Προς το περιεχόμενο

Στο στόχαστρο της ΕΕ η πολιτική εγγυήσεων της Apple


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

σιγουρα παντως την αυξηση της εγγυησης θα την πληρωσει καποιος. και πιστεψε με καμια εταιρια δεν ειναι χαζη να το κανει οταν μπορει να το μετακυλισει σε σενα

 

καθόλου σίγουρο, μια υπόθεση κάνεις...

 

δε καταλαβα με ποιο δικαιωμα θα μου επιβαλλεις να πληρωσω 2 χρονια επειδη εσενα σου αρεσει?

τρελος εισαι?

 

δεν στο επιβάλει κάποιος χρήστης...

 

σου συστηνω να ξαναδιαβασεις το αρχικο ποστ

εδω δεν ειναι ενα τοπικ του τυπου θελετε 2 χρονια ή σας αρκει το 1

εδω ειναι τοπικ περι της επιβολης δια της βιας να πληρωσεις ενα χρονο παραπανω

 

που λέει το topic ότι θα χρεώνεται ο ένας χρόνος παραπάνω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε καταλαβα με ποιο δικαιωμα θα μου επιβαλλεις να πληρωσω 2 χρονια επειδη εσενα σου αρεσει?

τρελος εισαι?

θα εκπλαγεις με το ποσοι οικοδομοι και αλβανοι/πακιστανοι εχουν iphone

 

οσο για το "Απο εκεί και πέρα, ενοοείται πως κάνεις ότι θες. :-)"

σου συστηνω να ξαναδιαβασεις το αρχικο ποστ

εδω δεν ειναι ενα τοπικ του τυπου θελετε 2 χρονια ή σας αρκει το 1

εδω ειναι τοπικ περι της επιβολης δια της βιας να πληρωσεις ενα χρονο παραπανω

 

ο νομος δεν ειναι εθελοντικος

 

αν η vodafone αυριο αναγκαστει να στο αντικαταστησει ποιος νομιζεις πως θα το πληρωσει η αππλε?

 

φυσικα και οχι

η ιδια η vodafone

και φυσικα ξερεις που θα βρει τα λεφτα

θα απολυσει αυτον που εκανε το λαθος και θα παρει εναν αλλο με τη μιση συμβαση

Δεν είμαι τρελός, δεν μίλησα καθόλου για τις εγγυήσεις. Ξαναδιάβασε την πρώτη μου απάντηση. Έγραψα καθαρά για το σχόλιο σου ότι τα "κινητά είναι πανάκριβα" και συνέχισα πάνω σε αυτό. Δεν υπήρξε κάποιο σχόλιο όσον αφορά τις εγγυήσεις εκ μέρους μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως όταν ακούγεται το όνομα apple ορισμένοι θίγονται ιδιαιτέρως, ούτε υπάλληλοι να ήταν.

 

Δηλαδή ρε μάγκες δεν είναι προς το συμφέρον σας να καλύπτεται η συσκευή σας από 2ετή εγγύηση; Πέρα από τα προφανή θετικά μιας επιπλέον εγγύησης η αξία της και μόνο σε ενδεχόμενη μεταπώληση θα αυξανόταν.

 

Καλό είναι να βγάλετε τα χρωματιστά γυαλιά. Σαν χώρα είδατε που μας οδήγησαν όλα αυτά τα χρόνια τέτοιου είδους συμπεριφορές και να δείτε λίγο ποιο ορθά το συμφέρον σας ως καταναλωτές.

 

Προσωπικά δεν αγοράζω οποιαδήποτε συσκευή που ο παραγωγός της δεν την εμπιστεύεται τόσο ώστε να μου παράσχει τη προβλεπόμενη εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'την στιγμη που τα προιοντα της,είναι τοσο ποιοτικά και απροβλημάτιστα,που δε πρόκειτε να πάθουν κάτι χωρίς την επαιτιοτητα του κατόχου τους,νωμιζω ότι και ο ένας χρόνος που δίνει ως εγγυησης,είναι απλά τυπικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι ο τυπικός λόγος?

Μην χάσουν το γόητρο?

Αν τα προιόντα της είναι τόσο ποιοτικά όπως λες, δε θα είχαν κανένα λόγο να μη δώσουν 2 χρόνια.

Όταν σχεδιάζουν υπερευαίσθητους δείκτες υγρασίας δεν τσιγκουνεύονται πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'την στιγμη που τα προιοντα της,είναι τοσο ποιοτικά και απροβλημάτιστα,που δε πρόκειτε να πάθουν κάτι χωρίς την επαιτιοτητα του κατόχου τους,νωμιζω ότι και ο ένας χρόνος που δίνει ως εγγυησης,είναι απλά τυπικός!

 

 

Και ξαναλέω:

 

Heffernan.jpg

 

Μιλάμε ότι γελάει ο κόσμος. Απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'την στιγμη που τα προιοντα της,είναι τοσο ποιοτικά και απροβλημάτιστα,που δε πρόκειτε να πάθουν κάτι χωρίς την επαιτιοτητα του κατόχου τους,νωμιζω ότι και ο ένας χρόνος που δίνει ως εγγυησης,είναι απλά τυπικός!

Οταν μια συσκευη ειναι ''απροβληματιστη'' και ''ποιοτητας'' οπως λες,θα εδιναν περισσοτερα χρονια και οχι λιγοτερα.

Υπαρχει τοσο μεγαλη πλυση εγκεφαλου που σου παιρνουν τα λεφτα..μετα σου χαλαει το προιον και λες ευχαριστω apple..και το βαζεις στην συλλογη με τα αλλα χαλασμενα apple προιοντα..

Εχεις δεν εχεις apple ολα τα tech προιοντα εχουν με βαση την ΕΕ 2 χρονια εγγυηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα παντως την αυξηση της εγγυησης θα την πληρωσει καποιος. και πιστεψε με καμια εταιρια δεν ειναι χαζη να το κανει οταν μπορει να το μετακυλισει σε σενα

 

προφανως οι ραμ δεν εχουν κινουμενα μερη και δεν τους κοστιζει τιποτα

 

 

σοβαρα τωρα..

 

ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ? :shock: :shock: :shock: :shock:

 

η αληθεια παντως ειναι οτι δε μου καιγεται καρφακι αν εσυ ζοριζεσαι για τα επιπλεον 50 ευρω που φανταζεσαι οτι θα κανει το iphone (υπολογισες και το ασφαλιστρο.. να σε στειλω για ερευνα ) , εγω θελω 2 χρονια τουλαχιστον εγγυηση στα παντα οπως εχει γινει και στα αυτοκινητα τα οποια ΕΧΟΥΝ κυριολεκτικα κινουμενα μερη και ειναι αρκετα πολυπλοκες κατασκευες

 

και φυσικα εννοειται οτι δεν παιρνω πλεον τιποτα που να εχει ενα χρονο εγγυηση , εκτος αν ειναι ευτελες το ποσο που κοστιζει

 

παιρνω μονο πραγματα που εχουν εγγυηση 2-3-5 χρονια ή lifetime και φυσικα θα προτιμησω παντα να δωσω το κατι παραπανω για τα επιπλεον χρονια (οπως εκανα πχ με του σκληρους μου ή το τροφοδοτικο μου)

 

για καθε αγοραστη που σεβεται τον εαυτο του θα επρεπε ο συγκεκριμενος παραγοντας να ειναι στη κορυφη των προτεραιοτητων του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σοβαρα τωρα..

 

ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ? :shock: :shock: :shock: :shock:

 

η αληθεια παντως ειναι οτι δε μου καιγεται καρφακι αν εσυ ζοριζεσαι για τα επιπλεον 50 ευρω που φανταζεσαι οτι θα κανει το iphone (υπολογισες και το ασφαλιστρο.. να σε στειλω για ερευνα ) ' date=' εγω θελω 2 χρονια τουλαχιστον εγγυηση στα παντα οπως εχει γινει και στα αυτοκινητα τα οποια ΕΧΟΥΝ κυριολεκτικα κινουμενα μερη και ειναι αρκετα πολυπλοκες κατασκευες

 

και φυσικα εννοειται οτι δεν παιρνω πλεον τιποτα που να εχει ενα χρονο εγγυηση , εκτος αν ειναι ευτελες το ποσο που κοστιζει

 

παιρνω μονο πραγματα που εχουν εγγυηση 2-3-5 χρονια ή lifetime και φυσικα θα προτιμησω παντα να δωσω το κατι παραπανω για τα επιπλεον χρονια (οπως εκανα πχ με του σκληρους μου ή το τροφοδοτικο μου)

 

για καθε αγοραστη που σεβεται τον εαυτο του θα επρεπε ο συγκεκριμενος παραγοντας να ειναι στη κορυφη των προτεραιοτητων του[/quote']

 

Κανεις δε στο απαγορευει να παρεις 2

 

Σε αυτους που δε θελουν και δεν εχουν γοατι θελεις να τους το επιβαλλεις?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω κάνει επέκταση για τρία χρόνια για apple macBook air. Με 260 ευρώ συμπεριλαμβάνεται το ποντίκι, εξωτερικό dvd και το time capsule. Καθόλου άσχημα για το σύνολο των προϊόντων που αγόρασα.

Γενικά η apple είναι σίγουρα η ακριβότερη. Και πολύ περισσότερο στην Ελλάδα. Μετά την αποχώρηση της rainbow κάπως βελτιώθηκαν τα πράγματα.

 

Δυστυχώς μεγάλωσα και έχω σιχτιρίσει τα windows και τα PC. Μικρός χαιρόμουν να λύνω τα προβλήματα των Windows και των drivers του εκάστοτε περιφερειακού. Κουράστηκα πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καθόλου σίγουρο' date=' μια υπόθεση κάνεις...

 

δεν στο επιβάλει κάποιος χρήστης...

 

που λέει το topic ότι θα χρεώνεται ο ένας χρόνος παραπάνω?[/quote']

 

Υποθεση?

Εσυ δηλαδη τι φανταζεσαι πως θα το πληρωσουν οι μετοχοι απο την τσεπη σου γιατι νοιαζονται για σενα?

 

Οχι η ΕΕ θα μου το επιβαλλει

Σκεψου το σαν αυξηση φπα

 

Δεν χρειαζεται να το πει πουθενα

Εσυ αν εφτιαχνες iphone και εδινες παραπνω εγγυηση τα εξτρα κινητα που θα επρεπε να φτιαξεις ποιος θα τα πληρωνε?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποθεση?

Εσυ δηλαδη τι φανταζεσαι πως θα το πληρωσουν οι μετοχοι απο την τσεπη σου γιατι νοιαζονται για σενα?

 

Οχι η ΕΕ θα μου το επιβαλλει

Σκεψου το σαν αυξηση φπα

 

Δεν χρειαζεται να το πει πουθενα

Εσυ αν εφτιαχνες iphone και εδινες παραπνω εγγυηση τα εξτρα κινητα που θα επρεπε να φτιαξεις ποιος θα τα πληρωνε?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

ναι υπόθεση, έχεις δει κάποια παρόμοια περίπτωση ή αντίστροφη, δλδ όταν γίνεται μείωση εγγύησης να πέφτει και η τιμή του προϊόντος?!!

 

θα ήταν υποχρέωση μου από την στιγμή που θα ήταν νόμος και αν ήθελα να κερδίσω κι άλλους πελάτες θα το έκανα χωρίς επιπλέον κόστος προφανώς...

 

το ότι θα παρέχω 1 χρόνο παραπάνω δεν σημαίνει ότι σώνει και καλά θα χαλάνε μετά τον 1 χρόνο ώστε να μου κοστίζει κάτι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς μεγάλωσα και έχω σιχτιρίσει τα windows και τα PC. Μικρός χαιρόμουν να λύνω τα προβλήματα των Windows και των drivers του εκάστοτε περιφερειακού. Κουράστηκα πια.

Τυχερε!

Εγώ δυστυχώς καθυστερησα να ασχοληθώ με τα PC και έχασα όλες αυτές τις χαρές!:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός είναι ο τυπικός λόγος?

Μην χάσουν το γόητρο?

Αν τα προιόντα της είναι τόσο ποιοτικά όπως λες, δε θα είχαν κανένα λόγο να μη δώσουν 2 χρόνια.

Όταν σχεδιάζουν υπερευαίσθητους δείκτες υγρασίας δεν τσιγκουνεύονται πάντως...

 

Πλάκα κάνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...