Προς το περιεχόμενο

provlima me wifi laptop hp pavilion dv7-1199EV


theodoropo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ανοιξει τον υπολογιστη μου αρκετες φορες για να ξεσκονισω το ανεμιστιρακι !Στην αρχη δν μου δουλευε ο ιχος και τωρα πρεπει να χρησιμοποιω ηχεια!Και την δευτερη φορα που το ανοιξα μηπως το φτιαξω μου , μετα δεν μου δουλευε το wifi δλδ δεν εμφανιζονται ασυρματα δικτυα και πιανω ιντερνετ μονο με ενσιρματο μοντεμ!τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ανοιξει τον υπολογιστη μου αρκετες φορες για να ξεσκονισω το ανεμιστιρακι !Στην αρχη δν μου δουλευε ο ιχος και τωρα πρεπει να χρησιμοποιω ηχεια!Και την δευτερη φορα που το ανοιξα μηπως το φτιαξω μου , μετα δεν μου δουλευε το wifi δλδ δεν εμφανιζονται ασυρματα δικτυα και πιανω ιντερνετ μονο με ενσιρματο μοντεμ!τι κανω?

Επαγγελματική μου άποψη...μην το ξανά ανοίγεις...

 

Αν υποθέσουμε ότι είναι οκ οι ρυθμίσεις και δεν πάτησες κατά λάθος το πλήκτρο/συνδυασμό που σβήνει το wifi(αν έχει κάτι τέτοιο ο Η/Υ σου) τότε το ποιο λογικό είναι να το αποσύνδεσες το wifi όταν τον άνοιξες τον Η/Υ και θα πρέπει να βρεις που είναι η επαφή και να την ξανά βάλεις.(και αν δεν κάηκε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουμπι δεν εχει προβλημα ειναι οκ, μαλλον το δευτερο ειχα κοιταξει οταν το ανοιξα στο wlan που εχει δυο καλωδια αλλα ηταν συνδεδεμενα κανονικα τα οποια προερχονται απο την οθονη, μηπως να ανοιξω την οθονη να τσεκαρω εκει?υπαρχει περιπτωση να οφειλεται σε driver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αφαιρεσες εσυ τον driver χειροκινητα γιατι να μην υπαρχει ακομα? Μπορεις να δεις αν λειτουργει η οχι το Wifi στο Device Manager.Δες και στο Program and Features του Control Panel αν γραφει τον driver.Εγω πιστευω οτι καποιο απτα 2 καλωδιακια (MAIN & AUX) που ερχονται απτην οθονη δεν εχει κουμπωθει καλα στην wifi card!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σκεφτηκα και εγω αλλα αποκλειεται γιατι ειχε 1 και 2 αριθμημενα και τα εβαλα αντιστοιχα λοιπον!Ομως εχει και ενα εφεδρικο 3 ισως να βοηθουσε ξερω εγω...απλα σκεφτομουν να ανοιξω την οθονη μηπως προερχεται απο εκει το προβλημα.καποια αλλη βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να φταιει κατι απο κει, τι να παθει το καλωδιο περασμενο γυρω απτην οθονη? Αν τα χεις βαλει σωστα τα καλωδια κι εχεις περασει και drivers μπορει να σου χαλασε η Wifi card!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...