Προς το περιεχόμενο

αναβαθμιση τωρα ή να παρω κατι καινουργιο σε κανα χρονο?


Vouloubasis150

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα, η απορια μου ειναι αυτη που λεει και ο τιτλος.... το μηχανημα που εχω τωρα εχει

 

cpu: intel core 2 duo 2.26ghz

gpu: nvidia geforce 9800 gt στα 512 mb

μητρικη δεν ξερω μοντελο αλλα ειναι παλια ειναι του 2003-2004 μοντελο οποτε θελει αλλαγη λογικα...

ram : 3gb 1066mhz ddr2

τροφοδοτικο 450 watt ενα παλιο μαρκα δεν θυμαμε

οθονη μια αρκετα παλια απο τις ''χοντρες''....αλλα για τα χρονια της τουμπανο, τωρα λογικα χαλια....

σκληρος: σατα 320 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνεις με το pc και ποιά είναι η οθόνη σου? Αν μιλάμε για gaming ή κάτι βαρύ, όλο αλλαγή θέλει (εκτός του δίσκου) οπότε πας για του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνεις με το pc και ποιά είναι η οθόνη σου? Αν μιλάμε για gaming ή κάτι βαρύ, όλο αλλαγή θέλει (εκτός του δίσκου) οπότε πας για του χρόνου.

το pc το χρησιμοποιω κυριως για gaming , ταινιες και ιντερνετ... η οθονη τωρα φιλε θα σε γελασω ειναι μια σονυ απο το πρωτο pc που ειχα το 2002 ειναι απο τις παλιες αλλα καλουτσικη....ενταξει δεν φτανει για κανενα λογω τις καινουργιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δινω 400-450 ευρω max εχω σκεφτει μια συνθεση για καινουργιο στην ουσια αφου μου λες για συνολικη ... αλλα αυτον την θα τον κανω?

τελος παντων η συνθεση που σκφτηκα ειναι αυτη:

 

ποια ειναι η γνωμη σου για αυτη τη συνθεση στεκει ? κολανε μεταξυ τους? θα παιζω σε full γραφικα τα παντα? ειναι το καλυτερο value for money?

σε περιπτωση που εχεις να προτινεις κατι καλυτερο περιμενω! ευχαριστω!!!

post-246933-0-56762300-1349112358_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις βάλει επεξεργαστή (αυτός που έχεις δεν κάνει) αλλά και να έβαζες πάλι δεν θα έπαιζες σε full γραφικά, . Mε τα χρήματα που δίνεις δεν γίνεται τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την εννοια οτι κραταω το κουτι αν και ειναι απο τα παλια τα ασπρα και δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα κουτι ειναι σιγα....και τροφοδοτικο δεν εβαλα προτινε μου ενα φθινο αλλα καλο

 

Δεν έχεις βάλει επεξεργαστή (αυτός που έχεις δεν κάνει) αλλά και να έβαζες πάλι δεν θα έπαιζες σε full γραφικά, . Mε τα χρήματα που δίνεις δεν γίνεται τίποτα.

τι προτινεις με τα λεφτα αυτα?

 

http://www.msystems.gr/index.php?category=1457&product=13439 αυτος ο επεξεργαστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την εννοια οτι κραταω το κουτι αν και ειναι απο τα παλια τα ασπρα και δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα κουτι ειναι σιγα....και τροφοδοτικο δεν εβαλα προτινε μου ενα φθινο αλλα καλο

 

 

τι προτινεις με τα λεφτα αυτα?

απαπαπα μην σε δει ο nino που έχει κόλλιμα με κουτιά και τροφοδοτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα που να αξίζει την αλλαγή. Για αυτά που λες, θέλεις το λιγότερο 650 ευρώ* χωρίς να υπολογίζω σκληρό και ssd.

 

Και όχι με τιμές msystems. Εκεί θέλεις αρκετά παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών είναι που πρέπει να αλλάξεις πρώτα απ όλα. Αν κρατήσεις το κουτί σου (που δεν στο προτείνω), πας στα 610. Σώζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαπαπα μην σε δει ο nino που έχει κόλλιμα με κουτιά και τροφοδοτικά

Με φώναξε κανείς? :P

με την εννοια οτι κραταω το κουτι αν και ειναι απο τα παλια τα ασπρα και δεν ξερω αν ειναι καλο αλλα κουτι ειναι σιγα....

Γκούζου-Γκούχο, τι ακούει η γένρικη καρδούμα μου. Να με ξεκάνετε θέλετε??? :devil:

 

Τι κάνεις με το pc και ποιά είναι η οθόνη σου? Αν μιλάμε για gaming ή κάτι βαρύ, όλο αλλαγή θέλει (εκτός του δίσκου) οπότε πας για του χρόνου.

Και είναι λέει αυτός ο δίσκος (ή παρόμοιος, καταλαβαίνεις το νόημα). Να δω πως ακριβώς θα τον χρησιμοποιήσει :D

 

Γιατί 2003-2004 διαβάζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...