Προς το περιεχόμενο

Πορειες-μπαχαλακηδες


TXC_ELLAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο ειναι λιγοι τιποτα.αμα γινουν πολλοι θα ερθουν τα ωραια.

οπως φυσικα πιστευω πως γνωριζεις εχουν υπαρξει πολλες επαναστασεις που δεν πετυχαν.αλλα δεν πηγαν χαμενες.

ετοιμασαν το εδαφος για τις επομενες.

οποιαδηποτε επανασταση και να παρεις δεν προηλθε απο παρθενογενεση.

 

τελος αμα τα 30 χρονια τα θεωρεις πολλα να σου θυμισω πως απο τους τουρκους μας πηρε 400.

αλυσιδες φοραγαμε εκατονταδες και σε μερικες περιοχες χιλιαδες χρονια...

 

 

 

φυσικα η κριτικη σου σκεψη οτι τα πραγματα ειναι χειροτερα εξαιτιας των μπαχαλακιδων δεν σηκωνει και πολυ συζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 518
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eπισης αναρωτιεμαι το αλλο.... σε καθε μεγαλα επεισοδια γινονται ποσες ζημιες... π.χ. τον Φεβρουαριο που καηκε η αθηνα ο δημος ειπε για 0,5 εκατομυριο ευρω ζημιες.

Αυτα ξερεις ποιος τα πληρωνει φανταζομαι....

 

Α και μια ακομα λεπτομερια. οι σηλλυψεις που γινανε και πρτοχθες αλλα και σε προηγουμενα επεισοδια,δημοσιοποιηθηκαν τα στοιχεια αρκετων συλληφθεντων με εντολη εισαγγελεα.

Μου κανει εντυπωση που αρκετοι μενουν σε Κηφησια,Μαρουσι,Χαλανδρι.

Επαναστατες με την τσεπη του μπαμπα απο πισω ή ιδεα μου ειναι;

Και ο μικρος αλεξης,θεος σχωρεστον εξαρχεια αραζε αλλα η μαμα ειχε μαγαζι στη βουκουρεστιου με χρυσαφικα που μονο το νοικι που πληρωνε το μηνα ειναι οσο οι μισθοι 20 ανθρωπων.

 

Ειπαμε ρε παιδια να επαναστατησουμε ... συμφωνοι... αλλα οχι και να επαναστατησουμε απο αυτο που ειναι μεσα στο ιδιο μας το σπιτι.

 

Το κεφαλαιο να επαναστατει κατα του κεφαλαιου; λιγο ειρωνικο μου ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης αναρωτιεμαι το αλλο.... σε καθε μεγαλα επεισοδια γινονται ποσες ζημιες... π.χ. τον Φεβρουαριο που καηκε η αθηνα ο δημος ειπε για 0,5 εκατομυριο ευρω ζημιες.

Αυτα ξερεις ποιος τα πληρωνει φανταζομαι....

 

Α και μια ακομα λεπτομερια. οι σηλλυψεις που γινανε και πρτοχθες αλλα και σε προηγουμενα επεισοδια,δημοσιοποιηθηκαν τα στοιχεια αρκετων συλληφθεντων με εντολη εισαγγελεα.

Μου κανει εντυπωση που αρκετοι μενουν σε Κηφησια,Μαρουσι,Χαλανδρι.

Επαναστατες με την τσεπη του μπαμπα απο πισω ή ιδεα μου ειναι;

 

 

η ελευθερια κοστιζει...μπες στον κοπο και διαβασε ποσες μερε καιγοτανε το σικαγο για να δουλευεις ΕΣΥ 8ωρο...

τελος επανασταση χωρις χρημμα δεν γινετε.καπως πρεπει να χρηματοδοτηθει.εκτος και αν τα δανεια που πηραμε το 1821 δεν τα γνωριζεις οποτε μαλλον πρεπει να διαβασεις και λιγο ελληνικη ιστορια εκτος απο διεθνη.

 

τελος ο τσεγκεβαρα ηταν μεσοαστος...τι σημαινει αυτο?πως δεν ηταν επαναστατης??

για την ελευθερια μονο οι φτωχοι εχουν δικαιωμα να πολεμησουν?

 

καποιοι εχουν χρημματα αλλα ειναι και ιδεολογοι.

εσυ ανεφερες οτι τα παιδια που πιασανε ηταν απο βορεια προαστεια(να προσθεσω εδω οτι αυτοι που την εχουν πατησει με την κριση ειναι τα βορεια προαστεια με τα δανεια που ειχαν παρει)

παρ ολα αυτα τα παιδια αυτα θα φανε τουλαχιστον 6.5 χρονια φυλακη ενω ειχαν την ανετη ζωη τους...

 

αρκετα επαναστατικο μου φαινεται.εσενα οχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγα ποστ εχω διαβασει αλλα εχω μια απορια..

 

ας απαντησουν αυτοι που ειναι,"μορφωμενοι",που "ξερουν ιστορια",που τα "ξερουν ολα",που ειναι "επανταστατες" κλπ

 

οι μπαχαλακηδες,περαν του οτι:

 

-καταστρεφουν περιουσιες πολιτων

-καταστρεφουν συνεπως την μετεπειτα ζωη αυτων (αλλοι ηταν με δανεια,ειχαν επενδυσει κλπ)

-ζημιωνουν το κρατος με τις δημοσιες ζημιες,δηλαδη ζημιωνουν ολους εμας γιατι εμεις θα τα πληρωσουμε

-καταστρεφουν κατα το 1/2 τις διαδηλωσεις των πολιτων( το αλλο 1/2 ανηκει στους μπατσους,undercover ή οχι)

 

τι προσφερουν?

 

θελω επιχειρηματα,θελω ,"αυτο αυτο κ αυτο" ,δεν θελω κατσε διαβασε,βολεψου κλπ

 

δεν ειμαι καθολου βολεμενος,ειμαστε ας μη πω τι ειμαστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ ολα αυτα τα παιδια αυτα θα φανε τουλαχιστον 6.5 χρονια φυλακη ενω ειχαν την ανετη ζωη τους...

 

αρκετα επαναστατικο μου φαινεται.εσενα οχι?

 

xχαχαχα πραγματικα εσκασα στα γελια.μαλλον δεν εχεις παει ποτε σου στην ευελπιδων να δεις καμια δικη.

ΓΙα να φας 7 χρονια εδω πρεπει ναχεις κανει φονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xχαχαχα πραγματικα εσκασα στα γελια.μαλλον δεν εχεις παει ποτε σου στην ευελπιδων να δεις καμια δικη.

ΓΙα να φας 7 χρονια εδω πρεπει ναχεις κανει φονο.

 

 

μαλλον εσυ δεν εχεις παει.πηγαινω πολλες φορες για να στηριξω παιδια.

και σε πληροφορω οτι μολις σου βαλουν 2 μπουκαλια στην τσαντα(παντα αυτο κανουν) σε πανε για κακουργημα το οποιο ειναι στην καλυτερη 6.5 χρονια.

τραβα καμια βολτα εσυ προς την ευελπιδων λοιπον ...

 

λιγα ποστ εχω διαβασει αλλα εχω μια απορια..

 

ας απαντησουν αυτοι που ειναι,"μορφωμενοι",που "ξερουν ιστορια",που τα "ξερουν ολα",που ειναι "επανταστατες" κλπ

 

οι μπαχαλακηδες,περαν του οτι:

 

-καταστρεφουν περιουσιες πολιτων

-καταστρεφουν συνεπως την μετεπειτα ζωη αυτων (αλλοι ηταν με δανεια,ειχαν επενδυσει κλπ)

-ζημιωνουν το κρατος με τις δημοσιες ζημιες,δηλαδη ζημιωνουν ολους εμας γιατι εμεις θα τα πληρωσουμε

-καταστρεφουν κατα το 1/2 τις διαδηλωσεις των πολιτων( το αλλο 1/2 ανηκει στους μπατσους,undercover ή οχι)

 

τι προσφερουν?

 

θελω επιχειρηματα,θελω ,"αυτο αυτο κ αυτο" ,δεν θελω κατσε διαβασε,βολεψου κλπ

 

δεν ειμαι καθολου βολεμενος,ειμαστε ας μη πω τι ειμαστε..

 

 

εαν διαβαζες τα οσα εχω γραψει θα επρεπε να εχεις τις απαντησεις σου.

αφου δεν μπορεσες να τις βρεις να στις ξαναπω.

 

 

Source.png Πηγή: σικαγο

 

διαβασε εδω λοιπον τι εγινε για να δουλευεις 8ωρο.μερες καιγοταν το σικαγο.

για να φτασουμε εκει ειχαν και αλλες προσπαθειες που απετυχαν.

τα εργασιακα και οχι μονο δικαιωματα εχουν φτασει εδω που ειναι σημερα επειδη για χιλιαδες χρονια καποιοι πολεμανε γι αυτα.

 

ετσι λοιπον και αυτοι που λες πως κανουν τις ζημιες ειναι για να καταφερουν αυτα τα δικαιωματα να γινουν ακομα καλυτερα για μας.καθε φορα που γινονται ελπιζουν μεσα τους οτι τωρα ειναι η ωρα που θα ακολουθησουν και αλλοι και θα μπουνε στην βουλη για να αλλαξουν καποια πραγματα.ακομα δεν εχει γινει στην ελλαδα.καποια στιγμη ομως θα γινει.και οπως δειχνουν τα πραγματα δεν θα αργησει αυτη η μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εσυ δεν εχεις παει.πηγαινω πολλες φορες για να στηριξω παιδια.

και σε πληροφορω οτι μολις σου βαλουν 2 μπουκαλια στην τσαντα(παντα αυτο κανουν) σε πανε για κακουργημα το οποιο ειναι στην καλυτερη 6.5 χρονια.

τραβα καμια βολτα εσυ προς την ευελπιδων λοιπον ...

 

Η δουλεια μου εχει αμεση συσχετιση με την ευελπιδων φιλε μου. Δεν παω για βολτα να στηριξω τους συντροφους δυο φορες το χρονο.

Ειχες παει να στηριξεις του συντροφους της 1μαγιας περσυ που αθωωθηκαν ολοι παρολο που κατηγορουνταν για κακουργηματα;

Ισως ξεχασες να πας,εγω ειμουν εκει ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

εαν διαβαζες τα οσα εχω γραψει θα επρεπε να εχεις τις απαντησεις σου.

αφου δεν μπορεσες να τις βρεις να στις ξαναπω.

 

 

Source.png Πηγή: σικαγο'>http://el.wikipedia....γιά']σικαγο

 

διαβασε εδω λοιπον τι εγινε για να δουλευεις 8ωρο.μερες καιγοταν το σικαγο.

για να φτασουμε εκει ειχαν και αλλες προσπαθειες που απετυχαν.

τα εργασιακα και οχι μονο δικαιωματα εχουν φτασει εδω που ειναι σημερα επειδη για χιλιαδες χρονια καποιοι πολεμανε γι αυτα.

 

ετσι λοιπον και αυτοι που λες πως κανουν τις ζημιες ειναι για να καταφερουν αυτα τα δικαιωματα να γινουν ακομα καλυτερα για μας.καθε φορα που γινονται ελπιζουν μεσα τους οτι τωρα ειναι η ωρα που θα ακολουθησουν και αλλοι και θα μπουνε στην βουλη για να αλλαξουν καποια πραγματα.ακομα δεν εχει γινει στην ελλαδα.καποια στιγμη ομως θα γινει.και οπως δειχνουν τα πραγματα δεν θα αργησει αυτη η μερα.

 

 

 

ok,πεταγομαι μια στιγμη να σπασω το μαγαζι της μανας μου,το οποιο ουτως η αλλως παει για κλεισιμο,αρα μ'ενα σπαρο δυο τριγωνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλεια μου εχει αμεση συσχετιση με την ευελπιδων φιλε μου. Δεν παω για βολτα να στηριξω τους συντροφους δυο φορες το χρονο.

Ειχες παει να στηριξεις του συντροφους της 1μαγιας περσυ που αθωωθηκαν ολοι παρολο που κατηγορουνταν για κακουργηματα;

Ισως ξεχασες να πας,εγω ειμουν εκει ομως.

 

με ειδες να γραφω οτι ολοι τελικα φυλακιζονται.πολλοι ομως φυλακιζονται.και δεν μπορεις να το απορριψεις αυτο.ειναι γεγονος.

σιγουρα πολλοι αθωονονται.οπως σε ολες τις δικες.και εχω γνωστους που ειναι μεσα.ονοματα δεν λεμε δεν χρειαζεται.

 

 

οσο για τους αλλους...

αραξτε εσεις και αφηστε τον κοκαλη και τον βαρδινογιαννη να καλοπερναναι εις βαρος σας.

 

 

οσο για το μαγαζι της μανας σου 99% δεν το εχει καψει μπαχαλακιας αλλα μπατσος ντυμενος σαν μπαχαλακιας.

το αλλο 1% που απομενει ειναι απο φωτια που επιασε διπλανη τραπεζα και πηρε και το διπλανο.

κατακρητεο αλλα δεν εγινε σκοπιμα...

 

επισης ειπαμε και στο σικαγο καηκαν μαγαζια αλλα κερδηθηκε το 8ωρο...

διαλεγεις και παιρνεις...μην γκρινιαζεις ομως που δεν εχεις να φας...

και η τριπολιτσα καηκε για να την παρουμε απο τους τουρκους.δεν ακουω να γκρινιαζει κανεις γι αυτο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι λοιπον και αυτοι που λες πως κανουν τις ζημιες ειναι για να καταφερουν αυτα τα δικαιωματα να γινουν ακομα καλυτερα για μας.

οσο για το μαγαζι της μανας σου 99% δεν το εχει καψει μπαχαλακιας αλλα μπατσος ντυμενος σαν μπαχαλακιας.

επισης ειπαμε και στο σικαγο καηκαν μαγαζια αλλα κερδηθηκε το 8ωρο...

 

και η τριπολιτσα καηκε για να την παρουμε απο τους τουρκους.δεν ακουω να γκρινιαζει κανεις γι αυτο....

Πληρης συγχυση εφηβου wannabe αριστεριστη.

 

Ατυχεις συγκρισεις εργατων του Σικαγο με χουλιγκαν της Αθηνας που αυτοαποκαλουνται επαναστατες, αυθαιρετα συμπερασματα για τις καταστροφες που γινονται (ναι ναι ο μπαχαλακιας καιει μονο την τραπεζα και κανει μπαστα στο μαγαζακι - το αφηνει για τον μπατσο που καθεται διπλα του) κλπ.

 

Κοψε την πρωινη...επισκεψη στο indymedia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ειπαμε και στο σικαγο καηκαν μαγαζια αλλα κερδηθηκε το 8ωρο...

διαλεγεις και παιρνεις...μην γκρινιαζεις ομως που δεν εχεις να φας...

 

Εμενα με ρωτησες ρε φιλε αν θελω να δουλευω 8ωρο; μου αρεσει η δουλεια μου,μακαρι να δουλευα 10ωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στηρίζουμε μπαχαλάκηδες. Πολεμούν, φυλακίζονται, ματώνουν για το λαό. Θα μας οδηγήσουν σε καλύτερες ημέρες.

 

Έναν αδριάντα για τον άγνωστο μπαχαλάκια βρε παιδιά. Αχάριστοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αραξτε εσεις και αφηστε τον κοκαλη και τον βαρδινογιαννη να καλοπερναναι εις βαρος σας.

 

Ενω εσεις πετωντας πετρες στους "μπατσους" θα σωσετε την εργατικη ταξη. α ρε μυαλα....

στεναχωρηθηκε πολυ ο Σαμαρας που τραυματιστηκε στο ποδι ενας ματατζης προχθες.

τωρα λογικα θα κανει αυξηση μισθου στους δημοσιους υπαλληλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...