Προς το περιεχόμενο

i7 3930k temps


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα, εχω βαλει τον Ι7 3930K και την Η80. Σε idle εχω θερμοκρασιες 41-46. Ειναι πολυ ή μου φαινεται? Τα ανεμιστηρακια τρεχουν σε 2500 rpm σε push pull, δηλαδη στο full! Δε θα επρεπε να εχω χαμηλοτερη θερμοκρασια? Μολις τον εκανα εγκατασταση βασικα θελει φορματ γιατι εχω επανω drivers απο προηγουμενη μητρικη και δεν βλεπει σωστα τα πραγματα.Την Η80 την εχω στο πανω μερος του cosmos S. Παιζει να μην κανει καλη επαφη η ψυκτρα? ty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω και εγω την Η80 στο συστημα της υπογραφης μου σε διαφορετικη βεβαια θεση, στη πισω μερια του κουτιου η θερμοκρασιες μου ειναι απο 29 - 36 σε full load και το καλοκαιρι ηταν 42-45. Θα σου προτεινα να αλλαξεις θεση απο πανω σε πισω μηπως δεις διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 3930 ειναι αρκετά πιο θερμός επεξεργαστής (6core, 130W TDP )απο τον 2600Κ (4core, 95W TDP).

 

Αρα οι θερμοκρασίες που έχει ο φιλος thanulee ειναι μια χαρά.. για idle τουλαχιστον... καλο θα ήτνα να μας αναφερει τι θερμοκρασίες έχει και σε full load!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη εχω και εγω την Η80 στο συστημα της υπογραφης μου σε διαφορετικη βεβαια θεση, στη πισω μερια του κουτιου η θερμοκρασιες μου ειναι απο 29 - 36 σε full load και το καλοκαιρι ηταν 42-45. Θα σου προτεινα να αλλαξεις θεση απο πανω σε πισω μηπως δεις διαφορα.

 

Ερωτηση, πως χωραει η Η80 πισω? Η δικη μου μητρικη εχει RAM slots και απο τις 2 πλευρες. Τωρα εβαλα και τις μνημες στα 1600 απο 1333 και θα ανεβασω σε λιγο screenshots.

 

Με τις μνημες στα 1333 και στα default clocks οριστε τα παρακατω:

post-209586-0-19646300-1349987973_thumb.jpg

post-209586-0-75557900-1349987978_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εκανα στο προηγουμενο ποστ με τις ραμ στα 1333. Οριστε και στα 1600 στο XMP profile. Πειτε μου τι πιστευετε. ευχαριστω

post-209586-0-06897400-1349989293_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, πως χωραει η Η80 πισω? Η δικη μου μητρικη εχει RAM slots και απο τις 2 πλευρες.

 

H δικη μου δεν εχει μνημες και στις 2 μεριες και η βαση της μητρικης απο τον πισω ανεμιστηρα εχει αρκετη αποσταση. Ειχα και γω διλημα στην αρχη να τον βαλω πανω η πισω αλλα τελικα το κουτι ειναι σουπερ απο θεμα χωρου και τοποθετήθηκε ανετα πισω σε push pull διαταξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...