Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα ο ΑΒ είχε προσφορά όλα τα προϊόντα ΑΙΜ 50%.

Λοιπόν.Πάω στο κατάστημα ΑΒ Χολαργού στις 8:00 το πρωί.

Σε όλο το ράφι υπήρχε μόνο μία παιδική ΑΙΜ οδοντόκρεμα,την οποία την πήρα, ενώ το Σάββατο που δεν είχε προσφορά, ήταν γεμάτο.

Ρωτάω την υπάλληλο, τι γίνεται εδώ; Μόνο μία παιδική οδοντόκρεμα της λέω σε ολόκληρο κατάστημα Δευτέρα πρωί;

Που πήγαν όλες αυτές που είχατε Σάββατο βράδυ; Μου απάντησε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα οι παραλαβές.

Πάω ξανά σήμερα το βράδυ, καμμία παιδική οδοντόκρεμα ΑΙΜ στο ράφι. Αντιθέτως κάτι άλλες ΑΙΜ ακριβές είχαν πολλές.

Τέλος πάντων, με το κουπόνι LiveSmart -0,50€ , η παιδική ΑΙΜ βγαίνει από 2,62 αρχική τιμή , με το 50% πάει 1,31 και με το κουπόνι την παίρνεις τελική τιμή 0,81 €. Πολύ καλή τιμή. Απλά έχω την εντύπωση ότι τις κρύβουν όταν έχουν προσφορά 50%.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κόλπα είναι αυτά να κρύβουν τα αποθέματα η να βάζουν λίγα στο κομμάτια ράφι? Για τόσο βλάκες μας περνάνε? Έχω τύχει σε μεγάλο σουπερμάρκετ την ώρα που έκλεινε να φέρνουν παλέτα με τα χαρτιά υγείας της προφοράς που έληγε εκείνη τη μέρα και που δήθεν είχαν τελειώσει από το πρωί όπως μου είπαν, ο υπαλληλάκος τα έχασε όταν τον ρώτησα τι γίνετε - ψέλλισε κάτι για λάθος και μου είπε πάρε όσα θέλεις... ΑΙΣΧΟΣ!!! Τι μάρκετινγκ τρικ είναι αυτά συνεχόμενες πρόσφορες 20-50% , ΚΟΥΠΟΝΙΑ , ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ ΚΛΠ, τι κοροϊδία για να μην ξέρουμε ποιες είναι οι πραγματικές τιμές και τρέχουμε σα ζώα από ΜΑΓΑΖΙ σε μαγαζί ?

 

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΡΙΣΗΣ και ΑΡΙΣΤΕΡΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ξεκάθαρες τιμές και χρεώσεις.

 

Αν υπάρχουν ΙΔΕΕΣ ας ανοίξουμε ένα θέμα να βρούμε εναλλακτικές...

Σήμερα ο ΑΒ είχε προσφορά όλα τα προϊόντα ΑΙΜ 50%.

Λοιπόν.Πάω στο κατάστημα ΑΒ Χολαργού στις 8:00 το πρωί.

Σε όλο το ράφι υπήρχε μόνο μία παιδική ΑΙΜ οδοντόκρεμα,την οποία την πήρα, ενώ το Σάββατο που δεν είχε προσφορά, ήταν γεμάτο.

Ρωτάω την υπάλληλο, τι γίνεται εδώ; Μόνο μία παιδική οδοντόκρεμα της λέω σε ολόκληρο κατάστημα Δευτέρα πρωί;

Που πήγαν όλες αυτές που είχατε Σάββατο βράδυ; Μου απάντησε ότι δεν έχουν έρθει ακόμα οι παραλαβές.

Πάω ξανά σήμερα το βράδυ, καμμία παιδική οδοντόκρεμα ΑΙΜ στο ράφι. Αντιθέτως κάτι άλλες ΑΙΜ ακριβές είχαν πολλές.

Τέλος πάντων, με το κουπόνι LiveSmart -0,50€ , η παιδική ΑΙΜ βγαίνει από 2,62 αρχική τιμή , με το 50% πάει 1,31 και με το κουπόνι την παίρνεις τελική τιμή 0,81 €. Πολύ καλή τιμή. Απλά έχω την εντύπωση ότι τις κρύβουν όταν έχουν προσφορά 50%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστεύετε πραγματικά πως κάποιο μαγαζί εσκεμένα κρύβει στοκ σε περίοδο προσφορών, δεν έχετε παρά να το αποφύγετε στο εφεξής. Στο κάτω-κάτω υπάρχουν και τα μαγαζάκια της γειτονιάς που έχουν πάντα τις ίδιες τιμές -μη προσφοράς εννοείται- για όσους αγχώνονται με τις συνεχείς μεταβολές B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναπήγα πάλι σήμερα στον ΑΒ Χολαργού και πουθενά ΑΙΜ παιδική, θα τελειώσει η προσφορά

της ΑΙΜ με το 50% και τότε ο ΑΒ θα φέρει ίσα με 2 κούτες παιδικές οδοντόκρεμες. Είναι σαφές ότι

με το 50% θέλουν ξεφορτωθούν αυτά τα προιόντα της ΑΙΜ που δεν τα αγοράζει κανείς και γι'αυτό

τα έχουν και σε ξεχωριστό stand μόλις μπεις στο κατάστημα. Βρήκα ξανά τον υπεύθυνο του καταστήματος,

τού είπα για την έλλειψη και μου είπε ότι θα το δει και θα δούμε και και κ.λ.π , ναι, έχετε δίκιο κ.λ.π

Δεν βγάζεις άκρη, οι άνθρωποι μας έχουν για κορόιδα. Βγάζουν 50% και καλά προσφορά όλα τα προΙόντα ΑΙΜ,

αλλά στην ουσία η προσφορά αφορά αυτά τα οποία θέλουν να ξεστοκάρουν. 


Στον ίδιο ΑΒ του Χολαργού πριν ένα μήνα είχε 30% προσφορά όλα τα ρύζια.

Εγώ αγοράζω το ρύζι ΑΒ Basmati και Jasmine που και σε κανονική τιμή να το πάρεις πάλι είναι φτηνό.

E, λοιπόν πάω Δευτέρα πρωί-πρωί 8:00 π.μ και μπαίνω ως ο 1ος πελάτης στο κατάστημα.Πάω στα ρύζια και τι να δω; Το ΑΒ  Basmati και Jasmine δεν υπήρχε πουθενά. Αντιθέτως υπήρχαν εκατοντάδες Μπάρμπα-Μπέλ και εκατοντάδες άλλες μάρκες.

Ρωτάω τον υπεύθυνο και του λέω που πήγαν τα ρύζια τα οποία Σάββατο βράδυ είχατε; Μου απαντά είναι σε έλλειψη.

Λοιπόν, τι να πεις; Να κάνεις έγγραφη καταγγελία; Θα βγάλεις άκρη. Να κάνουμε καταγγελία στην ένωση καταναλωτών

για παραπλάνηση καταναλωτή; Δεν ξέρω τι να υποθέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, και εσύ ψάρωσε τον υπεύθυνο την επόμενη φορά που σου πει την ίδια ιστορία και ζήτα του γραπτώς αυτά που σου λέει περί έλλειψης αναφέροντας την Γ.Γ.Κ και το ΚΕ.Π.ΚΑ. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως τα περιγράφεις σίγουρα κάτι περίεργο παίζει... θα ήταν σαφώς πιο έντιμο να κάνουν ό,τι και τα Carrefour, π.χ. όταν είχαν προσφορά τα παγωτά έγραφε το χαρτί πως εξαιρούνται τα προϊόντα Carrefour. Παίζει βέβαια να είναι και θέμα υπευθύνου καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάσει αυτού στα Carefour (μέχρι 27/06):

 

 

geJLRfL.png

 

 

Έχουμε:

 

Orzene σαμπουάν 400ml + Orzene conditioner 250ml = 3,93€ + 2,69€ = 6,62€ - 2€ (κουπόνι από pockee) = 4,62€

 

και

 

Orzene σαμπουάν 400ml + Orzene conditioner 250ml = 0,98€ + 0,67€ = 1,65€ - 2€ (κουπόνι από pockee) = - 0,35€

Το έχεις χρησιμοποιήσει το κουπόνι?

Εγώ πήρα δύο σαμπουάν για λιπαρά 400ml, και δεν μου δέχεται το Barcode!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω είναι θέμα υπευθύνου, είναι συστηματικό κόλπο και πρέπει να είναι πολίτικη της εταιρείας η τουλάχιστον εν γνώση/έγκριση της διοίκησης. Μας περνάνε για ζώα καταναλωτές. Για να τους κάνουμε κάνα μποϋκοτάζ, όπως θα έκαναν στην Ευρώπη μας άλλοι καταναλωτές, και θα δούμε τι γίνεται... άλλα μάλλον βρίσκουν και τα κάνουν... αυτά περί εταιρικής και κοινωνικής ευθύνης... πρέπει να αντιδράσουμε μαζικά και έντονα, emails στα κεντρικά και καταγγελίες στην Γ.Γ.Κ και το ΚΕ.Π.ΚΑ., και ένα θέμα pinned για να μαζεύουμε τα παράπονα/καταγγελίες και να αντιδρούμε μαζικά... τότε μόνο θα μάθουν τι σημαίνει σεβασμός καταναλωτή οι “εξυπνάκηδες”...

 

Έτσι όπως τα περιγράφεις σίγουρα κάτι περίεργο παίζει... θα ήταν σαφώς πιο έντιμο να κάνουν ό,τι και τα Carrefour, π.χ. όταν είχαν προσφορά τα παγωτά έγραφε το χαρτί πως εξαιρούνται τα προϊόντα Carrefour. Παίζει βέβαια να είναι και θέμα υπευθύνου καταστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι θέμα συγκεκριμένου καταστήματος. Ο ΑΒ γενικά φροντίζει να έχει πάντα πολύ στοκ όταν έχει καμιά καλή προσφορά και δύσκολα να μην βρεις όπως γίνεται στον Κάρφουρο και στο Λιντλ...

 

Εγώ πήγα σε 2 διαφορετικούς και ήταν πιο τίγκα δεν γίνεται σε όλες τις AIM. Μέχρι και ΑΙΜ 1+1 δώρο και μισή τιμή είχε με τελική δλδ 75 cents την οδοντόκρεμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις χρησιμοποιήσει το κουπόνι?

Εγώ πήρα δύο σαμπουάν για λιπαρά 400ml, και δεν μου δέχεται το Barcode!

 

Το σκάναρα κανονικά το multi κουπόνι (σαμπουάν και conditioner). Δοκίμασε ξανά γιατί νομίζω ούτε εμένα το πήρε την πρώτη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τη Παρασκευή από το MyMarket noxzema αποσμητικό regular 50ml 1+1 δώρο με 2,50€, και 2 κουπόνια από το Pockee αξίας 2€.Τελική τιμή 0.50€ τα δυο τεμάχια.

 

Τελικά το δέχτηκε αυτό το ''κόλπο'' το pockee; Μούρθε μήνυμα να διορθώσω το barcode του ενός που στην απόδειξη φαίνεται οτι αφαιρέθηκε η τιμή του, άρα για το pockee είναι σαν να μη το αγόρασα! Για το δεύτερο αποσμητικό μού επεστράφη €1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο pockee είχα 3 κουπόνια για αποσμητικά noxzema ανεξαρτήτου είδους δλδ είτε roll on είτε spray και ήταν 3 ίδια κουπόνια ( ένα δλδ επί 3 φορές)

Το 1+1 είναι προσφορά του σουπερ μάρκετ (δεν ήταν δεμένα πχ από την εταιρεία). Εσύ αγοράζεις 2 και αυτό φαίνεται στην απόδειξη απλά παρακάτω σου αφαιρούν το ένα από τη τελική τιμή. Έτσι σκάναρα και τα 2 που είχα πάρει και χρησιμοποίησα 2 κουπόνια. (από τα 3 σύνολο)

Το έχω κάνει πάλι νομίζω με το σαμπουάν Μπύρας που το είχα πετύχει 1 + 1 (και -30 % στα προϊόντα περιποίησης) και είχα χρησιμοποιήσει και εκεί 2 κουπόνια και δεν είχα θέμα.

Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο παρατραβηγμένο και gray area αλλά θα πρέπει να το οριοθετούσουν λίγο οι ίδιοι στο pockee αν δεν θέλουν να το κάνουμε. (να μην συνδυάζονται δλδ προσφορές με κουπόνια) 

 Η ερώτησή μου είναι η ίδια (βλ. πιο πάνω).

 

@matrixxx  σε ποιο Carrefour βρήκες τα carte d'or με τα stickers;

 

24_25_06pagota.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...