Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η τελική έκδοση του iOS 6


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Επίσης για την ώρα η εφαρμογή του YouTube είναι διαθέσιμη για iPhone και όχι για το iPad. Μπαίνει και στο iPad αλλά παίζει σε μικρό μέγεθος και δεν λέει πολλά. Και σύντομα υποθέτω πως θα δούμε και google maps app γιατί όντως της Apple θέλουν ακόμη αρκετή δουλειά (όσο εντυπωσιακό και αν είναι το 3d view σε USA, Australia κλπ σε μας είναι άχρηστο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3D είναι πάρα πολύ καλό feature (παρόλες κάποιες τερατογενέσεις που δρόμοι γίνονται βουνά κλπ κλπ) και αναμένεται να εξελιχτεί σε πολύ καλύτερο και σύντομα και εδώ (Αθήνα, Θεσσαλονίκη). Η apple έπρεπε να βγάλει τους χάρτες με το iOS 7, βιάστηκε πολύ και θα χρειαστεί πολύ καιρός για να βελτιωθούν τόσα λάθη. Δεν είναι bug, είναι θέμα χιλιάδων εργατοωρών της TomTom που πρέπει να γίνουν, και για αυτό απαιτούνται αρκετοί μήνες. Είμαι αισιόδοξος όμως για το μέλλον του maps app. Πάντως είναι απλά έγκλημα μια χαρτογραφική εταιρεία μεγέθους της TomTom να παραδίδει τέτοιους ημιτελείς χάρτες. Η διοίκηση της apple θα έπρεπε να ζητήσει αποζημίωση και να αλλάξει πάροχο ψηφιακών χαρτών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους χαρτες πηγαινετε στον δορυφορο, στην διευθυνση

"Ναυαρχου νικοδημου" στην αθηνα.

 

Και πειτε μου αν βλεπετε αυτο που βλεπω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους χαρτες πηγαινετε στον δορυφορο' date=' στην διευθυνση

 

"Ναυαρχου νικοδημου" στην αθηνα.

 

Και πειτε μου αν βλεπετε αυτο που βλεπω και εγω[/quote']

 

Ναι οντος εχεις δικιο! Πρεπει ομως να δωσουμε λιγο χρονο στους χαρτες και να τους κρινουμε μετα....! Παντος πιστευω πως η apple εχει κανει καλη δουλεια! Στο 3gs μου, ειναι πολυ γρηγοροι οι χαρτες!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλε κανείς σε 3GS να μας πει αν αξίζει;

 

Το εχω βαλει εγω φιλε μου! Απο εκει που εκανα use του chrome, τωρα ξαναγυρισα στον safari! Τον εχουνε κανει παρα πολυ πιο γρηγορο! Μην περιμενεις τρελες διαφορες και οτι θα παρεις και τα 200 features που υποσχεθικε η apple... Αλλα περνεις κατι η αληθεια ειναι! Και δεν κωλαει καθολου.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το εχω βαλει εγω φιλε μου! Απο εκει που εκανα use του chrome' date=' τωρα ξαναγυρισα στον safari! Τον εχουνε κανει παρα πολυ πιο γρηγορο! Μην περιμενεις τρελες διαφορες και οτι θα παρεις και τα 200 features που υποσχεθικε η apple... Αλλα περνεις κατι η αληθεια ειναι! Και δεν κωλαει καθολου.....

 

Sent from my iPhone using Insomnia[/quote']

 

Αυτό ακριβώς γύρισα στο σαφάρι και εγώ. Βολεύε ο chrome γιατί χρησιμοποιώ τον ιδιο και στα windows

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι βλέπετε ρε παιδιά... βάλτε ένα screenshot

 

Τίποτα απλά έχει αλλοίωση η φωτογραφία. Εξάλλου εμείς δεν έχουμε 3d ακόμη για να εμφανίζονται τα αλλά τρελά που βλέπουμε αλλού!

 

:P

post-40751-0-56342700-1348226336_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χάρτες είναι μεν πανέμορφοι αλλά σε οδηγούν κατευθείαν στο γκρεμό έχουν λάθη. ..

Το passbook δεν λειτουργεί για Ελλάδα μάλλον , και το App Store θέλει password ακόμη και για τα update ενώ έλεγαν ότι καταργήθηκε .Θελει επειγόντως patch

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Πρέπει να έχεις passcode για να μην ζητάει κωδικό. Για ευνόητους λόγους ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το πέρασα κι εγώ. Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με κάτι. Και με το iOS 5 να έμενα ακόμα το ίδιο θα μου ήταν πιστεύω. :(

 

Το ίδιο γρήγορο με παλιά, παράπονο δεν έχω. Με τη διάρκεια της μπαταρίας θα δούμε, ελπίζω να μην έχω πρόβλημα. Τα νέα tabs του App Store είναι πολύ πιο όμορφα, γιατί δε τα έκαναν έτσι παντού; Κρίμα. Το App Store όμως, γενικότερα "με χάλασε". Κι αυτό διότι ψιλο-κολλάει σε μένα. Και νομίζω πως έτσι όπως το έκαναν, θα ταίριαζε καλύτερα σε μεγαλύτερη οθόνη, π.χ. σε 4,5" και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως είναι νωρίς για να το κατακρινω από τώρα. Είναι νέο προϊόν και θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί. Σε διαδρομές στην Αθήνα μέχρι τώρα τα παει μια χαρά. Μέχρι και την GM δεν είχε καν δορυφορικές εικόνες από την Αθήνα και το επόμενο πρωί εμφανίστηκαν κανονικά, που σημαίνει πως εξελίσσονται συνεχώς. Ειδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...