Προς το περιεχόμενο

Η Apple αναγνωρίζει το πρόβλημα με την κάμερα του iPhone5: Το κρατάτε λάθος


martinoff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=g8t_oRDpY70

 

The+Horror+_a7416f0ad7c743d2b5c47125d0541b96.jpg

 

 

Να συνεχίσω;;;

Αυτο οντως ειναι software bug το οποιο εγινε μετα την αναβαθμιση σε 7.5 ποιο πριν δεν το εκανε αλλα το φτιαξανε απο οσο ξερω μου το εκανε και μενα στο mozart μετα πηρα Iphone και δεν ξερω τι αλλο εγινε.Αλλα ειναι αλλο software problem και αλλο hardware...Παντως δυσκολα η Apple θα το φτιαξει αυτο με update γιατι αμα κανει στο software καμια μαγκια που αυτοματα το μωβακι να το κανει λευκο τοτε αμα βγαλεις καμια μωβ επιφανεια θα την δειχνει λευκη :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια δεν εχει νοημα οπως βλεπετε και κουτι απο παπουτσια να τους πουλησουν για iPhone αν εχει πανω του το σημα της apple θα το αγορασουν. Οταν εβγαλα μια λιστα με τα προβληματα των iOS 6 και iPhone 5 δεν απανταγαν ή δεν τα δεχονταν και γενικα λεγαν ακυρα πραγματα αλλαζοντας το θεμα. Πλεον ενα ενα τα προβληματα βγαινουν σε ξεχωριστο ποστ ενω υπαρχει επισημη παραδοχη απο την apple για 2 προβληματα μεχρι τωρα.

Αν και ανταγωνιστικα προϊοντα εχουν αντιστοιχα προβληματα ενημερωστε μας. Προσωπικα θελω να ξερω 100% τι κανει και τι δεν κανει το προϊον που αγοραζω ή σκοπευω να αγορασω και δεν με νοιαζει η εταιρια που το παραγει. Αν βγουν ελλατωματα (που θεωρω σημαντικα) σε καποιο κινητο απο την λιστα που εχω προς συγκριση για αγορα απλα το βγαζω εκτος και περιοριζω τις επιλογες μου μεχρι να καταληξω σε καποιο.

Τελος, εξηγηστε μου τι λογικη οτι και το Χ κινητο εχει το ιδιο προβλημα! Δηλαδη αν και αλλες 2-3 εταιριες βγαζαν κινητα πχ με σπασμενη οθονη τοτε δεν θα σας πειραζε αν και το iPhone ειχε σπασμενη οθονη αφου και οι αλλοι εχουν. Φοβερη Λογικη!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Software bug; Yea sure!!!!.... Άστο, απάντησα απλά στο "Βρηκες εταιρια να ψαξεις για ελαττωματα". Ελαττώματα άπειρα, αρκεί να θέλεις να τα βρεις!!!

 

The iPhone 5 is a fine mobile device, with an excellent camera. In qualititative terms it's not the best camera out there, and nor is it the best camera on a smartphone (the Nokia 808 has that honor, for now) but it offers satisfying image quality, some neat functions like auto panorama and HDR mode, and - crucially - it is supremely easy to use. It isn't much better than the iPhone 4S, as far as its photographic performance is concerned, but it isn't any worse (notwithstanding a somewhat more noticeable propensity towards lens flare). When manufacturers employ pixel-binning to achieve higher ISO settings we don't normally celebrate the fact, but in the case of the iPhone 5, it gives you greater flexibility in poor light (i.e., you might actually get a picture now, where you just wouldn't with the iPhone 4S) and the drop in quality is unnoticeable when the images are used for sharing/web display.

 

http://www.dpreview....hone-5-camera/5

 

Ας αφήσουμε το γεγονός ότι δεν μου απάντησες στις ερωτήσεις μου, για μια στιγμή, και:

 

1α)

In qualititative terms it's not the best camera out there

Τουλάχιστον το παραδέχονται οι ίδιοι. Εσείς σαν πελάτες μικρό λόγο έχετε... :P

 

1β)

 

It isn't much better than the iPhone 4S, as far as its photographic performance is concerned

Επόμενο μοντέλο λέμε.... πφφφ....

 

2) Απάντησε μου, σε παρακαλώ στις ερωτήσεις μου :)

 

Edit:

 

3)

and nor is it the best camera on a smartphone (the Nokia 808 has that honor, for now)

 

Για δείτε λίγο τις τιμές μεταξύ των 2 κινητών....

Nokia 808 PureView = 548,38€

Apple iPhone 5 16GB = 990€

 

Από το Skroutz οι τιμές...

 

Αϊ ρεστ μαϊ κεϊς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παιδια δεν εχει νοημα οπως βλεπετε και κουτι απο παπουτσια να τους πουλησουν για iPhone αν εχει πανω του το σημα της apple θα το αγορασουν. Οταν εβγαλα μια λιστα με τα προβληματα των iOS 6 και iPhone 5 δεν απανταγαν ή δεν τα δεχονταν και γενικα λεγαν ακυρα πραγματα αλλαζοντας το θεμα. Πλεον ενα ενα τα προβληματα βγαινουν σε ξεχωριστο ποστ ενω υπαρχει επισημη παραδοχη απο την apple για 2 προβληματα μεχρι τωρα.

Αν και ανταγωνιστικα προϊοντα εχουν αντιστοιχα προβληματα ενημερωστε μας. Προσωπικα θελω να ξερω 100% τι κανει και τι δεν κανει το προϊον που αγοραζω ή σκοπευω να αγορασω και δεν με νοιαζει η εταιρια που το παραγει. Αν βγουν ελλατωματα (που θεωρω σημαντικα) σε καποιο κινητο απο την λιστα που εχω προς συγκριση για αγορα απλα το βγαζω εκτος και περιοριζω τις επιλογες μου μεχρι να καταληξω σε καποιο.

Τελος, εξηγηστε μου τι λογικη οτι και το Χ κινητο εχει το ιδιο προβλημα! Δηλαδη αν και αλλες 2-3 εταιριες βγαζαν κινητα πχ με σπασμενη οθονη τοτε δεν θα σας πειραζε αν και το iPhone ειχε σπασμενη οθονη αφου και οι αλλοι εχουν. Φοβερη Λογικη!!!

 

Άλλο ένα "πρόβλημα" που δεν μας βολεύει σε προσωπικό επίπεδο σε σχέση με τη χρήση της συσκευής και άλλο το πραγματικό πρόβλημα γενικώς!

 

Στα προσωπικά δεν χρειάζεται να απαντήσουμε γιατί δεν έχει νόημα να σου αλλάξουμε τις συνήθειες ούτε να σου υποδείξουμε το "τι είναι σωστό".

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικό πρόβλημα, γενικώς:

 

iPhone 4:

-«Σήμα, ρε παιδιά που είναι το σήμα μου;! Δεν μπορώ να πάρω ούτε ένα τηλέφωνο!!»

-«Ε, και; Έχεις και μαμώ τις εκδόσεις iOS, όμως!!»

 

Εγώ ξέρω πως το κινητό 5ετίας που έχω κάνει πλάκα σε κάτι ιPhone, S3 κτλ "κινητά".

 

Λέει, τουλάχιστον, κάνα καλό ανέκδοτο; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον haters σταματηστε επιτελους...εγω απλα περιμενω να δω ποτε θα διορθωσει η Apple στο site της την περιγραφη για τη καμερα οπως εκανε με τους χαρτες.

 

Γνωριζοντας ποσο σεμνη εταιρια ειναι φανταζομαι οτι αυτη τη τη στιγμη θα ειναι καπως ετσι..."the best camera there is and ever will be with a purple haze to avoid sunlight damage".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia 808 PureView = 548,38€

Apple iPhone 5 16GB = 990€

 

Από το Skroutz οι τιμές...

Τιμή iPhone 5 από ένα παράλληλο σύμπαν. Και σύγκριση με ένα κινητό με.... symbian! Και περιμένεις να μπει κανείς στη διαδικασία να σου απαντήσει σοβαρά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα "πρόβλημα" που δεν μας βολεύει σε προσωπικό επίπεδο σε σχέση με τη χρήση της συσκευής και άλλο το πραγματικό πρόβλημα γενικώς!

 

Στα προσωπικά δεν χρειάζεται να απαντήσουμε γιατί δεν έχει νόημα να σου αλλάξουμε τις συνήθειες ούτε να σου υποδείξουμε το "τι είναι σωστό".

 

B)

 

1) Για απαντα μας πιο απο τα προβληματα της λιστας ειναι προσωπικο;;;

2) Προσωπικο προβλημα δεν εχω με κανεναν. Αν το παιρνετε προσωπικα ειναι δικο σας προβλημα. Οσον αφορα εμενα τουλαχιστον, σχολιαζω αποψεις και οχι ατομα. Ακομα και η λεξη "προβατο" αφορα πραξη και οχι προσωπικοτητα.

 

Παρακαλω απαντηστε μια φορα σε αυτο που σας ρωτανε!!! Και οχι να θετετε συνεχως καινουργια θεματα για να μην απαντατε και να αποπροσανατολιζετε την συζητηση. Αν κανω λιστα με οσα δεν εχουν απαντηθει θα χρειαστουμε ξεχωριστο νημα για να τα καταγραψουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό ακριβώς λέω... ένα κινητό με symbian και όχι κάποιο πιο powerfull λογισμικό απάνω και όμως... ->κάμερα! ;)

Υπέροχα, ένα αμιγώς φωτογραφικό κινητό (με ότι αυτό συνεπάγεται για διαστάσεις, βάρος κλπ) έχει καλύτερη κάμερα από το iPhone 5 (που δεν κοστίζει όσο το κατακίτρινο ποστ σου γράφει, αλλά το ξεπερνάμε αυτό). Κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχα, ένα αμιγώς φωτογραφικό κινητό (με ότι αυτό συνεπάγεται για διαστάσεις, βάρος κλπ) έχει καλύτερη κάμερα από το iPhone 5 (που δεν κοστίζει όσο το κατακίτρινο ποστ σου γράφει, αλλά το ξεπερνάμε αυτό). Κάτι άλλο;

 

Προφανως δεν κανει τοσα αλλα ο φιλος οντως ειδε αυτη την τιμη απο το μοναδικο καταστημα που το εχει. Οταν θα κυκλοφορισει στα μεγαλα καταστηματα θα μαθουμε την πραγματικη τιμη,

 

http://prntscr.com/gov78

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατακίτρινο γιατί; Οι τιμές είναι από το skroutz και όποιος θέλει μπορεί να πάει να τις δει. Αλλά από ότι φαίνεται ή πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τις ερωτήσεις μου ή θέλεις να κάνεις ότι δεν τις καταλαβαίνεις (με ότι συνεπάγεται σε αυτό που ισχύει). Πάμε άλλη μια λοιπόν:

 

 

and nor is it the best camera on a smartphone (the Nokia 808 has that honor, for now)

 

Νέο μοντέλο με γαμάτα τα πάντα όλα, όπως μας το διαφήμιζε. Το παραπάνω καταλαβαίνεις τι λέει; Και γενικώς όλη η παράγραφος που αντέγραψες; Επίτρεψέ μου:

 

«Ξέρετε παιδάκια, μπορεί να μην αλλάξαμε και πολλά στην κάμερα του iPhone 5, μάλιστα την κάναμε και λίγο λίγο χειρότερη, αλλά τώρα είναι πιο «user friendly», πιο εύκολη στον χειρισμό, έχει auto-panorama και HDR mode!! Κατς καλά, έτσι! Είναι super wow camera. Τρεχάτε τώρα να το αγοράσετε σαν καλά... παιδάκια!»

 

Edit:

Ευχαριστώ NOTIOS1981

Μπορεί να μην γνωρίζω πόσο κάνει το iPhone, ότι βλέπω λέω. Το να με κατηγορείς όμως για κιτρίνισμα και να μην απαντάς ευθέως στις ερωτήσεις μου... πρέπει να έχεις σκυλιάσει πολύ, έτσι;! ;)

 

 

Δεν σε κατηγόρησα πότε για κάτι και θα το εκτιμούσα να μην το ξανακάνεις κι εσύ. Κρατάμε ένα κόσμιο τόνο εδώ, δεν έχουμε να χωρίσουμε και χωράφια. Αν δεν είσαι ικανός για κάτι τέτοιο πες από τώρα να μην σου ξαναδώσουμε σημασία μιας και τρολάρεις.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αξία τους έχουμε δώσει. Δεν προσφέρει κάτι μοναδικό από τις υπόλοιπες εταιρείες, αλλά το γεγονός ότι σε επίπεδο μέσου χρήστη συναντάς τέτοιες ατέλειες (χάρτες/κάμερα) σε μια τόσο ακριβή και τελευταίας τεχνολογίας συσκευή εμένα θα με απέτρεπε να την αγοράσω. Ήθελα πολύ να πάω σε κάτι High end αλλά ακόμα αργεί να βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...