Προς το περιεχόμενο

2 Hot Ερωτήσεις!


theef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεία σας...

Έχω 2 πολύ ενδιαφέρουσες ερωτήσεις όπως λέει και ο τίτλος αλλά και πολύ σύντομες και δεν μπορούσα να κάνω δύο διαφορετικά τόπικ... Λοπόν :

 

1) Πως μπορώ να προσπεράσω την χρονοκαθυστέρηση στις υπηρεσίες διαμοιρασμού αρχείων αφού ο jdownloader δεν μου δουλεύει... Μου βγάζει σφάλμα... Και δεν λέει και τι σφάλμα απλά γράφει προέκυψε ένα αγνωστο σφάλμα....

 

2) Πως μπορώ να δω τον κωδικό του fb κάποιου που έκανε login από το pc μου αλλά ο κωδικός του δεν απόθηκεύτικε από τον firefox, μόνο το e-mail....

 

Περιμένω απαντήσεις σας.... Ευχαριστώ για την ανάγνωση του τόπικ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο 1ο θα αναφερθώ.Εννοείς την καθυστέρηση λόγω του ότι είσαι free user;Αν ναι,κλείσε το router και ξανάνοιξέ το για να αλλάξει ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο θα αναφερθώ.Εννοείς την καθυστέρηση λόγω του ότι είσαι free user;Αν ναι,κλείσε το router και ξανάνοιξέ το για να αλλάξει ip.

και παλι αυτο θελει τουλαχιστον 40''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και παλι αυτο θελει τουλαχιστον 40''

Τώρα με δουλεύεις;Το jdownloader τι διαφορετικό κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δωρεαν τροπος δεν υπαρχει, κυριως επειδη το χρονομετρο για την καθυστεριση ειναι (και) server-side

 

2) Αδυνατον

Σχετικά με το 1, δεν αναφέρει να είναι δωρεάν οπότε μπορεί και να θέλει να πληρώσει. Πολύ απλά πληρώνεις συνδρομή και τσουφ, φεύγει η χρονοκαθυστέριση.

 

Σχετικά με το 2, και μόνος σου το είπες ότι δεν αποθηκεύτικε οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι, φυσικά μπορείς να βρεις ένα keylogger και να καταγράφει τα πάντα, φυσικά αυτό είναι παράνομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1ο θα αναφερθώ.Εννοείς την καθυστέρηση λόγω του ότι είσαι free user;Αν ναι,κλείσε το router και ξανάνοιξέ το για να αλλάξει ip.

 

Κλέβω από τον γείτονα.. χαχαχα! Αλλιώς ηξέρα ότι αλλάζει έτσι...

 

Ένα πρόγραμμα που να μου αλλάζει την ip δεν υπάρχει?

Και στον firefox αποθηκεύτικε το e-mail και θέλω να δω τον κωδικό... Δεν υπάρχει στους αποθηκευμένους κωδικούς του firefox... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θες να ξεγελασεις τους servers που χρεωνουνε για να κατεβαζεις πειρατικο υλικο και να ψαχουλευεις στους λογαριασμους φιλων σου που συνδεθηκανε απο το pc σου; και ολα αυτα απο την κλεμμενη συνδεση του γειτονα;

 

δεν εισαι στο σωστο forum. σορρυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να ξεγελασεις τους servers που χρεωνουνε για να κατεβαζεις πειρατικο υλικο και να ψαχουλευεις στους λογαριασμους φιλων σου που συνδεθηκανε απο το pc σου; και ολα αυτα απο την κλεμμενη συνδεση του γειτονα;

 

δεν εισαι στο σωστο forum. σορρυ

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να του αρέσει να περιμένει ώρες για να κατεβάσει ένα μουσικό αρχείο ας πουμε των 8 ή 10 mb...

Δευτερον δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που ενώ έχει wifi από τον γείτονα με 24άρα ταχύτητα και να πληρώνει δική του σύνδεση...στο κάτω κάτω δεν επιβάρυνα τον γείτονα μου οικονομικά απλά αφού εκείνος έπεσε θύμα του μάρκετνγ και της πασύχαρης πωλήτριας που του εξηγούσε γλυκά τις προσφορές, και τελικα τον επεισε να βάλει 24άρα σύνδεση για facebook ΜΟΝΟ γιατί να πάνε χαμένα τα χρήματά του... Τρίτον δεν είναι φίλοι μου αυτοί που συνδέθηκαν στο pc μου και η ανάκτηση στο password που θέλω να κάνω είναι ότι έχει ξεχαστεί ο κωδικός και δεν μπορεί να συνδεθει αφου ο λογαριασμός είναι ολοκαίνουργιος απλά ο ιδιοκτήτης του ξέχασε να τον σημειώσει κάπου... Δεν μιλάω για εμένα... Σε κάλυψα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 Hot Ερωτήσεις!

 

 

που θα 'σαι πάνε μέσα ...

και να ξέρες να μπαίνεις στο λογαριασμό σου στο fb απο συνδεση που χρησιμοποιείς παρανομα είναι επιοικώς ηλήθιο ...

αποκλειεται να βρεις καποιον σοβαρο να σου απαντήσει τέτοιες ερωτήσεις ...

μαθε και αυτό μου φαίνεται θα 'σου φανεί χρησιμο http://ipduh.com/anonymity-check

 

Στο επόμενο θέμα που θα ανοίξεις ρώτα μας τι παίζει με την τράπεζα απέναντι απο το σπίτι σου και ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να την ληστέψεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να του αρέσει να περιμένει ώρες για να κατεβάσει ένα μουσικό αρχείο ας πουμε των 8 ή 10 mb...

2) Δευτερον δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που ενώ έχει wifi από τον γείτονα με 24άρα ταχύτητα και να πληρώνει δική του σύνδεση...στο κάτω κάτω δεν επιβάρυνα τον γείτονα μου οικονομικά απλά αφού εκείνος έπεσε θύμα του μάρκετνγ και της πασύχαρης πωλήτριας που του εξηγούσε γλυκά τις προσφορές, και τελικα τον επεισε να βάλει 24άρα σύνδεση για facebook ΜΟΝΟ γιατί να πάνε χαμένα τα χρήματά του...

3) Τρίτον δεν είναι φίλοι μου αυτοί που συνδέθηκαν στο pc μου και η ανάκτηση στο password που θέλω να κάνω είναι ότι έχει ξεχαστεί ο κωδικός και δεν μπορεί να συνδεθει αφου ο λογαριασμός είναι ολοκαίνουργιος απλά ο ιδιοκτήτης του ξέχασε να τον σημειώσει κάπου... Δεν μιλάω για εμένα... Σε κάλυψα?

 

1) Σιγά που θα περιμένεις ώρες για να κατεβάσεις ένα αρχείο των 8 με 10 MB, και με τους περιορισμούς που σου δείνουν οι file hosters πάλι γρήγορα μπορείς να κατεβάσεις κάτι τόσο μικρό. Επιπλέον υπάρχουν πολλοί file hosters, μπορείς να κατεβάσεις ένα αρχείο από έναν file hoster και ένα άλλο αρχείο από έναν άλλο file hoster χωρίς να περιμένεις.

 

2) Εγώ προσωπικά πιάνω τουλάχιστον 4 ξεκλείδωτα wifi από γείτονες αλλά προτίμησα να βάλω δικιά μου γραμμή και να πληρώνω. Οπότε υπάρχουν τέτοια άτομα.

 

3) Αν ξέχασε τον κωδικό του ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει reset και να του στέιλουν καινούριο στο email που δήλωσε. Αν δεν μπορεί να κάνει ούτε αυτό τότες αφού λες ότι είναι νέος λογαριασμός, να τον παρατήσει και να φτιάξει έναν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το 2, άκου σκηνικό:

Είχα 24άρα wind και η γραμμή μετά βίας έπιανε τα 5.5mbps και πήρα δήλωσα βλάβη και χρειάστηκε να μου κόψουν το ίντερνετ για κανένα 20ήμερο. Τις πρώτες μέρες έβλεπα λίγο tv, λίγο έξω, λίγο από ίντερνετ στο πανεπιστήμιο/καφετέρια ήταν ανεκτή η κατάσταση. Μετά όμως δεν άντεχα!! ...μη στα πολυλογώ βρήκα ένα netfaster με σήμα 5/5 και κωδικό τον default, κατάλαβα ότι θα ήταν του από επάνω (εφ όσον η από κάτω είναι μια γριά 60+ ετών που μένει μόνη της). Πηγαίνω την επόμενη μέρα αγοράζω μια τούρτα και χτυπάω το κουδούνι του από πάνω, ανοίγει ένας 35άρης (πρώτη φορά τον έβλεπα) συστήθηκα και του είπα ότι μένω από κάτω του και μου κόψανε προσωρινά το ίντερνετ και αν γίνεται να το μοιραστούμε για λίγες μέρες. Εεε, αφού είδε και την τούρτα δέχτηκε και μου λέει "κάτσε να σου δώσω τον κωδικό τον έχει κάτω απ το ρουτερ" και του απαντάω "Άσε, τον ξέρω. Απλά την άδεια σου ήρθα να πάρω", έμεινε μαλακας όταν το άκουσε αυτό (!!), μετά μου είπε να κάτσω, γνωριστήκαμε και καλύτερα, φάγαμε και λίγο τούρτα (:P) και όλα καλά όλα ανθηρα!!

 

Συμπέρασμα1: δεν είναι όλοι (ή τουλάχιστον δεν σκέφτονται όλοι) σαν εσένα.

 

Συμπέρασμα2: δεν είναι ανάγκη να κλέβεις* ίντερνετ από δω κι από εκεί, αν το ζητήσεις ευγενικά ίσως σου δώσουν ή έστω πες του να πληρώνεις ένα 30% κι εσυ.

 

*Ναι είναι κλοπή και για να το καταλάβεις σου δίνω δύο παραδείγματα:

1. Είναι σαν να λες βρήκα ένα μεγάλο σπίτι ξεκλείδωτο και πάω και μένω (κρυφά) στο δεύτερο υπνοδωμάτιο, έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιούν.

2. Πήρα (χωρίς να πληρώσω) όλα τα προιοντα απ το super market που λήγουν αύριο, έτσι κι αλλιώς δεν θα τα αγόραζε κανείς και θα τα πετούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το 2, άκου σκηνικό:

Είχα 24άρα wind και η γραμμή μετά βίας έπιανε τα 5.5mbps και πήρα δήλωσα βλάβη και χρειάστηκε να μου κόψουν το ίντερνετ για κανένα 20ήμερο. Τις πρώτες μέρες έβλεπα λίγο tv, λίγο έξω, λίγο από ίντερνετ στο πανεπιστήμιο/καφετέρια ήταν ανεκτή η κατάσταση. Μετά όμως δεν άντεχα!! ...μη στα πολυλογώ βρήκα ένα netfaster με σήμα 5/5 και κωδικό τον default, κατάλαβα ότι θα ήταν του από επάνω (εφ όσον η από κάτω είναι μια γριά 60+ ετών που μένει μόνη της). Πηγαίνω την επόμενη μέρα αγοράζω μια τούρτα και χτυπάω το κουδούνι του από πάνω, ανοίγει ένας 35άρης (πρώτη φορά τον έβλεπα) συστήθηκα και του είπα ότι μένω από κάτω του και μου κόψανε προσωρινά το ίντερνετ και αν γίνεται να το μοιραστούμε για λίγες μέρες. Εεε, αφού είδε και την τούρτα δέχτηκε και μου λέει "κάτσε να σου δώσω τον κωδικό τον έχει κάτω απ το ρουτερ" και του απαντάω "Άσε, τον ξέρω. Απλά την άδεια σου ήρθα να πάρω", έμεινε μαλακας όταν το άκουσε αυτό (!!), μετά μου είπε να κάτσω, γνωριστήκαμε και καλύτερα, φάγαμε και λίγο τούρτα ( :P) και όλα καλά όλα ανθηρα!!

 

Συμπέρασμα1: δεν είναι όλοι (ή τουλάχιστον δεν σκέφτονται όλοι) σαν εσένα.

 

Συμπέρασμα2: δεν είναι ανάγκη να κλέβεις* ίντερνετ από δω κι από εκεί, αν το ζητήσεις ευγενικά ίσως σου δώσουν ή έστω πες του να πληρώνεις ένα 30% κι εσυ.

 

*Ναι είναι κλοπή και για να το καταλάβεις σου δίνω δύο παραδείγματα:

1. Είναι σαν να λες βρήκα ένα μεγάλο σπίτι ξεκλείδωτο και πάω και μένω (κρυφά) στο δεύτερο υπνοδωμάτιο, έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιούν.

2. Πήρα (χωρίς να πληρώσω) όλα τα προιοντα απ το super market που λήγουν αύριο, έτσι κι αλλιώς δεν θα τα αγόραζε κανείς και θα τα πετούσαν.

 

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο, αλλά ο σκοπός είναι να ενημερώσεις τον ιδιοκτήτη του ασύρματου δικτύου για τις προθέσεις σου και εφόσον σε αφήνει τότες να συνδεθείς στο δικτυό του. Ο φίλος αναφέρει ξεκάθαρα ότι το κλέβει και το θεωρεί αστείο κιόλας.

 

Κλέβω από τον γείτονα.. χαχαχα! Αλλιώς ηξέρα ότι αλλάζει έτσι...

 

Ένα πρόγραμμα που να μου αλλάζει την ip δεν υπάρχει?

Και στον firefox αποθηκεύτικε το e-mail και θέλω να δω τον κωδικό... Δεν υπάρχει στους αποθηκευμένους κωδικούς του firefox... Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να το κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το 2, άκου σκηνικό:

Είχα 24άρα wind και η γραμμή μετά βίας έπιανε τα 5.5mbps και πήρα δήλωσα βλάβη και χρειάστηκε να μου κόψουν το ίντερνετ για κανένα 20ήμερο. Τις πρώτες μέρες έβλεπα λίγο tv, λίγο έξω, λίγο από ίντερνετ στο πανεπιστήμιο/καφετέρια ήταν ανεκτή η κατάσταση. Μετά όμως δεν άντεχα!! ...μη στα πολυλογώ βρήκα ένα netfaster με σήμα 5/5 και κωδικό τον default, κατάλαβα ότι θα ήταν του από επάνω (εφ όσον η από κάτω είναι μια γριά 60+ ετών που μένει μόνη της). Πηγαίνω την επόμενη μέρα αγοράζω μια τούρτα και χτυπάω το κουδούνι του από πάνω, ανοίγει ένας 35άρης (πρώτη φορά τον έβλεπα) συστήθηκα και του είπα ότι μένω από κάτω του και μου κόψανε προσωρινά το ίντερνετ και αν γίνεται να το μοιραστούμε για λίγες μέρες. Εεε, αφού είδε και την τούρτα δέχτηκε και μου λέει "κάτσε να σου δώσω τον κωδικό τον έχει κάτω απ το ρουτερ" και του απαντάω "Άσε, τον ξέρω. Απλά την άδεια σου ήρθα να πάρω", έμεινε μαλακας όταν το άκουσε αυτό (!!), μετά μου είπε να κάτσω, γνωριστήκαμε και καλύτερα, φάγαμε και λίγο τούρτα ( :P) και όλα καλά όλα ανθηρα!!

 

Συμπέρασμα1: δεν είναι όλοι (ή τουλάχιστον δεν σκέφτονται όλοι) σαν εσένα.

 

Συμπέρασμα2: δεν είναι ανάγκη να κλέβεις* ίντερνετ από δω κι από εκεί, αν το ζητήσεις ευγενικά ίσως σου δώσουν ή έστω πες του να πληρώνεις ένα 30% κι εσυ.

 

*Ναι είναι κλοπή και για να το καταλάβεις σου δίνω δύο παραδείγματα:

1. Είναι σαν να λες βρήκα ένα μεγάλο σπίτι ξεκλείδωτο και πάω και μένω (κρυφά) στο δεύτερο υπνοδωμάτιο, έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιούν.

2. Πήρα (χωρίς να πληρώσω) όλα τα προιοντα απ το super market που λήγουν αύριο, έτσι κι αλλιώς δεν θα τα αγόραζε κανείς και θα τα πετούσαν.

Συμφωνώ μαζί σου και στο παρελθόν με παρόμοιο τρόπο είχα ενεργήσει.Η γειτόνισσα δεν μου είπε το παραμικρό.λεφτά δεν δεχόταν και τα βρήκαμε με κάτι δώρα που πήρα στα παιδιά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...