Προς το περιεχόμενο

New iPad Wi-Fi 16GB (€394,80), 32GB (€494,80) ή 64GB (594,80) Grοupon


Vasilis 07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολο το νήμα είναι τελείως άκυρο....3 σελίδες με άσχετα πργαγματα. Εντέλει για την ταμπακέρα ( το αξιόπιστο του μαγαζιού και αν κάποιος πήρε) δεν αναφέρθηκε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μία απλή ερώτηση.

 

Αν χαλάσει τον 23ο μήνα και δεν ανάβει.

Τί σας εμποδίζει να πείτε ότι έτσι ήταν απο την αρχή? :X

 

Το 2 χρόνια ΠΡΙΝ την παραλλαβή μου φαίνεται κάπως ηλίθιο....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απαντατε σε ατομα οπως ο Manuel γιατι οταν τους βαζετε σε γωνια βριζουν με PM.

Νομιζω αυτο δειχνει ξεκαθαρα πως εδω μεσα καποιοι εχουν να κερδισουν πολλα, ο νοων νοειτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι ξαναλεω πως κανενας κατασκευαστης δεν ειναι ΗΛΙΘΙΟΣ ωστε να δινει 2 χρονια εγγυηση οταν μπορει να δωσει 1.

 

Από 9-10 μήνες πριν, αλλά δε νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο:

http://www.techspot....ard-drives.html

 

Seagate and Western Digital have both announced that they are slashing warranty coverage on many of their consumer-grade hard drives.

 

In summary, Barracuda and Barracuda Green 3.5-inch drives and Momentus 2.5-inch drives will now ship with a one year warranty. SV35, Pipeline HD Mini and Pipeline HD products will come with a two year warranty and Momentus XT, Barracuda XT and Constellation 2 and ES.2 drives will have a three year warranty.

 

On the Western Digital front, the company is cutting the warranty period for Caviar Blue, Caviar Green and Scorpio Blue drives from three years to two years. Caviar Black and Scorpio Black drives will retain the same five year warranties as before. WD’s new policy goes into effect for drives shipped after January 1, 2012.

 

Μάλλον η Seagate και η Western Digital πρέπει να ήταν ηλίθιοι αφού α) δίνουν διαφορετικής διάρκειας εγγύηση σε διαφορετικά προϊόντα αντί να δίνουν την μικρότερης διάρκειας που μπορούν σε όλα και β) μείωσαν την εγγύηση που δίνουν σε συγκεκριμένο προϊόν, άρα εξ ορισμού πριν τη μείωση έδιναν μεγαλύτερης διάρκεια εγγύηση από αυτή που θα μπορούσαν.

 

Απλά έχω βαρεθεί να διαβάζω combo βλακείες και "προφανή" συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

defacer εχεις μπερδεφτει φιλαρακι αλλα δεν πειραζει....Συνεχισε να παραθετεις Ασχετα εντελως πραγματα αν αυτο θελεις. Δοξα τον θεο εδω μεσα μερικοι σκεφτοντε ακομα Λογικα, κατι ειναι και αυτο.

Μηπως να περιμενω και σενα να αρχισεις τα βρισιδια απο PM οπως ο Manuel ? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάνω quote και από κάτω εξηγώ με γεγονότα ότι απλά λες βλακείες. Και για άλλη μια φορά, η απάντησή σου είναι "άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε".

 

Keep walking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεις ασχετα εντελως πραγματα για να μπερδεψεις οσους διαβαζουν αυτες τις γραμμες, τπτ λιγοτερο, τπτ περισσοτερο.

Μεχρι πριν καμια δεκαετια στην Ελλαδα ΟΤΙ αγοραζες ειχε 1 χρονο εγγυηση βαση νομου. Τωρα αυτο εχει γινει 2 (εκτος απο Ελαχιστες περιπτωσεις που σιγουρα δικαιολουντε καπως) και αυτο ειναι αυτο. Δεν αλλαζει επειδη καποιοι δινουν 3 χρονια και 5 χρονια και εφορου ζωης εγγυησεις. Αυτο ειναι καθαρα θεμα marketing και "πιστης" που εχει η καθε εταιρεια στα προιοντα της, τι περιμενες να πει η ΕΕ ? ΟΧΙ δεν μπορειτε να δωσετε περισσοτερα χρονια εγγυηση απο αυτα που σας επιβαλω ????

Οποτε ναι μπερδευεις τα παντα Χωρις "εμφανη" λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα αυτός που δίνει 2 χρόνια εγγύηση όταν μπορεί να δώσει 1 τελικά δεν είναι ηλίθιος ε; Πώς αλλάζουν οι καιροί...

 

Ο "εμφανής" λόγος είναι πως όταν κάποιος (καλή ώρα εσύ) ξεστομίζει αβίαστα πράγματα τα οποία δεν στέκουν λογικά (για να μη πώ τίποτα άλλο) και τα παρουσιάζει σαν αλήθειες του σύμπαντος για να υποστηρίξει άλλα "ύποπτα" πράγματα που έχει πει προηγουμένως, ε καλά είναι να κρατάμε και μια πισινή. Το έργο "λέω καινούριες βλακείες για να καλύψω τις βλακείες που είπα προηγουμένως" το έχουμε δει αρκετές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Salvation δεν εχεις βαρεθει να τσακωνεσαι μεσα στο section των προσφορων καθε λιγο? Το εκανες παλαιοτερα μαζι μου, το κανεις εδω με 2-3 χρηστες, κατα καιρους που παρακολουθω χωρις να γραφω το κανεις και με αλλους. Το κριμα της υποθεσης ειναι οτι συνηθως οι τσακωμοι σου δεν προσφερουν και καμια χρησιμη πληροφορια ασε που ειναι οφφτοπικ (οπως ο παρων).

 

Για την ιστορια τωρα, περα απο οσα ειπωθηκαν προηγουμενως, περα απο τις παραπομπες σου σε ποστ δικηγορου (που ολο και κατι παραπανω ξερει στην ερμηνεια νομων και αν δεν ξερει σιγουρα εχει ακουσει λογω επαγγελματος), που δεν ειναι αρκετα για να σε κανουν πιο διαλακτικο (διοτι κατα τ'αλλα ειμαι βεβαιος πως γνωριζεις οτι εχεις αδικο απλα αδυνατεις να το παραδεχθεις δημοσιως για διαφορους λογους), παραθετω κι εγω ενα screenshot με το check warranty λιγα λεπτα πριν για το ipad 3 μου στο official site της apple. Oποτε βαση του ss παμε στα παρακατω ενδεχομενα:

-Ειτε το ipad3 βγηκε πριν το Μαιο του 2011 :unsure:

-Ειτε Μαιος 2012 + 24 μηνες = Μαιος 2013 :unsure:

-Ειτε τα προιοντα της apple εχουν 1 χρονο εγγυηση.

Τι σου μοιαζει πιο πιθανο απτα παραπανω?

 

hint. Πριν προλαβεις να απαντησεις οτι το πηρα απο Αμερικη/Κινα κλπ, τo ipad ειναι αγορασμενο και registered στο site της apple, απο αλυσιδα ηλεκτρονικων σε χωρα της ΕΕ.

post-110621-0-02480600-1348921093_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μπορω να ανεβασω ενα screenshot που ΔΕΝ δειχνει απο που εχω αγορασει κατι και να πω πως το αγορασα απο Ελλαδα, και ? Συν το οτι μπορει η Apple να δινει 1 χρονο σαν Apple αλλα να τηρει την οδηγια της ΕΕ για δυο χρονια (κατι που αναφερεται στην ιδια την σελιδα της Apple). Αν λοιπον δεν τυχει σε καποιον οτι και να λεμε ειναι "σχετικα" στην καλυτερη. Το σιγουρο ειναι πως στο 99% απο οτι αγορασεις στην Ελλαδα θα εχεις εγγυηση 2 ετων και αυτο οχι επειδη στην εδωσε ο Αγ.Βασιλης αλλα λογο Ευρωπαικης οδηγιας η οποια οδηγησε στην τροποποιοηση του εγχωριου νομου πριν καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι ξεκινας αμφισβητωντας με οτι το μηχανημα ειναι αγορασμενο απο Ευρωπη, αλλα κρατας και την πισινη σου λεγοντας οτι και αγορασμενο να ειναι απο ΕΕ, το σαιτ της apple μπορει απλα να λεει μαλακιες και να μην ειναι εναρμονισμενο με τα της ΕΕ. Αν αυτο δε δειχνει ανασφαλεια για το να μην καταριφθουν οι αποψεις σου, τοτε εγω ειμαι αστροναυτης. Γενικα κατι παει πολυ λαθος στην υποθεση, αλλα anyway εγω δε θα σου πω οτι ειναι ντροπη να παραπληροφορεις επιμονα τον κοσμο, οπως ειπε ο Manuel. Θα πω οτι κακο του κεφαλιου του οποιου κατσει και διαβασει αυτο το τοπικ και πειστει απο το "ετσι ειναι γιατι ετσι λεω" του ενος χρηστη απεναντι σε ακραδαντα επιχειρηματα, νομους, δικηγορους, screenshots, παραπομπες σε σχετικες ιστοριες κλπ, 4-5 αλλων.

 

ΥΓ. Δεν ειπα οτι ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα, ειπα οτι ειναι αγορασμενο απο αλυσιδα ηλεκτρονικων σε χωρα της ΕΕ btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Midi

 

Το Site της Apple λεει ξεκαθαρα πως η Apple δινει 1 χρονο εγγυηση ενω η Ευρωπαικη οδηγια ειναι 2. Δεν βγαζει λοιπον νοημα να το εχουν βαλει αυτο για ντεκορ. Εκτος αν μια εταιρεια μπορει να γραφει κανονικα νομους της ΕΕ. Το εκαναν αρκετο καιρο και εχουν φαει ηδη αρκετα προστιμα τοσο στην Ιταλια οσο γενικα στην ΕΕ.

Οσο για τα ακραδαντα επιχειρηματα τι να σου πω, εγω βλεπω οσα γραφετε μερικοι (που δεν βγαζουν νοημα και δεν ειναι λογικα ουτε κατα διανοια) και γελαω. Οσο για το τι θα πει ενας δικηγορος, ενας αλλος μπορει να πει το αντιθετο, παλι αυτο δεν λεει κατι. Αν ηταν "απολυτες" οι γνωμες που εχει ενας δικηγορος τοτε δεν θα νικουσε μονο ο ενας εκ των δυο στο δικαστηριο. Οποτε το ακραδαντα κτλ κτλ κτλ ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε.

 

 

@ defacer

 

Εξαιρεσεις υπαρχουν παντα, παραεισαγωγες υπαρχουν παντα, τι το παραξενο σε αυτο ?

 

ΥΓ : Επειδη στο τελος θα μας κραξουν αφου παμε σε κυκλους σταματαω να ποσταρω (κατι που ειπα πως θα κανω εδω και ωρα αλλα λιγο δυσκολο οταν εχεις τον καθενα να σε βριζει σε PM και να σε προκαλει με μυνηματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα κατι παει πολυ λαθος στην υποθεση, αλλα anyway εγω δε θα σου πω οτι ειναι ντροπη να παραπληροφορεις επιμονα τον κοσμο, οπως ειπε ο Manuel. Θα πω οτι κακο του κεφαλιου του οποιου κατσει και διαβασει αυτο το τοπικ και πειστει απο το "ετσι ειναι γιατι ετσι λεω" του ενος χρηστη απεναντι σε ακραδαντα επιχειρηματα, νομους, δικηγορους, screenshots, παραπομπες σε σχετικες ιστοριες κλπ, 4-5 αλλων.

 

Καλά, έχεις απόλυτο δίκιο. Τσάμπα συζήτηση κάνουμε.

 

αλλα λιγο δυσκολο οταν εχεις τον καθενα να σε βριζει σε PM και να σε προκαλει με μυνηματα).

 

Τρεις φορές το έγραψες. Λες να υπάρχει κάποιος που να μην το κατάλαβε; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...