Προς το περιεχόμενο

To iPhone εγκατέλειψε τους χάρτες της Google και ο κόσμος... άλλαξε


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νόημα.

 

Google ίσον οι καλύτεροι χάρτες.

Apple χάρτες ίσον χάλι μαύρο.

 

Οπότε

 

IPhone 5 pwned.

 

Παρένθεση.

Όλα τα fan boys έχουν τρελαθεί και προσπαθούν να δικαιολογήσουν αυτή τη τζαματη εταιρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 275
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για την Ελλάδα πιο λεπτομερείς χάρτες από τον Anavasi και τον Autodrive για την Garmin, δεν υπάρχει σε καμιά άλλη εταιρεία. Και το παραμικρό μονοπάτι σε χωριό περιέχουν και ανανεώνονται μια, δυο φορές το τρίμηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νόημα.

 

Google ίσον οι καλύτεροι χάρτες.

Apple χάρτες ίσον χάλι μαύρο.

 

Οπότε

 

IPhone 5 pwned.

 

Παρένθεση.

Όλα τα fan boys έχουν τρελαθεί και προσπαθούν να δικαιολογήσουν αυτή τη τζαματη εταιρια.

Σε ευχαριστώ πολύ, μετά από αυτό το μήνημα νιώθω πολύ καλύτερα που δεν έχω iphone :)

Τι να το κάνεις αν σου δείχνει την γέφυρα στραβά? 1000 φορές zte blade!

 

ΥΓ

Παιδία σοβαρευτειτε, μιλάτε για fanboys την στιγμή που όλοι όσοι δεν μπορείτε να σκάσετε τόσα $$ για ένα κινητό βγάζετε την χολή σας.Όσο και να το κράζετε αυτό συνεχίζει να είναι το καλύτερο κινητό και εσείς συνεχίζετε να μην μπορείτε να το πάρετε.

Επεξ/σία από andypolitis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθημερινά ερχομαι σε επαφη με πολλους ανθρωπους χαρακτηριστικα στιγμιοτυπα...

 

"Δεν θα καλεσω απο το σταθερο, θα καλεσω απο το αηφον"

"Μου λετε σε ποια διευθυνση ειναι? εχω αηφον και μπορω να τσεκαρω την περιοχη"

"Εχουμε και αηφον, τι θα ειχαμε @@κιες?"

"Με το αηφον μιλας δωρεαν μεσω βιμπερ!" κτλ

 

Το κοινο χαρακτηριστικο των περισσοτερων κατοχων ειναι το δεν λενε "το κινητο μου" αλλα λενε "το αηφον μου" αυτο σε εναν λογικο ανθρωπο λεει πολλα, ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε... Μοδα ειναι θα περασει... Πραγματα που γινονται χρονια απο κινητο (φωνητικη κλη, Voip, upload φωτογραφιων κτλ) με την διαφημιση που ριχνει η απλ εχει περασει στον απλο κοσμο οτι ειναι προτωποριακη της υπερησια!!! Ακομα και αν την ιδια υπηρεσια προσφερει και ενα κινητο των 60 ευρω!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθημερινά ερχομαι σε επαφη με πολλους ανθρωπους χαρακτηριστικα στιγμιοτυπα...

 

"Δεν θα καλεσω απο το σταθερο, θα καλεσω απο το αηφον"

"Μου λετε σε ποια διευθυνση ειναι? εχω αηφον και μπορω να τσεκαρω την περιοχη"

"Εχουμε και αηφον, τι θα ειχαμε @@κιες?"

"Με το αηφον μιλας δωρεαν μεσω βιμπερ!" κτλ

 

Το κοινο χαρακτηριστικο των περισσοτερων κατοχων ειναι το δεν λενε "το κινητο μου" αλλα λενε "το αηφον μου" αυτο σε εναν λογικο ανθρωπο λεει πολλα, ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε... Μοδα ειναι θα περασει... Πραγματα που γινονται χρονια απο κινητο (φωνητικη κλη, Voip, upload φωτογραφιων κτλ) με την διαφημιση που ριχνει η απλ εχει περασει στον απλο κοσμο οτι ειναι προτωποριακη της υπερησια!!! Ακομα και αν την ιδια υπηρεσια προσφερει και ενα κινητο των 60 ευρω!!

 

Πού να δεις όσους λένε το MAC μου. Φαντάζομαι ότι τους κατατάσσεις σε αυτούς που θέλουν άμεσα ψυχολογική βοήθεια.

 

 

Πάντως, με το iPhone μου και το MAC μου είμαι μία χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ

Παιδία σοβαρευτειτε, μιλάτε για funboys την στιγμή που όλοι όσοι δεν μπορείτε να σκάσετε τόσα $$ για ένα κινητό βγάζετε την χολή σας.Όσο και να το κράζετε αυτό συνεχίζει να είναι το καλύτερο κινητό και εσείς συνεχίζετε να μην μπορείτε να το πάρετε.

 

Δηλαδή η διαφορά του iP από τα άλλα κινητά, αυτό που το καθιστά καλύτερο και ξεχωριστό, είναι απλά και μόνο ότι κάποιοι μπορούν και κάποιοι δεν μπορούν να το πάρουν.

Χμμμ.

 

FYI κυκλοφορούν αρκετοί που δεν θέλουν να το πάρουν ενώ μπορούν (μάντεψε για ποιόν μιλάω). Αλλά μάλλον δεν περιλαμβάνονται τέτοιοι στον στενά οριοθετημένο (με οικονομικά και πουλμουρ κριτήρια) κύκλο σου, οπότε, απλά, δεν υπάρχουν. Σωστά;

 

Και για να είμαι σαφής, τη μέρα που θα κρίνω ότι αυτά που δίνει το iP συμφωνούν έστω και λίγο με την τιμή του, θα είμαι ο πρώτος που θα τρέξω στο Apple Store. 4Real. Για την ώρα με απογοήτευση βλέπω ότι με τέτοιες γκάφες ολκής η ψαλίδα ανάμεσα στα δύο απλά ανοίγει αντί να κλείνει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η διαφορά του iP από τα άλλα κινητά, αυτό που το καθιστά καλύτερο και ξεχωριστό, είναι απλά και μόνο ότι κάποιοι μπορούν και κάποιοι δεν μπορούν να το πάρουν.

Χμμμ.

 

FYI κυκλοφορούν αρκετοί που δεν θέλουν να το πάρουν ενώ μπορούν (μάντεψε για ποιόν μιλάω). Αλλά μάλλον δεν περιλαμβάνονται τέτοιοι στον στενά οριοθετημένο (με οικονομικά και πουλμουρ κριτήρια) κύκλο σου, οπότε, απλά, δεν υπάρχουν. Σωστά;

 

Και για να είμαι σαφής, τη μέρα που θα κρίνω ότι αυτά που δίνει το iP συμφωνούν έστω και λίγο με την τιμή του, θα είμαι ο πρώτος που θα τρέξω στο Apple Store. 4Real. Για την ώρα με απογοήτευση βλέπω ότι με τέτοιες γκάφες ολκής η ψαλίδα ανάμεσα στα δύο απλά ανοίγει αντί να κλείνει.

Μάλιστα....Απλά έχω μια έσθηση πως αρκετοί προσπαθούν να βγάλουν από την μίγα ξίγκι. Πίο πολύ ενδιαφέρονται για το τι μπορεί να έχει κάνει λάθος η apple στα προιόντα της παρά με αυτό που θέλουν να αγοράσουν. Δεν έχω δει να δημιουργούνται αντίστοιχα θέματα για άλλες συσκευές πέρα από το iphone πλην του galaxy s3 και να έχουνε αντίστοιχη συμμέτοχη. Αυτό δεν αφορά μόνο το iphone 5 άρα οποιαδήποτε κάνει η κακία apple. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η ζήλια... Αλλιώς, κάνεις το σχόλιο σου και τέλος.Έκτος αν θέλεις να μου πεις ότι σε οποιαδήποτε από τις 100δες συσκευές που κυκλοφορούν και δεν γουστάρεις δείχνεις το ίδιο ενδιαφέρον. I don't think so...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η διαφορά του iP από τα άλλα κινητά, αυτό που το καθιστά καλύτερο και ξεχωριστό, είναι απλά και μόνο ότι κάποιοι μπορούν και κάποιοι δεν μπορούν να το πάρουν.

Χμμμ.

 

 

Δεν ειναι ακριβως ετσι... Διοτι γινεται τετοια πλυση εγκεφαλου που προσπαθει να το αποκτησει και καποιος που δεν εχει την δυνατοτητα να το αγορασει, ενω ουσιαστικα δεν το χρειαζεται... Προσωπικα και να μου το χαριζανε δεν θα το χρησιμοποιουσα, θα το εσπρωχνα σε τιποτα κοροιδα που το λιγουρευονταν, θα αγοραζα ενα κινητο 300-350 ευρω (που ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειχε και περισσοτερες λειτουργιες) και θα μου μεναν και ρεστα :devil: Το galaxy s3 δεν θα το κοιταζα καν γιατι παμε σε κατηγορια παντοφλας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ το 80% απο αυτους που γραφουν σε αυτο το θρεντ, δεν εχουν ουτε iphone ουτε ipad :D

 

Αλλά κατά τα άλλα ξέρουν απέξω τι κάνει και δεν κάνει ένα iPhone καθώς και την εμπειρία χρήσης (έστω και φανταστικής, μιας και για πραγματική δεν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το γαμήσατε και ψόφησε, υπάρχουν 2 πράγματα που δεν θυμάμαι αν τα διάβασα εδώ ή αλλού.

 

Αυτά ούτε ο κινητό το κάνουν για πέταμα όπως ελπίζουν κάποιοι ότι θα γίνει αλλά ούτε σημάνει ότι πρέπει να υποστηρίζετε κάθε παπαριά της Apple (ή έιπλ όπως προσπαθούσε να το προφέρει ένας ΑΡΔ) λες και δεν κάνει ποτέ μαλακίες και όλα είναι καλά στα τέλεια εργαλεία της.

 

1) Δεν μπορούσαν να κάνουν ένα Beta Testing;

Ειδικά σε μια εφαρμογή που θα μπει σε εκατομμύρια συσκευές που έχουν χρυσοπληρωθεί;

Αυτό εμένα που δεν με νοιάζει ο πόλεμος μου δείχνει σταρχιδιστική (είναι λέξη αυτό :P) νοοτροπία.

 

2) Ότι και να λένε για το ότι θα βελτιωθεί και ότι έτσι ήταν και οι Google maps στην αρχή τους εμένα δεν μου λέει τίποτα.

Εφόσον θες να βγάλεις ανταγωνιστικό προϊόν θα πρέπει να είσαι το πολύ ένα βήμα πίσω όχι δέκα.

Αυτός που θα το χρησιμοποιήσει δεν θέλει να επιστρέψει στο 2005, θέλει να τον πας στο 2013.

Και να πω ότι είναι καμιά φτωχή εταιρία, η Apple είναι, αν ήθελε να διαθέσει πόρους και χρήματα θα έφτιαχνε αυτό που έπρεπε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα....Απλά έχω μια έσθηση πως αρκετοί προσπαθούν να βγάλουν από την μίγα ξίγκι. Πίο πολύ ενδιαφέρονται για το τι μπορεί να έχει κάνει λάθος η apple στα προιόντα της παρά με αυτό που θέλουν να αγοράσουν. Δεν έχω δει να δημιουργούνται αντίστοιχα θέματα για άλλες συσκευές πέρα από το iphone πλην του galaxy s3 και να έχουνε αντίστοιχη συμμέτοχη. Αυτό δεν αφορά μόνο το iphone 5 άρα οποιαδήποτε κάνει η κακία apple. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι η ζήλια... Αλλιώς, κάνεις το σχόλιο σου και τέλος.Έκτος αν θέλεις να μου πεις ότι σε οποιαδήποτε από τις 100δες συσκευές που κυκλοφορούν και δεν γουστάρεις δείχνεις το ίδιο ενδιαφέρον. I don't think so...

 

Δεν τα έχω κρυφά τα ποστ μου, δεν έχω τίποτε με την κακιά Apple (έχω mac, οσονούπω θα στάξω για να το αναβαθμίσω, και ίσως σύντομα πάρω και iPod touch αν μείνουν φράγκα). Έχω ομως κάτι με τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Στην τελική, τα προϊόντα Apple είναι hype, το να ασχολείσαι με την τεχνολογία εξ ορισμού σημαίνει ότι θα ασχοληθείς και με αυτά. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα περιορίσω και την γνώμη μου για να μη θεωρηθώ hater ή οτιδήποτε άλλο.

 

Btw, έχω SGS. Πού να δεις τί έχω σύρει στην Samsung κατά καιρούς για άλλα θέματα.

 

Edit

ο Βασίλης πάνω μια χαρά τα λέει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Το οτι δεν εχουμε να το παρουμε ειναι ενα συμπερασμα απο που;;; Προσωπικα μπορω να παρω ανετα iPhone.

2) Επισης αυτο που λεω εγω που τοσο εχω παρεξηγηθει δεν ειναι οτι το iPhone ειναι μπακατελα. Αντιθετα το εντασω στην Hi-End Κατηγορια με πολυ ομορφο Design καλη ποιοτητα και support. Και φυσικα οποιος παιρνει iPhone εχοντας κανει ερευνα αγορας και το θεωρει το καλυτερο για αυτον καλα κανει και το αγοραζει και δεν ειναι προβατο.

 

3) Απο εκει και περα ατακες του στυλ "οι καλυτεροι χαρτες" "το λεπτοτερο" "Δεν βγαζει προβληματα" κτλ ειναι αυτο που σχολιαζουμε. Δεν κρυβω οτι εχω εμπαθεια σε αυτη την εταιρια αλλα πιο πολυ την προκαλει η ιδια με τα ψεμματα που τα περναει σαν facts στον κοσμο της Πληροφορικης & Τεχνολογιας.

 

4) Βρισκομαστε σε ενα τεχνολογικο Site και ειναι φυσικο οι χρηστες να το εξεταζουν με μια πιο εξειδικευμενη αποψη και να το αναλυουν περισσοτερο απο οτι χρειαζετε. Δεν το βρισκω κακο και δεν καταλαβαινω τον λογο που πολλοι αντιδρανε λες και χανουν λεφτα αμα πει καποιος κατι κακο για την apple ή για καποια αλλη εταιρια.

5) Το τελειο κινητο δεν υπαρχει γιατι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. Υπαρχουν ατομα ακομα που αν το κινητο δεν εχει κουμπια δεν μπορουν να το χειριστουν και βριζουν γιατι ολα τα νεα κινητα ειναι με οθονες αφης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5) Υπαρχουν ατομα ακομα που αν το κινητο δεν εχει κουμπια δεν μπορουν να το χειριστουν και βριζουν γιατι ολα τα νεα κινητα ειναι με οθονες αφης.

 

Σ αυτούς ανήκω και γω. Ανα γειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...