Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία Laptop


LambisElef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύετε ότι θα έπρεπε να βγάζω τη μπαταρία όταν το λάπτοπ είναι στο ρεύμα;

Μήπως υπάρχει πιθανότητα να χαλάσει η σύνδεση και να μην κάνει καλή επαφή;

Εγώ σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ το λάπτοπ με το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι θα έπρεπε να βγάζω τη μπαταρία όταν το λάπτοπ είναι στο ρεύμα;

Μήπως υπάρχει πιθανότητα να χαλάσει η σύνδεση και να μην κάνει καλή επαφή;

Εγώ σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ το λάπτοπ με το ρεύμα.

 

5μιση χρονια εχω ενα λαπτοπ ποτε δεν εβγαλα μπαταρια και σχεδον παντα στο ρευμα ,σκυλι δουλευει αψογα και ειναι πιο ασφαλες να την εχεις σε περιπτωση διακοπης ρευματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι σκυλί η μπαταρία ή το λαπτοπ??Για την μπαταρία σου δεν νομιζω να κρατάει πάνω απο μισή αντε μια ώρα εκτός πρίζας...στο δεύτερο σκέλος συμφωνο αλλά εκτός από τη διακοπή ρεύματος παιζει και η αυξομείωση της τάσης...παντος αν θες να βγάλεις τη μπαταρία και να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου χρειάζεσαι ups..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5μιση χρονια εχω ενα λαπτοπ ποτε δεν εβγαλα μπαταρια και σχεδον παντα στο ρευμα ,σκυλι δουλευει αψογα και ειναι πιο ασφαλες να την εχεις σε περιπτωση διακοπης ρευματος

 

το λαπτοπ ειναι σκυλι η αποδοση της μπαταριας ναι εχει πεσει ενω κρατουσε 3 ωρες τωρα κραταει γυρω στη μια ωρα ειναι και πολα τα χρονια, ,απλα ηθελα να πω στον θετοθετη οτι εγω ποτε δεν εβγαλα τη μπαταρια απο το λαπτοπ και δεν ειχα ποτε προβλημα

για το ups εχεις δικιο ειχα παρει και ups τοτε αλλα τα φτυσε το πεταξα πριν κανα μηνα τα βγαλανε τα λεφτα τους παντως :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! Απ' ότι κατάλαβα η καλύτερη λύση για να εξασφαλίσεις την καλύτερη λειτουργία για το λάπτοπ είναι είναι να έχεις πάντα συνδεδεμένη τη μπαταρία, ακόμα κι αν πέσει η απόδοσή της, εκτός αν έχεις ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρειάζεσαι την μπαταρία για να λειτουργείς το Laptop και εκτός ρεύματος, για παραπάνω από 30 λεπτά της ώρας, θα σου πρότεινα να ρωτήσεις πρώτα, την αντιπροσωπία, πόσο έχει μια αυθεντική μπαταρία αν την αγοράσεις καινούρια.

 

Πιστεύω ότι μετά την απάντηση που θα λάβεις, θα σου κοπεί κάθε διάθεση, να την ξεζουμίσεις με αυτόν τον τρόπο.

 

Γνώμη μου είναι, να βγάλεις την μπαταρία από πάνω και να βάλεις ένα απλό προστατευτικό υπερτάσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προστατευτικό υπέρτασης είναι π. χ. αυτό πού έχουν τα πολύμπριζα με ένα λαμπάκι, ή εκεί πού λέει max 3500 Watt;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε ένα κατάστημα με ηλεκτρικά είδη και ζητάς ένα προστατευτικό υπερτάσης με μονή πρίζα ή πολύμπριζο.

 

Λαμπάκι έχουν ναι, αλλά από την άλλη έχουν λαμπάκι και τα απλά πολύμπριζα πλέον, οπότε δεν είναι ασφαλής τρόπος να τα ξεχωρίσεις. Επίσης, ούτε η ένδειξη max 3500 Watt, μου λέει κάτι, διότι αυτήν, την έχουν ακόμα και οι σούκο σταυροί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον ACEPOWER .... εν συντομία .... η μπαταριες λιθιου ειναι έξυπνες μπαταριες αλλα οχι πιο έξυπνες απο εμας...

οταν κανεις τακτικες πλιρις φορτισις σιμιονουν ουσιαστικα το max τους... οταν δεν κανεις ποτε πρακτικα ριχνουν το max τους χαμιλα...

(πολυ χονδρικα ολα αυτα...) οποτε... αν θες ικανοποιητικη διαρκια μπαταριας και προστατευμενο PC 100% ακολουθισε την συμβουλη του acepower plus ενα Ups γιατι μας αρεσει να ειμαστε τελειομανής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...