Προς το περιεχόμενο

Η Apple ζητάει συγγνώμη για τους νέους χάρτες και προτείνει εναλλακτικές λύσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Εντάξει ρε Bill δεν είναι το ίδιο, αφενός η google πότε δεν θυμάμαι να υποσχέθηκε πλοήγηση σε όλες τις χώρες, και αφετέρου εκεί που την έδωσε δουλεύει πάρα πολύ καλά.

 

Χμ και στην Αθήνα όμως οι χάρτες της Apple δουλεύουν μια χαρά. Επίσης όταν πάω να αγοράσω ένα android phone, δεν μου λέει πουθενά πως δεν λειτουργεί η υπηρεσία στη χώρα μου!

 

Και εγω τωρα πρέπει να σου απαντήσω σοβαρά;Τρολλάρεις και είσαι και mod.

Τι μου αναφέρεις τη google σε θέμα περι apple παιδάκι μου;

 

Εσύ βιάζεσαι από τον "ενθουσιασμό σου" να πεις την εξυπνάδα! :P Δεν έχει σχέση η Google με τους χάρτες της Apple? Αυτό δεν συζητάμε από την αρχή??? Απο κει δεν ξεκίνησαν όλα? B)

 

Αν και ηταν εκνευριστικα τα περισσοτερα που διαβασα απο εσενα, το συγκεκριμενο ειναι πολυ σωστο!

 

Έχω όμως το ακαταλόγιστο ως καρά-fanboy! :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εσύ βιάζεσαι από τον "ενθουσιασμό σου" να πεις την εξυπνάδα! :P Δεν έχει σχέση η Google με τους χάρτες της Apple? Αυτό δεν συζητάμε από την αρχή??? Απο κει δεν ξεκίνησαν όλα? B)

 

Πάμε πάλι..Που κολλάει το android σε apple θέμα; B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Google maps ειναι πληρες στην Ελλαδα. Αυτο που δεν παρεχετε ειναι το Google Navigation το οποιο λειτουργει πανω στα Google Maps (Κατι σαν Add-in).

Οι λογοι που γινεται αυτο μπορει να ειναι:

α) Λογω οικονομικης συμφωνιας με 3ους.

β) Λογω Νομικων προβληματων

γ) Λογω οτι δεν το θεωρει ετοιμο η Google

 

Απο εκει και περα η google δεν αναφερει το Navigation οπως και η Apple τους 3d χαρτες ειδικα για την Ελλαδα. Αν κανατε τον κοπο να ψαξετε θα μαθαινατε δεν το εχει κρυφο.

 

http://support.google.com/gmm/bin/answer.py?hl=en&answer=172221 (Ισως υπαρχει και νεοτερο αρθρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το Google maps ειναι πληρες στην Ελλαδα.

 

Ε όχι και πλήρες! Αν ήταν πλήρες θα έπρεπε να έχουμε 100% δορυφορική κάλυψη και σε υψηλή ανάλυση και street view και navigation κλπ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και πλήρες! Αν ήταν πλήρες θα έπρεπε να έχουμε 100% δορυφορική κάλυψη και σε υψηλή ανάλυση και street view και navigation κλπ!

Αυτα τα features αναφερονται αναλυτικα στην google σε ποιες χωρες γινεται Support.

Τελος μην ξεχνατε οτι το Google Maps το δινει δωρεαν η google σαν υπηρεσια γενικα και οχι μονο για το Android. Οταν σου δινει το Android (Το οποιο ειναι open source) δεν σου πουλαει και τα google Maps μαζι.

 

Μην συγκρινουμε ενα δωρεαν λειτουργικο με ενα επι πληρωμη. Οι απαιτησεις ειναι διαφορετικες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και πλήρες! Αν ήταν πλήρες θα έπρεπε να έχουμε 100% δορυφορική κάλυψη και σε υψηλή ανάλυση και street view και navigation κλπ!

Δεν απαντας ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και πόσο κοστολογείται το android os σε συσκευές ξέρουμε;

 

Μη μου πεις πως νομίζεις πως είναι δωρεάν λόγω opensource...

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις πως νομίζεις πως είναι δωρεάν λόγω opensource...

 

B)

 

Φιλε μου αν επαιρνε λεφτα απο τον τελικο καταναλωτη θα κυνηγαγε ολα τα custom roms.

 

http://amitagl27.blogspot.gr/2011/03/google-revenue-model-of-android-os.html

 

Εδω ειναι ο τροπος που βγαζει εσοδα η Google απο το android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα:

Η Apple ζητάει συγγνώμη για τους νέους χάρτες και προτείνει εναλλακτικές λύσεις

 

 

Απαντήσεις:

Το Google maps ειναι πληρες στην Ελλαδα. Αυτο που δεν παρεχετε ειναι το Google Navigation το οποιο λειτουργει πανω στα Google Maps (Κατι σαν Add-in).

Οι λογοι που γινεται αυτο μπορει να ειναι:

α) Λογω οικονομικης συμφωνιας με 3ους.

β) Λογω Νομικων προβληματων

γ) Λογω οτι δεν το θεωρει ετοιμο η Google

 

Απο εκει και περα η google δεν αναφερει το Navigation οπως και η Apple τους 3d χαρτες ειδικα για την Ελλαδα. Αν κανατε τον κοπο να ψαξετε θα μαθαινατε δεν το εχει κρυφο.

 

http://support.googl...n&answer=172221 (Ισως υπαρχει και νεοτερο αρθρο)

 

 

Αν ψήνεστε μπορώ να σας πω για τους χάρτες του Bing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν το γενικεύσουμε λίγο' date=' θα μπορούσαμε να ζητήσουμε και επιστροφή χρημάτων ή μπόνους και από την Google που δεν μας προσφέρει στο Android, Navigation στην Ελλάδα ε? B)[/quote']

 

Τουλάχιστον το προσφέρει σωστά εκεί Που το προσφέρει και δεν σε στέλνει στο διάστημα για να πάρεις παπούτσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μου πεις πως νομίζεις πως είναι δωρεάν λόγω opensource...

 

B)

Βρε παιδάκι μου ασε τι νομίζω εγω. Εσυ πες μου τι γνωρίζεις, σε ρωτάω κατι και νομίζω οτι εχεις γνώση περι του θέματος γιατι σαν mod που είσαι σε ενα τεχνολογικό φόρουμ επιβάλλεται να γνωρίζεις αρκετά παραπάνω απο μένα.

Οπότε ασε τις cool φατσούλες που εσυ μονό cool δεν είσαι οταν τις βάζεις και απάντα σε αυτό που σε ρωτάω.

Διαφορετικά μη μπαίνεις στα τοπικ και λες αερολογιες ως φαν μποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Βρε παιδάκι μου ασε τι νομίζω εγω. Εσυ πες μου τι γνωρίζεις, σε ρωτάω κατι και νομίζω οτι εχεις γνώση περι του θέματος γιατι σαν mod που είσαι σε ενα τεχνολογικό φόρουμ επιβάλλεται να γνωρίζεις αρκετά παραπάνω απο μένα.

Οπότε ασε τις cool φατσούλες που εσυ μονό cool δεν είσαι οταν τις βάζεις και απάντα σε αυτό που σε ρωτάω.

Διαφορετικά μη μπαίνεις στα τοπικ και λες αερολογιες ως φαν μποι.

 

Πάντα προσαρμόζομαι στο ύφος του συνομιλητή μου, θα έπρεπε να το γνωρίζεις αυτό αφού με παρακολουθείς. Για τα υπόλοιπα: G.I.Y.F.

 

:P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να καταλάβω:

Ο κατασκευαστής παραδίδει κακό λογισμικό σε μία εφαρμογή > βρίζουμε.

Ο κατασκευαστής ζητάει συγγνώμη για το λάθος του > βρίζουμε.

 

:)

 

Είναι δε συγκινητική η "προσπάθεια" συγκεκριμένων μελών να βγάλουν "αποτυχημένη" μία συσκευή επειδή μία από τις 10 περίπου ενσωματωμένες εφαρμογές είναι κακή.

 

 

 

Α τωρα ζητάει συγνώμη ο Tim Cook σε προηγούμενη συζήτηση που είχα εδω στο φόρουμ ο paradwse ηταν ο μόνος και το τονίζω Ο ΜΟΝΟΣ που υποστήριζε τους μάπα χάρτες με κάθε τρόπο. Απάντηση δεν πήρα και ποτέ σε μια ανταποδοτική ερώτηση που του έκανα!

 

[...]

Επειδή σε κατηγορώ ευθέως ως ψεύτη και συκοφάντη, σε προκαλώ να μου δείξεις άμεσα το μήνυμα όπου υποστηρίζω "τους μάπα χάρτες με κάθε τρόπο" ή να ανακαλέσεις και να ζητήσεις δημοσίως συγγνώμη για την προσωπική επίθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...