Προς το περιεχόμενο

Παραξενη απατη με λογαριασμο τραπεζας


katerina_a_86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειπαμε.. Αν ο αλλος ειναι τζιμανι και εχει καταφερει να αποσπασει μεσω της συνομιλιας και αλλα προσωπικα στοιχεια οπως πχ ημερομηνια γενησης ονοματεπωνυμο μεσω του οποιου ισως καταφερει να βρει διευθυνση κλπ και αν ειναι και λιγο ψηστης με τον την ταμια ολο και κατι μπορει να καταφερει. Μονο με το λογαριασμο δε νομιζω

 

Οτι και να κανει, αν "καταφερει" τον ταμια, υπευθυνη ειναι η τραπεζα, και συνεπως αποζημιωνεσαι στο ακεραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και ρώτησα. Όχι... :-D :-D :-D

Οπότε τίθεται τώρα το ερώτημα, τι τον ήθελε τον λογαριασμό?

 

χαχα, ε μπορεί να την ξεπέρασε χαχαχα :P

 

μπορεί να το μετάνιωσε ή η άλλη από το φόβο να μην έδειξε τα απαραίτητα σημάδια "ναι θέλω και εγώ" οπότε ίσως κάτι τέτοιο...

 

ή δεν ξέρω...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ολίγον άσχετο (αλλά όχι τελείως, μια και εξετάζουμε τις πιθανότητες πρόσβασης κάποιου τρίτου σε ξένο τραπεζικό λογαριασμό) ; Όταν χρησιμοποιείς μια cashcard ή πιστωτική για να κάνεις ανάληψη από ATM, πρέπει να πληκτρολογήσεις PIN, πράγμα απολύτως λογικό. Όταν όμως θέλεις να κάνεις πληρωμή/κατάθεση, ποιος είναι ο λόγος να απαιτείται PIN; Έστω ότι κάποιος βρήκε στο δρόμο μια κάρτα και, επειδή είναι βλαμμένος, γουστάρει να βάζει λεφτά σε ξένους λογαριασμούς. Ποιο είναι το πρόβλημα της τράπεζας μ' αυτό;

1 πραγμα μονο μπορω να υποθεσω,ωστε να μη μπορει αλλος (γνωστος) να σου βαλει λεφτα,και να αναγκαστει να παει στο ταμειο για να πληρωσει και τη προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 πραγμα μονο μπορω να υποθεσω,ωστε να μη μπορει αλλος (γνωστος) να σου βαλει λεφτα,και να αναγκαστει να παει στο ταμειο για να πληρωσει και τη προμηθεια.

 

Έχει καταργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...