον ευθραστο ( με ενα πεσιμο ραγιζει η οθονη- yOUTUBE: IPHONE 4S DROP TEST)

 

και το σημαντικοτερο που θα επρεπε να λαμβαναμε υποψη ολοι.. τα μεγαλυτερα ποσοστα ακτινοβολιας σε σχεση με τον ανταγωνισμο που συνοδευονται μαλιστα κατα γενικη ομολογια απο χειροτερη ληψη σηματος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τιμούλα μην κοροϊδευόμαστε ακόμη μεταξύ μας, τα είπαμε πιο πάνω!

 

Ναι,ακριβώς αυτό...Ακόμα αρνείσαι οτι η Apple είναι η πιο ακριβή,ε;

αχ...αχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

416 posts! Αυτά είναι, τύφλα να 'χουν τα άλλα smartphone. Τα 350 περίπου είναι από τους (δε θα πω haters) "ψαγμένους". Μπράβο παιδιά έτσι να κάνετε σε κάθε παρουσίαση iPhone και μετά να φθονείτε την Apple και τα πρόβατά της, τα iSheep (sic) για την τεράστια δημοσιότητα που απολαμβάνει το "σάπιο" μήλο. Αλλά γι' αυτό ευθύνεται ως συνήθως το σατανικό marketing αυτης της ακατανόμαστης διαβολικής εταιρίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...