Προς το περιεχόμενο

Pokerstars


kalantas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α.Εχουμε ενα τουρνουα 9 ατομων,με buy in 10 ευρω και blinds 5/10 τα οποια ανεβαινουν καθε 4 λεπτα.Μετα απο 8 λεπτα τα blinds εστω οτι εχουν παει 20/40 και εχουν μεινει 2 ατομα με 45 ευρω ο καθενας.Τα blinds ωστοσο ειναι χαμηλα με αποτελεσμα να foldaroυν μεχρι α)ο καθενας να εχει κατι πολυ καλο και να μπουν και οι 2 all in heads up και β) τα blinds να ανεβουν τοσο πολυ ωστε να αναγκαστουν να μπουν με χειροτερα φυλλα. Και οι 2 περιπτωσεις μπορουν να κρατησουν ωρες.

 

β. Εχουμε ενα τουρνουα 9 ατομων,με buy in 10 ευρω και blinds 5/10 τα οποια ανεβαινουν καθε 4 λεπτα.Μετα απο 8 λεπτα τα blinds εστω οτι εχουν παει 20/40 και εχουν μεινει 2 ατομα με 45 ευρω ο καθενας. Το συστημα δινει ΚΚ στον ενα και ΑΑ στον αλλο.Αμα ειχες ενα απο τα 2 παραπανω φυλλα θα τα επαιζες all in στο heads up?θα τα επαιζες.θα κερδιζες ή θα εχανες?αδιαφορο.Το τουρνουα θα ειχε τελειωσει,η εταιρια θα επαιρνε την γκανιοτουλα της μεσα σε μιση ωρα και παλι απο την αρχη.

 

Τρικυμία εν κρανίω...

 

Έχεις υπόψη σου ότι μιλάμε για online και όχι live poker;Το περιγράφεις λες και η Pokerstars είναι καμιά λέσχη ή καφενείο της γειτονιάς σου που θέλει να τελειώσει γρήγορα το τουρνουά γιατί έχουν μόνο ένα τραπέζι poker στο μαγαζί και θέλουν να έρθουν να παίξουν κι άλλοι,πριν πάει 6 τα ξημερώματα και φύγει ο Μπάμπης που κάνει τον κρουπιέρη για το μπουγατσατζίδικο!

 

Αν είχες την παραμικρή ιδέα από online poker,θα ήξερες ότι τα sit N go τουρνουά (έτσι λέγονται αυτά τα "μικρά",για να μαθαίνεις) δεν έχουν προγραμματισμένη ώρα ούτε περιορίζονται σε αριθμό,μπορούν να παίζουν εκατοντάδες τέτοια τουρνουαδάκια ταυτόχρονα!Θες π.χ. να παίξεις 5,5$ NLHE των 6,πας στην καρτέλα "tourney" και έχει αυτό τον τίτλο και τις θέσεις "π.χ. 5,5$ NLHE 0/6"...μόλις βρεθούν 6 άτομα να μπουν και ξεκινήσει,αυτόματα ξεκινάνε οι εγγραφές σε άλλο,ίδιο τουρνουά "0/6"...οπότε όποιος θέλει να παίξει,βρίσκει πάντα αυτό που θέλει!Και ακόμη και αυτοί που παίζουν ένα τουρνουά μπορούν να μπουν και σε άλλα ταυτόχρονα (αν δεν το ξέρεις κι αυτό)...

Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν έχουν λογική οι ισχυρισμοί σου;

 

Αλλά εσύ είσαι απλά άλλος ένας κλασικός Ελληνάρας που μπήκε να παίξει ένα cashάκι μια μέρα,του έκατσε ένα απίθανο σκηνικό (κι αυτό ΑΝ σε πάρουμε στα σοβαρά) κι από τότε έπλεξες τη δική σου θεωρία συνομωσίας!

Καλά μυαλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρικυμία εν κρανίω...

 

Έχεις υπόψη σου ότι μιλάμε για online και όχι live poker;Το περιγράφεις λες και η Pokerstars είναι καμιά λέσχη ή καφενείο της γειτονιάς σου που θέλει να τελειώσει γρήγορα το τουρνουά γιατί έχουν μόνο ένα τραπέζι poker στο μαγαζί και θέλουν να έρθουν να παίξουν κι άλλοι,πριν πάει 6 τα ξημερώματα και φύγει ο Μπάμπης που κάνει τον κρουπιέρη για το μπουγατσατζίδικο!

 

Αν είχες την παραμικρή ιδέα από online poker,θα ήξερες ότι τα sit N go τουρνουά (έτσι λέγονται αυτά τα "μικρά",για να μαθαίνεις) δεν έχουν προγραμματισμένη ώρα ούτε περιορίζονται σε αριθμό,μπορούν να παίζουν εκατοντάδες τέτοια τουρνουαδάκια ταυτόχρονα!Θες π.χ. να παίξεις 5,5$ NLHE των 6,πας στην καρτέλα "tourney" και έχει αυτό τον τίτλο και τις θέσεις "π.χ. 5,5$ NLHE 0/6"...μόλις βρεθούν 6 άτομα να μπουν και ξεκινήσει,αυτόματα ξεκινάνε οι εγγραφές σε άλλο,ίδιο τουρνουά "0/6"...οπότε όποιος θέλει να παίξει,βρίσκει πάντα αυτό που θέλει!Και ακόμη και αυτοί που παίζουν ένα τουρνουά μπορούν να μπουν και σε άλλα ταυτόχρονα (αν δεν το ξέρεις κι αυτό)...

Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι δεν έχουν λογική οι ισχυρισμοί σου;

 

Αλλά εσύ είσαι απλά άλλος ένας κλασικός Ελληνάρας που μπήκε να παίξει ένα cashάκι μια μέρα,του έκατσε ένα απίθανο σκηνικό (κι αυτό ΑΝ σε πάρουμε στα σοβαρά) κι από τότε έπλεξες τη δική σου θεωρία συνομωσίας!

Καλά μυαλά...

 

 

Σου ειπα να μου στειλεις πμ,δεν το εκανες,δεν πειραζει,θα εκτεθεις public για να τελειωνουμε.

 

Α)Εφτασες πολυ κοντα στο να καταλαβεις αυτο που λεω αλλα δεν.... Η pokerstars δεν ειναι το καφενειο ή η λεσχη της γειτονιας μου οπως με τοση οξυδερκεια ειπες!!!Ωστοσο θελει να τελειωσει γρηγορα το τουρνουα αλλα για τον αντιθετο λογο απο αυτον που ειπες!Η ποκερσταρς μπορει να φτιαξει 10.000 τραπεζια των 3 δολλαριων,10.000 των 5,10.000 των 9 και παει λεγοντας.Το προβλημα της pokerstars και της καθε pokerstars ομως δεν ειναι να δημιουργησει τα τραπεζια αλλα να τα ΓΕΜΙΣΕΙ!!!!!Με τι θα τα γεμισει ρε ψηλε?Με αστερια ή ντοματες??Με παικτες θα τα γεμισει!!!Και πως θα τα γεμισει με παικτες οταν αυτοι ειναι ''κολλημενοι στο προηγουμενο τραπεζι και φολνταρουν χωρις αυριο''???

 

Αυτο που θελει η εταιρια ειναι να παιξεις εσυ οσα περισσοτερα τουρνουα γινεται την μερα ωστε να παρει την γκανιοτα απο τα τραπεζια τα οποια συμμετειχες!!Εκτος αν ξερεις πολυ κοσμο ο οποιος οταν χασει στο τουρνουα ενα 5ευρακι θα πει ''ενταξει,τελος το ποκερ για σημερα,τις επομενες 3 ωρες θα παω να διαβασω''!!!

 

Να στο πω ΑΚΟΜΑ πιο απλα,η εταιρια θελει απο εσενα αντι για 4 τουρνουα ας πουμε που θα επαιζες μια μερα να παιξεις 5!Αυτο αρχηγε μου ειναι χοντρικα 20% περισσοτερα παιχνιδια αρα και 20% περισσοτερα κερδη για την εταιρια?Το πιασες τωρα?Γκεγκε?

 

β)Οσο για το δευτερο σκελος του ποστ σου δεν εχω να πω πολλα.Εισαι ανικανος να καταλαβεις τον γραπτο λογο ποσο μαλλον για να μου κανεις υποδειξεις το τι ειναι το sit n go.Μην με παρεξηγεις απο την στιγμη που δεν μπορεις να καταλαβεις τον τροπο αυτες οι εταιριες βγαζουν χρηματα,το να καθεσαι να μου λες το πως ξεκινανε τα καινουρια τουρνουα ειναι πολυ αστειο.

 

γ)Εγω μπορει να ειμαι ο κλασικος Ελληναρας,εσυ φιλε μου εισαι ο κλασικος τυπος που μπαινει σε ενα φορουμ και χωρις να διαβασει και να καταλαβει τι λεει ο αλλος,καθεται και δινει γιατρουδιστικες συμβουλες χωρις να ξερει να καταπινει χαπι.Κοινως για τα πανηγυρια.

Οσο γι αυτο ''κι αυτό ΑΝ σε πάρουμε στα σοβαρά'',θα πω οτι ειπα και στον φιλο πριν.Ναι,δικιο εχεις.Καθησα το 2008 να φτιαξω account σε αυτο το site,στο μεταξυ εκανα και μια 1000αρα ποστ για ξεκαρφωμα,για να μπω 4,5 χρονια μετα να κραξω την pokerstars σε τοπικ μαλιστα ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΓΩ.Μαλλον φιλαρακο εσενα δεν πρεπει να λαμβανουμε στα σοβαρα.

 

δ)Επειδη στην προηγουμενη σελιδα κατι ειπες για κοινοτητες του ποκερ και τα σχετικα να σε ενημερωσω οτι το τοπικ αυτο το παρακολουθουνε 3 απο τους καλυτερους παικτες ποκερ στην ελλαδα(δυο αντρες και μια γυναικα) οι οποιοι παιζουν σοβαρα λεφτα και δεν εχουν μετα βιας κερδη στα 0.10 Blinds και εχουν ριξει αρκετο γελιο με την παρτη σου.Μαλιστα,οι 2 απο αυτους εχουν και λογαριασμο στο pokerstars οποτε να προσεχεις...Η κυρια της παρεας μαλιστα ξεκινησε να παιζει ποκερ πριν εγω κι εσυ ξεκινησουμε να παιζουμε το πουλακι μας και καραδοκει στο ποκερσταρς.Οποτε το νου σου...

 

Υστερα απο ολα αυτα και ΚΥΡΙΩΣ απο το πρωτο σκελος της απαντησης μου,δεν θα σε παρεξηγησει κανενας αμα αισθανεσαι ξαφνικα λιγο ''χαζουλης''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παρακατω δυο εικονες ειναι απο τον τρακερ μου του μηνα σεμτεβριου και το σαμπλ ειναι 150χιλιαδες χερια.Στην πρωτη εικονα εχω φιλτραρει τα χερια που ξεκινησα σε ζευγος και οπως βλεπεις οσες φορες ειχα ασσους αλλες τοσες ρηγαδες παει λεγοντας.Στην δευτερη εικομα βλεπουμε ενα μερος ολοκληρου του φασματος των χεριων που πηρα και οπως μπορεις να δεις ειναι απολητος ισοροπημενα ολα.Οπως βλεπεις στην δευτερη εικονα τα siuted χαρτια(αυτα που εχουν το "s" διλπα) ειναι ακριβως τριπλασια απο αυτα που ειναι off siuted(αυτα που εχουν "o" διπλα) γιατι τα siuted εχουν 4κομπος ενω τα μη εχουν 12 αρα τριπλασιες πιθανοτητες να τα εχεις.Τα ζευγι εχουν 6 κομπος γιαυτο ειναι παντα περισσοτερα απο τα suited και πολυ λιγοτερα απο τα off.

 

r76686.jpg

2bbl0p.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παρακατω δυο εικονες ειναι απο τον τρακερ μου του μηνα σεμτεβριου και το σαμπλ ειναι 150χιλιαδες χερια.Στην πρωτη εικονα εχω φιλτραρει τα χερια που ξεκινησα σε ζευγος και οπως βλεπεις οσες φορες ειχα ασσους αλλες τοσες ρηγαδες παει λεγοντας.Στην δευτερη εικομα βλεπουμε ενα μερος ολοκληρου του φασματος των χεριων που πηρα και οπως μπορεις να δεις ειναι απολητος ισοροπημενα ολα.Οπως βλεπεις στην δευτερη εικονα τα siuted χαρτια(αυτα που εχουν το "s" διλπα) ειναι ακριβως τριπλασια απο αυτα που ειναι off siuted(αυτα που εχουν "o" διπλα) γιατι τα siuted εχουν 4κομπος ενω τα μη εχουν 12 αρα τριπλασιες πιθανοτητες να τα εχεις.Τα ζευγι εχουν 6 κομπος γιαυτο ειναι παντα περισσοτερα απο τα suited και πολυ λιγοτερα απο τα off.

 

r76686.jpg

2bbl0p.jpg

 

Ομολογουμενως τα δεδομενα που ποσταρες αντικρουουν πληρως αυτο που ειπα σχετικα με τα ομοχρωμα.Δεν εχω σκοπο να σου πω ιστοριες για αγριους.

Αυτο ειχα παρατηρησει οταν επαιζα,αυτο σου ποσταρα.Οντως η συχνοτητα εμφανισης του καθε φιλου ειναι σωστη.

 

Το παιχνιδι ομως εξαρταται και απο αλλες 1002 παραμετρους.Το παραπανω που ποσταρες δειχνει την συχνοτητα των ομοχρωμων αλλα σε καμια περιπτωση οτι το παιχνιδι δεν μπορει να στηθει.Το απεδειξα με το πιο πανω ποστ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ελπιζω να το καταλαβες.

 

Τα αλλα 2 παλουκαρια που κρυβονται?Ανησυχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα θα μας τρελανεις?

Δεν ειναι αποδειξη οι παραπανω αριθμοι και ειναι οι δικιες σου οι "θεωριες"¨???

Γιατι μονο θεωριες ειναι...

Μην βλεπετε φαντασματα ρε παντου

Πρεπει να ειναι μπετοβλακες στην ποκερσταρς για να κλεβουν με το ρισκο καποια στιγμη να τους πιασουν αφου ετσι κ αλλιως εχουν χαωδη κερδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το απεδειξα με το πιο πανω ποστ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ελπιζω να το καταλαβες.

 

Τι λε ρε Αρχιμήδη που ότι παραμύθι μπαίνεις και μας πουλάς γίνεται αυτόματα και αξίωμα!

Θεέ μου κάτι βούρλα...

 

Σου ειπα να μου στειλεις πμ,δεν το εκανες,δεν πειραζει,θα εκτεθεις public για να τελειωνουμε.

 

Α)Εφτασες πολυ κοντα στο να καταλαβεις αυτο που λεω αλλα δεν.... Η pokerstars δεν ειναι το καφενειο ή η λεσχη της γειτονιας μου οπως με τοση οξυδερκεια ειπες!!!Ωστοσο θελει να τελειωσει γρηγορα το τουρνουα αλλα για τον αντιθετο λογο απο αυτον που ειπες!Η ποκερσταρς μπορει να φτιαξει 10.000 τραπεζια των 3 δολλαριων,10.000 των 5,10.000 των 9 και παει λεγοντας.Το προβλημα της pokerstars και της καθε pokerstars ομως δεν ειναι να δημιουργησει τα τραπεζια αλλα να τα ΓΕΜΙΣΕΙ!!!!!Με τι θα τα γεμισει ρε ψηλε?Με αστερια ή ντοματες??Με παικτες θα τα γεμισει!!!Και πως θα τα γεμισει με παικτες οταν αυτοι ειναι ''κολλημενοι στο προηγουμενο τραπεζι και φολνταρουν χωρις αυριο''???

 

Αυτο που θελει η εταιρια ειναι να παιξεις εσυ οσα περισσοτερα τουρνουα γινεται την μερα ωστε να παρει την γκανιοτα απο τα τραπεζια τα οποια συμμετειχες!!Εκτος αν ξερεις πολυ κοσμο ο οποιος οταν χασει στο τουρνουα ενα 5ευρακι θα πει ''ενταξει,τελος το ποκερ για σημερα,τις επομενες 3 ωρες θα παω να διαβασω''!!!

 

Να στο πω ΑΚΟΜΑ πιο απλα,η εταιρια θελει απο εσενα αντι για 4 τουρνουα ας πουμε που θα επαιζες μια μερα να παιξεις 5!Αυτο αρχηγε μου ειναι χοντρικα 20% περισσοτερα παιχνιδια αρα και 20% περισσοτερα κερδη για την εταιρια?Το πιασες τωρα?Γκεγκε?

 

β)Οσο για το δευτερο σκελος του ποστ σου δεν εχω να πω πολλα.Εισαι ανικανος να καταλαβεις τον γραπτο λογο ποσο μαλλον για να μου κανεις υποδειξεις το τι ειναι το sit n go.Μην με παρεξηγεις απο την στιγμη που δεν μπορεις να καταλαβεις τον τροπο αυτες οι εταιριες βγαζουν χρηματα,το να καθεσαι να μου λες το πως ξεκινανε τα καινουρια τουρνουα ειναι πολυ αστειο.

 

γ)Εγω μπορει να ειμαι ο κλασικος Ελληναρας,εσυ φιλε μου εισαι ο κλασικος τυπος που μπαινει σε ενα φορουμ και χωρις να διαβασει και να καταλαβει τι λεει ο αλλος,καθεται και δινει γιατρουδιστικες συμβουλες χωρις να ξερει να καταπινει χαπι.Κοινως για τα πανηγυρια.

Οσο γι αυτο ''κι αυτό ΑΝ σε πάρουμε στα σοβαρά'',θα πω οτι ειπα και στον φιλο πριν.Ναι,δικιο εχεις.Καθησα το 2008 να φτιαξω account σε αυτο το site,στο μεταξυ εκανα και μια 1000αρα ποστ για ξεκαρφωμα,για να μπω 4,5 χρονια μετα να κραξω την pokerstars σε τοπικ μαλιστα ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΓΩ.Μαλλον φιλαρακο εσενα δεν πρεπει να λαμβανουμε στα σοβαρα.

 

δ)Επειδη στην προηγουμενη σελιδα κατι ειπες για κοινοτητες του ποκερ και τα σχετικα να σε ενημερωσω οτι το τοπικ αυτο το παρακολουθουνε 3 απο τους καλυτερους παικτες ποκερ στην ελλαδα(δυο αντρες και μια γυναικα) οι οποιοι παιζουν σοβαρα λεφτα και δεν εχουν μετα βιας κερδη στα 0.10 Blinds και εχουν ριξει αρκετο γελιο με την παρτη σου.Μαλιστα,οι 2 απο αυτους εχουν και λογαριασμο στο pokerstars οποτε να προσεχεις...Η κυρια της παρεας μαλιστα ξεκινησε να παιζει ποκερ πριν εγω κι εσυ ξεκινησουμε να παιζουμε το πουλακι μας και καραδοκει στο ποκερσταρς.Οποτε το νου σου...

 

α)Και τι με εμποδίζει να ανοίξω πολλαπλά παράθυρα και να παίζω πολλαπλά τουρνουά ταυτόχρονα;

Σου λέω "μπορώ να παίξω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ όπου και όσα τραπέζια θέλω" και μου λες "κολλημένοι στο προηγούμενο τραπέζι και foldάρουν χωρίς αύριο"...

Ε είσαι απλά βλάκας,δε νιώθεις!

 

δ)Τι λε ρε παιδί μου,ανατρίχιασα...Ελληνίδα παίκτρια του poker,το ανέκδοτο της ημέρας!Μουαχαχαχαχαχα!

Είσαι απλά χαζούλης,τζάμπα ασχολούμαι...

 

Υ.Γ. Τα "β" και "γ" παρακάμπτονται,για ευνόητους λόγους...αρκετή τροφή σου έδωσα βλήμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ mirlogria, και δίκιο να 'χεις έτσι που μιλάς το χάνεις. Ούτε ο Phil Ivey δεν μιλάει με τέτοια έπαρση. "Βλάκα, βλήμα, ηλίθιε, ζώο, βούρλο, δεν νιώθεις"...Και τον λες και Ελληνάρα τον άλλο.

 

Μπήκε σε ένα φόρουμ στο φινάλε και έγραψε κάτι ο άνθρωπος, δεν είπε ότι είναι επαγγελματίας και ότι βγάζει

εκατομμύρια από το πόκερ. Και λάθος να κάνει, τί τρόπος είναι αυτός που μιλάς; Πώς περιμένεις να σου απαντήσει κανείς;

Μόνο με όσους έχουν διδακτορικό στο πόκερ δέχεσαι να συνομιλείς εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ έχω ασχοληθεί χρόνια με το ποκερ,αρχικά πίστευα οτι όλα είναι στημένα για να παίζονται πολλά ρέστα και να ανεβαίνουν τα rakes..

Όμως τελικά κατέληξα στο συμπέρασμα οτι όλα είναι εντάξει,απλά τα rakes είναι τόσο μεγάλα που απαιτούνται αυξημένες γνώσεις για να μπορείς τουλάχιστον να μη χάνεις.

Όσο για τα απίθανα που κάνει η τράπουλα δεν είναι ανάγκη να παίξεις στο internet για να τα δεις..Αρκεί να παίξεις με τους φίλους σου στο σπίτι και θα δεις τι μπορεί να συμβεί.Σε μικρότερη συχνότητα βέβαια γιατί ο ρυθμός του παιχνιδιού είναι σίγουρα πιο αργός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πιασουμε το θεμα διαφορετικα, καταρχην ειναι τεχνικα δυνατο να κλεψει το pokerstars προς οφελος του?

Αν οχι σταματαμε εδω.

 

Αν ναι τοτε θα πρεπει να εμπιστευθουμε την εντιμοτητα της εταιριας οτι δλδ δεν θα χρησιμοποιησει πλαγιες μεθοδους για να πλουτισει παραπανω.

 

ΣΗΜ. Παιζω στο stars περιπου 6 χρονια και το roi μου ειναι +17

 

Αλλα βλεπω καποια patterns στο παιχνιδι που θα τα χαρακτηριζα επιεικως περιεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ mirlogria, και δίκιο να 'χεις έτσι που μιλάς το χάνεις. Ούτε ο Phil Ivey δεν μιλάει με τέτοια έπαρση. "Βλάκα, βλήμα, ηλίθιε, ζώο, βούρλο, δεν νιώθεις"...Και τον λες και Ελληνάρα τον άλλο.

 

Μπήκε σε ένα φόρουμ στο φινάλε και έγραψε κάτι ο άνθρωπος, δεν είπε ότι είναι επαγγελματίας και ότι βγάζει

εκατομμύρια από το πόκερ. Και λάθος να κάνει, τί τρόπος είναι αυτός που μιλάς; Πώς περιμένεις να σου απαντήσει κανείς;

Μόνο με όσους έχουν διδακτορικό στο πόκερ δέχεσαι να συνομιλείς εσύ;

 

Ελληνάρας είναι αυτός που δεν έχει να επιδείξει τίποτε (ως λαός) στο Ευρωπαϊκό και παγκόσμιο poker και παρ'όλα αυτά έβγαλε πόρισμα ότι το online poker είναι στημένο και ότι η pokerstars είναι μια ομάδα αετονύχιδων...

 

Ξέρεις πόσους τέτοιους βλέπω να γράφουν στα διάφορα poker forums,Ελληνικά και ξένα;

Από ασυναρτησίες άτοπες και αβάσιμες όπως αυτές έχω ΜΠΟΥΧΤΗΣΕΙ,γι'αυτό και το ύφος...

 

Προσωπικά δε μ'ενδιαφέρει "να βρω το δίκιο μου" ούτε να ξεστραβώσω κανέναν να μάθει poker,ίσα ίσα που όσο περισσότεροι σαν τον τυπάκο πιο πάνω κυκλοφορούν τόσο το καλύτερο για μας που παίζουμε...απλά ΜΠΟΥΧΤΗΣΑ να διαβάζω βλακείες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω αν ολα ειναι στημένα. αλλα ο καθένας εχει τις προσωπικές του εμπειρίες στο ποκερ.

πριν 2 χρονια στα τραπεζια της bet24 που τωρα ενσωματωθηκε με τη unibet.

τριψηφιο το ποτ δε θυμαμι πιο πολλα. ή μαλλον δε θελω να θυμαμαι

στο χερι κραταω ΑΑ

φλοπ

Α-6-Χ δε θυμαμαι το 3ο φυλο δεν εχει σημασια

ανεβαζω κατι ψιλα που μιλουσα 1ος. ολα μεσα ενας αλλος μαγκας. τα βλεπω εγω.

το επομενο δε το θυμαμαι. το ριβερ ηταν 6

και εχουμε λοιπον

Α-6-Χ--Χ-6

 

 

καλα καταλαβατε. ειχε τα αλλα 2 6αρια στο χερι. παρε το καρε στη μαπα. δε ξαναπαιξα σοβαρο ποκερ απο τοτε γιατι απογοητευτηκα.

 

προλαβα μεσα στον πανικο μου να κρατησω ενα printscreen τοτε αλλα χαθηκε στις ''εικονες μου'' μετα απο ενα φορματ. οποτε εχουν λιγοτερο κυρος τα λεγομενα μου. τελος παντων. συνεχιστε να τσακωνεστε για την καθε ποκερσταρς να δω τι θα καταλαβετε. προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι στημενη αλλα η εμπειρια μου ειναι ισχνη απο το συγκεκριμενο σαιτ.

αυτα.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πιασουμε το θεμα διαφορετικα, καταρχην ειναι τεχνικα δυνατο να κλεψει το pokerstars προς οφελος του?

Αν οχι σταματαμε εδω.

 

Αν ναι τοτε θα πρεπει να εμπιστευθουμε την εντιμοτητα της εταιριας οτι δλδ δεν θα χρησιμοποιησει πλαγιες μεθοδους για να πλουτισει παραπανω.

 

ΣΗΜ. Παιζω στο stars περιπου 6 χρονια και το roi μου ειναι +17

 

Αλλα βλεπω καποια patterns στο παιχνιδι που θα τα χαρακτηριζα επιεικως περιεργα.

 

Υπαρχουν τροποι να κλεψεις αλλα δεν εχουν σχεση με τους τροπους που σηζηταμε εδω,δεν θελω να σε αμφισβητησω αλλα αν παιζεις 6 χρονια ποκερ και δεν ξερεις πως η αν μπορει καποιος να κλεψει τοτε δεν μπορω να σε πιστεψω,πες μου αν θελεις σαμπλ,στακες και νικ στην ποκερσταρς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε φίλε! Έχασες το φουλ σου από καρέ. Μα τι κλέφτες.

 

Δεν κρατήθηκα, γέλασα. Αυτήν ακριβώς την σκέψη έκανα και ξαναδιάβασα την ιστορία μπας και έχασα κάτι.

Μετά φωνάζει ο mirlogria. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...