Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με θύρες USB?!?


george9494

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα το πρωί όταν άνοιξα το pc δεν αναγνώριζε καμια συσκευή που συνδεόταν μέσο θύρας USB, ούτε τον εκτυπωτή ούτε τον εξωτερικό ούτε τα "φλασακια" :cry:. Πιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό. Έπαιρνες μήνυμα για τις συσκευές που συνέδεες ή τίποτα απολύτως;

Για αρχή πρέπει να ελέγξεις το τροφοδοτικό ή να δοκιμάσεις ένα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε συγγνώμη για την καθυστέρηση. Όταν ενεργοποιώ τον εκτυπωτή ή όταν συνδέω ένα φλασάκι μου πετάνε τα windows παραθυράκι το οποιο γραφει "άγνωστη συσκευή USB", Το τροφοδοτικό λίγο δύσκολο να έχει πρόβλημα γιατί δεν έχει κλείσει ούτε 3 μήνες από τότε που το αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό λίγο δύσκολο να έχει πρόβλημα γιατί δεν έχει κλείσει ούτε 3 μήνες από τότε που το αγόρασα.

Δε λέει κάτι αυτό...

Ποιο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Alex00a σε οποια θύρα και να τις βάλω ή κατευθείαν στις θύρες της μητρικής ή στις θύρες του πύργου δεν τις αναγνωρίζει.

 

 

Το ποντίκι όμως που και αυτό είναι μέσο USB το δέχεται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι καταλαβαίνω έχει δοκιμάσει & τις άλλες usb πριν ποστάρει.

Υποψιάζομαι τροφοδοτικό γιατί ίσως να μη δίνει σωστή τάση για να δουλέψουν σωστά. Δεν είναι σπάνιο, & ειδικά με το συγκεκριμένο που ανέφερε ακόμα περισσότερο μιας & δεν είναι & από τα καλύτερα 750αρια, χειρότερο από τα μικρότερα της ίδιας σειράς.

 

Το υπόλοιπο σύστημα σου φίλε;

Πόσταρε εδώ για να δούμε με τι έχουμε να κάνουμε.

Κάποια αλλαγή σε αυτό πριν ξεκινήσει το σημερινό πρόβλημα (software & hardware);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε άδικος το είχα ακούσει και εγώ αυτό από έναν φίλο, να δοκιμάσω μήπως το παλιό μου τροφοδοτικό?

 

EDIT

 

Μητρική: ECS G31T-M7

CPU: Intel core 2 quad 2,33 q8200 (άμα θυμάμαι καλά)

Μνήμη: kingston 2GB DDR2 800MH

Κάρτα γραφικών: Club3D geforce gt220 1GB

Σκληρός: Western Digital 250GB

ένα οπτικό δίσκο, ένα card reader και μια κάρτα firewire.

 

Καμια αλλαγή δεν έχω κάνει εκτος που πριν 3-4 μέρες έβαλα το Bioshock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε άδικος το είχα ακούσει και εγώ αυτό από έναν φίλο, να δοκιμάσω μήπως το παλιό μου τροφοδοτικό?

Τι εννοείς; Πως δεν είναι πολύ καλό ή ότι παίζει να φταίει αυτό;

Σε κάθε περίπτωση αν είναι εύκολο & διαθέτεις απροβλημάτιστο τροφοδοτικό δοκίμασε το. Αν δεν αλλάξει κάτι επικεντρώνεσαι στο υπόλοιπο σύστημα (mobo ή & software).

Όλες μαζί οι usb να βγάλουν πρόβλημα λόγω Μ/Β μου φαίνεται λίγο δύσκολο αλλά δε το αποκλείω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην δίνει την σωστή τάση εννοώ, αλλα για το τροφοδοτικό δεν νομίζω να είναι κακό(μήπως έκανα πατάτα στην επιλογή να αγοράσω αυτό το τροφοδοτικό?)

 

EDIT

 

Τώρα δοκιμάζω το παλιό τροφοδοτικό. (Γράφω μέσο του netbook)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αλλα για το τροφοδοτικό δεν νομίζω να είναι κακό(μήπως έκανα πατάτα στην επιλογή να αγοράσω αυτό το τροφοδοτικό?)

Βρίσκεις καλύτερα σε μικρότερη τιμή από το συγκεκριμένο.

Δεν έχει σημασία. Επικεντρώσου στη δοκιμή για τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έβαλα το άλλο τροφοδοτικό και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο πράγμα, πάλι δεν τις αναγνωρίζει. (το τροφοδοτικό είναι 400watt άγνωστης προελεύσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη διαχείριση συσκευών τι βλέπεις στις συσκευές διασύνδεσης (usb); Πριν & μετά τη σύνδεση κάποιου περιφεριακού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...