Προς το περιεχόμενο

ο υπολογιστης δουλευει σαν slow motion μετα απο εγκαταστασεις


Spuros.20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια.. χρειαζομαι βοηθεια διοτι ο υπολογιστης μου αφου κανω καποια εγκατασταση προγραμματος (γενικως μια εγκατασταση) δουλευει slow motion... οτι παρατηθρο και να ανοιξω η κλεισω το ανοιγει σε slow motion, αν αρχισω να παιζω ενα παιχνιδι κανει το ιδιο...εκανα φορματ και μολις αρχισα να περναω αναγκαια προγραμματα αρχισε παλι τα ιδια!!!!! χρειαζομαι βοηθεια απεγνωσμενα....

Ευχαριστω..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλες πρόγραμμα προστασίας και ποιό; Τι λειτουργικό έχεις; Είναι laptop ή desktop; Το λειτουργικό είναι καθαρό ή κάποια πειραγμένη/ελαφριά/όλα-σε-ένα έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα τα windows 7 ultimate x64....αυτα ειχα παντα και ειναι καθαρα....einai desktop.... σαν αντιβιωτικο εχω το avg 2012 και εκτοσ απο αυτο εχω το malware bytes anti malware και to spybot..αυτα τα εβαλα ωστε να ψαξουν να βρουν ιους μηπως λυθει το προβλημα.....αλλα τιποτα....βρισκουν μονο cookies και τα βαζω επι καθημερινης βασεως να ψαχνουν....ολα ξεκινησαν απο ενα παιχνιδι αλλα το εσβησα κατευθειαν....εχω κανει τα παντα για να φταξει αλλα τιποτα....τι μου προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο εκει δν μ τρωει τιποτα.....το ειχα ψαξει και ηταν ολα καλα.....τωρα θα 3ανακανω φορματ.....

 

επισης κατι σημαντικο που ισως βοηθησει.... οταν κανω τις εγκαταστασεις χωρις να κλεισω τον υπολογιστη δουλευει μια χαρα....οταν ομως εχω κανει καποια εγκατασταση και μετα κλεισω τον υπολογιστη και τον ξανανοιξω τοτε δουλευει σαν slow motion.... γι'αυτο με προβληματιζει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχες κανει φορματ και μετα στο ξανακανε κατι παιζει

ειτε φταιει καποιος driver ειτε βαζεις κανα προγραμμα που ειναι προβληματικο ειτε εχει ιο ή αλλιως εχεις θεμα hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spyros αν υπήρχε κάποιος σοβαρός ιος που να γονατίζει τόσο το σύστημα θα τον είχαν ανιχνεύσει κάποιο απο τα avg/malware/spybot. Αφού αυτά δεν τσιρίζουν τοτε θα άρχιζα να κοιτώ αλλού.

 

Έχεις περάσει όλους τους αναγκαίους drivers; Π.χ. της μητρικής ή της κάρτας γραφικών.

 

Γράψε μας εδω τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου (επεξεργαστης, μνήμη, κάρτα γραφικών, δισκος, μητρική). Επίσης κάνε την δοκιμή να αφαιρέσεις τελειως το avg, να κάνεις επανεκκίνηση και να εγκαταστήσεις την free εκδοση του avast. Τέλος κατέβασε το hijackthis Link.png Site: site φτιάξε ένα log και ανεβασε το εδω (σε code tag οχι χύμα) ή ανεβασε το στο http://www.hijackthis.de/ και δες την αναλυση. Οδηγίες για το hijack μπορεις να δεις και στο http://www.youtube.com/watch?v=NFop7EINueA

 

Κάτι τελευταίο. Μόλις βρεις ενα 3ωρο που δεν θες τον υπολογιστή σου βάλε να κάνει ενα memtest για να δούμε την κατασταση της μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα δεν βρει κατι το memtest , δοκιμασε να βγαλεις οτι 'green' επιλογη εχεις εντως και εκτως bios . κατι power saver (για cpu , hdd κλπ..)...κατεβασε ενα gadget των 7, που λεγεται drives meter απο addgadget.com για να ελεγξεις την κινηση του σκληρου σου δισκου..αν γραφει πολλα mb/s κατι παιζει..

επισης δες οτι εχεις ολα τα τελευταια drivers , τα τελευταια directx κλπ..

και πες μας αν θες απο τι αποτελειτε το συστημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην να σας πω οτι ολο αυτο το προωλημα δημιουργηται απο ενα παιχνιδι...το καταλαβα αυτο διοτι ανοιξα το pc σημερα και δν μου εμφανισε κανενα προνλημα....εκανα διαφορες εγκαταστασεις και απεγκαταστασεις και δν μου διμιουργησε κανενα κολλημα....μολισ ομωσ απεγκατεστησα το παιχνιδι (πειρατικο) και το ξαναεγκατεστησα και εκανα επαννεκινηση τοτε αρχισε παλι να κολλαει.....τωρα το εσβησα και δν υπαρχει τιποτα απο αυτο στο pc και εκανα επαννεκινηση και δουλευει μια χαρα....οσο για τα harware που εχω ειναι :

 

intel core i7 cpu 870 @ 2.93GHz

8,0 GB ram

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

motherboard msi P55-GD80

 

Σκεφτομαι τωρα να του κανω ενα φορματ και να βαλω τα windows 7 professional....απλα για να καθαρισει τελειως το συστημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το pro evolution soccer 2012 kai to 2013....οντως απο ενα patch ξεκινησε.....ομως πριν απο μια ωρα τελειωσα το φορματ και ο υπολογιστης συνεχιζει να κανει τα ιδια....συγκεκριμενα τωρα το κανει αφου βαζω καποια update....οποτε δεν ειναι το παιχνιδι αλλα κατι αλλο φταιει.....καμια ιδεα????? ειμαι απελπισμενοσ πλεον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...