Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με pcie 3.0


eprototype

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω το έξεις πρόβλημα με το PC της υπογραφείς μου η κάρτα γραφικών δουλεύει κανονικά σε pcie 3.0 αλλά τρέχει σε x2 post-234554-0-48957500-1348051388_thumb.gif why???και μέσα στον οδηγό της κάρτας λέει pcie 3.0x16 Gen 3

 

και μέσα στα bios x2 λέει!!! αλλά Gen 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-200402-0-51962000-1348053548_thumb.jpg

 

και εμένα ότι θες βγάζει ώρες ώρες .

Πάτα στο ? (1) και διάβασε το κειμενάκι που θα σου βγάλει δίπλα (2) λέει τι γίνεται ίσως είναι και θέμα εξοικονόμησης ενέργειας πχ και μετά πάτα start render test (3) και κοίτα αν αλλάξουν οι τιμές στο gpuz

New Bitmap Image.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New Bitmap Image.bmp

 

και εμένα ότι θες βγάζει ώρες ώρες .

Πάτα στο ? (1) και διάβασε το κειμενάκι που θα σου βγάλει δίπλα (2) λέει τι γίνεται ίσως είναι και θέμα εξοικονόμησης ενέργειας πχ και μετά πάτα start render test (3) και κοίτα αν αλλάξουν οι τιμές στο gpuz

 

Ναι κοίτα άλλο θέλω να πω και εμένα μου αλλάζει το 1.1 και πηγαίνει στο 3.0 ΑΛΛΑ για τι είναι στο x2

 

help κανένας

 

ουυυυυ anyone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!here :confused:

 

Πως το αλλάζω από τα Bios!!!???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε για δοκίμασε να ξαναβάλεις την κάρτα στην pcie θύρα.

Το έπαθα πριν μερικές μέρες (hd6950 pcie x4 :shock: ) και πήγε να με βαρέσει εγκεφαλικό. Αλλά τελικα δεν είχαν κάτσει καλά οι βίδες και δεν έκανε καλή επάφη η κάρτα με την pcie της μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον οδηγό τώρα λέει χ8 στην από κάτω θύρα οπότε το cup z είναι τον π!!!!!!!!!!!!!!!!!! αλλά και αυτό τώρα λέει x8 δεν πάμε καλά μου φαίνεται!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...