Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με θύρες USB?!?


george9494

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν δεν έχω καμια συσκευή USB επάνω μου δείχνει κάτι "ριζικός διανομέας usb, συνθετη συσκευή usb και κάτι intel® Η10....."

Όταν όμως συνδέσω την συσκευή μια από τις επιλογές "ριζικός διανομέας" αλλάζει και γίνεται "άγνωστη συσκευή USB" και βγάζει ένα τριγωνικό σύμβολο διπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κανε δεξι κλικ(στο διανομεα με το προβλημα) -->>ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ---->>ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ και ξετικαρε αυτο που λεει να κλεινει για εξοικονομηση ενεργειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτα ολα με την σειρα τοτε..δοκιμασε ενημερωση.....απεγκατασταση κ.λ.π και αν δεν γινει τιποτα εχω την εντυπωση οτι καηκαν οι θυρες usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε τα έκανα και τα δυο που μου λες, κοίταξα ακόμα και μήπως είναι στις κρυφές ενημερώσεις τον windows αλλα τίποτα. Μήπως να λύσω το μηχάνημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε & μια επίσκεψη στο bios & βεβαιώσου πως ο usb controller είναι στην επιλογή hi-speed & όχι full-speed.

Απεγκατάσταση σίγουρα έκανες; Και ξανά drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και να το λυσεις τι θα κανεις ??απο οτι εγραψες αναγνωριζει τις συσκευες αλλα δεν μπορει να δωσει την σωστη ταση για να λειτουργησουν.αυτο πιστευω οτι κατα 99% ειναι θεμα hardware(εχω μητρικη με το ιδιο προβλημα).εγω αγορασα αλλη μητρικη και ησυχασα.τωρα εσυ ψαξτο οσο μπορεις μηπως ειναι κατι αλλο (μην σε βαζω σε εξοδα χωρις λογο και με βριζεις..χεχε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το bios & αν είναι οκ & δεν αλλάξει κάτι κατεβάζεις μια live διανομή linux ή κάποιο live cd της επιλογής σου & βλέπεις αν συνεχίζει το πρόβλημα & σ'εκείνο το λειτουργικό (να μην αναγνωρίζει συσκευές). Αυτά πριν αναγκαστείς να αγοράσεις κάποια pci usb κάρτα για να κάνεις τη δουλειά σου. Δε βλέπω το λόγο να πεταχτεί η μητρική ακόμα & αν χάλασαν οι usb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1on: Φιλε άδικος τελικά είχες δίκιο, στο BIOS η επιλογή ήταν στο full speed αλλα λειτούργησαν μονο οι θύρες τις μητρικής.

 

2ον: Φιλε Αλκη γιατί να σε βρίσω

πρώτα από όλα κάποια στιγμή μέσα στα χριστούγεννα σκοπεύω (αν είμαστε καλά μέχρι τότε) να κάνωένα φρεσκάρισμα στο pc για να αντέξει αλλα 4-5 χρονια.

 

Y.Γ.

Ευχάριστο όλους όσους με βοήθησαν στο πρόβλημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωρίζει κανονικά τώρα;

Και σε full-speed speed δε κατάφερε να δει τον εκτυπωτή; :huh: Περίεργο, εκτυπωτής & να μην έχει usb1.1 συμβατότητα...

Τέσπα αφού δούλεψε όλα καλά.

Για τις μπροστινές μη σκας & πολύ. Είναι συνήθως δύστροπες ειδικά σε συσκευές που χρειάζονται σωστή τροφοδοσία, όπως δίσκοι κλπ. Οι άλλες συσκευές όπως ποντίκι/εκτυπωτής λογικά θα παίζουν κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θύρες της μητρικής δουλεύουν κανονικότατα, αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ τον εκτυπωτή επειδή τον χρειάζεται ο αδερφός μου για μια εργασία. Τώρα για τις μπροστινές δεν με νοιάζει, κανένα φλασάκι έβαζα ποτε-ποτε, παω και περνώ ένα usb hub και κάνω την δουλειά μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...