Προς το περιεχόμενο

Η Samsung επιτίθεται στην Apple για το iPhone 5


vasilisbilias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μαλλον το 60-70% "προτιμαει" android γιατι βρισκεις κινητα με android σε τιμες που ξεκινανε απο τα 100 ευρω. Αν υπαρχει iPhone με τιμη 300 ευρω ας πουμε; Τι θα διαλεγες; Θα μου πεις android ειναι πολυ καλυτερο γνωστο το παραμυθι.

 

Ααα λυστε μου και μια απορια γιατι την εχω εδω και καιρο. Γιατι στα android υπαρχει antivirus να κατεβασεις ενω στο iOS οχι;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

antivirus εχει για αυτους που φοβουνται , εγω δεν ειχα ποτε απο τη 2.1 οπως επισης και ιους

αυτο ειναι επιχειρημα επιπεδου "ιοι στα windows" .. νταξει οποιος δε νιωθει και ανοιγει ο,τι βρει καποια στιγμη οπουδηποτε θα τη πατησει

 

για μιλα μου για το πολυ ασφαλες iphone και το jail break

φρουριο κανονικο το ios

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 520
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τιμή κόστους με τιμή πώλησης, πάντως το θεωρώ κοροϊδία φυσικά μερικοί μπορούνε να έχουνε χρήματα για πέταμα για να λένε έχω το τάδε κινητό κτλ κοροϊδία στο μεγαλείο της να ναι καλά το μάρκετινγκ που μαζεύει θύματα.

(χμμ και η Ελλαδίτσα έχει και πολλά ψώνια ρε αδέρφια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ οικογενειάρχες περνούν δάνεια για να πάρουν σπίτι αμάξι και να πηγαίνουν σε ταβέρνες και τους βλέπεις ζηλεύεις αλλά χρωστάν 150.000€ . Τα πιτσιρίκια τώρα θα κάνουν πίσω για 700 €;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι κάποια στιγμή η Samsung να καταλάβει ότι το μεγαλύτερο δεν είναι πάντα και το καλύτερο.. δεν γίνεται να βάζεις οθόνη 5 ίντσες και να το αποκαλείς κινητό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μαλλον το 60-70% "προτιμαει" android γιατι βρισκεις κινητα με android σε τιμες που ξεκινανε απο τα 100 ευρω. Αν υπαρχει iPhone με τιμη 300 ευρω ας πουμε; Τι θα διαλεγες; Θα μου πεις android ειναι πολυ καλυτερο γνωστο το παραμυθι.

 

Ααα λυστε μου και μια απορια γιατι την εχω εδω και καιρο. Γιατι στα android υπαρχει antivirus να κατεβασεις ενω στο iOS οχι;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δεν μπορείς να τα έχεις όλα δικά σου....

Εσύ λες ότι στα πλεονεκτήματα του iPhone είναι ότι το iOs είναι προγραμματισμένο για το iPhone και μόνο....

Δεκτό.

Αλλά αυτό συνεπάγεται ένα αρνητικό....

Μηδενική ποικιλία και μηδενικές επιλογές....

Εάν κάποιος πάει σε iPhone δεν μπορεί να διαλέξει ούτε μέγεθος οθόνης, ούτε εμφάνιση ούτε κάμερα ούτε τίποτα....

Είναι ένα προιόν....

 

Αν στα προτερηματα του iPhone είναι το iOs και το ότι ταιριάζει απόλυτα στο iPhone τότε αντίστοιχα στα προτερήματα του android είναι ότι έχεις τεράστια ποικιλία γιατί μπαίνει παντού....

 

Αν όπως λες υπήρχε iPhone με 300 ευρώ και με 100 ευρώ και με 400 και γενικά σε όλες τις κατηγορίες τότε η apple θα αναγκαζόταν πρώτον να δώσει και σε άλλες κατασκευαστικές εταιρίες το λειτουργικό για να μπορεί να υπάρχει ποικιλλία και επίσης να προσαρμόσει το λειτουργικό της (σαν την Google) να μπαίνει σε όλα τα κινητά....

 

Άρα θα είχαμε και τα προβλήματα του κατακερματισμού (εγώ προσωπικά δεν το βλέπω σαν πρόβλημα αλλά τέλοσπαντον... κατακερματισμός υπάρχει και στα pc και παντού)....

 

Οπότε δεν έχει αν....

Αυτό το αν συνεπάγεται πολλά πράγματα και κυρίως ότι το iOs δεν θα μπορούσε να τρέξει το ίδιο σε όλα τα κινητά....

 

Το android κερδίζει τη μαχη worldwide γιατί οι χρήστες πάνω στην επιλογή android vs iOs προτιμούν να έχουν μια γκάμα επιλογών παρά μία μοναδική επιλογή....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι λογοι απο αυτους που με κανουν να μην παρω iPhone

1) το ραδιο ειναι απων.

 

2) Αλλαξε η θυρα για να αγορασετε νεα accessories(Και ακομα και να βγει ανταπτορας δεν θα ειναι το ιδιο).

 

3) το γεγονος οτι λογω αλλαγης του aspect Ratio οι εφαρμογες σας θα τρεχουν σαν να βλεπεις το ροδα τσαντα και κοπανα απο βιντεο σε full HD τηλεοραση

 

4) Bluetooth ανταλλαγη αρχειων με αλλα κινητα

 

5) iTunes - Αποτελεσε και ανεκδοτο μετα τον θανατο του Jobs.

 

6) Widgets Live notifications

 

7) iCloud vs Google - Η Google ειναι το cloud (ναι υπερβαλλω αλλα η διαφορα ειναι χαοδης)

 

8) Συμβατοτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9) αναφορές παράδοσης

 

10) κάνει όσο 2 βασικοί μισθοί

 

11) όταν κολλάει θες κατσαβιδάκι για να "βγάλεις" τη μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μετα απο 34 σελιδες εδω μεσα θα χρειαστω θεραπεια για σχιζοφρνεια:P

Να δεχτω τα θετικα και τ αρνητικα που εχετε πει παραπανω και για adroid αλλα και για iphone. Ολα περα απο ενα βασικο. Παιδια ποιος χρησιμοποιει πλεον bluetooth για ανταλαγη αρχειων???? αν θες κατι απλα το στελνεις με mail h mms. Πιο ασφαλες, πιο γρηγορο και χωρις περιορισμο αποστασης απο τον παραληπτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των χ άσχετων με την τεχνολογία γνωστών μου πάντως που έχουν smartphone, περισσότεροι ios users με ρωτάνε "πως βάζουμε ταινίες, μουσική και φωτογραφίες στο iphone μας" παρά android users...

 

εδώ σε επόμενη αναβάθμιση πρέπει η apple να το κάνει πιο ξεκάθαρο το ότι με drag and drop γίνεται απλά

 

Εδώ οικογενειάρχες περνούν δάνεια για να πάρουν σπίτι αμάξι και να πηγαίνουν σε ταβέρνες και τους βλέπεις ζηλεύεις αλλά χρωστάν 150.000€ . Τα πιτσιρίκια τώρα θα κάνουν πίσω για 700 €;

 

ναι ρε φίλε, είναι δικαίωμα του ανθρώπου να έχει τη δική του στέγη και να μην είναι δέσμιος ενοικίου όλη του τη ζωή.

 

τώρα κόψαν και αυτό το "προνόμιο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μετα απο 34 σελιδες εδω μεσα θα χρειαστω θεραπεια για σχιζοφρνεια :P

Να δεχτω τα θετικα και τ αρνητικα που εχετε πει παραπανω και για adroid αλλα και για iphone. Ολα περα απο ενα βασικο. Παιδια ποιος χρησιμοποιει πλεον bluetooth για ανταλαγη αρχειων???? αν θες κατι απλα το στελνεις με mail h mms. Πιο ασφαλες, πιο γρηγορο και χωρις περιορισμο αποστασης απο τον παραληπτη.

Δεν εχουν ολοι οι φιλοι smartphones και δεν θα κατσω να στειλω ενα βιντεο μεσω e-mail οταν θα ειμαστε εξω χωρις wifi ωστε να πληρωσω τα κερατα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ σε επόμενη αναβάθμιση πρέπει η apple να το κάνει πιο ξεκάθαρο το ότι με drag and drop γίνεται απλά

 

 

 

δεν ειναι ακομα ετοιμος ο κοσμος για αυτη τη τεχνολογια ..

 

πρεπει να δοκιμαστει πρωτα και οταν ειναι ετοιμη η apple θα την υιοθετησει , θα την ξανα-ανακαλυψει και θα την εφαρμοσει ΣΩΣΤΑ , σταθερα και πανω απο ολα με ασφαλεια.. γιατι δε ξερεις τι κινδυνους μπορει να κρυβει ενα φαινομενικα "αθωο" drag n drop..

 

αυτο που βλεπεις τωρα δεν ειναι drag and drop.. ειναι κερκοπορτα!

πρεπει να εχεις τουλαχιστον 2-3 antivirus εγκατεστημενα για να το κανεις

 

επισης προς το παρον καλο ειναι να μη στελνει ο κοσμος καν sms γιατι υπαρχουν κενα ασφαλειας..

μονο imsessage παιδια!! αν δεν εχετε παρτε iphone , κινδυνευτε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πω μία ιστορία...Πήγαινα μία μέρα με το καινούριο μου Mercedes στην Εγνατία και καθώς οδηγούσα μου κάνει προσπέραση ένα OPEL Manda κωλοφτιαγμένο (οι παλιοί θα το θυμούνται) . Αμέσως μόλις γύρισα στην πόλη μου, πήγα στην αντιπροσωπία και τους ζήτησα να μου πάρουν πίσω το δικό μου, και να μου φέρουν κι έμενα ένα ίδιο γιατί έγινα ρεζίλι που με πέρασε στο δρόμο....Θα καταλαβαίνετε βέβαια πως αναφέρομαι στις επιδόσεις των κινητών. Δεν νομίζω πως θεωρεί κανένας ότι με το OPEL θα έκανα καλύτερα τη διαδρομή. Μπορεί να έφτανα πιο γρήγορα (αν έφτανα), αλλά όταν θα ήμουν παντού πιασμένος και με χάλια τα νεύρα. Το ίδιο γίνεται και με τα κινητά. Δεν νομίζω να έχει κανείς νεύρα από το iphone, εν αντίθεση με πολλά από τα υπόλοιπα κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηγαινα μια μερα με στη εθνικη με το s3 μου.. περναω τις mercedes περναω τα opel με περναει τελικα ενα κωλοφτιαγμενο punto gt (true story) , φτανω δευτερος στο προορισμο μου (πιο πιασμενος απο τους οδηγους των mercedes ομολογουμενως , αλλα καλυτερα απο το punto gt ) και μολις βγαινω εξω αναρωτηθηκα..

 

το σχεση εχουν οι συγκρισεις αυτοκινητων με κινητα ?? :lol:

 

τις διαβαζω συνεχεια και παντα το iphone, ειναι ειτε φερραρι, ειτε mercedes , ειτε bentley και τα samsung κωλοφτιαγμενα yugo :lol:

ακυρες συγκρισεις τελειως..

 

αν θελετε παντως να κανετε καποια σωστη συγκριση επιτελους πειτε iphone=veyron , gs3= κατι σε στυλ aventador/458 να τελειωνει το θεμα επιτελους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την απορία την έχω και εγώ gt άραγε????? μάλλον επειδή είναι πολύ καλο για αυτό.....έχει πολύ καλή ασφάλεια πχ.........εμάς στο ios λένε κορόιδα αλλα αυτά είναι μεγαλύτερα

Ναι μαλλον το 60-70% "προτιμαει" android γιατι βρισκεις κινητα με android σε τιμες που ξεκινανε απο τα 100 ευρω. Αν υπαρχει iPhone με τιμη 300 ευρω ας πουμε; Τι θα διαλεγες; Θα μου πεις android ειναι πολυ καλυτερο γνωστο το παραμυθι.

 

Ααα λυστε μου και μια απορια γιατι την εχω εδω και καιρο. Γιατι στα android υπαρχει antivirus να κατεβασεις ενω στο iOS οχι;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αλλος γραφει, το περναω στο iphone, παμε μετα στο mac, πληρώνω μετα και κατεβάζω στο apple tv, ξαναπληρωνω και κατεβάζω μουσική στο itunes, αναφέρει μετα και μερικές ακόμα apple συσκευες που έχει, τις οποίες δεν ξέρω καν..

Φαντάζομαι ότι έχεις και ψυγείο apple όπως και φούρνο μικροκυμάτων..

Μπραβω ρε φιλέ.. Είσαι ο τυπικός χρήστης.. Φαντάζομαι η πρόταση σου προς ολους, να πετάξουν ολες τις συσκευες τους, και αφού πήραν iphone, να τα κάνουν όλα apple για να συνεργάζονται σωστά..

Επίσης σε εποχη κρίσης οι προτάσεις σου ειναι εκτός τοπου και χρόνου..

Στο θεμα ταινία, οποίος δεν αντιλαμβάνετε την απλότητά του android, και τη σχιζοφρένεια του ios απλα ψεύδεται, και αν το κανει ασυνηδειτα οφείλεται αποκλειστικα στον φανμποισμο του.

Πως γίνεται σε οποιόν χρήστη iphone με ρώτησέ (αρκετοί) "γιατί δεν μπορω να δω την ταδε ταινία" ,μόλις του εξήγησα ότι ειναι ασύμβατη η μορφη και θα πρέπει να περιμένει να τη μετατρέψει σε συμβατή το itunes, μου απάντησαν "καλα αστω.."

Βεβαία το πρόβλημα ειναι μικρο γιατί ελάχιστοι θα κάτσουν να δουν ταινία στη μικρή οθόνη του iphone. Εγώ δεν ειδα ποτε. Σε αντίθεση με το sgs2.

Να γράφουμε και καμία αληθεια.

Επίσης αυτή η καραμέλα ότι ολοι παίρνουν φθηνά android για αυτό το 70%. Ναι το τεραστιο ποσοστό φυσικά οφείλεται και σε αυτό. Αν και οποίος θέλει βρίσκει και φθηνά iphone, ητε μεταχειρισμενα ητε παλαια μοντέλα, ητε με σύμβολαιο.

Προφανώς διαφωνείτε με την άποψη της apple που λέει ότι έχει ένα προϊόν σε κάθε κατηγορία. Στο εξωτερικο ολοι αγοραζουνε φθηνά με συμβόλαιό.

Επίσης γαργάρα μονίμως ότι ΟΙ ΝΑΥΑΡΧΙΔΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ANDROID ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ 10ΔΕΣ ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΑ. (Το sgs2 έχει 30 εκ and counting.. μονο του). Καμία εξήγησή γι αυτό; Καμία ε; Αφού σε αυτή την κατηγορία τιμής ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ IPHONE που ολοι αυτό θέλουν να πάρουν γιατί δεν το κάνουν;

Εγω εκτύπωνω ασύρματα στον εκτυπωτή μου με το sgs2. Δε θα τον πετάξω να πάρω apple και mac για να το κάνω. Πρακτικά στην apple αγοραζεις ολοκληρο οικοσύστημα. Αυτό θέλει να κανει. Να σε δέσει παντου με το πρόσχημα της απλότητας.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...