Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To θέμα είναι απλό και δεν βλέπω τον λογο που φαγωνεστε.

Αγοράζεις iphone4 μεταχειρισμένο το κάνεις jailbreak.

Κάνεις τα βασικα που κάνει κάθε κινητό + το οτι εχεις και λειτουργιες smartphone, browsing, κανα ebook, μουσικη, κανα βιντεακι στο youtube αρκετα καλες φωτο και ολα αυτα σε μια τελεια οθονη χωρις να δινεις μια περιουσια, ούτε 4 πυρινες χρειαζεσαι γι αυτα ουτε 5' οθόνη, το μέγεθος ειναι κομπλε οποτε κανεις αυτα τα πραγματα ανετα on the go και χωρις crashes και σχετικα μεγαλα κολληματα.

Για ολα τα υπολοιπα περνεις ενα motorola xoom root και του περνας TEAM EOS Jellybean και εχεις εναν πυραυλο (και ναι το ics ειχε τρομερες αλλαγες σε σχεση με το honeycomb, ήταν αυτο το κάτι που έλειπε) και είσαι κομπλε.

Εν κατακλειδι δεν χρειαζεται να χωριζεις σε στρατοπεδα ουτε τπτ κοιτας ποιες ειναι οι αναγκες σου και βασει αυτων λειτουργεις. Ολα τα υπολοιπα ειναι απλα flame :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

Από περιέργεια , mkv παίζει ? Έχω καιρό αυτή την απορία

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Το AVPlayer, π.χ. Ναι, παίζει .mkv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι απλό και δεν βλέπω τον λογο που φαγωνεστε.

Αγοράζεις iphone4 μεταχειρισμένο το κάνεις jailbreak.

Κάνεις τα βασικα που κάνει κάθε κινητό + το οτι εχεις και λειτουργιες smartphone, browsing, κανα ebook, μουσικη, κανα βιντεακι στο youtube αρκετα καλες φωτο και ολα αυτα σε μια τελεια οθονη χωρις να δινεις μια περιουσια, ούτε 4 πυρινες χρειαζεσαι γι αυτα ουτε 5' οθόνη, το μέγεθος ειναι κομπλε οποτε κανεις αυτα τα πραγματα ανετα on the go και χωρις crashes και σχετικα μεγαλα κολληματα.

Για ολα τα υπολοιπα περνεις ενα motorola xoom root και του περνας TEAM EOS Jellybean και εχεις εναν πυραυλο (και ναι το ics ειχε τρομερες αλλαγες σε σχεση με το honeycomb, ήταν αυτο το κάτι που έλειπε) και είσαι κομπλε.

Εν κατακλειδι δεν χρειαζεται να χωριζεις σε στρατοπεδα ουτε τπτ κοιτας ποιες ειναι οι αναγκες σου και βασει αυτων λειτουργεις. Ολα τα υπολοιπα ειναι απλα flame :P

Σιγα μη παρω 1phone4!Περνω το hd2 και καλυπτω και ολες τις αναγκες μου,πολυ καλυτερα!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω λιωσει με συσκευες και απ τα δυο στρατοπεδα και κατέληξα στις 2 παραπανω και εχω βολευτει απιστευτα Ειχα το optimus 2x και σε πληροφορώ δεν βολευει προτιμω iphone4 με τον μιζερο 800mhz επεξεργαστη και να μπορω να γραφω μηνυμα με το ενα χερι ξαπλωμενος στο κρεβατι (ναι ξερω ακουγεται τρελο αλλα ισχυει) παρα να εχω ενα κτηνος επιδοσεων απλα για να λεω οτι ειναι τουμπανο iphone4 350ε και ξερο ψωμι ;) και απ την αλλη φυσικα motorola xoom για ολες τις ελευθεριες του android.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όχι' date=' εκτός εάν εσύ πεις να γίνει αντικατάσταση του περιεχομένου. Και εάν δεν έχει τίποτα στον υπολογιστή, λογικό ότι θα τα διαγράψει... :P Read before click NEXT.[/quote']

 

Μπορεί να θέλω να πάρω κάποιο τραγούδι από το pc ενός φίλου . Εγώ μπορεί να μην έχω internet σπίτι μου. Οπότε πατάτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You think so :)

Προσωπική μου άποψη - never again HTC.

true story desire hd δεν ξερω αν πηρε Ics... XD Καλο κινητο αλλα με 1 μερα μπαταρια δεν πας πουθενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγω την αποψη μου. Ενας απλος ασημαντος καταναλωτης. Μεχρι το iPhone 4 ημουν και εγω εκει. Καποια μερα εφαγα ενα φλας. Αυτη η μερα ηταν οταν βγηκε το 4S και μετα το Galaxy S3. Λεω: κατσε ρε φιλε. Εδωσα 660 ευρω για πιο λογο?Για κατι που θα κανω και με ενα κινητο των 150-300 ευρω. Γιατι το να ανοιξω μια σελιδα σε 1 δευτερολεπτο πιο γρηγορα δεν νομιζω να μου σωσει την ζωη. Ειτε σε 2 ειτε σε 3 sec αν ανοιξει εγω την ιδια σελιδα θα διαβασω. Εδωσα 270 (που παλι τα θεωρω αρκετα αλλα τι να κανουμε εχουμε μπει ολοι στο τριπακι) και πηρα το Motorola Razr xt910. Μου κανει ακριβως οτι και το iPhone και το S3.Τωρα πιο γρηγορα η πιο αργα απο 1 δευτερολεπτο δεν ξερω. Εγω την σελιδα την διαβαζω παντως. Τωρα διαβασα τοσες σελιδες και εβλεπα να τσακωνεστε μεταξυ σας για το πια εταιρια ειναι καλυτερη λες και δουλευετε για αυτην την εταιρια και σας ταιζει. Χαλαρωστε η Motorola ειναι η καλυτερη. Περα απο την πλακα ας παρει ο καθενας οτι γουσταρει αν μπορει. Απλα οι καιροι ειναι δυσκολοι. Την υγεια μας να εχουμε πανω απο ολα. Καλη συνεχεια σε ολους!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σημειωσουμε επισης οτι περνας εκτος εγγυησης με την φοβερη λυση των custom roms.

Περα απο τα bugs, τα κοληματα και τις παραξενιες της καθε rom, που για να βρεις μια που να σε βολευει περισσοτερο απο το μαμα-android πρεπει να ψαχνεσαι κανα μηνα και να τραβας wipe και ξανα-wipe (κοινως να το βρασω για HIGH END κινητο αν πρεπει να χανομαι στα φορουμ και τις πατεντες για να δουλεψει καλα).

Επισης, επειδη στο galaxy S μου εχω αλλαξει πανω απο 5-6 custom roms να πω οτι αυτα περι "ουαου ταχυτητας" κλπ ειναι 70% στη σφαιρα της φαντασιας του καθε χρηστη (μπορουμε να το λεμε και ανθυποβολη) και ενα 30% ειναι επειδη απλως λειπουν αρκετα bloatware τα οποια ωστοσο σβηνονται ευκολα και σε ενα rooted μαμα android.

 

Πραγματικα, το επιχειρημα της custom rom δεν ειναι υπερ του android, παρα μονο για μεριδα των χρηστων που εχει το κινητο για παιχνιδι και σκαλισμα, παρα για να κανει τη δουλεια του.

 

Oποιος προσπαθει να επιμεινει οτι το android ειναι συνολικα καλυτερο λειτουργικο για κινητα αποτι το ios, ειτε ματαιοδοξει, ειτε δεν χρησιμοποιησε πανω απο 1 ωρα το 2ο. Οπως ειπαμε αν θελετε να πουμε για τα θετικα του s3 ευχαριστως να το κανουμε, αλλα το OS δεν ειναι και δεν εχει τα φοντα προς το παρον για να γινει κατι τετοιο.

 

Μπαμ ακουσα μ@λακια.....τα custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χρησιμοποιήσω οπως θέλω το hardware της συσκευής μου, πρέπει να "hackεψω" το software με jailbreaks καταργώντας την εγγύηση του;

 

χαχαχα! Το γέλιο συνεχίζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να χρησιμοποιήσω οπως θέλω το hardware της συσκευής μου' date=' πρέπει να "hackεψω" το software με jailbreaks καταργώντας την εγγύηση του;

 

χαχαχα! Το γέλιο συνεχίζεται![/quote']

 

Σωστό κι αυτό.. ακούμε για jailbreak installus κτλ , αλλά αυτά είναι εύκολα και απλά , το root είναι πυρηνική φυσική

 

Ο περισσότερος κόσμος στο android πάντως δε χρειάζεται καμιά χακεριά και πατέντα για να γλιτώσει το itunes (που ευτυχώς δεν έχουμε ) ,ούτε για να βάλει εφαρμογή εκτός μάρκετ , αλλά ούτε και για να μη χρειαστεί να κάνει mp4 τα βίντεο του

 

Και κανείς δεν αναφέρθηκε σε κάτι πολύ βασικό , το τρόπο που συνεργάζονται οι εφαρμογές μεταξύ τους στο android κάνοντας μας να δουλεύουμε αρκετά πιο γρήγορα

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό κι αυτό.. ακούμε για jailbreak installus κτλ , αλλά αυτά είναι εύκολα και απλά , το root είναι πυρηνική φυσική

 

Ο περισσότερος κόσμος στο android πάντως δε χρειάζεται καμιά χακεριά και πατέντα για να γλιτώσει το itunes (που ευτυχώς δεν έχουμε ) ,ούτε για να βάλει εφαρμογή εκτός μάρκετ , αλλά ούτε και για να μη χρειαστεί να κάνει mp4 τα βίντεο του

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Εχεις δικιο αρκετα ζοριζονται με το Android στο τηλεφωνο τους δεν εχουν αναγκη και το iTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρίσκω λόγο να ζοριστεί κάποιος περισσότερο στο android , αλλά για να το λες εσύ θα ξέρεις καλύτερα

 

Σίγουρα πάντως δε θα ζοριστεί στα "αυτονόητα"

 

Sent from my Galaxy Nexus using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...