Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα αφεντικά του mod αυτού πού είναι να του τραβήξουν λίγο το λουρί για να μην προκαλεί και οδηγεί το thread σε flame;

 

Φτου ρε γαμώτο... πάνω που ετοίμαζα απάντηση για αυτά που είχες γράψει πριν κάνει έντιτ λάκισες και τα άλλαξες... και τώρα φαίνομαι κακός στα ματιά των αφεντικών μου.

 

Και για να σου απαντήσω και σοβαρά... μεγαλύτερη μπούρδα από αυτή τη σύγκριση που κάθε μα κάθε φορά κάνετε μεταξύ apple προϊόντων και αυτοκινήτων δεν υπάρχει. Αν δε, πιστεύεις ότι το δικό μου ποστ θα οδηγήσει το άρτιο αυτό τοπικ σε flame τότε πάω πάσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Btw και η σύγκριση specs όταν το OS που μπαίνει πάνω σε αυτά είναι γτπ είναι επίσης άκυρη,πολλές φορές έχω μπει στο θέμα σύγκριση OSX-Windows και ποτέ δεν λέγαμε μόνο για hardware αλλά κι επιδόσεις,αν σε i7 τα Windows ήταν πιο αργά σε καθημερινές εργασίες απο ότι το OSX σε Pentium 4,ποιος ο λόγος να με νοιάξει ότι έχει χειρότερα specs,ψιλο-offtopic αλλά νταξ

 

«αν σε i7 τα Windows ήταν πιο αργά σε καθημερινές εργασίες απο ότι το OSX σε Pentium 4»

Υπάρχουν μετρήσεις ή αξιολογήσεις γι αυτό που λες; Κάποια παράθεση; Κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ πλάκα που θεωρείτε ότι σε τέτοιες συσκευές (κινητά, κλπ) πρέπει να είμαστε ψαγμένοι. Αλλιώς πέφτουμε θύματα.

 

Σε έναν φούρνο π.χ., γιατί να μην ισχύει το ίδιο; Εγώ πετάω το παστίτσο μέσα και σε 40' τρώω. Δε με νοιάζει σε ποιο σημείο ψήνει καλύτερα, ή τι είναι αυτά τα περίεργα σχηματάκια που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Πόσο μάλλον να ασχοληθώ να του περάσω custom firmware (κι οι φούρνοι chipάκια έχουν). Αλλά, στο κινητό, εάν δε το κάνω... για πολλούς είμαι κορόιδο και θύμα (τουλάχιστον για πολλά μέλη του Insomnia). Nice.

 

 

Αυτο ειναι το θετικο του android:

οτι δεν χρειαζεται αν εισαι ψαγμενος. (απλα αν εισαι ψαγμενος οπως λες, σου δινει εξτρα δυνατοτητες)

Για αυτο εχει κ απηχηση στο 60-70% παγκοσιμως και στο 50% στην Αμερικη. :-D

 

Εκτος αν θεωρεις οτι ολοι αυτοι ειναι ψαγμενοι και αλλαζουν rom στο κινητο τους ή στο φουρνο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν θέλουν, αγοράζουν την μουσική τους από το iTunes και είναι ΟΚ και legit. Την ταινία επίσης και την κάνουν convert μέσα από το iTunes (create iPhone version).

 

Εάν συγκρίνει κανείς τον χρόνο για να μάθει το iTunes με τον χρόνο να μάθει τι είναι rom και πώς μπορεί να την τροποποιήσει, τι να πω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ειναι πολλοι που θελουν τα παντα ετοιμα και για αυτο προτιμανε το android. Εχουν μια ταινια(που μπορει να τους την εδωσε ενας φιλος) κ θελουν να την δουνε στο κινητο τους:

απλα την περνανε στο κινητο με copy-paste. Δεν ειναι ολοι διατεθιμενοι να μαθουν τα τερτιπια της apple και τις χρονοβορες μετατροπες που απαιτει οπως τα εχεις μαθει εσυ.

 

Θελουν να περασουν την μουσικη που εχουν στο pc ή στο pc ενας φιλο τους και την περνανε με ενα copy-paste. Δεν μπορουν ολοι να μαθουν το iTunes, δεν εχουν τον χρονο και την ορεξη για κατι τετοιο.

 

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ.

 

(ιδιου επιπεδου απαντηση)

 

Έχεις διαλέξει δύο από τα πέντε πράγματα που γίνονται ευκολότερα στο Android, για να τα αντιπαραβάλεις με την όλη εμπειρία χρήσης του iOS, η οποία κατά γενική ομολογία είναι πολύ-πιο-απλή-και-κατανοητή. Περιμένω να μου πεις και για την ευκολία με την οποία ανταλλάζεις photos με BT. Έλα, αργείς.

 

Οπότε όχι, δεν είναι ίδιου επιπέδου η απάντησή σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν θέλουν, αγοράζουν την μουσική τους από το iTunes και είναι ΟΚ και legit. Την ταινία επίσης και την κάνουν convert μέσα από το iTunes (create iPhone version).

 

Δεν θελουν να μαθουν μετατροπες,το θελουν κατευθειαν.

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ για convert. Θέλουν τα ΠΑΝΤΑ ΕΤΟΙΜΑ και τελειωνουν με ενα copy-paste.

 

Δεν εχουν ολοι το χρονο και την ορεξη να ψαχτουν για τετοια χρονοβορα πραγματα οπως ψαχτηκες εσυ.

Εάν συγκρίνει κανείς τον χρόνο για να μάθει το iTunes με τον χρόνο να μάθει τι είναι rom και πώς μπορεί να την τροποποιήσει, τι να πω;

Μονο εσυ συνεκρινες κατι τετοιο, κανενας αλλος.

 

Για αυτο και το 60-70% του κοσμου εχει android. Αν εσυ θεωρεις οτι ολοι αυτοι βαζουν rom, ειναι αλλο θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η πλειονοτητα των χρηστων κινητων τηλεφωνων (που σιγα-σιγα εχουν παρει smartphone) εχουν το προφιλ που περιγραφεις.

Και η αγορα εχει δωσει την απαντηση της:

η πλειονοτητα (60-70%) προτιμαει android.

Τωρα αν εσυ θεωρεις οτι αυτο το 60-70% ειναι "κομπιουτεραδες" και οχι απλοι χρηστες οπως τους περιγραφεις' date=' ειναι αλλο θεμα.[/quote']

 

Ναι μαλλον το 60-70% "προτιμαει" android γιατι βρισκεις κινητα με android σε τιμες που ξεκινανε απο τα 100 ευρω. Αν υπαρχει iPhone με τιμη 300 ευρω ας πουμε; Τι θα διαλεγες; Θα μου πεις android ειναι πολυ καλυτερο γνωστο το παραμυθι.

 

Ααα λυστε μου και μια απορια γιατι την εχω εδω και καιρο. Γιατι στα android υπαρχει antivirus να κατεβασεις ενω στο iOS οχι;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των χ άσχετων με την τεχνολογία γνωστών μου πάντως που έχουν smartphone, περισσότεροι ios users με ρωτάνε "πως βάζουμε ταινίες, μουσική και φωτογραφίες στο iphone μας" παρά android users...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις διαλέξει δύο από τα πέντε πράγματα που γίνονται ευκολότερα στο Android, για να τα αντιπαραβάλεις με την όλη εμπειρία χρήσης του iOS, η οποία κατά γενική ομολογία είναι πολύ-πιο-απλή-και-κατανοητή. Περιμένω να μου πεις και για την ευκολία με την οποία ανταλλάζεις photos με BT. Έλα, αργείς.

 

Οπότε όχι, δεν είναι ίδιου επιπέδου η απάντησή σου. :)

 

Εσυ μπορεις να θεωρεις οτι ειναι πολύ-πιο-απλή-και-κατανοητή η εμπειρια χρησης του iOS, αλλα ο κοσμος στα smartphone προτιμαει τις android συσκευες... ;)

 

Περιμενουμε να μας πεις μια δικαιολογια για αυτο, ολο και κατι θα βρεις.

 

Ναι μαλλον το 60-70% "προτιμαει" android γιατι βρισκεις κινητα με android σε τιμες που ξεκινανε απο τα 100 ευρω. Αν υπαρχει iPhone με τιμη 300 ευρω ας πουμε;

 

Στην Αμερικη παντως που τα android smartphones(0-$199) εχουν ιδιες τιμες με τα iOS smartphones (0-$199), ο κοσμος κατα ενα περιεργο λογο προτιμαει τα android smartphones...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ μπορεις να θεωρεις οτι ειναι πολύ-πιο-απλή-και-κατανοητή η εμπειρια χρησης του iOS, αλλα ο κοσμος στα smartphone προτιμαει τις android συσκευες... ;)

 

Περιμενουμε να μας πεις μια δικαιολογια για αυτο, ολο και κατι θα βρεις.

 

Πολύ τις προτιμάει, η αλήθεια είναι... για θυμισέ μου τι πωλήσεις έχει κάνει το SGS2 ή άλλες συσκευές στην κατηγορία των "ακριβών" - "καλών" smartphones. Και μετά θύμισε μου και το iPhone τι πωλήσεις έκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελευθερα!!!

 

Υ.Γ.: Για αυτο και το 60-70% του κοσμου εχει android. :-D

Τις φωτογραφικές μηχανές με android τις υπολόγισες στον αγώνα σου VS iPhone; Κάνα trip computer, παιχνιδομηχανή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις φωτογραφικές μηχανές με android τις υπολόγισες στον αγώνα σου VS iPhone; Κάνα trip computer, παιχνιδομηχανή;

Παιρνουν κ τηλεφωνα αυτα? Ειναι smartphones?

 

 

Υ.Γ.: Μην βλεπεις αγωνες εκει που δεν υπαρχουν.

Αγωνες να βλεπεις οταν διαβαζεις χαρακτηρισμους του τυπου "ας μείνουν οι κάγκουρες με τα μπλε πιστιλιστίρια"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...