Προς το περιεχόμενο

Tower εως 600 απο eshop αποκλειστικα


notorious20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφέρουμε:

 

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή : gaming -δημιουργια μουσικης

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: -

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. μονο tower

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? :υπαρχουν

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? e-shop

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .Oxi

 

Οπωσδηποτε αν γινεται υποστηριξη 5.1. Ssd θα βαλω αργοτερα. Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρουμε:

 

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή : gaming -δημιουργια μουσικης

 

Οπωσδηποτε αν γινεται υποστηριξη 5.1. Ssd θα βαλω αργοτερα. Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Με μπέρδεψες με αυτό. Ορίστε μια πρόταση:

post-228313-0-62223600-1347910507_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί: Asus Vento TA-K51 28.90

Μητρική: Asrock 970 Extreme3 83.99

Επεξεργαστής: AMD Phenom II X4 965 94.90

Κάρτα γραφικών: Saphire Radeon 7870 Ghz Edition 291

Ram: Kingston 8Gb 49.90

Δίσκος: Western Digital 1Tb Green 81.90

DVD RW: LG 18.90

 

Σύνολο 650euro.

 

Ξέρω ότι ξεφεύγω λίγο, αλλά πιστεύω αξίζει. Επιφυλάσσομαι μήπως έχω κάνει καμία πατάτα, επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά με AMD σύστημα και τέτοιο budget.

 

edit: Μάλλον είμαι τελείως εκτός θέματος κοιτώντας την σύνθεση του Δεινόσαυρου. Επικεντρώθηκα μόνο στο gaming τελικά. :-(

 

edit2: Αγνόησέ με TS, ξέχασα και τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο Dino έχει κάνει φιλότιμη προσπάθεια να μείνει στο budget σου κάνοντας επιλογές που είμαι σίγουρος ότι δεν θέλει, εγώ θα σου πω να ανεβάσεις κάπως το ποσό που πρέπει να ξοδέψεις.

 

Την GTX550Ti Με το ζόρι θα την χαρακτήριζες gaming κάρτα (παρ' ότι τα 1600 που θα παίζεις) και το PSU δεν μου αρέσει αλλά δεν έχει και κάτι καλύτερο με λίγα χρήματα το eshop. Το αμέσως καλύτερο που είδα είναι το OCZ ZS-550 στα ~70.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την προταση. Ο υπολογιστης ειναι φιλου μου και μου το ζητησε αποκλειστικα απο e-shop :wacko: Εγω σκεφτομουν αυτο.

 

http://i47.tinypic.com/2sayz6c.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αν θέλει μουσική παραγωγή θα χρειαστεί και εξωτερική κάρτα ήχου και ηχεία. Πες του να υπολογίζει 200+ ευρώ επιπλέον για entry level monitors και κάρτα.

 

Περικοπές από την παραπάνω σύνθεση δεν μπορούν να γίνουν ούτε κατά 1 ευρώ. Είναι ήδη πολύ στριμωγμένη. Ο φίλος σου έχει σοβαρές απαιτήσεις και δίνει ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...