Προς το περιεχόμενο

Dredd


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η ταινία υπήρξε εισπρακτική αποτυχία, δεν έβγαλε τα λεφτά της, έχει ήδη ένα σωρό φαν που απαιτούν σήκουελ με κάθε τρόπο και εκφράζουν την στήριξή τους μέσω όποιου τρόπου μπορούν, αγαπήθηκε από τους κομιξάδες ενός ούτως ή άλλως cult αναγνώσματος και οι κριτικές γενικά είναι με το μέρος της ενώ έχει βρεθεί και σε αρκετά τοπ 10 της χρονιάς...παρόλα αυτά, συνεχίζει να είναι εισπρακτική αποτυχία και να μην την έχει δεί ο υπόλοιπος μισός πλανήτης...

 

είναι ήδη cult, μην το ψάχνετε...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να γίνει cult, είναι απροσδόκητα κακή ταινία.

 

Ναι πράγματι, δεν κατάφερε να επιβεβαιώσει τις προσδοκίες τελειότητας που είχε δημιουργήσει το έπος με τον Σταλλόνε... notsureifserious.jpg

Επεξ/σία από kostool13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις προσδοκίες που δημιούργησε αυτή η ταινία να δω ποιος θα τις επιβεβαιώσει. Σίγουρα απέτυχε εισπρακτικά επειδή ήταν πολύ ψαγμένη ταινία. Ειδικά εκεί που μπήκαν σε ένα κτίριο για να συλλάβουν κάποιον.. Τι εννοείς αυτό ήταν όλη η ταινία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μετρια ταινια...Δεν ειναι κακη αλλα μετρια μεχρι εκει που δεν παει.

Παντως οι ταινια κλεινει μεσα της τα μισα κλισε του αλλου topic...

 

plz elaborate...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακα ηταν καλο

Ουτε σουπερ μηνυματα ουτε ψευδαισθησεις μεγαλειου ουτε "υπερπαραγωγες" οπως αλλες γελοιοτητες

 

B-movie ηταν ουσιαστικα αλλα γαματο, και μαλιστα ειχε πλακα γιατι ηταν απλα "αλλη μια απο τις πολλες" ιστοριες Dredd (συνηθως τετοια reboots εχουν καποια και καλα υπερ-σοβαρη/υπερ-σημαντικη υποθεση που σκαει στη μαπα τους, αυτο ειχε απλα μια ιστοριουλα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

B movie δεν το λέω. Και απορώ πως κόλλησε η ταμπέλα. Και ναι , για τους παλιούς και λιγο μεγαλύτερος είναι μια blast from the past σοβαρή περιπέτεια με σφικτή σκηνοθεσία  χωρίς ωραιάδες. Τι να λέμε τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, A-movie με φιλοδοξιες Μπεν Χουρ και Λορενς της Αραβιας δεν μου εκανε

Πολυ πιο self-contained απο την παπαρια του Σταλονε πριν 15ποσα χρονια και ευτυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το είδα χθες,

Το ειδα και εγω και το γουσταρα και οχι το μονο κοινο που εχει με το Raid redemption ειναι οτι και τα 2 διαδραματιζονται σε ενα και μονο μερος (ενα κλειστο κτηριο/city thing) και απο εκει και περα δεν εχει καμια σχεση.

όντως ρε συ δεν έχουν καμμία σχέση, η μία είναι με μπάτσους που κάνουν ντου σε ένα κτίριο γκέττο που έχει ένας πρεζέμπορας ενώ η άλλη είναι... [...] όλα τα άλλα όμως είναι διαφορετικά! καταρχήν παίζουν άλλοι ηθοποιοί.. τα κτίρια δεν έχουν τους ίδιους ορόφους και πολλά άλλα, άλλη μουσική κτλ..

facepalm ρε συ δλδ τι άλλο χρειάζεται να είναι ίδιο σε δυο ταινίες τόσο απλές? η ώρα που μπαίνουν μέσα?

κι εγώ μιλούσα μόνο για το κτίριο και περίμενα πως οι κακοί να έχουν σχέση με κάτι άλλο ξέρω εγώ

-

 

από μένα πάει στα tv movie προς b-movie χωρίς να έχει κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό αν και δεν μπορώ να πω ότι δεν βαρέθηκα λίγο γιατί έλλειπε κλιμάκωση από τη δράση

όμως δεν είμαι ούτε νέος ούτε fan των cult - υποθέτω θα αρέσει σε πολλούς που τους αρέσουν τέτοιες φάσεις αν τη δουν σπίτι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε συ ειναι σαν να μου λες τωρα οτι το Oblivion και το Doom ειναι ιδια παιχνιδια επειδη μοιραζονται προοπτικη first person και οτι σαν ιστορια μας την πεφτουν κατι βελζεβουλιδες απο το υπερπεραν.

Επεξ/σία από ikaruga24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...