Προς το περιεχόμενο

Pokerstars


kalantas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζει κανενας? εγω παιζω με ψευτικα λεφτα και ειμαι σιγουρος οτι τα φυλλα στηνονται. Μετα απο ερευνα στο ιντερνετ υπαρχουν αρκετοι που υποστηριζουν αυτη την αποψη. Με λιγα λογια ερχονται "σπανιες" καταστασεις πολυ συχνοτερα απο το αναμενομενο. Η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όλα στήνονται φιλε μου.ειδικότερα στο pokerstars.και αυτό στο λέω έχοντας εμπειρία από πολλά poker sites,διεθνή και μη.αυτό δεν γίνεται γιατί οι κακόμοιρες εταιρίες έχουν βάλει στόχο τα λεφτά τον παικτών άμεσα.απλά,όσες περισσότερες παρτίδες παίζονται τόσο καλύτερα για την εταιρία καθώς έτσι παίρνει την προμήθεια tis.ama λοιπόν δίνει στους παίκτες 2,7 και 3,5 συνεχεια όλοι θα foldaroun με αποτέλεσμα το τουρνουά πχ να κρατήσει αρκετή ora.ama σου δώσει εσένα όμως κκ και στον άλλο αα η qq πχ τότε ανάβει το παιχνίδι,κάποιος θα πάει all in και έτσι θα τελειώσει η φάση πιο γρήγορα.

 

προσωπική εμπειρία:στο pokerstars έχω βγάλει 2 φορες ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ FLUSH ROYAL με τα ίδια ακριβώς φιλα,χέρι,flop,river.οποιος παίζει καταλαβαίνει τι σημαίνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=tEQirB1EHv8&list=PL33660AAA49AB4175&index=2&feature=plpp_video

 

:P

 

σοβαρά τώρα δεν ξέρω τι να πώ γιατί υπάρχουν πολλά άτομα που ζούν απο αυτό οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι στημένο η όχι.. Γενικά έχω καταλάβει οτί πρέπει να είσαι σε θέση πολλές φορές να πετάς ακομη και premium hands(ΚΚ-QQ-JJ) ακόμη και preflop αν βλέπεις αρκετό action και να έχεις πολύ solid play..επίσης στην stars ειναι τοσο τεραστιο το field που ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και οι παίχτες πιο επιθετικοί και θα σου δείξουν φύλλα που σε αλλα sites δεν θα τα τραβάγανε τόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οραια χαιρομαι που δεν ειμαι ο μονος με αυτη την αποψη.. Δευτερο σκελος της ερωτησης.. Πως θα βγαλουμε κανενα λεφτο απο αυτη την ιστορια? αν παιζεις συνειδητοποιημενα οτι ειναι στημενα και εισαι τερας αυτοσυγκρατησης..δηλαδη δεν πονταρεις πολλα (σχετικο αυτο.. Αναλογα το τραπεζι) λεφτα πριν το ριβερ πιστευω οτι εχεις ελπιδες.. Αλες στρατηγικες?

 

Υγ.. Δεν ελεγχονται απο καπου ολα αυτα τα ηλεκτρονικα καζινο? ειναι απαραδεκτο να μην υπαρχει καποιος επισημος φορεας που να ελεγχει το σοφτγουερ τους? τους εστειλα εμειλ να τους ρωτησω και μου απαντησαν οτι μια ταδε εταιρια ελεγχει το σοφτγουερ, μονο που αυτη ειναι ιδιωτικη.. Οποτε δν νομιζω οτι ειναι και τοσο εγκυρα τα αποτελεσματα της.. Και δεν ειναι οτι ειναι και τοσο καλα κρυμενο το κολπο.. Εγω στις 2 εβδομαδες καταλαβα οτι κατι δε παει καλα, καταλαβα κα το γιατι(οπως και ο λινκπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα η pokerstars βγάζει τη μερα 700k $ με 1m $(καθαρό κέρδος ε) είναι πια τόσο μεγάλη που προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί να την αγγίξει κάποιος.. Τώρα για να βγάλεις κανα φράγκο σε ενα τέτοιο σιτε με αυτές τις διαστάσεις που έχει πάρει το online poker για μένα θελει πολλές ώρες την μέρα για να είσαι σταθερός winning player και να ανεβαίνεις επίπεδα για να μην μένεις στάσιμος.. Έχω ασχοληθεί στο παρελθόν και με τόσα που πρέπει να κάνεις (αρθρα,coaching videos,hands discussion,βιβλία,ενα χιλιάρι χέρια την ημέρα minimum) εγώ δεν εχω την πολυτέλεια του χρόνου για να ασχοληθώ τόσο (κάτι που θα ήθελα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τακτικη η δικια μου προς το παρον με τα ψεφτικα λεφτα ειναι να παιζω οσο περισσοτερες παρτιδες μπορω δηλαδη ακομα και το 3 7 πχ αρκει να μπορω να πονταρω ελαχιστα οσο δεν ειμαι (σχεδον) απολυτα σιγουρος οτι το εχω. Πχ θα πονταρω καλα οταν εχω flush που στο ποκερσταρς δεν ειναικαι τοσο σπανιο. Η οταν εχω κεντα και δεν υπαρχει κατω flush. Επισης ενα ατου του να διαβασεις στρατηγικες ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των παιχτωνπαιζει με βασει τις στρατηγικες που υπαρχουν στο ιντερνετ οποτε ειναι πιο ευκολο να τους διαβασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=tEQirB1EHv8&list=PL33660AAA49AB4175&index=2&feature=plpp_video

 

:P

 

σοβαρά τώρα δεν ξέρω τι να πώ γιατί υπάρχουν πολλά άτομα που ζούν απο αυτό οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι στημένο η όχι.. Γενικά έχω καταλάβει οτί πρέπει να είσαι σε θέση πολλές φορές να πετάς ακομη και premium hands(ΚΚ-QQ-JJ) ακόμη και preflop αν βλέπεις αρκετό action και να έχεις πολύ solid play..επίσης στην stars ειναι τοσο τεραστιο το field που ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και οι παίχτες πιο επιθετικοί και θα σου δείξουν φύλλα που σε αλλα sites δεν θα τα τραβάγανε τόσο...

επικο το βιντεακι απλα επικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.τωρα τα 2 συνεχομενα royal να υποθεσω πριν αρκετα χρονια?

 

 

πριν περίπου ένα χρόνο . έχω τραβήξει και φωτό από το κινητό μου.που μυαλό να σκεφτώ το printscreen εκείνη την στιγμή.

 

και όπως ξέρουμε , οποιος έχει ασχοληθεί έστω και λίγο με το poker καταλαβαίνει πως το να βγάλεις flush royal είναι κατόρθωμα . υπάρχουν άτομα που παίζουν 30 χρονια και δεν έχουν βγάλει . εγώ έβγαλα 2 φορες , συνεχόμενα μάλιστα και με τα ίδια φύλλα? kai on-line?? e κάτι δεν πάει καλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To οτι τιποτα δεν ειναι στημενο μπορει να το αποδειξει ο καθενας με τον πιο απλο τροπο και αυτος δεν ειναι αλλος απο εναν τρακερ.Ειναι θλιβερο να πιστευουμε τετοια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To οτι τιποτα δεν ειναι στημενο μπορει να το αποδειξει ο καθενας με τον πιο απλο τροπο και αυτος δεν ειναι αλλος απο εναν τρακερ.Ειναι θλιβερο να πιστευουμε τετοια πραγματα.

 

Τι εννοεις φιλε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τακτικη η δικια μου προς το παρον με τα ψεφτικα λεφτα ειναι να παιζω οσο περισσοτερες παρτιδες μπορω δηλαδη ακομα και το 3 7 πχ αρκει να μπορω να πονταρω ελαχιστα οσο δεν ειμαι (σχεδον) απολυτα σιγουρος οτι το εχω. Πχ θα πονταρω καλα οταν εχω flush που στο ποκερσταρς δεν ειναικαι τοσο σπανιο. Η οταν εχω κεντα και δεν υπαρχει κατω flush. Επισης ενα ατου του να διαβασεις στρατηγικες ειναι οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των παιχτωνπαιζει με βασει τις στρατηγικες που υπαρχουν στο ιντερνετ οποτε ειναι πιο ευκολο να τους διαβασεις

 

Αν ακολουθησεις αυτη την τακτικη οταν θα παιζεις με κανονικα λεφτα θα χρειαζεσαι μια paysafe 25αρα καθε μιση ωρα περιπου.

Το fold ειναι πολυ χρησιμη επιλογη στο ποκερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις φιλε μου?

 

Εννοω πως υπαρχουν προγραμματα τα οποια καταγραφουν τα χερια που παιζεις και που παιζουν οι αντιπαλοι σου στο τραπεζι.Οταν παιξεις πολλα χερια(χιλιαδες) πας και φιλτραρεις καποιο φυλλο που θες να δεις.Ας πουμε πως φιλτραρεις ολα τα χερια που επαιξες οταν ειχες ασσους.Το τρακερ θα σου δειξει οτι πχ εχεις παιξει 1000φορες ασσους.Τοτε μπορεις να δεις πως οι ασσοι σου θα εχουν κερδισει 80% και θα εχουν χασει 20%.Γιατι οι ασσοι πριν το φλοπ εχουν 80% να κερδισουν μεχρι το ριβερ αναντιων οποιουδηποτε φυλλου.Αν ομως εχεις παιξει 5 φορες τους ασσους(δηλαδη εχεις μικρο δηγμα) τορε το ποσοστο νικης μπορει να ειναι 50-50 η 30-70 η 100-0.Αυτο λεγεται variance,δηλαδη μια μεταβλητη,αυτο που ονομαζουμε "τυχη".Οσο περνανε τα χερια και αυξανετε το δηγμα σου το ποσοστο θα γινει σιγα σιγα 80%-20%.Δεν ξερω αν σε βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω πως υπαρχουν προγραμματα τα οποια καταγραφουν τα χερια που παιζεις και που παιζουν οι αντιπαλοι σου στο τραπεζι.Οταν παιξεις πολλα χερια(χιλιαδες) πας και φιλτραρεις καποιο φυλλο που θες να δεις.Ας πουμε πως φιλτραρεις ολα τα χερια που επαιξες οταν ειχες ασσους.Το τρακερ θα σου δειξει οτι πχ εχεις παιξει 1000φορες ασσους.Τοτε μπορεις να δεις πως οι ασσοι σου θα εχουν κερδισει 80% και θα εχουν χασει 20%.Γιατι οι ασσοι πριν το φλοπ εχουν 80% να κερδισουν μεχρι το ριβερ αναντιων οποιουδηποτε φυλλου.Αν ομως εχεις παιξει 5 φορες τους ασσους(δηλαδη εχεις μικρο δηγμα) τορε το ποσοστο νικης μπορει να ειναι 50-50 η 30-70 η 100-0.Αυτο λεγεται variance,δηλαδη μια μεταβλητη,αυτο που ονομαζουμε "τυχη".Οσο περνανε τα χερια και αυξανετε το δηγμα σου το ποσοστο θα γινει σιγα σιγα 80%-20%.Δεν ξερω αν σε βοηθησα.

 

 

 

Καταλαβα φιλε μου τι εννοεις,παιζω ποκερ καποια χρονια και καποια πραγματα τα ξερω. Θλιβερο ειναι αυτο που ειπες ''To οτι τιποτα δεν ειναι στημενο'' .

 

Θελω να σε ρωτησω λοιπον,αφου ασχολεισαι με το ποκερ θελω να μου γραψεις τις πιθανοτητες να συμβουν τα παρακατω σκηνικα.

 

α)να βγει σε μια παρτιδα royal flush

B)να βγει σε ενα τραπεζι 200 χεριων 2 φορες royal flush

c)να βγει σε ενα τραπεζι 200 χεριων 2 φορες royal flush ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ

d)να βγαλει ο ιδιος παικτης αυτα τα 2 συνεχομενα flush royal

e)αυτα τα flush royal να βγουν με ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑ,χερι,φλοπ,τερν,ριβερ.

 

Ριχνοντας μια γρηγορη ματια στο internet,η πιθανοτητα να βγει flush royal ειναι

0.000154% .

 

 

Δεν ειμαι καλος στα μαθηματικα αλλα βαζοντας και τους υπολοιπους συντελεστες στην εξισωση(να βγει 2 φορες,συνεχομενα,απο το ιδιο ατομο,με τα ιδια φυλλα) η πιθανοτητα μου φαινεται οτι θα ειναι κατι της μορφης 0.000000000000000000000000000000154% . Και αμα.Οποτε προσωπικα θα σε συμβουλευα να το ψαξεις λιγο παραπανω και να μην εισαι απολυτως του στυλ ''τιποτα δεν ειναι στημενο'' και τα σχετικα.

Δεν σε ειρωνευομαι,δεν σε κοροιδευω αλλα οταν κοιταξεις κι εσυ τα ποσοστα θα καταλαβεις καποια πραγματα καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...