Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άν έχεις όρεξη πας Σάββατο βράδυ πριν κλείσει και βγάζεις φωτογραφία το ράφι.

Πας τη Δευτέρα το πρωί και κάνεις το ίδιο και μετά πας στον Υπεύθυνο καταστήματος για εξηγήσεις.

 

Ποιος ασχολείται θα μου πεις και γιατί να μπαίνουν σε μια τέτοια διαδικασία οι εταιρείες.

Ας έγραφαν με καρτελάκι ότι κάποια προιόντα δεν συμμετέχουν στη προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά, που να ξέρει κάποιος τι προσφορά θα πάιξει τη Δευτέρα.

Και το Καρφούρ πάντως κάνει κομπίνες στις προσφορές.

Π.χ. την εβδομάδα αυτή τρέχει προσφορά -30% στα χαρτιά υγείας κλ.π.

Λοιπόν στο κατάστημα του Γέρακα (Πλάνετ Καρφούρ)δεν υπήρχε αυτό το κόκκινο γκοφρέ

χαρτί υγείας μάρκα καρφούρ 1137-charti-ygeias-diplasio-mikos-carref

ούτε αυτό εδώ:000106438.jpg

 

 

Αντιθέτως υπάρχει αυτό εδώ το λείο το οποίο είναι πολύ χειρότερο

και μάλιστα είχε άπειρα από αυτό εδώ. 000997325.jpg

Επίσης είχε και αυτά εδώ σε μεγάλες ποσότητες που είναι άθλιο χαρτί υγείας,

σαν ανακυκλωμένο χαρτί. Μιλάμε για άθλιο !!

CARREFOUR_%CE%A1%CE%9F%CE%9B%CE%9B%CE%91CARREFOUR_%CE%A1%CE%9F%CE%9B%CE%9B%CE%91

 

 

Σε ερώτηση που έκανα γιατί υπάρχει μόνο αυτή η επιλογή,μου είπαν τα κλασσικά είναι σε έλλειψη. Γέλαγα εννοείται!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν Δράκοι των παραμυθιών παλικάρια.  Υπάρχουν 20 υπάλληλοι που εργάζονται σε κάθε κατάστημα και αυτοί λόγω θέσης έχουν μια προτεραιότητα στις προσφορές. Όταν η προσφορά είναι καλή παίρνουν 2-3 για τον εαυτό τους κιαν τους ζητήσει και 2-3 οδοντόκρεμες ο γείτονας ή ο φίλος τους πόσες οδοντόκρεμες χρειάζονται;

 

20Χ3 Χ2=120

 

Αυτή την ποσότητα δεν την έχει κανένα κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ο υπάλληλος που θα ρωτήσεις τι παίζει με αυτή την προσφορά και είναι άδειο το ράφι να τα έχει καβατζώσει ο ίδιος  :-D  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο Τετάρτη έχει -40% όλα τα παγωτά ο Καρφουρίδης (όπως θα τον έλεγε ένας βορειοελλαδίτης)

ή Καρφουρόπουλος (όπως θα τον έλεγε ένας πελλοπονήσιος).

Έχουμε και λέμε λεπόν:

1) Στο Μάμα-Μία παίζουν 3 κουπόνια για Aloma 900ml (-1,00 €) - Nirvana 470ml (-1,00 €) και Boss Mini Collection (-1,00 €).

2) Στο ΛάιβΣμάρτ παίζει ένα κούπον για παγωτό Έβγα Stevie 850 ml (-1,50 €)

Στις προσφορές των παγωτών δυστυχώς το pockee με απογοήτευσε και δεν έχει κανένα κουπόνι για παγωτά.

Έριξα ένα βλέφαρο μπιφόρ ένα λεπτό και στις επιθυμίες, τίποτα κι εκεί για παγωτά.

Μόλις πιάσει τέλος Αυγούστου όμως ως δια μαγείας θα γεμίσει ο τόπος με κουπόνια παγωτών.

Αυτά προς το παρόν,θα αρκεστούμε δυστυχώς στο ταπεινό -40% αύριο για τα παγωτά

το οποίο αυξάνεται αν αγοράσεις την εφημερίδα Θέμα από το περίπτερο που είναι στην είσοδο του καρφούρ στο άβενιου στο μαρούσι(δεν το πίστευα κι εγώ αλλά βρήκα το Θέμα της Κυριακής την περασμένη εβδομάδα ημέρα Τετάρτη μεσοβδόμαδα και το πήρα πριν μπω στο κατάστημα), οπότε αν πάρεις παγωτά αξίας 20€ σου βγαίνουν 17,00 € καθαρά με το κουπόνι.

 

Θα βγάλω φωτογραφίες αύριο από τα ψυγεία του καρφούρ που βρίσκεται στο εμπορικό κέντρο άβενιου στο μαρούσι

σε περίπτωση τεχνητής έλλειψης.

Θα πάω αύριο Τετάρτη νωρίς το πρωί και αν δεν υπάρχει ποικιλία στα παγωτά και έχει μόνο Αλόμα π.χ. 100 κομμάτια

και καϊμάκι π.χ. 1 κομμάτι , θα διαμαρτυρηθώ στους υπεύθυνους, να δω τι παραμύθι θα εφεύρουν για να μου πουν αυτή τη φορά. Στο 90% πάντως λένε υπάρχει έλλειψη.

Στο μπαζάρ πριν 3 βδομάδες που είχε προσφορά -50% την γκρίν κόλα, πήγα την 1η μέρα της προσφοράς και πήρα 8 μπουκάλια.Μετά πήγαινα επί 10 μέρες σερί κάθε πρωί και ρώταγα πότε θα φέρετε ξανά γκρίν κόλα και ο υπάλληλος αναγκάστηκε να μου ομολογήσει ότι όντως γίνεται σκόπιμα από την εταιρεία και δεν τους έστελνε γκριν κόλα εκείνες τις ημέρες που ήταν σε προσφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, που να ξέρει κάποιος τι προσφορά θα πάιξει τη Δευτέρα.

Και το Καρφούρ πάντως κάνει κομπίνες στις προσφορές.

Π.χ. την εβδομάδα αυτή τρέχει προσφορά -30% στα χαρτιά υγείας κλ.π.

Λοιπόν στο κατάστημα του Γέρακα (Πλάνετ Καρφούρ)δεν υπήρχε αυτό το κόκκινο γκοφρέ

χαρτί υγείας μάρκα καρφούρ 1137-charti-ygeias-diplasio-mikos-carref

ούτε αυτό εδώ:000106438.jpg

 

 

Αντιθέτως υπάρχει αυτό εδώ το λείο το οποίο είναι πολύ χειρότερο

και μάλιστα είχε άπειρα από αυτό εδώ. 000997325.jpg

Επίσης είχε και αυτά εδώ σε μεγάλες ποσότητες που είναι άθλιο χαρτί υγείας,

σαν ανακυκλωμένο χαρτί. Μιλάμε για άθλιο !!

CARREFOUR_%CE%A1%CE%9F%CE%9B%CE%9B%CE%91CARREFOUR_%CE%A1%CE%9F%CE%9B%CE%9B%CE%91

 

 

Σε ερώτηση που έκανα γιατί υπάρχει μόνο αυτή η επιλογή,μου είπαν τα κλασσικά είναι σε έλλειψη. Γέλαγα εννοείται!!

Περιεργο αυτο που λες γιατι υπαρχουν παντα ολα τα μαρκας carfour απογευματινες ωρες που πηγαινω εγω ,οταν εχει προσφορα εννοω, σε μαρινοπουλο .

Σημερα που ετυχε να παω σε καρφουρ μεγαλο της νικαιας επισης απογευμα  κι εκει υπηρχαν ολα.

Αλλες μαρκες δεν πολυεχει ο καρφουρης π.χ σοφτεξ

το πρωτο ροζ που το λες καλο και το τριτο το σιελ ειναι εντελως το ιδιο, αν δεις τα στοιχεια ,ιδια εταιρια το φτιαχνει, ιδιο μηκος, ιδιο βαρος, αριθμος φυλλων ,ολα, διφυλλα, αρωματισμενα.Φαινεται και απο την τιμη που ειναι 50% πανω στο 12 αρι σε σχεση με το οκταρι,

Τι γκοφρε ,τι λειο ,ενα πατημα κανουν και γινεται το λειο γκοφρε ,ειναι εντελως ιδια. Παλια επαιρνα το ροζ, τωρα παιρνω το σιελ για πιο μικρο ογκο και ευκολη μεταφορα ,κατα τα αλλα καμμια διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

kamousis πολύ κατανάλωση ρε φίλε! :D

 

ότι προϊόν έχω αναφέρει ότι αγόρασα, έχει στοκαριστεί για βάθος ενός χρόνου περίπου.

Ειδικά τα χαρτιά υγείας  που δεν έχουν ημερομηνία λήξης,στοκάρονται μπορεί και για 2 χρόνια.

Επομένως νομίζω ότι δεν έχεις δίκιο. Στόχος του καταναλωτή είναι το κέρδος κι ας είναι και μακροχρόνιο.

Δεν αγοράζεις 4 οικογενειακά παγωτά σε τιμή -40% π.χ. για να τα φας σε μια μέρα μέσα, αλλά για να τα

έχεις καταναλώσει έως τέλος Αυγούστου. Δεν αγοράζεις 8 γκριν-κόλα για να τις πιείς μόνος σου σε 1 εβδομάδα,

Τα έχεις καταλάβει λάθος φίλε τα πράγματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Δεν αγοράζεις 4 οικογενειακά παγωτά σε τιμή -40% π.χ. για να τα φας σε μια μέρα μέσα, αλλά για να τα

έχεις καταναλώσει έως τέλος Αυγούστου....

4 οικογενειακά μέχρι τέλος Αυγούστου?? Ένα μπολάκι την βδομάδα τρώτε??  :-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Dimigar 

 

Εμένα προσωπικά μου πέρασαν κανονικά και τα 2 κουπόνια για τα αποσμητικά noxzema από my market.

 

Αντίθετα δε μου πέρασαν ένα γάλα που όντως δεν υπήρχε στην απόδειξή μου (δε ξέρω πως έγινε αυτό αφού το γάλα το είχα όντως στα χέρια μου, ενδεχομένως το πήρα τζάμπα από κάποιο λάθος στο ταμείο) κάτι που δείχνει ότι πράγματι κάνουν έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrixxx  σε ποιο Carrefour βρήκες τα carte d'or με τα stickers;

 

24_25_06pagota.jpg

 

στα καρφουρ στο TheMall(Μαρούσι) είχε μόνο στρατσιατέλα καρτντορ με στίκερ -1.5€.

Είχε και τα "σκάνδαλα" με -2€ (-40%, τελική 3.44€) 500γρ

Το Vanillia secrets μου φάνηκε αλλοιωμένο γιατί είχε (πολλούς) κρυστάλλους.

Το σοκολάτα ήταν μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 οικογενειακά μέχρι τέλος Αυγούστου?? Ένα μπολάκι την βδομάδα τρώτε??  :-)

ο συμφορουμίτης με το ψευδώνυμο άδικος μου έγραψε σε spoiler "kamousis πολύ κατανάλωση ρε φίλε!"

και του απάντησα αυτό που του απάντησα. Του εξήγησα ότι τα στοκάρω τα προιόντα που αγοράζω,

δεν τα καταναλώνω μέσα σε μικρό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...