Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει το πρόβλημα με την κάμερα του iPhone5: Το κρατάτε λάθος


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τι δουλεια εχετε να κραζετε κατι που δεν σας αρεσει. Αυτο δεν καταλαβαινω.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ο προβληματισμός σου αφορά στο κράξιμο γενικότερα, στο κράξιμο προς ένα προϊόν της apple, ή στο κράξιμο ενός προϊόντος που δεν τους αρέσει, ασχέτως του ποια εταιρεία το κατασκευάζει;

 

Δηλαδή, αν έκραζαν κάτι που τους ...άρεσε, θα το καταλάβαινες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύεις ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάμερα; Υπό συνθήκες, εμφανίζεται μια μωβ σκια/αντανάκλαση/whatever; Αυτό αλλιώνει την φωτογραφιζόμενη σκηνή; Είναι κακό αυτό για την φωτογραφία που τράβηξες;

 

Αν η απάντηση είναι ναι, τότε λες και συ ότι έκανε μαλακία η εταιρεία και ως "πελάτης" περιμένεις/πιέζεις να το διορθώσει.

Αν η απάντηση είναι όχι, τότε περιμένω να με πείσεις ότι δεν βλέπω αυτό που βλέπω και τα μάτια μου κάνουν πουλάκια. Κάνουν τα μάτια μου πουλάκια; Το μωβ είναι στη φαντασία μου; Και σε τόσων άλλων;

Όχι εγώ αλλά πασίγνωστα και έγκυρα sites έχουν ήδη γράψει ότι το συγκεκριμένο σπάνιο "πρόβλημα/φαινόμενο" είναι ελάσσονος σημασίας, ότι εμφανίζεται στον ίδιο ή σε μικρότερο βαθμό και στο προηγούμενο iPhone και ότι η κάμερα του 5 συνολικά είναι μια εξαιρετική κάμερα για κινητό. Και συ μου λες ότι αν δεν παραδεχτώ ότι το "πρόβλημα" είναι σοβαρό και καταστρέφει τις φωτογραφίες, είσαι ... υποχρεωμένος να με κράξεις προσωπικά. Go figure... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω και γω την ταπεινή μου γνώμη σαν προγραμματιστής και σε ios και σε windows phone και σε android. Καταρχήν δε βλέπω τον λόγο να πέφτει τόσο κράξιμο στην apple μια εταιρία είναι όπως όλες οι άλλες που για να ανέβει πλασάρει τα προϊόντα της ως τα καλύτερα και καλά κάνει! Γιατί τα παίρνετε τόσο πολύ μαζί της; Δεν βλέπω κανέναν λόγο! εξάλλου μην ξεχνάμε ότι χάρη στο iphone 2007 έχουμε τα smartphone! Μην θυμίσω ότι η samsung στις διαφημίσεις της προσπαθεί να κερδίσει όσους δεν πάνε την apple σαν εταιρία και για μένα αυτό είναι χειρότερο από τι κάνει η apple που λέει τα προϊόντα της τα καλύτερα!! Παιδιά ο ανταγωνισμός καλά κάνει και υπάρχει χωρίς iphone δεν θα υπήρχε sg s3 και αντίστοιχα! οπότε μην παίρνετε το μέρος της μιας και της άλλης τόσο φανατικά! εμείς ως καταναλωτές τον θέλουμε τον ανταγωνισμό! εξάλλου και η mercedes και η bmw πόσες φορές έχουν βγάλει ανακοινώσεις για να ανακαλέσουν αυτοκίνητα τους πίσω; αυτό της κάνει μάπα η δε ξέρω και γω τι άλλο; παιδιά σε προϊόντα μαζικής παραγωγής είναι λογικό να υπάρχουν λάθη! Απλά οι εταιρίες έχουν να χάσουν από αυτά, την αξιοπιστία τους και τα κέρδη τους και όχι ο καταναλωτής! Εγώ το πήρα δε μου έκανε το πέταξα και δεν θα το ξαναπάρω εκείνη χάνει όχι εγώ! Οπότε όταν έρθει η ώρα για να διαλέξω κινητό το βασικό κριτήριο είναι η τσέπη μου και μετά να καλύψω όσες πιο πολλές ανάγκες μπορώ οπότε ο καθένας θα αγοράσει ότι του "κάνει" αν έκανε καλά η όχι εκείνος το γνωρίζει και όχι εμείς οπότε ας αφήσουμε κάτω τα σχόλια μας και τις μικροψυχίες μας και να αφήσουμε την κάθε εταιρία να κάνει την δουλειά της αν την κάνει άσχημα να είστε σίγουροι ότι θα το πληρώσει...

Δεν είμαι κάτοχός ούτε iphone ούτε samsung γιατί δε μου αρέσει η πολιτική τους αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν εκτιμώ τα προϊόντα της μία και της άλλης εταιρίας! Αυτά από μένα ελπίζω να μην κούρασα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να σας πω και γω την ταπεινή μου γνώμη σαν προγραμματιστής και σε ios και σε windows phone και σε android. Καταρχήν δε βλέπω τον λόγο να πέφτει τόσο κράξιμο στην apple μια εταιρία είναι όπως όλες οι άλλες που για να ανέβει πλασάρει τα προϊόντα της ως τα καλύτερα και καλά κάνει! Γιατί τα παίρνετε τόσο πολύ μαζί της; Δεν βλέπω κανέναν λόγο! εξάλλου μην ξεχνάμε ότι χάρη στο iphone 2007 έχουμε τα smartphone! Μην θυμίσω ότι η samsung στις διαφημίσεις της προσπαθεί να κερδίσει όσους δεν πάνε την apple σαν εταιρία και για μένα αυτό είναι χειρότερο από τι κάνει η apple που λέει τα προϊόντα της τα καλύτερα!! Παιδιά ο ανταγωνισμός καλά κάνει και υπάρχει χωρίς iphone δεν θα υπήρχε sg s3 και αντίστοιχα! οπότε μην παίρνετε το μέρος της μιας και της άλλης τόσο φανατικά! εμείς ως καταναλωτές τον θέλουμε τον ανταγωνισμό! εξάλλου και η mercedes και η bmw πόσες φορές έχουν βγάλει ανακοινώσεις για να ανακαλέσουν αυτοκίνητα τους πίσω; αυτό της κάνει μάπα η δε ξέρω και γω τι άλλο; παιδιά σε προϊόντα μαζικής παραγωγής είναι λογικό να υπάρχουν λάθη! Απλά οι εταιρίες έχουν να χάσουν από αυτά, την αξιοπιστία τους και τα κέρδη τους και όχι ο καταναλωτής! Εγώ το πήρα δε μου έκανε το πέταξα και δεν θα το ξαναπάρω εκείνη χάνει όχι εγώ! Οπότε όταν έρθει η ώρα για να διαλέξω κινητό το βασικό κριτήριο είναι η τσέπη μου και μετά να καλύψω όσες πιο πολλές ανάγκες μπορώ οπότε ο καθένας θα αγοράσει ότι του "κάνει" αν έκανε καλά η όχι εκείνος το γνωρίζει και όχι εμείς οπότε ας αφήσουμε κάτω τα σχόλια μας και τις μικροψυχίες μας και να αφήσουμε την κάθε εταιρία να κάνει την δουλειά της αν την κάνει άσχημα να είστε σίγουροι ότι θα το πληρώσει...

Δεν είμαι κάτοχός ούτε iphone ούτε samsung γιατί δε μου αρέσει η πολιτική τους αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν εκτιμώ τα προϊόντα της μία και της άλλης εταιρίας! Αυτά από μένα ελπίζω να μην κούρασα...

 

Πως;...Τα smartphone υπήρχαν πολύυυ πριν το iphone(όπως και τα tablet πριν το iPad).Να σου υπενθυμίσω το Symbian,τα Windows Mobile?

ρίξε μια ματιά στην wiki να δεις απο πότε υπήρχαν smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα δει ποτε καποιος να κραταει στο δρομο ενα Tablet πριν το iPad. Και τωρα μονο iPad βλεπω. Μια, δυο φορες να εχω δει καποιο αλλο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

meraklis κανεις λαθος ηταν smartphone δεν λεω αλλα οχι οπως το ios και το android και τα τωρα smartphone... μην τα ισοπεδωνουμε ολα θελουμε δεν θελουμε το δρομο τον χαραξε η apple οπως και στα tablet... τοτε η υπολογιστες αφης αυτα ηταν αστα να πανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο καθένας γράφει ό,τι να ναι και επειδή μια ψωροφωτογραφία που έχει κυκλοφορήσει στο internet έχει κάνει τους haters να ξεσαλώσουν και να βγάλουν χολή, τσεκάρετε πραγματικά και αξιόπιστα τεστ της κάμερας του iPhone 5 και όχι τις μπούρδες που βγάζει ο κάθε άσχετος.

 

http://www.dpreview....iphone-5-camera

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά η κρίση σε αυτή τη χώρα, έκανε ακόμα και τους Apple fans να κατηγορούν τα προϊόντα της Apple!!

 

Δεν πάμε καθόλου καλά! Και νόμιζα πως ήμουν ο μόνος που μετά από 4 χρόνια πήγα σε Android (S3 συγκεκριμένα) οριστικά και αμετάκλητα, και είπα πως ΔΕΝ ξαναπαίρνω iPhone (άλλο το iPad!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα δει ποτε καποιος να κραταει στο δρομο ενα Tablet πριν το iPad. Και τωρα μονο iPad βλεπω. Μια, δυο φορες να εχω δει καποιο αλλο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Aπο τη στιγμη που το ταπλετ μου,δεν ειχε το μηλαρακι απο πισω,ποιος ο λογος να το κυκλοφορισω στο δρομο και στα καφε?:P

 

Εδω πολλοι παραπονιουνται οτι δε μπορουν να κουβαλισουν τηλεφωνο πανω απο 3.5" και θα περνουν παραμασχαλα και θα βολταρουν στους δρομους και στα καφε με το 9.7" ταπλετ τους?!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως;...Τα smartphone υπήρχαν πολύυυ πριν το iphone(όπως και τα tablet πριν το iPad).Να σου υπενθυμίσω το Symbian,τα Windows Mobile?

ρίξε μια ματιά στην wiki να δεις απο πότε υπήρχαν smartphones.

 

Aπο τη στιγμη που το ταπλετ μου,δεν ειχε το μηλαρακι απο πισω,ποιος ο λογος να το κυκλοφορισω στο δρομο και στα καφε? :P

 

Συμφωνω, πριν το iPad ολοι οι γκατζετακηδες ειχαν παρει εκατομμυρια tablets αλλα τα κραταγανε κρυμμενα σπιτι τους και δεν τα κυκλοφορουσαν επειδη δεν ηταν φιρματα apple.

 

To ιδιο και με τα smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...