Προς το περιεχόμενο

To iPhone εγκατέλειψε τους χάρτες της Google και ο κόσμος... άλλαξε


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλέ μου άνθρωπε, έπεσες και συ στην παγίδα. Δεν έχω πρόβλημα με το iphone. Έχω και με το s3 και με όποιο κινητό κοστίζει πάνω από 50-100 ευρώ. Αν μου χάριζες ένα iphone και ένα αντίστοιχης αξίας android, το iphone θα διάλεγα αν είναι αυτή η απορία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Αλλά ακόμη κι αν χρειάζεσαι, τι σε ενδιαφέρει τι θα κάνω με τα δικά μου χρήματα;

Βεβαίως και με ενδιαφέρει. Με ενδιαφέρει και τι θα ψηφίσεις και γενικά πως σκέπτεσαι. Σε ένα βαθμό καθορίζεις και το δικό μου μέλλον.

Την ξανακάναμε αυτή την κουβέντα, συμφωνούμε ότι διαφωνούμε. Προσωπικά θεωρώ ότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να μου περιορίσει την προσωπική μου ελευθερία και την αυτοδιάθεση του εαυτού μου, των χρημάτων μου και της ιδιοκτησίας μου. Ευτυχώς, το ίδιο λέει και η κείμενη νομοθεσία.

 

Πόσο με ξέρεις (εμένα, τον Α, τον Β που αγοράζει iPhone ή iMac ή iPad) για να νομίζεις ότι χρειάζομαι μία συσκευή για να "πουλήσω μούρη";

Δεν μίλησα για σένα προσωπικά. Το 99% των χρηστών αυτών των συσκευών γι αυτ΄'ο τις αγοράζει. Μπορεί όντως να μην ανήκεις εκεί.

Το ξέρω ότι δεν έγραψες για μένα προσωπικά - γι'αυτό έβαλα και τον Α και τον Β.

Αλήθεια έχεις κάποιο σοβαρό στοιχείο για να υποστηρίξεις αυτό το "99%"; Ή απλώς έτσι λες εσύ; Γιατί εγώ λέω ότι είναι το 40%. Ή το 35%. Ή το 30%.

 

Πόσο νομιμοποιείσαι να με καθυβρίζεις επειδή επιλέγω την Α συσκευή κι όχι την Β;

Μα δεν καθύβρισα κανέναν, πόσο μάλλον γι αυτό. Καθυβρίζω μόνο τους φουκαράδες που η οποιαδήποτε συσξευή κάνει όσο ένα μηνιάτικό τους. Μπας και ξυπνήσουν. Και ναι, ξέρω καλύτερα απ αυτούς.

Όχι, δεν ξέρεις. :)

 

Πόσο νομιμοποιείσαι να προσπαθήσεις να τιθασεύσεις λεκτικά τη δική μου ματαιοδοξία;

Απόλυτα.

 

Καθόλου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Άρα καταλήγουμε σε αυτό που είπα εξαρχής: διαφορετικό ορισμό και αντίληψη της έννοιας της ελευθερίας.

 

Paredwse επειδή αυτό το ευγενικό ιντελεκτουελ στυλ περνάει όντως στην αμόρφωτη δυσυχώς νεολαία μας, μια ερώτηση: Υπάρχει αντικειμενική αλήθεια. Πρόσεξε, είναι παγίδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος τροπος για να λυθει το θεμα ειναι οποιος γραφει να βαζει Serial Number συσκευης που εχει οσο και να μην ειναι σωστο.

Πραγματικα μπαινεις να διαβασεις κατι, ακομα και για να παραπονεθεις για τη συσκευη σου καινερχεται ο Hater να σε κραξει και να στη χαλασει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος τροπος για να λυθει το θεμα ειναι οποιος γραφει να βαζει Serial Number συσκευης που εχει οσο και να μην ειναι σωστο.

Πραγματικα μπαινεις να διαβασεις κατι, ακομα και για να παραπονεθεις για τη συσκευη σου καινερχεται ο Hater να σε κραξει και να στη χαλασει.

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, νομίζω ότι ξεκαθάρισα τη θέση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κατηγορείται τους χάρτες της tom tom κατεβάστε τους και δοκιμάστε τους (αν δεν έχετε gps στο pc), και μην γράφετε μπούρδες

 

και μην περιμένετε γρήγορα update

http://gizmodo.com/ios-6-maps/

Θες να σου φερω το tomtom XL που εχω με τους τελευταιους χαρτες Ελλαδας να δεις ποσα λαθη εχει για να πειστεις οτι αλλος γραφει τις μπουρδες?

 

Μηπως σε βολευει να σε παραπεμψω στο section αντιστοιχου φορουμ που οι χρηστες των tomtom συσκευων απογοητευμενοι αναφερουν τα προβληματα στους χαρτες, για να μην μεινεις με καμια απολυτως αμφιβολια για το ποιος γραφει μπουρδες?

 

Παρε να χεις:

http://www.navimania...ead.php?t=27886

 

http://www.navimania...43&postcount=16

 

Και οχι δεν ειμαι εγω ο TeoT στο navimania

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεινοσαυρε έχεις χάσει την μπάλα .....δεν ειναι τυχαίο που το είδος σου εξαφανιστηκε 65 εκ χρόνια πριν....αλλα εσύ όμως , πες μας , πως γλυτωσες ?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα' date=' νομίζω ότι ξεκαθάρισα τη θέση μου.[/quote']

 

Εισαι ευγενικος γενικα. Αυτο ειναι αληθεια.

Πως ομως αφου δεν σε ενδιαφερουν τα κινητα ανω των 100€, μπανεις και γραφεις;

Οχι μονο εσυ, ολοι οι σωτηρες.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δημοκρατικά και ξεκάθαρα... B)

 

Διαβάζεις σε τι απαντώ ή απλώς προσπαθείς (ανεπιτυχώς) να μου επιτεθείς; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι εδώ. Ο καθένας δικαιούται να έχει την άποψή του, αρκεί αυτή να μην περιλαμβάνει την Apple. Γιατί τότε είναι θύμα, ζώο, πρόβατο, με χαμηλό IQ κλπ...

 

Κι αν τολμήσεις να διαμαρτυρηθείς ή ζητήσεις να σταματήσουν οι επιθέσεις θα εμφανιστούν άλλα μέλη που θα σου πουν ότι είσαι προκλητικός και εριστικός. Και αγενής.

 

Και το ωραίο είναι... που πλέον η κούραση είναι εδώ και δεν αφήνει να ματά-ξανά-ασχοληθείς με την διαμάχη haters vs κοινή λογική.

 

Αλλά, το ακόμα πιο ωραίο είναι ότι όλο και περισσότεροι έχουν iPhone. Μπορεί τα στατιστικά που κομίζουν διάφοροι καλοθελητές και υπέρμαχη της μη Apple ελευθερίας να τους βοηθάνε να λένε ότι δείχνουν το αντίθετο (που στην τελική δεν λένε κάτι τέτοιο, αλλά εκεί η κούραση όχι απλά είναι εδώ αλλά έχει καβαλήκει κιόλα), αλλά όλο και δεν βλέπω κάτι άλλο πέρα από iPhone, εάν πρόκειται για smartphone.

 

Προσπαθώ όμως ακόμα να καταλάβω γιατί έχει γίνει μόδα το apple hating. Τι ακριβώς έχει συμβεί και έχουν τόσοι άνθρωποι το ίδιο κόμπλεξ στην ίδια χρονική περίοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να σου φερω το tomtom ONE XL που εχω με τους τελευταιους χαρτες Ελλαδας να δεις ποσα λαθη εχει για να πειστεις οτι αλλος γραφει τις μπουρδες?

 

στην Ελλάδα βάζουμε teleatlas (tomtom) η navteq

βάλε ένα screenshoot με την ακρόπολη 5 χιλιόμετρα μακριά, η τον υπολογισμό διαδρομής Αθηνα Ηράκλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...