Προς το περιεχόμενο

Να πάρω κάρτα ήχου?


panosxry

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχω τα ηχεία logitech Z523 και αυτή τη στιγμή ως "κάρτα ήχου" στο device manager γράφει "High Definition Audio Device".

Η ερώτησή μου είναι, αν αγοράσω κάποια κάρτα ήχου θα έχω βελτίωση στον ήχο που ακούω από τα ηχεία ή από τυχόν ακούστικά που συνδέσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις λίγο και την χρήση που θα κάνεις? Γιατί μόνο αν ασχολείσαι επαγγελματικά με παραγωγή ήχου αξίζει να ξοδέψεις έστω και ένα ευρώ γιαυτά που ρωτάς.

 

Αλλά αν ασχολιόσουν, θα ήξερες ήδη τι χρειάζεσαι. Οπότε να υποθέσω πως θέλεις να ακούς καλύτερα τις εκρήξεις στα games ή τα Mp3 που κατέβασες? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως αναζητώ καλύτερη ποιότητα ήχου στη μουσική από αυτή που έχω τώρα (mp3 συνήθως αλλά και CD quality καθώς ο υπολογιστής λειτουργεί ως σύστημα ήχου στο δωμάτιο).

Και ναι, γιατί να μην ακούω πιο καθαρά το όμορφο soundtrack ή τα εφφέ μιας ταινίας/παιχνιδιού? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μείνεις με αυτά που έχεις. Δεν πρόκειται να καταλάβεις διαφορά ούτε στα Mp3 ούτε στα games

 

Εκτός αν αρχίσεις να ακούς Loseless, να έχεις μουσικό αυτί που να πιάνει τις διαφορές και σου περισσεύουν 400-500 ευρώ. Αν ισχύουν τα παραπάνω τα ξαναλέμε.

 

Για τα Games πάρε απλώς κάποιο σύστημα 5.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'εχαριστώ για την απάντηση. Πρς το παρόν θα μείνω με αυτά που εχω. Πληροφοριακά για το μέλλον, αν πληρώ τις προυποθέσεις σου να κοιτάω για αγορά ακριβότερων ηχείων παρά κάρτας ήχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...