Προς το περιεχόμενο

Τέλος στις φήμες το iPhone 5 είναι εδώ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ναι, στο κατσικοχώρι που μένω, δεν έχουμε καταστήματα ηλεκτρονικής... τώρα μας έφεραν ρεύμα, να φανταστείς. :-D

Από την άλλη, μου κάνει εντύπωση πόσο γρήγορα οι πολέμιοι των κλειστών, κλειδωμένων, μη παραμετροποιήσιμων κινητών-λειτουργικών ξαφνικά προβάλουν ως την υπέρτατη λύση τα windows phone κινητά.. Γιατί; Επειδή είναι smooth, ταχύτατα και πολύ λειτουργικά; Oh wait, αυτά τα έχει και το iPhone χρόνια τώρα!!! :whistle:

Δεν ειναι καν πιο smooth και γρηγορo,απο το hd2&hd7,ποσο μαλλων να το συγκρινουμε με κανενα lumia 800&900!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη, μου κάνει εντύπωση πόσο γρήγορα οι πολέμιοι των κλειστών, κλειδωμένων, μη παραμετροποιήσιμων κινητών-λειτουργικών ξαφνικά προβάλουν ως την υπέρτατη λύση τα windows phone κινητά.. Γιατί; Επειδή είναι smooth, ταχύτατα και πολύ λειτουργικά; Oh wait, αυτά τα έχει και το iPhone χρόνια τώρα!!! :whistle:

 

Όχι, πολύ απλά είναι πολέμιοι της Apple. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

Είναι οι ίδιοι που πριν 3 χρόνια έλεγαν τα WinMo 6,5 κινητά ως «καλύτερα» του iPhone (και αποκαλούσαν το δεύτερο μπακατέλα και προϊστορικό, συγκρίνοντάς το με... πέτρες) επειδή... μπορούσες να στείλεις αρχεία με BT.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά αυτό το "στέλνω αρχεία με BT" μου θυμίζει εποχές σχολείου που μόλις είχαν βγει τα κινητά και ανακαλύπταμε τον κόσμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αυτό το "στέλνω αρχεία με BT" μου θυμίζει εποχές σχολείου που μόλις είχαν βγει τα κινητά και ανακαλύπταμε τον κόσμο...

 

Είναι καλτ. Σαν να βλέπεις τους "The κόπανοι" και να ακούς Σταρόβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να δηλώσω ότι ούτε γνωρίζω, ούτε θέλω να μάθω από smartphones. Οπότε δεν θα πω μιλήσω για καλύτερο, χειρότερο κτλ..

 

Αυτό όμως που έχω να πω είναι ότι διακρίνω ένα σύγκρυο να πιάνει τους φίλους της apple με τα windows phones. Δεν ξέρω γιατί, ίσως είναι γιατί πρώτη φορά νiώθουν ότι απειλούνται. Δεν το λεω λόγω των τελευταίων ποστ μόνο, αυτή η αίσθηση μου δίνεται από όλα τα σχετικά θέματα.

 

Σε έναν παντελώς άσχετο όπως εμένα το iOS φαίνεται καλύτερο. Έχω πιάσει στη ζωή μου 2 android κινητά (και τα παράτησα αμέσως γιατί δεν ήξερα τι να τα κάνω) και ένα ipad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cultίλα άγρια το BT file-transfer όντως. Αλλά τι να κάνουμε, εάν είναι να κράξουμε την Apple, θα παρουσιάσουμε ως απόλυτη ανάγκη πράγματα που δε χρησιμοποιεί κανείς στην εποχή μας.

 

Βασικά σχεδόν κανείς. Χτες μια γκόμενα μου ζήτησε να της στείλω μια φώτο με BT. Και είχαμε και οι δύο iPhone, φακ. Τελικά τη λύση την έδωσε το iMessage.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όχι, πολύ απλά είναι πολέμιοι της Apple. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

Είναι οι ίδιοι που πριν 3 χρόνια έλεγαν τα WinMo 6,5 κινητά ως «καλύτερα» του iPhone (και αποκαλούσαν το δεύτερο μπακατέλα και προϊστορικό, συγκρίνοντάς το με... πέτρες) επειδή... μπορούσες να στείλεις αρχεία με BT.

Κοιτα ειναι και γουστα!

Η κοπελα μου προτιμα τα wm 6.5 απ'ολα τα υπολοιπα mobile os!

Τα wp και ios,δε θελει να τα δει μπροστα της και με τα android απλα συμβιβαστικε λογο του ανυπαρκτου market στα wm6.5 και υποστηριξη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ειναι και γουστα!

Η κοπελα μου προτιμα τα wm 6.5 απ'ολα τα υπολοιπα mobile os!

Τα wp και ios,δε θελει να τα δει μπροστα της και με τα android απλα συμβιβαστικε λογο του ανυπαρκτου market στα wm6.5 και υποστηριξη!

 

Ε οκ αυτά τυχαίνουν. Δε θα είμαστε και καρμπόν όλοι. Κι άλλος μπορεί να θέλει κινητό με *BSD και intercooler και τσι ξέρω 'γω. Πόσοι θα 'ναι όμως;

 

Αλλά κατά γενική ομολογία τα WinMo ήταν αισχρά, απλά κάποιοι πάνω στην τρέλα τους να τα χώσουν στην Apple, ακόμα κι αυτό το τραγικό λειτουργικό το έβγαζαν καλύτερο του iOS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οκ αυτά τυχαίνουν. Δε θα είμαστε και καρμπόν όλοι. Κι άλλος μπορεί να θέλει κινητό με *BSD και intercooler και τσι ξέρω 'γω. Πόσοι θα 'ναι όμως;

 

Αλλά κατά γενική ομολογία τα WinMo ήταν αισχρά, απλά κάποιοι πάνω στην τρέλα τους να τα χώσουν στην Apple, ακόμα κι αυτό το τραγικό λειτουργικό το έβγαζαν καλύτερο του iOS.

Δε ξερω για αλλα κινητα,αλλα στο hd2 πραγματικα ημουν πολυ ευχαριστημενος με τη αποδοση και τη ταχυτητα του wm6.5!Φυσικα αν το συγκρινεις με τα wp7.5,η διαφορα ειναι απελπιστικα τεραστια!

To προβλημα ηταν το μαρκετ και η καταργηση του σαν λογισμικο!

 

 

#kirileman,μ'αρεσει που τονισες μονο το hd2 και οχι το hd7,που ουσιαστικα ειναι τα ιδια τηλεφωνα(ακριβως το ιδιο hardware)!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν να δηλώσω ότι ούτε γνωρίζω, ούτε θέλω να μάθω από smartphones. Οπότε δεν θα πω μιλήσω για καλύτερο, χειρότερο κτλ..

 

Αυτό όμως που έχω να πω είναι ότι διακρίνω ένα σύγκρυο να πιάνει τους φίλους της apple με τα windows phones. Δεν ξέρω γιατί, ίσως είναι γιατί πρώτη φορά νiώθουν ότι απειλούνται. Δεν το λεω λόγω των τελευταίων ποστ μόνο, αυτή η αίσθηση μου δίνεται από όλα τα σχετικά θέματα.

 

Σε έναν παντελώς άσχετο όπως εμένα το iOS φαίνεται καλύτερο. Έχω πιάσει στη ζωή μου 2 android κινητά (και τα παράτησα αμέσως γιατί δεν ήξερα τι να τα κάνω) και ένα ipad.

Ως χρήστης και ως φίλος (ελπίζω) σε διαβεβαιώ 2 πράγματα. 1 καλά κάνεις και δεν είχες ποτέ smartphone δεν είναι για όλους κάνουν ένα κάρο φράγκα κλπ ασχέτως αν έχουν γίνει τυρογαριδακια για όλους.. και δεύτερον με την πρώτη ιδιότητα μου σε διαβεβαιώ αν σου αρέσει το iPhone και το δεχτείς για συσκευή σου ότι και να κυκλοφορήσει από τις άλλες εταιρίες σε αφήνει παγερά αδιάφορο.. είναι αυτό που έχει καταφέρει η Apple και κάνει την διαφορά με όλους τους άλλους κατασκευαστές,το οποίο είναι κ λίγο ανεξήγητο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#kirileman,μ'αρεσει που τονισες μονο το hd2 και οχι το hd7,που ουσιαστικα ειναι τα ιδια τηλεφωνα(ακριβως το ιδιο hardware)!

Επειδή είχαν διαφορετικό λειτουργικό, προφανώς. Αλλά τι συζητάμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείως λανθασμένος τρόπος έκφρασης το σκέτο "καλύτερη ανάλυση", προφανώς κατάλαβα ότι εννοούσες ppi αλλά μέσα στην βιασύνη σου δεν το έγραψες στο αρχικό post...

 

btw, HTC Rezound/LG Optimus LTE/Nokia Lumia 920, όλα μεγαλύτερο ppi από iPhone 4S & 5, δεν σας χάλασε newfags...

 

 

Δεν έγραψα μεγαλύτερη ανάλυση - έγραψα καλύτερη ανάλυση...

Επισεις δεν έγραψα την καλύτερη ανάλυση από όλα τα κινητά.. έγραψα ξεκάθαρα από το σ3 σε απάντηση σε αυτούς με τα σ3 που έκραζαν με άσχημο τρόπο....

 

Εγώ έγραψα μια λίστα με τα σημεία που υπερτερεί το iphone αυτά είναι καμιά 10ρια δεν είναι Μονό η οθόνη εσύ αγνοείς όλα τα αλλά που έγραψα πιθανόν επειδή δεν σε συμφέρει !.. και απάντησε μου ειλικρινά είναι καμιά από της συσκευές που ανέφερες ισάξια του iphone5; κάποιο μπορεί να έχει καλύτερη οθόνη κάποιο άλλο να είναι ελαφρύτερο αλλά στο σύνολο ούτε κατά διάνια!! καταρχήν μονό και μονό που δεν έχουν ιός δεν θα τα έπαιρνα.. το android θέλει δρόμο ακόμα είναι σαν να βιάζονται να βάλουν όσα περισοτερα χαρακτηριστικα μπορούν για να λένε τη κάνει αλλά από την βιασύνη τους όλα τα κάνουν μέτρια...

 

 

Υ.Γ. δεν λέω ότι τα κινητά που ανέφερες δεν είναι καλά ούτε ότι το iphone είναι ferrari και τα αλλά είναι fiat όλα είναι αξιόλογα κορυφαία κινητά! απλά το iphone είναι το no1 και μετά όλα τα αλλά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή

είχαν διαφορετικό λειτουργικό, προφανώς. Αλλά τι

συζητάμε;

Προφανως εχεις μεινει κατι χρονια πισω!Οποτα δεν αξιζει

να το συζητουμε!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic. Αλλά μιας και αναφέρθηκε το HTC HD2, θυμήθηκα ότι όταν είχε βγει το θεωρούσα το απόλυτο ταψί. Κι όχι μόνο εγώ. Ενώ ήταν "μόνο" 4,3 ίντσες. Σημερινά mainstream / μοδάτα κινητά, του στυλ Galaxy S III (4,8") ή Galaxy Note II (5,5") είναι ποοοοοολύ μεγαλύτερα, ενώ αν τα πεις ταψιά πολλοί θα πέσουν να σε φάνε. Τότε οι αντιδράσεις ήταν πιο περιορισμένες.

 

Τώρα ακόμα και το iPhone έφτασε στις 4". Το τελευταίο κάστρο των μικρών-βολικών smartphones έπεσε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...