Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ προσφορά πέφτει.,.... 

βρωμάει η δουλειά

 

Πώς βρωμάει δλδ; Προσπαθούν όλοι να δημιουργήσουν κίνηση προς τα μαγαζιά τους με αυτές τις προσφορές...ψώνισε από μας δλδ ό,τι είναι, κι αν μπεις μέσα, όλο και κάτι άλλο θα πάρεις.

Και δυστυχώς οι τράπεζες δεν ευνοούν τις μικρότερες επιχειρήσεις, πχ δεν δίνονται προνόμια "πόντων" από χρεωστικές ή πιστωτικές κάρτες για αγορές από αλυσίδες όπως "Γαλαξίες" ή "ΕΛΟΜΑΣ", αλλά για καταστήματα Carrefour

 

 

Κρατήστε τα ευρά σας παιδιά

(όσα έχουν μείνει)...

 

Το θέμα είναι να γλιτώσει κανείς ευρώ σ' αυτά που χρειάζεται να ξοδέψει, να τα "κρατήσει" για τί άλλο; Όταν βγαίνει προσφορά στο κρέας ή στα φρέσκα λαχανικά πχ, νομίζεις ότι τρέχουν κάποιοι να αγοράσουν για να τους χαλάσουν στο ψυγείο, από καταναλωτισμό;

 

Προσωπικά αν δεν έκανα τις αγορές μου τους τελευταίους 2 μήνες βάσει των προσφορών, θα είχα μείνει ξεκρέμαστος ακόμη και στα έξοδα φαγητού.

 

Το σχόλιό σου δεν ταιριάζει στις προσφορές των σουπερ μάρκετ, αλλά στις περισσότερες που βγαίνουν στην κατηγορία των προσφορών.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Χωρίς πολλά λόγια,κατευθείαν στην ουσία σήμερα.

Πριν 5 λεπτά, Βερόπουλος Χολαργού, Μεσογείων στό ύψος της Εθν.Άμυνας.

Σήμερα ξεκίνησε προσφορά -30% όλα τα AXE 150ml & DOVE 150ml  men&care αποσμητικά.

Στο Λάιβ Σμάρτ υπάρχουν κουπόνια -1,00 € έκπτωση σε όλα τα AXE & DOVE Men&Care αποσμητικά 150ml.

Εγώ συνδύασα και την  έκπτωση -30% του βερόπουλου και το κουπόνι το -1,00 € του LiveSmart.

Έχουμε λοιπόν:

1) Δεμένη Συσκευασία (1+1)

   Αποσμητικό Σπρέι AXE Dark Temptation 150ml +

   Δώρο Αφρόλουτρο AXE Dark Temptation 250ml

  = τελική τιμή 1,98 και τα δύο προιόντα  μαζί (Αρχική τιμή ήταν 4,20 μόνο το σπρέι)

 

0011863_300.jpeg

 

 

2) Δεμένη Συσκευασία (1+1)

   Αποσμητικό Σπρέι Dove Men+Care 150ml +

   Δώρο άλλο ένα ίδιο Αποσμητικό Σπρέι Dove Men+Care  150ml

  = τελική τιμή 1,72 και τα δύο σπρέι Dove μαζί (αρχική τιμή ήταν 3,88 μόνο το ένα σπρέι κι εγώ με 1,72 πήρα δύο)

 

dove-clean-comfort-for-men-150ml.jpg

 

 
 
Καλή συνέχεια στους συμφορουμίτες
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύς ο κόσμος που επιβιώνει λόγω των προσφορών. Απλά επιβιώνει !!

 

Προσωπικά αν δεν έκανα τις αγορές μου τους τελευταίους 2 μήνες βάσει των προσφορών, θα είχα μείνει ξεκρέμαστος ακόμη και στα έξοδα φαγητού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύς ο κόσμος που επιβιώνει λόγω των προσφορών. Απλά επιβιώνει !!

Σκέψου όμως ότι με βάση τις προσφορές παρασύρεσαι και δεν περνεις μονο αυτά που χρειάζεσαι αλλα πολλά περισσότερα. Θέλει μέτρο όπως καθετί στην ζωή μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέψου όμως ότι με βάση τις προσφορές παρασύρεσαι και δεν περνεις μονο αυτά που χρειάζεσαι αλλα πολλά περισσότερα. Θέλει μέτρο όπως καθετί στην ζωή μας

 

για τρόφιμα μιλάμε, ξεκολλήστε και δείτε λίγο τη συνολική εικόνα, αντί να μιλάτε στον αέρα...

 

Κάνεις προγραμματισμό και αγοράζεις όταν έχεις τη καλύτερη προσφορά για να έχεις τη μέγιστη εξοικονόμηση.

 

Αν κάνεις ένα μηνιαίο απολογισμό στα έξοδα τροφίμων (όπως αναγκάζονται πολλοί να κάνουν για να βγει ο μήνας), συμφέρει να αγοράσεις περισσότερα όταν έχεις έκπτωση, παρά να αγοράζεις λίγο-λίγο, πότε όταν υπάρχει έκτπωση, πότε όταν δεν υπάρχει.

Κι αν στο +1-2€ παίρνεις διπλή ποσότητα, σπατάλη είναι ή εξοικονομηση;

 

Σε μένα στο 5ευρω κρίνεται η τελευταία βδομάδα του μήνα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μεγάλη διαφορά η προσφορά σε ένα άχρηστο gadget από την Κίνα και το να αγοράσεις Skip από 15 ευρώ στα 5. Όπως και να το κάνουμε ορισμένα πράγματα ανήκουν στις ανελαστικές δαπάνες ενός σπιτιού. Προσωπικα έχω ένα μεγάλο ντουλάπι με πράγματα σγορασμενα σε προσφορές...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύς ο κόσμος που επιβιώνει λόγω των προσφορών. Απλά επιβιώνει !!

Με αποσμητικά επιβιώνει ο κόσμος; Χαχα, πλακίτσα κάνω, χωρίς παρεξήγηση :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αποσμητικά επιβιώνει ο κόσμος; Χαχα, πλακίτσα κάνω, χωρίς παρεξήγηση :)

 

Όχι, αλλά με αποσμητικά επιβιώνουν όλοι οι άλλοι (ειδικά τώρα το καλοκαίρι)  :-)

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα Καρφούρ έχει μέχρι αύριο όλους τους ανεμιστήρες -35 %. Αν ψάχνεται τώρα πριν σφίξουν οι ζέστες πιστεύω θα βρείτε καλές περιπτώσεις και καλή ποικιλία στα μεγάλα Καρφουρ κυρίως (εγώ είχα πάει εχθές σε αυτό που είναι Αλεξάνδρα και Κηφισίας και είχε διάφορα μοντέλα).

 

Επίσης έχει σε φιξντ τιμή στα 12,90 αυτόν εδώ που στα skroutz ξεκινάει από 25....  https://www.skroutz.gr/s/5254086/Singer-BX-30T.html

 

Επίσης έχει και τα είδη κάμπινγκ  -30% βρήκα φορητό ψυγείο φελιζόλ 35 λιτρο (που έψαχνα αυτό το καιρό αλλά το έβρισκα πολύ ακριβά πχ 14,99 στον ΑΒ) στα 6,29...αρκετά καλά.... 

Επεξ/σία από MikeJ
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ και έχω κάνει ακριβώς το ίδιο με σένα.

Ειδικά σε απορρυπαντικά και χαρτιά υγείας.

Αν θυμούνται κάποιοι φίλοι του φόρουμ τον Οκτώβριο

είχε παίξει προσφορά κάψουλες υγρό απορρυπαντικό σκίπ

όπου ο ΑΒ σου έδινε και 0,01 € αντί να πληρώσεις.

 

( Αντιγράφω το τότε πόστ που είχα κάνει:

"6,49 η αρχική τιμή κι έχουμε από και πέρα:

-1,50 € εκπτωτικό αυτοκόλλητο της εταιρείας πάνω στο κουτί

100 πόντοι δώρο το ΑΒ (αυτό μεταφράζεται σε 3 ευρώ αξία)

-2,00 € κουπόνι από το λάιβ-σμάρτ

Τελική Τιμή; Μου έδωσαν και 0,01€ αντί να πληρώσω !!!"

 

΄Όχι από 15,00 € να το πάρεις 5,00€.

Εκείνη η προσφορά σου έδινε και λεφτά κιόλας. Είχε γίνει χαμός θυμάμαι τότε.

Το λάιβ-σμαρτ είχε καταρρεύσει. Αφού δεν χαλάει το απορρυπαντικό γιατί να μην το πάρεις τσάμπα για 2 χρόνια;

Έχει μεγάλη διαφορά η προσφορά σε ένα άχρηστο gadget από την Κίνα και το να αγοράσεις Skip από 15 ευρώ στα 5. Όπως και να το κάνουμε ορισμένα πράγματα ανήκουν στις ανελαστικές δαπάνες ενός σπιτιού. Προσωπικα έχω ένα μεγάλο ντουλάπι με πράγματα σγορασμενα σε προσφορές...


Με αποσμητικά επιβιώνει ο κόσμος; Χαχα, πλακίτσα κάνω, χωρίς παρεξήγηση :)

Εντάξει, σαφώς και δεν επιβιώνει με αποσμητικά. Εννοούσα αυτούς που επιβιώνουν μόνο με τα είδη 1ης ανάγκης.

Είναι πολλοί που είναι στο όριο ακριβώς. Αυτό εννοούσα.

Επεξ/σία από kamousis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς βρωμάει δλδ; Προσπαθούν όλοι να δημιουργήσουν κίνηση προς τα μαγαζιά τους με αυτές τις προσφορές...ψώνισε από μας δλδ ό,τι είναι, κι αν μπεις μέσα, όλο και κάτι άλλο θα πάρεις.

Και δυστυχώς οι τράπεζες δεν ευνοούν τις μικρότερες επιχειρήσεις, πχ δεν δίνονται προνόμια "πόντων" από χρεωστικές ή πιστωτικές κάρτες για αγορές από αλυσίδες όπως "Γαλαξίες" ή "ΕΛΟΜΑΣ", αλλά για καταστήματα Carrefour

Δεν ήθελα να πω αυτό

Ήθελα να πω ότι πιέζονται παρά πολύ οι εταιρίες να ξεφορτώσουν, να πάρουν τζίρο

Για ποιότητα δε ξερω. Πχ σήμερα το μοσχάρι δε μου αρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν υπαρχει θεμα... "τζιρου" όπως το υπονοησες. Λαθος εντυπωση σου δημιουργησαν οι προσφορες που ειδες νομιζω. Εγω προσωπικα τις βλεπω τις προσφορες που σε εκαναν να πεις αυτό που ειπες, χειρότερες από ο,τι πριν 1 μηνα, πριν 5 μηνες, πριν 1 χρονο.

 

Πχ, καρφουρ, στα κρεατικα ειχε προχθες 20% ενώ συνεχως οποτε τα εβαζε προσφορα ειχε 30%. Επισης ειχε αλλαντικα μονο νικας και μαλιστα μονο παριζες 30% (ποιος θα παρει παριζες; ) , ενώ παλιοτερα ειχε όταν τα εβαζε, όλα τα αλλαντικα κοπης 30%. Τσιπούρες 6.5 ενώ παντα τις θυμαμαι φτηνοτερα σε προσφορες. (4.99 και 5.50). Επισης ο Βασιλόπουλος Π-Σ εχει μονο αναψυκτικα 20% και σαμπουαν δωροεπιταγη ενώ Π-Σ ειχε συνηθως δυνατότερες προσφορες.

 

Προχωράμε...

 

Εψαξα να βρω τις προσφορες του Βεροπουλου με αφορμή το ποστ για τα axe του kamousis, και ειδα ότι δεν υπαρχει βιντεακι αυτή τη βδομαδα, επομένως δεν υπαρχει φανταζομαι ουτε η γνωστη προσφορα που ετρεχε για πολύ καιρο περι 15ευρω εκπτωση σε αγορες 100€ αλλα ουτε προσφορες Π-Σ. Επισης το φυλλαδιο του που τρεχει από σημερα, δεν εχει τιποτα αξιο λογου τουλάχιστον με τις δικες μου προσδοκίες για να μην ψάχνεστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχει και τα είδη κάμπινγκ  -30% βρήκα φορητό ψυγείο φελιζόλ 35 λιτρο (που έψαχνα αυτό το καιρό αλλά το έβρισκα πολύ ακριβά πχ 14,99 στον ΑΒ) στα 6,29...αρκετά καλά....

να προσθέσω εδώ, μπανίζω από πέρσυ σκηνή παραλίας

(ξέρετε, αυτή που είναι σαν μισή, κομμένη σκηνή),

πέρασα το πρωί από το μεγάλο carrefour του Ηρακλείου και είδα ότι είχε ένα καλό μοντέλο, από άποψη διαστάσεων, με 9 και κάτι ευρώ, αλλά δεν κράταγα λεφτά.

Νομίζω ότι ήταν το Hawaii ΙΙ, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος, παίζει να ήταν και το Ι.

Τιμές στο Skroutz

από 15€ το Ι

από 18€ το ΙΙ

 

Θα πάω αργότερα να αγοράσω λοιπόν μία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...