Προς το περιεχόμενο

huawei hg530 repeater mode


kapas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να ενώσω 2 modem huawei hg 530 μεταξύ τους. Το ένα θέλω να παίρνει κανονικά ΙΡ και το άλλο θέλω να λειτουργεί σαν κεραία για να έχω ασύρματο internet (εχω μεγάλο χώρο και δεν πιάνει παντου το ασύρματο). Πήρα στον ΟΤΕ για οδηγίες και μου είπαν οτι αυτό που θέλω να κάνω λέγεται repeater και οτι γίνεται στο συγκεκριμένω μοντέλο απλα δεν ξέρουν αυτοί τις ρυθμίσεις. Μήπως υπάρχει κανείς που γνωρίζει τις ρυθμίσεις για να με βοηθήσει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοεις να παιρνει ασυρματα το δευτερο απο το πρωτο θελει Repeater η wds.repeater δεν υπαρχει περιπτωση να υποστηριζει το Huawei ενω αν υποστηριζει wds πρεπει να το ενεργοποιησεις και στα 2 για να γινει αυτη η ενωση.παιζει καπως διαφορετικα απο το repeater.επισης πρεπει στο δευτερο να κλεισεις τον dhcp και να του δωσεις αλλη Lan ip.σε καποια ρουτερ πχ thomson το wds εχει ενα μεγαλο μειονεκτημα.παιζει μονο με wep και οχι με wpa.στο huawei δεν ξερω καν αν εχει και ουτε το εχω δοκιμασει.μονο Με thomson εχω κανει wds.αλλιως παιρνεις Repeater πχ tp link 701nd ,801nd ,830re .ειναι ολα σχετικα φτηνα με σχεση αλλα ποιο ακριβα repeater πχ dlink ,airlive Κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...